Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 14.04.2005, 11:30   #1
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bootowalny pendrive ? Jak ?

Tak jak w temacie... Jak zrobić bootowalny pendrive ? Ostatnio pendrive'y stały się dość bootowalne, a komputery posiadają opcje bootowania z usb, a ostatnio nawet dorwałem memtesta v1.55 wersje na usb. Tylko jak ją uruchomić ? Czy na przykład przeżucenie plików systemowych z dyskietki systemowej dało by radę ? Czy ktoś się bawił w coś takiego ?
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2005, 13:17   #2
wolfdog
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika wolfdog
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: Valhalla
Posty: 393
wolfdog zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak ja sie bawilem

pendrive musi miec mozliwosc partycjonowania, specjalnie kupilem kingston traveller elite poniewaz jako jeden z nielicznych posiada mozliwosc stworzenia partycji boot, a tworzy sie ja specjalnym programikiem dostarczonym przez producenta, a system jaki sie bootuje to freedos. Niestety taka funkcja kosztowala mnie prawie 100 PLN wiecej
wolfdog jest offline  
Stary 14.04.2005, 13:22   #3
RoKFoR
d[-.-]b
 
Avatar użytkownika RoKFoR
 
Data rejestracji: 12.08.2003
Posty: 562
RoKFoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
makebootable, mkbt, flashboot

http://www.weethet.nl/english/hardwa...omusbstick.php
RoKFoR jest offline  
Stary 26.04.2005, 08:31   #4
KarolluZ
Guru
 
Avatar użytkownika KarolluZ
 
Data rejestracji: 29.06.2002
Lokalizacja: Świdnik City
Posty: 1,199
KarolluZ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Próbowałem w pracy zabootować pen drive, ale bez skutku. Ten programik FlashBoot jest bardzo dobry, ale nie wiem na czym polega haczyk nieosłodzonej wersji. W sumie formatuje mi pendrive i dogrywa jakieś pliki, ale to nie działa. Próbowałem zabootować go na kilku kompach z różnymi płytami głównymi i jedynie co zobaczyłem to czarny ekran, migający kursor i zawieche kompa.

Co się tyczy driverów USB dla dosa to może fajna sprawa, ale jakoś też nie mogę sprawić aby USB było pod nim widoczne. A chciałbym, aby Partition Magic go zobaczył i może mógłbym go jakoś sformatować.

A posiadam PenDrive firmy PQI o pojemności 256MB.
__________________
KarolluZ ruleZ
KarolluZ jest offline  
Stary 14.11.2005, 14:43   #5
krato
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krato
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 10
krato w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tzn tak ... ja nie wiem dokładnie czy można zrobić bootowalny pen drive z każdego pen driva ale z tego co poczytałem wynika że można z każdego potrzebny jst odpowiednni soft.

Sugeruje sie wypowiedzią z USEnetu dostpnej pod adresem :

http://www.man.lodz.pl/LISTY/PECET/2005/04/0832.html


którą ośmiele się metodą Ctrl+c ctrl+v tutaj podać z uwagi na to iż różnie to bywa i jutro może już nie być tego wątku

"Autor: Michal Kawecki <kkwinto_at_o2.px> Data: Mon 04 Apr 2005 - 13:57:09 MET DSTMessage-ID: <pcar2d.kap.ln@kwinto.prv> Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-2"

Użytkownik "Solos" <michalr79WYTNIJTO@tlen.pl> napisał w wiadomości news:d2qurj$nmj$1@inews.gazeta.pl...
> witam,
> > chcialbym sobie zrobic bootowalny pendrive. nie moge jednak znalesc w > necie instrukcji jak to mozna zrobic. czy ktos moglby mnie krok po
> kroku poinstruowac? czy taki pendrive bedzie dzialal na kazdym


Windows-based Format Utility for HP Drive Key or DiskOnKey USB Device http://h18007.www1.hp.com/support/fi...oad/20306.html

> kompie czy tylko na takim, ktory ma mozliwosc ustawienia w biosie > startowania z usb?


Tylko na tym ostatnim.

--
M. [MVP] "Use Google, stupid!""
krato jest offline  
Stary 14.11.2005, 14:52   #6
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja ostatnio zarzucilem na pendraka slax popcorn 5.0.6 (linux na bazie slackware jakby ktos nie wiedzial - bylo w chipie 11.05) i ladnie smigalo tylko ze nie dalo zapisac sie ustawien na pendraku
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 14.11.2005, 15:03   #7
krato
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krato
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 10
krato w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Polecam też ten wątek na tym forum :

http://forum.pclab.pl/t96022.html
krato jest offline  
Stary 14.11.2005, 16:08   #8
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Naturalnie jesteście całkiem świadomi tego, że temat jest sprzed pół roku?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline  
Stary 14.11.2005, 16:10   #9
krato
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krato
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 10
krato w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie szkodzi ale ja np .: dziś szukałem czegoś na ten temat i znaleźć coś sprawdzonego nie było tak łatwo (od razu nadmienie że "łatwo" to jest sprawa subiektywna dla każdego )
__________________
Nie ma jak w straży ... słońca nie ma w dupę parzy
krato jest offline  
Stary 30.12.2005, 12:28   #10
[]/\/\_/'[]/\/
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika []/\/\_/'[]/\/
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 11
[]/\/\_/'[]/\/ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy sporzadzenie bootowalnego pendrive'a pod Liuxa z wykorzystaniem Knoppix'a umozliwi wykorzystanie tego rowniez w przypadku potrzeby instalacji RedHat'a (I mean: startuje z Knoppix'em a na pendrive'ie mam skopiowane w folderze pliki instalacyjne RedHata)??
[]/\/\_/'[]/\/ jest offline  
Stary 30.12.2005, 22:33   #11
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
NORMALNIE MNIE CHYBA TRAFI
po co pisałem dzień temu

__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline  
Stary 13.01.2010, 12:48   #12
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,178
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jak zrobić bootowalny pendrive z ładnym menu graficznym:
Samouruchamialny pendrive USB + multiiso menu
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Dyskusja zamknięta

Tagi
bootowalne iso, bootowalny, pendrive, samouruchamialne usb

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.