Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.04.2005, 10:42   #1
marky
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.10.2002
Lokalizacja: Tychy
Posty: 58
marky zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z instalacją XP - nowy komp HELP!

Kupiłem komputer: MSI K7N2 Delta2 Platinum, GeCube 9550XT, SATA Seagate 120GB.
I nie mogę zainstalować XP. Próbowałem odpalić tez Konppixa ale wywala mi błąd.
Podczas instalacji XP pojawiają sie błędy w kopiowaniu plików do instalcji. Jest dołączona dyskietka na której pisze G72-NVSA020, nforce3 SATA RAID Driver
For WinXP only. W trakcie instalcji wciskam owo F6 i efekty są te same. Użyłem sterowników do sata (na dyskietkę) z płytki MSI i efekt ten sam.
Jedynie po zmniejszeniu taktowania pamięci na 333 (z 400) i sformatowaniu partycji systemowej na FAT32 ruszyła instalcja ale około 5 minut przed jej ukończeniem następuje zwis.
Co robię nie tak? Czyzby dysk lub płyta albo pamięci są walnięte?
__________________
8)
marky jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.04.2005, 10:50   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przydaloby sie napisac jaki blad.Samo wyrazenie blad nic nie mowi.
Skoro jest blad to pewnie i jest jakis komunikat tego bledu lub cos podobnego.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 10:52   #3
marky
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.10.2002
Lokalizacja: Tychy
Posty: 58
marky zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiem, wiem nie zdążyłem go spisać a teraz tego nie mogę zrobić bo to nie mój komputer.
__________________
8)
marky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 11:46   #4
marey
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika marey
 
Data rejestracji: 22.02.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 84
marey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uszkodzony RAM!!!
marey jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 12:24   #5
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak prawdopodobnie masz uszkodzona kość pamięci. Miałem kidyś podobny przypadek tylko tyle że przy instalacji Win98. Sprawdz RAM. A i jeszcze jedno spróbuj ustawić w Biosie najbardziej łagodne ustawienia dla RAMU mozę coś pomoże.
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 13:16   #6
marky
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.10.2002
Lokalizacja: Tychy
Posty: 58
marky zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bardziej obstawiałem dysk bo pierwszy raz miałem do czynienia z sata ale zrobiłem chyba wszystko zgodnie z instrukcją
Stosowałem optymalne ustawienia w biosie i objawy były takie same.
Może to i RAM bo zmniejszenie taktowania na 333 pozwoliło chociaż rozpocząć instalację. Zwis następował przy finalizacji ustawień.
Nówka sprzęt i będę musiał jechać jutro do Proline z reklamacją.
__________________
8)
marky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 17:30   #7
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
90% RAM miałem kiedyś to samo.
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 17:32   #8
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Uruchom boota Knoppix on ma w sobie tester RAM

Pozdro
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2005, 23:26   #9
adixo
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika adixo
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Posty: 2,456
adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>adixo jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jakikolwiek memtest z dyskietki startowej i wszystko jasne
adixo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 11:36   #10
marky
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.10.2002
Lokalizacja: Tychy
Posty: 58
marky zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Moja siostra zabrała komputer do sklepu i tyle sobie potestowałem.
Ale meczy mnie jedna rzecz. Może jednak źle instalowałem sterowniki do dysku (wydaje mi się, że byo wszystko ok)
Tak czysto teoretycznie: co by sie działo gdybym to źle robił? jaki mógłby być błąd? Spotkał się ktoś z Was z tym?
__________________
8)
marky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 16:55   #11
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na pewno robiłeś dobrze SATA nie zmienia specjalnie instalacji windy
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 23:18   #12
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj
Na pewno robiłeś dobrze SATA nie zmienia specjalnie instalacji windy
śmiem twierdzić wręcz przeciwnie
bardzo dużo zależy od tego jaki jest kontroler SATA
nie tak dawno instalowałem winde na nowym kompie i instalacja się wywalała pomimo, że wskazywałem odpowiednie sterowniki (oczywiście próbowałem tażke bez ale wtedy w ogóle właściwa instalacja się nie zaczynała)

w końcu już nie pamiętam co dokładnie zrobiłem ale wiem, że na dyskietce były dwa sterowniki (niby te same ale inne rozmiary) i chyba jeszcze ze strony producenta płyty ściągnąłem - któreś z nich zadziałały

dlatego sugeruję abyś sprawdził czy na dyskietce nie ma gdzieś jeszcze sterów albo zerknij na stronę www
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2005, 23:29   #13
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@Majonez
Bez sterowników SATA się nie da, bo w systemie w ogóle nie widać HDD. A najlepiej użyć dyskietki dołączonej przez producenta płyty głównej.
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 08:16   #14
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A ja mam płytkę gigabyte i HDD SATA (no moze nie do końca to moja ) i przy instalacji nie było najmniejszych problemów a winda wykryła dysk elegancko
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 12.04.2005 o godz. 08:18
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.04.2005, 09:40   #15
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez zene_k
@Majonez
Bez sterowników SATA się nie da, bo w systemie w ogóle nie widać HDD. A najlepiej użyć dyskietki dołączonej przez producenta płyty głównej.
wiem ale czechoj napisał, że nie musiał więc chciałem podkreślić, że w momencie zwątpienia próbowałem i bez tych sterowników

poza tym wyraźnie zaznaczyłem, że w moim przypadku musiałem użyć sterowników nie tych teoretycznie przeznaczonych do instalacji windowsa tylko jakiś innych albo z płyty CD dołączonej do sprzętu albo ściągniętych ze strony producenta bo różniły się nieznacznie ale ta różnica powodowała zwis instalacji

dlatego sugerowałem poszukanie takich samych sterów (przeważnie są w katalogu nazwanym po prostu SATA) w innych miejscach niż wskazuje na to plik konfiguracyjny na dyskietce (jeżeli dobrze kojarzę to chyba w moim przypadku wskazanie było na folder sata w głównym katalogu a ja użyłem jakiegoś zagłębionego mniej więcej tak drivers>windows>sata>windowsxp)
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.