Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.06.2013, 18:11   #1936
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja jeszcze się wstrzymuję z zakupem ale

moje typy to GRYPHON Z87 SABERTOOTH Z87 jako jedyne nie posiadają PS2 PCI i VGA a to dla mnie zbędne złącza.

w sumie to wystarczyło by mi coś na B85 lub H87 bo nie mam zamiaru robić OC. ale żadnej sensownej propozycji z Asusa i Gigabyta nie widziałem

procek to na 99% będzie i7-4770 i chyba będzie bez "K" bo obecnego i7 przez 2 i pół roku nie podkręcałem więc nowego też nie będę
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.06.2013, 19:34   #1937
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Smartek Podgląd Wiadomości
Świetny, mocny sprzęt. Jestem ciekaw ile wyniósł Cię razem z monitorem? Bo to na chwilę obecną potężna maszyna, a i SSD nie są tanie, obstawiam na ~6k za całość.

Jaki masz zainstalowany system? :-)
Bez 125 zł Posadziłem W7 64b, do W8 nie mogę się przekonać.

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Chcę na integrze dostępnymi środkami na Mobo uruchomić dwa monitory high end... powyższe posty świadczą, że nie jestem pewien czy grafika podoła (temat otwarty).
Jak pisałem na priv, jeśli uda mi się skombinować, czy kupić kabelek z miniDP, to to spróbuję przetestować jej możliwości. Trochę mi szkoda kupować mini DP, bo na GTX660 jest pełnowymiarowy DP i tak chcę podłączyć monitor zostawiając DVI wolne. Ale zobaczymy co się uda zrobić

Natomiast urzekła mnie jedna rzecz - niby znam pivota z wcześniejszych monitorów, ale obejrzenie _całego_czytelnego_ serwisu wirtualnej polski na jednym ekranie - bezcenne

-pivot.jpg

Co do obudowy - ten Thermaltake to żenada, ale jakieś 2 miechy temu wziąłem do starego kompa obudowę SilentiumPC Gladius M40 Pure Black/ - z czystym sumieniem mogę każdemu polecić. Przewiewna, cicha, choć w standardzie 2 wentylatory (regulowane z zewnątrz), rewelacyjny zewnętrzny bay na dyski SATA, całość wyłożona filtrami mesh i zero kurzu w środku i przemyślane wnętrze umożliwiające ułożenie i prowadzenie kabli. Normalnie cudo. Gdyby nie to, że przyciski ma na górze, a drugi komp miał wejść we wnękę w biurku, to nawet bym nie szukał niczego innego. @Patrix, obejrzyj i rozważ, świetna konstrukcja.


Cytat:
Napisany przez seku Podgląd Wiadomości
w sumie to wystarczyło by mi coś na B85 lub H87 bo nie mam zamiaru robić OC. ale żadnej sensownej propozycji z Asusa i Gigabyta nie widziałem

procek to na 99% będzie i7-4770 i chyba będzie bez "K" bo obecnego i7 przez 2 i pół roku nie podkręcałem więc nowego też nie będę
Wiesz, też nigdy nie byłem zwolennikiem kręcenia i nigdy tego nie robiłem w domowych kompach, ale przy tej różnicy w cenie procków stwierdziłem, a co mi szkodzi spróbować. Nie bawiłem się w żadne ręczne nastawy napięć, czy innych, bo na razie przynajmniej procek pracuje na boxowym chłodzeniu - przestawiłem tylko w biosie ze 'standardu' na 'performance' i procesor ruszył @4,2GHz, a temperatury podniosły się ok. 4-5 stopni przy obciążeniu. Jak dla mnie bomba, więc tak zostawiłem
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2013, 19:48   #1938
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Ogólnie to ja bardzo polecam akcesoria od SilentiumPC, miałem już styczność z obudowami, wentylatorkami i całymi coolerami a 'la ninja scythe - bardzo dobre i solidne konstrukcje.
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2013, 18:25   #1939
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ciekawa klawiatura:
Logitech Wireless Combo MK520
Pytanie jedno, nie chcę tej myszki... mam lepszą Logitech M515,
chciałbym samą klawiaturę, co za cep wymyślił to jako zestaw?
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2013, 20:17   #1940
jesi
Forumator
 
Avatar użytkownika jesi
 
Data rejestracji: 11.09.2006
Lokalizacja: łódzkie/śląskie
Posty: 884
jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>jesi jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Dla mnie już dyskwalifikacja za te błyszczące elementy między klawiszami
jesi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.06.2013, 20:19   #1941
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Miałem ją w rękach. Nie jest źle. Też mam fobie na te elementy.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 18:53   #1942
tom-as
Zamyślony
 
Avatar użytkownika tom-as
 
Data rejestracji: 21.01.2006
Lokalizacja: Oberschlesien
Posty: 681
tom-as niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hej, składam sobie nowego blaszaka i proszę o zatwierdzenie elementów ;-)

Jako wstęp dodam, że ostatniego peceta składałem 10 lat temu i wypadłem z obiegu jeśli chodzi o to co się dzieje. Nadrabiam od jakiegoś czasu, ale na tyle tego sporo (kiedyś wybór był zdecydowanie łatwiejszy), że proszę Was o pomoc.

