Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2005, 17:04   #1
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry Neostrada once again...

Heh, juz 2 raz w ciagu tych 5 minutek rozlaczylo mi neta. Mam od roku Neo 128 z TPSA i to gowno czasami jest mnie w stanie w ciagu 1h rozlaczyc z internetem 4 - 5 razy. Pytalem sie znajomych, ale nikt nei wie o co chodzi i dlaczego tak sie dzieje

I teraz moje pytanko, czy wy moze wiecie dlaczego tak sie dzieje i jak temu zaradzic. Ja juz nie wyrabiam i caly czas twierdze ze jak tylko skonczy mi sie umowa z TPSA to zmieniam dostawce internetowego, tylko ze u mnie nie ma zbytnio wyboru.

Jak juz pisalem mam Neo 128 i do tego Windowsa XP. Jakby ktos chcial wiedziec to to moej rozlaczenie wyglada tak ze wyskakuje mi "Uzytkownik zostal odlaczony od uslugi", w trayu zmienia sie na czerwony trojkacik, musze odczekac chwilke, a potem poleczyc sie znowu. Tak samo wyglada w komputerze rozlaczenie jak po prostu wyloze wtyczke od modemu
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2005, 17:33   #2
polakT
inżynier systemowy
 
Avatar użytkownika polakT
 
Data rejestracji: 07.07.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2,209
polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>polakT jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
uy mnie na radiowym pomoglo wylaczenie usługi konfiguracja zerowa sieci
polakT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 17:35   #3
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mam dokladnie to samo pomaga tylko reset
dzieje sie tak raz na dwa dni
pol biedy jak siedze przy kompie.... a jak zapuszczam na noc emula to mnie szlag trafia jak np. rano widze ze o drugiej w nocy sie rozlaczylo i komp na darmo prada jadl do rana

edit: co ciekawe w domu na pakiecie jest podobnie

TPSA

Ostatnio zmieniany przez Predi : 06.06.2005 o godz. 17:39
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 17:37   #4
IceManSpy
..:: Ju-Jitsu ::..
 
Avatar użytkownika IceManSpy
 
Data rejestracji: 06.11.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,012
IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>IceManSpy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
jaki modem?

a moze jak to sie bedzie powtarzac do zadzwonisz do "obslugi klienta"

wkoncu to oni maja wiedziec co sie dzieje
IceManSpy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 17:40   #5
Predi
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Predi
 
Data rejestracji: 16.04.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 2,778
Predi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez IceManSpy
jaki modem?

a moze jak to sie bedzie powtarzac do zadzwonisz do "obslugi klienta"

wkoncu to oni maja wiedziec co sie dzieje
modem nie ma nic do rzeczy... np. mi dzieje sie tak na neo 128 na sagemie, a w domu siada pakiet na dwoch roznych modemach 56k
Predi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 17:44   #6
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
mam kolegow z neo ale nie mieli takiego problemu bo ich pytalem ale moze to byc zwiazane z przelaczniem sygnalu miedzy centralami przy zmianie obciazenia sieci ale raczej wystepowaloby czesciej
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 17:53   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez .::piotrek::.
Heh, juz 2 raz w ciagu tych 5 minutek rozlaczylo mi neta. Mam od roku Neo 128 z TPSA i to gowno czasami jest mnie w stanie w ciagu 1h rozlaczyc z internetem 4 - 5 razy. Pytalem sie znajomych, ale nikt nei wie o co chodzi i dlaczego tak sie dzieje
...
Wywal ten syfiasty soft od tepsy, zainstaluj najnowsze stery od modemu (chyba sagem?) i ustaw polaczenie wg neostrada.info i pewnie bedzie chodzic. Restarty modemu moga tez byc spowodowane kiepskim zasilaniem modemu z USB, no ale zacznij od porzadku ze sterami.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 17:59   #8
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Wywal ten syfiasty soft od tepsy, zainstaluj najnowsze stery od modemu (chyba sagem?) i ustaw polaczenie wg neostrada.info i pewnie bedzie chodzic. Restarty modemu moga tez byc spowodowane kiepskim zasilaniem modemu z USB, no ale zacznij od porzadku ze sterami.
Hehe, oki zaraz zobacze czy to pomoze, tylko jeszcze musze poszukac wszystkie papiery od Neo, bo chyba jakis numer beidze potrzebny
__________________

