Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.01.2007, 09:27   #46
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez aeiouy Podgląd Wiadomości
Czyżby TPSA zaczynała odczuwać uciekczę klientów??
Nie sądziłem, że takiego momentu dożyję..

Ale telefon ciekawy (wpadkę bym sobie darował, bo tłumaczyć im się nie musisz, czemu rezygnujesz), może rzeczywiście jest zwiastunem jakiś pozytywnych zmian w postawie tepsy? (wiem wiem, naiwny jestem..)
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.01.2007, 09:50   #47
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Po pierwsze OCZYWISTE jest to ze TPSA ma uprzywilejowana sytuacje ktora nabyla bedac spolka PANSTWOWA a nie prywatna. Chodzi przede wszystkim o infrastrukture, czyli centrale, budynki, studzienki, lacza itd...

Gdyby teraz Netia chcialaby zbudowac cos rownoleglego to graniczyloby to z cudem.

Jest cos takiego jak wirtualny operator komorkowy (od niedawna mBank cos takiego wprowadzil na infrastrukturze Plusa). Nie widze wiec powodu dlaczego nie mialoby byc takiego 'wirtualnego' dostawcy internetu. To nie jest nic niermalnego. To jest standard !! Musi byc tak, ze jezeli rynek jakis uslug jest z natury rzeczy ograniczony (operatorzy komorkowi - ograniczona rygorystycznie liczba licencji, operatorzy telekomunikacyjni - infrastruktura), to tworzy sie rynek polegajacy na odplatnym hurtowym uzyczaniu uslugi firmom ktore z powodu tych ograniczen nie moga wejsc na szeroki rynek a maja taka chec.

Tak naprawde to to rozwiazanie powinno byc oplacalne dla obu ston. TPSA powinna dazyc do tego by byc dostawca hurtowym, a niech wirtualni bija sie o rynek, proponujac lepsza obsluge, bonusy itd.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 10:11   #48
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez aeiouy Podgląd Wiadomości
Witam ponownie


Próbowali mnie namówić neostradą 640 bez limitów i DSL. Powiedziałem, że zostanę u nich jeżeli mi zniosą limity i jestem w stanie płacić 20-30 zł więcej, bo takie byłyby moje oszczędności jeżeli przeszedłbym do Netii (planuję abo Socjalny + 64; obecnie abo 50 +76). Niestety powiedzieli, że jest to niemożliwe...
Wlasnie dlaczego w TP-e nie mozna miec Neo & ... z plane Socjalnym ......

sami sie pograzaja

socjalny cos tam 28,xx + jaks wersja neo ....

i

bez telefony cos tam 37 + jaks wersja neo ....


nie znam cen dokladnie bo niewpolpracuje z Tp.sa


chytry traci ..... klientow
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 10:25   #49
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Acha i jeszcze ktos sie pytal czy 6 Mbit dziala wszedzie.

Podobno jest tak, ze przy duzej odleglosci od centrali mozna nie wyciagac 6 Mbit. Podobno u nas jak sasiad ktory pracowal w TPSA chcial zalozyc sobie 6 Mbit, to przylazl jakis jego znajomy monter i stwierdzil ze da wyciagnac sie max 2 Mbit bez spadkow predkosci.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 10:31   #50
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu Podgląd Wiadomości
Po pierwsze OCZYWISTE jest to ze TPSA ma uprzywilejowana sytuacje ktora nabyla bedac spolka PANSTWOWA a nie prywatna. Chodzi przede wszystkim o infrastrukture, czyli centrale, budynki, studzienki, lacza itd...

Gdyby teraz Netia chcialaby zbudowac cos rownoleglego to graniczyloby to z cudem.

Jest cos takiego jak wirtualny operator komorkowy (od niedawna mBank cos takiego wprowadzil na infrastrukturze Plusa). Nie widze wiec powodu dlaczego nie mialoby byc takiego 'wirtualnego' dostawcy internetu. To nie jest nic niermalnego. To jest standard !! Musi byc tak, ze jezeli rynek jakis uslug jest z natury rzeczy ograniczony (operatorzy komorkowi - ograniczona rygorystycznie liczba licencji, operatorzy telekomunikacyjni - infrastruktura), to tworzy sie rynek polegajacy na odplatnym hurtowym uzyczaniu uslugi firmom ktore z powodu tych ograniczen nie moga wejsc na szeroki rynek a maja taka chec.