Głównym zadaniem kompa ma być praca w programach typu Photoshop, Illustrator, etc. (do internetów i innych rozrywek jest lap) Może (ale to naprawdę wielkie "może") kiedyś bym na tym chciał zagrać w coś. Przez coś mam na myśli Need For Speed: Shift 2 lub jeszcze starsze gry. I ostatnia rzecz, która przychodzi mi na myśl to od czasu do czasu posklejanie jakiegoś filmu z kotletem (czyli materiał z kamery) w HD. To by z tych najważniejszych rzeczy było wszystko. A i jeszcze chciałbym by był energooszczędny i cichy (na tyle na ile to możliwe). Zabaw w OC nie będzie.

Kasa. Max 2000 złotych.

I po jakimś czasie szukania po necie wyszły mi 2 zestawy. Jeden mieści się w cenie tak w sam raz a drugi przekracza ją. Mianowicie:

OPCJA 1

PŁYTA: ASRock FM2A85X Extreme4-M
PROC: AMD A10-6700
RAM: Crucial Ballistix 2x4GB (przykładowo)
HDD: WD Cavier Blue 3,5" 500GB
POWER: SilentiumPC Deus 500W 80+
BUDA: SilentiumPC Gladius M40
DVD: Lite-On iHAS120 (przykładowo)
CHŁODZENIE? SilentiumPC Fortis HE 1225

Całość: ~1900 (ceny z Morele)

OPCJA 2

PŁYTA: Gigabyte 990XA-UD3
PROC: AMD FX-6300
GRAFIKA: Gigabyte HD 7770 OC 1GB
RAM: Crucial Ballistix 2x4GB (przykładowo)
HDD: WD Cavier Blue 3,5" 500GB
POWER: SilentiumPC Deus 500W 80+
BUDA: SilentiumPC Gladius M40
DVD: Lite-On iHAS120 (przykładowo)
CHŁODZENIE: SilentiumPC Fortis HE 1225

Całość: ~2250 (ceny z Morele)

I mam zagwozdkę głównie z procesorem a co za tym idzie płytą. FX-6300 kusi tymi rdzeniami, ale czy to będzie jakaś wyraźna różnica w codziennym użytkowaniu (porównując go do A10-6700) to ja właśnie nie wiem. AM3+ jakieś takie mi się bardziej przyszłościowe wydaje, ale tu to tego nijak nie wykażę - po prostu takie wrażenie.

Skupiłem się na AMD bo raz, że tańsze są, a dwa to procki Intela mnie przerosły i się w tych modelach nie wyznaję.

Co wybrać? Co zmienić? Pomocy :-)

PS. w ramach ciekawostki to ten blaszak co ma 10 lat i dalej na nim walczę w środku wygląda tak:
Athlon XP 2500+@2800+ / 1 GB DDR RAM / Radeon 9600 PRO. ;-)

--edit--
I jeszcze jedno. Planowany zakup za jakieś 2 miesiące więc może coś się pozmienia do tego czasu? Coś stanieje/zdrożeje?
__________________
Doing nothing is very hard to do ... you never know when you're finished.
- Leslie Nielsen

Ostatnio zmieniany przez tom-as : 10.07.2013 o godz. 18:56
tom-as jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 20:11   #1943
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
cześć moje rady na dzień dzisiejszy odpuść AMD ten który maiłeś to były ostatnie jakie opłacało się kupować

przyszłościowym zakupem na pewno będzie Intel z podstawka LGA 1150 lecz na dzień dzisiejszy jest tylko
i5~800zł
i7~1300zł

jak wspomniałeś zakup planujesz za 2 miesiące do tego czasu będzie
i3 Pentium i Celeron wiec budżetowa

proponował bym zestaw dysk SSD 128gb + HDD 1TB mniejszego nie opłaca się kupować obecnie
__________________
Every wish is only a journey away...
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 21:07   #1944
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,271
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja z kolei uparcie odradzam w kompie za 2k zł SSD Dysk 1 TB bezapelacyjnie, tu nie ma dyskusji, ale SSD to jednak wydatek co najmniej 300 zł, które można wsadzić w lepszy procek czy grafę. Obecnie z SSD nie korzystam, a system miałem postawiony co najmniej na siedmiu, w tym także na macierzach RAID dla SSD z SATA 6.0 Gbps (był więc czas żeby się przyzwyczaić do lepszego), jednak po przesiadce na zwykły HDD uznałem, że w codziennym użytkowaniu nie odczuwa się aż tak bardzo tego spowolnienia. Jakby mieć 2 GB RAM i dużo pracować na sporych porcjach danych, wtedy tak - ale skoro dziś 8 GB to norma, to czeka się raz na wczytanie danych do RAM, a później już szybkość obróbki zależy od CPU, ew. także GPU. Nad SSD bym myślał, ale potem, kapitału 2k zł nie dzieliłbym jeszcze na tę jeden podzespół - no ale to moja subiektywna opinia