Ostatnio zmieniany przez .::piotrek::. : 06.06.2005 o godz. 18:20
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:03   #9
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez .::piotrek::.
(...)
a wiec tak najlepiej pozbadz sie z kompa TPsyfu i zainstaluj tylko stery i autoconnecta.
sprawdz tez jak masz tlumienia na modemi [jesli masz sagema to w okienku gdzie masz dsl status itp wcisnik alt+D wtedy ci wyjdzie okienko takie jak na zalaczniku i zwroc uwage na dane ktore zaznaczylem, jestli sa wieksze od 50 to reklamuj linie bo znaczy ze nie trzyma parametrow i to przez nia masz problemy]
a i sprawdz kabelek czy nie jest gdzies zagiety za bardzo albo zdarty/uszkodzony
a i filtry przed telefonami zalozone
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Neostrada once again...-neo.jpg  
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:06   #10
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nawet nie przeczytałem wszystkich postów

na tepsę nie ma rady :\

edit: zaraz - nigdy sie nie instaluje ich syfiastego programiku - tylko steryowniki odpowiednie do systemu i potem się konfiguruje połączenie

mandrake 10 samm robi wszystko przy instakce

wyższych Linuxów dla ludu nie testowałem pod tym względem...

ale czy możebyć gorzej

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 06.06.2005 o godz. 18:17
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:07   #11
Boger
OGame Master
 
Avatar użytkownika Boger
 
Data rejestracji: 19.04.2003
Lokalizacja: Poznan
Posty: 1,334
Boger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez .::piotrek::.
Lelele, juz mi to mowiles, ale jakos sie nei moge zabrac Mialem nadzieje ze problem da sie moze inaczej rozwiazac
No to rzeczywiscie masz sie czym chwalic

Zrob to i wtedy (jesli nie pomoze) zadawaj pytania

Polecam tez info 0800102102 - moze to wina centrali albo jakosci linii telefonicznej. Podesla Ci montera ktory sprawdzi jakosc sygnalu ...

@Predi - co do rozlanczania neo co 2 dni - neo ma zmienne ip i jesli nie wylanczasz kompa to neo samo odlaczy sie w celu zmiany ip. Ma to miejsce wlasnie co 48 godzin.
__________________

Boger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:08   #12
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
zainstalujcie sobie autoconnect.
programik napisany specjalnie pod kątem neo.
po rozłączeniu sam wznawia połączenie.
aha, polecam także starą wersję sterowników do sagem'a (płytka tpsa z 2003 roku).
tylko na niej po rozłączeniu i ponownym połączeniu net działa mi tak jak powinien.
na tych najnowszych miałem "martwe" połączenie.
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:17   #13
kizio
Wyrejestrowany
 
Avatar użytkownika kizio
 
Data rejestracji: 10.07.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 3,521
kizio zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dziwne a ja zadnych klopotow z TPSA nigdy nie mialem, tak samo z NEO, wszystko szybko sprawnie, rozlaczy mi sie moze raz na miesiac (mam Thomson ST510v4)
__________________


kiziopl na gmail
JID: kizio na jabster.pl
Zapraszam na http://blog.xitenet.pl
kizio jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:23   #14
.::piotrek::.
Na emeryturze
 
Avatar użytkownika .::piotrek::.
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Posty: 816
.::piotrek::. zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez woitas
zainstalujcie sobie autoconnect.
programik napisany specjalnie pod kątem neo.
po rozłączeniu sam wznawia połączenie.
aha, polecam także starą wersję sterowników do sagem'a (płytka tpsa z 2003 roku).
tylko na niej po rozłączeniu i ponownym połączeniu net działa mi tak jak powinien.
na tych najnowszych miałem "martwe" połączenie.
Heh, tylko takie cos mnie nie bawi, bo jak np: gram w Tibie (niektorzy chyba wiedza o co chodzi) i mi rozlaczy neta to trace polaczenie z klientem i musze sie poraz kolejny logowac, a to mnie moze zbyt wiele kosztowac
__________________
.::piotrek::. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2005, 18:25   #15
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
JA TEŻ NIE NARZEKAM od ponad 2 lat leci.

pretensje były na początku - spadał transferr, siadało całkiem.

teraz leci.

cena monopolistyczna - przynajmniej 20% mniej

powinno być.

i i tak było by drogo!!!!@!!!!!!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.