Tak naprawde to to rozwiazanie powinno byc oplacalne dla obu ston. TPSA powinna dazyc do tego by byc dostawca hurtowym, a niech wirtualni bija sie o rynek, proponujac lepsza obsluge, bonusy itd.
sek w tym, ze teraz sie t oplaca jednej stronie - i nie jest to tp...

a tpsa dostawca hurtowym jest dawno, polpaka moze wziasc kazdy
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 10:52   #51
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez demek Podgląd Wiadomości
sek w tym, ze teraz sie t oplaca jednej stronie - i nie jest to tp...

a tpsa dostawca hurtowym jest dawno, polpaka moze wziasc kazdy
Skad wiesz ze tpsa sie to nie oplaca ?? Wydaje mi sie ze sa to wewnetrzne, objete tajemnica handlowa wyliczenia firmy i jezeli je posiadasz, to pewnie nielegalnie. Jezeli bylo to nieoplacalne, to tpsa moze dochodzic swoich roszczen przed sadem ... TPSA oszczedza na obsludze klienta, windykacji, dystrybucji, koszt reklamy ponosi Netia. To sa duze kwoty.

A atrakcyjnosc polpaka skwituje smiechem. Zreszta nie o taka usluge hurtowa tu chodzi.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 11:14   #52
aeiouy
Berserk
 
Avatar użytkownika aeiouy
 
Data rejestracji: 02.11.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 191
aeiouy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu Podgląd Wiadomości
Acha i jeszcze ktos sie pytal czy 6 Mbit dziala wszedzie.

Podobno jest tak, ze przy duzej odleglosci od centrali mozna nie wyciagac 6 Mbit. Podobno u nas jak sasiad ktory pracowal w TPSA chcial zalozyc sobie 6 Mbit, to przylazl jakis jego znajomy monter i stwierdzil ze da wyciagnac sie max 2 Mbit bez spadkow predkosci.
http://www.dslzoneuk.net/maxspeed.php

Tutaj możemy dowiedzieć jaką mniej więcej maksymalną prędkość uzyskamy na swojej lini telefonicznej
__________________
Wyidealizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu
http://www.bielskastruga.pl
aeiouy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 11:24   #53
scalak77
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika scalak77
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 221
scalak77 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co ty masz za radiówkę, chyba jakiś lipny dostawca albo nie zna się na rzeczy.
Ja mam radiówkę od 3 lat transfer ze stron (pobieranie plików) bez przyspieszaczy to 400kB (około 3,2mbita) a w nocy nawet dochodzi do 500kB a płacę tylko 50zł, dla transferu 6mbit max możesz osiągnąć 750kB, szybkość zależy od wielu czynników, możesz mieć łącze nawet 10mbitów jeśli serwer z którego pobierasz jest obciążony lub ma za wolne wyjście na świat (wtedy nic nie poradzisz). co do neti to nic nie wiem bo nikt nie ma łącza od nich wiec ci nic nie poradzę
__________________
..siła życia tkwi w nas....
scalak77 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 11:24   #54
aeiouy
Berserk
 
Avatar użytkownika aeiouy
 
Data rejestracji: 02.11.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 191
aeiouy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez mensir67pl Podgląd Wiadomości
Wlasnie dlaczego w TP-e nie mozna miec Neo & ... z plane Socjalnym ......

sami sie pograzaja

socjalny cos tam 28,xx + jaks wersja neo ....

i

bez telefony cos tam 37 + jaks wersja neo ....


nie znam cen dokladnie bo niewpolpracuje z Tp.sa


chytry traci ..... klientow

Każdy uczy się na błędach. Pozwólmy się uczyć i Telekomunikacji Polskiej

Pierwszy raz zadzonili, żeby dowiedzieć się czy jestem zadowolony z jakości i czy mogą coś dla mnie zrobić. Ogromny plus! (A miałem już wszystko telefon i neo)

2-gi raz dzisiaj dzwonili.
Jak narazie to próbują prosić, żebym u nich został nic nie oferując niczego dodatkowego.
Jak już dowiedzą się, że to nie działa to może zadzwonią z jakąś konkretną ofertą
Może jutro zadzwonią i zaproponują 6 Mbit/640 kbps bez limitów za cenę 1 Mbit...