Cytat:
Skupiłem się na AMD bo raz, że tańsze są, a dwa to procki Intela mnie przerosły i się w tych modelach nie wyznaję.
W tym miejscu zgadzam się z tym, co pisze Seku. Owszem, AMD jest tańsze przy tej samej liczbie rdzeni i GHz (choć z taktowaniem nie w każdym przypadku), ale i wydajność mimo podobnych parametrów na papierze będzie dla AMD niższa. Obecnie topowe ośmiojajowe AMD ledwie dotrzymują kroku czterordzeniowym modelom Intela z górnej półki, nie ma więc co patrzeć tylko na cyferki. Kiedyś AMD pisało 3000+ w nazwie procka z taktowaniem 2,2 GHz po to, żeby zaznaczyć, że ten produkt ma wydajność odpowiadającą CPU Intela o zegarze 3000 MHz. Te czasy jednak już minęły.

Resztę bym zostawił, oczywiście w przypadku zmiany na Intela dobierając odpowiednią płytę główną. W tej samej cenie modo na Intelu będzie miało nieco mniej portów SATA 6.0 Gbps, czy portów USB 3.0, ale tego się i tak nie wykorzystuje - jeżeli na początku nie składa się zestawu za 5k zł, to nie ma co się łudzić, że potem będzie się dokupowało pojedyncze podzespoły, już prędzej będzie zakup nowego kompa
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 21:19   #1945
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Kurcze, ja z kolei nie moge patrzeć na komputery bez SSD.
Na moim 5 letnim trupie LibreOffice 4 na zimno odpala się sekundę. I tak ma być.
Wszystko wolniejsze mnie już wkurza.

Ale faktycznie może przy skromnym budżecie lepiej dodać do czegoś innego... to zależy chyba od tego co robimy i jaki config.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 21:23   #1946
seku
Moderator
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika seku
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Deep Dark Ocean
Posty: 4,106
seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>seku ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to prawda zagalopowałem się że limit 2k. ;/

osobiście maiłem Cruciala M4 który padł i w międzyczasie jak kupiłem Samsunga 840 PRO to miałem system na HDD na WD 1TB Black to był dla mnie jak powrót do przeszłości wszystko trwało wieki...

obecnie kupując AMD trzeba być naprawdę ich wielkim fanem

jeśli znowu kupujesz kompa na kilka lat którego nie zamierzasz modernizować mówimy o CPU warto kupić coś z LGA 1155 podstawka obecnie już martwa
__________________
Every wish is only a journey away...

Ostatnio zmieniany przez seku : 10.07.2013 o godz. 21:26
seku jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 21:25   #1947
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja sie zgadzam z sobrusem. Oszczedzac na czym sie da, ale SSD to obowiazek...

Oszczedzi zwlaszcza na RAMie, skoro swapfile jest szybki jak piorun.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 22:11   #1948
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez M@X Podgląd Wiadomości
Oszczedzi zwlaszcza na RAMie, skoro swapfile jest szybki jak piorun.
Dane na SSD nie są bezpieczne. Dosyć często i bez ostrzeżenia padają i dane nie do odzyskania. Magnetyczne jak padają, to zazwyczaj najpierw ostrzegają SMARTem i/lub bad blockami. I jest czas na backup. A nawet jak ktoś nie zdąży, to dane są zazwyczaj w większości do odzyskania.

Co do szybkości - ja mam swapfile szybkie jak sto piorunów (tak samo temp i cache). W Ramddysku (bo niektóre programy się awanturują, jak nie ma wcale). Na pamięci bym nie oszczędzał i z magnetycznego dysku też bym nie rezygnował. Więc SSD - to fajna rzecz jak zostaje kasy. Byłby pierwszą rzeczą, której zakup odłożyłbym na później, jakbym miał sensowniej wydać pieniądze zaoszczędzone na nim.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2013, 22:30   #1949
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Padac niech sobie padaja. Jest kopia przeciez robiona na biezaco. Na Windows tez sie pewnie jakos da...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2013, 07:08   #1950
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Dane na żadnym dysku nie są bezpieczne, ale na SSD bardziej. Głównie przez niezabezpieczone (pomijając pare modeli intela) ogromne cache.
Tym niemniej komfort pracy z SSD w zupełności to wynagradza (o ile mamy automatyczny backup oczywiście, a najlepiej też UPS).

Pamięci RAM nic nie zastąpi. Plik wymiany na SSD szybko go zabije, ale przy 8GB RAM nie powinien być potrzebny. Mam nadzieje, że Win8 o tym wie, bo poprzednie wersje miały problemy.

Prędkościowo... hmm.. mój swap ma 13GB/s ale i tak go praktycznie nie używam. RAM to RAM - swap to ostateczność.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.07.2013 o godz. 07:10
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
cpu, dyski ssd, gpu, nowy komputer, podzespoły, pomoc w wyborze sprzętu, procesor, ram, sprzęt


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.