Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Składamy nowy komputer. Proszę o zatwierdzenie podzespołów :) (https://forum.cdrinfo.pl/f113/skladamy-nowy-komputer-prosze-o-zatwierdzenie-podzespolow-76783/)

sobrus 24.07.2012 18:23

Cytat:

Napisany przez Patrix (Post 1216494)
Może i dobry, ale chyba nie aż tak.
Z OO już walczyłem, chciałem być modny, ale pewne rozwiązania mnie w nim zniechęcają.

185 i 186 i inne wszystko się zgadza, tylko przeczytaj ze zrozumieniem - słowo klucz: "produkcyjnie", "moi współpracownicy", "moja organizacja".
Te punkty napisano w klimacie firmowym. Dlatego nie ma na końcu AA (MSDN AA a MSDN troszkę się różni).
Nadal uważam, że jako student i członek MSDN AA na uczelni bez problemu możesz używać takiego systemu do rozwiązywania zadań, porozumiewania się z kumplami, ściąganiem/wysyłaniem korespondencji prywatnej tj. tej od kumpla z roku oraz od babci oraz oglądania DVD, wypełniania pism (skoro do uczelni można to gdzie indziej też)- wszystko w klimacie prywatnym, niezwiązanym z pieniądzem.

Wiesz.. możesz mieć rację :taktak:

Ale tylko możesz, bo niestety microsoft sam podaje sprzeczne informacje na ten temat. Jeszcze bardziej zawiła jest sprawa reinstalacji softu (pomijam przypadek po studiach - bo taka reinstalacja jest nielegalna).
Nawet wydziały biorące udział w programie mają sprzeczne zeznania...

Sama licencja czy też FAQ też są napisane beznadziejnie, bo dla nich niekomercyjne=domowe=edukacyjne
a przecież to zupełnie różne pojęcia :sciana:. Czy ja w domu muszę się uczyć?

Generalnie wychodze z założenia że nie ma nic za darmo. MSDNAA jest po to, by młodzi programiści od razu wiedzieli z czego mają korzystać, a nie po to by studenci mieli coś za free ;)

A na przykład pierwszy lepszy link
http://informatyka.studentnews.pl/se...pok=7620&s=236
Cytat:

Krótko o warunkach

Oprogramowanie zawarte w subskrypcji może być użyte wyłącznie do tworzenia niekomercyjnego (non-profit) oprogramowania w celach edukacyjnych i badawczych. Licencja umożliwia instalację nieograniczonej ilości kopii oprogramowania dostarczonego w ramach MSDNAA zarówno na posiadanych przez jednostkę komputerach, jak i komputerach należących do pracowników oraz studentów danej jednostki.
Czyli cholera wie jak to jest :sciana: Ja tam wole kupić windowsa i mieć msdnaa gdzieś :taktak:.

mgit 24.07.2012 20:23

Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 1216492)
No, niezupełnie - są pakiety z licencją na 3 stanowiska, ale kosztują normalnie ponad 5 setek, a najtaniej w jakiejś promocji widziałem po 4,5 setki. Natomiast pakiety za okolice 2 paczek są jednostanowiskowe.

Ja jakoś kupiłem wersję na trzy stanowiska za 245 zł w listopadzie 2010 roku na allegro nówke, ofoliowaną :P

Jak ktoś szuka Office po sklepach typu Vobis to nic dziwnego że kasują go po 500 zł ... k***a

Przeglądam teraz allegro i trochę podrożały ale nadal w rozsądnej cenie można nabyć Tutaj

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1216516)
Do domu moze i OO wystarczy, ale w firmie nie ma o tym mowy, bo nie ma miejsca na chocby jedna niezgodnosc formatow gdy trzeba cos natychmiast poprawic i odeslac. Jedno rozjechanie sie tabel czy tekstu moze kosztowac Cie dziesiatki tysiecy PLN. Nawet ja jestem skazany na uzywanie MS Office dla OS X....