Mają czas do jutra, bo jutro przysyłają mi umowę z Netii.

Kurdę a już umówiony jestem w UPC na instalację Chello Clasic (3mbit) ;(
Niestety Chello przegrywa wg mnie z Netią. Muszę w końcu podjąć decyzję, bo 50 GB limitu to jest niewiele. Szczególnie, że na tym łączu są 4 kompy...:/
__________________
Wyidealizowałem się z rozentuzjazmowanego tłumu
http://www.bielskastruga.pl
aeiouy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 11:27   #55
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
moze powiem inaczej, tpsa nie zrzedzi, ze malo na tym zarabia, tylko, ze musi do tego dokladac, grosze coprawda ale jednak

byla wypowiedz kogos z tpsa juz jak airbytes zaczynalo dzialac
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 11:35   #56
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Haha!
Wreszcie ich udupimy - przynajmniej w jakims stopniu.
Pisalem do Netii maila i odpisali, ze predkosc uploadu to na razie 512kbit, ciekawe ile prawdy w tym podwyzszeniu do 640bkit?
Ojj, bedzie sie dzialo ;-D.. dobrze, ze do 14. lutego jeszcze troche czasu mam.

pzdr.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 12:28   #57
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez aeiouy Podgląd Wiadomości
Może jutro zadzwonią i zaproponują 6 Mbit/640 kbps bez limitów za cenę 1 Mbit...
a świstak siedzi za sreberka
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 12:29   #58
Oktawian89
Wiszę sobie ...
 
Avatar użytkownika Oktawian89
 
Data rejestracji: 16.10.2004
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 3,402
Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Oktawian89 jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Hmm na blupartyline nie chca powiedzie***263; czy jest mozliwosc tecchniczna podalczenia 6 Mbit ... Dopiero jak zamowie podwyzszenie predkosci to moga sprawdzi***263; ... Nie da sie tego jakos samemu spradzi***263; czy cos
Bo jezeli nie mial bym mozliwosci podalczenia netii 6 mbit to bym sie troche zdenerwowoa***322;
Pozdro

Jasne ze nie zadzwonia ... myslisz ze tp bdzie sie do kazdego dostosowyywa***263; ? Sa mili przez jakis czas i to wszystko co moga zaoferowac ...
__________________
DVD-RW SAMSUNG 182-M BLACK OEM
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM

"One World, One Web, One Program" Microsoft slogan
"Ein Volk, Ein Reich, Ein Führer" Adolf Hitle
r

Ostatnio zmieniany przez Oktawian89 : 24.01.2007 o godz. 12:33
Oktawian89 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 12:49   #59
pablocoo
Darkly dreaming...
 
Avatar użytkownika pablocoo
 
Data rejestracji: 10.08.2004
Lokalizacja: małopolska
Posty: 1,677
pablocoo niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez scalak77 Podgląd Wiadomości
Co ty masz za radiówkę...
Kolega z Tarnowa, pozdrawiam

Z jakiej firmy masz radiówkę? (ja trochę inna okolica, ale parametry by się zgadzały)
pablocoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2007, 15:08   #60
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Oktawian89 Podgląd Wiadomości
Dopiero jak zamowie podwyzszenie predkosci to moga sprawdzić ... Nie da sie tego jakos samemu spradzić czy cos
To, co napisałem tutaj:

Uff, udało mi się wymęczyć (za pośrednictwem mojej lubej, która pięknie odegrała blondynkie) pana na technolinii 0800 102 102 (polecam - na bluepartyline niczego nie da się dowiedzieć) i już wiem, że marne szanse na szybki net (max 1Mbps). Netia ma jeszcze obadać WiMaxa. Ale coś się obawiam, że jednak się nie pożegnam z TP.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.