OoO w firmie się jak najbardziej sprawdza, w firmie w której pracuję jest tylko OoO i o Office nie ma nawet mowy.... co nie zmienia faktu, że wygląda jak Office 2000 :taktak:

andrzejj9 25.07.2012 05:53

Nie obserwuję dokładnie dyskusji, ale ja Office'a 2007 (dalej zupełnie wystarczający) - do domowego użytku, na 3 stanowiska kupiłem za 174 zł (box, nowy, w sklepie). To nie jest wygórowana cena.

joujoujou 25.07.2012 13:04

Też takiego kupiłem - wciąż leży w zafoliowanym pudełku. :haha:

ed hunter 25.07.2012 13:54

I jak się sprawdza w związku z tym? :hahaha:

joujoujou 25.07.2012 14:18

Bardzo ładnie wygląda na półce! :serdusz:

Patrix 25.07.2012 15:53

Cytat:

Napisany przez andrzejj9 (Post 1216553)
Nie obserwuję dokładnie dyskusji, ale ja Office'a 2007 (dalej zupełnie wystarczający) - do domowego użytku, na 3 stanowiska kupiłem za 174 zł (box, nowy, w sklepie). To nie jest wygórowana cena.

mam ten sam ;)

andrzejj9 25.07.2012 18:17

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1216604)
Bardzo ładnie wygląda na półce! :serdusz:

Nawet nie wiesz co straciłeś nie otwierając...






...płyta jest nawet ładniejsza z wyglądu ;)

sobrus 25.07.2012 20:19

Ze mną jest jeszcze gorzej, ostatni ms office jakiego używałem to 2000 :sciana:
Ale miałem 2003 oryginalnego.... triala :D z hologramem ;)
Musiał dobrze zakłócać radary policyjne :taktak:

ed hunter 25.07.2012 20:35

Naprawdę kupowania, lub piracenie MS Office do tego, żeby napisać coś w domu, nawet dużo, to głupota niepojęta dla mnie, OO w obecnej postaci działa naprawdę świetnie, tylko trzeba się do drania przyzwyczaić jak ktoś nie używał. Ja piszę pewnie raz na miesiąc jakieś pismo, czasami kilkadziesiąt w miesiącu i jest dobrze, po prostu dobrze. Jak siądę gdzieś na Office, to też nie mam problemów, co prawda nie znam skrótów klawiaturowych, ale w sumie w OO też nie znam. :D
Co innego jak ktoś na tym pracuje na co dzień. Problemów z otwieraniem plików tekstowych z Worda nie ma żadnych, kiedyś spotkałem się z rozjeżdżaniem się plików kalkulacyjnych, ale naprawdę, w domu, to nieważne, a jak ktoś robi w firmie, która wymaga prac domowych, to niech mu fundnie, albo się chociaż dołoży do Office. :]

andrzejj9 25.07.2012 20:57

Ale jak musisz komuś cos przesłać to pojawia się ryzyko..

Chociaż ja w sumie i tak już wszystko w PDF przesyłam, żeby nie mieć problemów, jak ktoś ma jakąś starą wersję Office'a..



A pracę magisterską pisałem w OO :)

sobrus 25.07.2012 21:10

No właśnie najbardziej denerwuje jak ktoś ma jakiegoś starego MS Office (<2007?) i nie potrafi przeczytać normalnych plików, albo co gorsza produkuje jakieś niestandardowe pliki .doc :sciana:.
Czasem spotykam takie średniowiecze. Jeszcze niech Worda 6.0 odkopią. :rotfl:
I weź tu wymyślaj żeby im się czytało...tylko PDF zostaje :sciana:

ed hunter 25.07.2012 21:28

Ale jak jest prosty tekst bez cudów zapisany w .doc nowym OO, to chyba się otworzy na wszystkim bez problemów. Przecież pliki Worda są bardzo kiepsko kompatybilne wstecz, więc nie ma co psioczyć.

sobrus 25.07.2012 21:33

No tak, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sam Microsoft ma problemy z docami ze starszych wersji pakietu. Podobnie są problemy z wymianą docx miedzy MS2007 a MS2010.
M$ nigdy nie opublikował specyfikacji doc, więc i tak jest bardzo dobrze.
Ale ten format powinien już trafić do lamusa jakieś 5 lat temu. Od tego są standardy, żeby je stosować :taktak:.

ed hunter 25.07.2012 21:39

Właśnie ostatnio dostałem instrukcję w formacie .doc i oczom nie mogłem uwierzyć :wow:
I to taką ze zdjęciami! OO dał radę bez problemu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.