Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB

Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB Dyskusje poświęcone nośnikom danych wykorzystujących pamięć flash (karty pamięci, pendrive), podłączanych poprzez zewnętrzne porty USB/SATA/etc



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 13.12.2005, 23:35   #1
karaluszek
mały wredny robal
 
Avatar użytkownika karaluszek
 
Data rejestracji: 16.03.2005
Posty: 3
karaluszek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z pendrive

Witam.
Mam problem z pendrive.Jak do tej pory dzialal elegancko ale...podlaczony zostal do kompa na ktorym byl 98..na 98 nie było odpowiednich sterowników wiec zaczelo sie ich szukanie zakonczone tym ze jak system zapytal czy ma widziec pendrive jak dysk wymienny padlo na tak. oczywiście zawartość pendrive nie jest widoczna.W tej chwili jak podlaczam pod xp widzi go wpierw jako kingston ale w moj komputer widoczny jest jako "dysk wymienny" bez podania rozmiaru miejsca. system plikow pokazuje jako raw.próba odinstalowania i ponownej instalacji sterownika nic nie dała.nie mozna tez sformatować tego "dysku wymiennego".próba sformatowania na fat32 (cmd->format;dysk->prawy->wlasciwosci->narzedzia-> ;formatuj;zarzadzanie komputerem->zarzadzanie dyskami;opcja w sterach) nie przyniosla rezultatu - po komendzie format i: i odpowiedzi kompa ze jak bedzie gotowe to wcisnac enter wyrzucil mi cos takiego: "błąd w wywołaniu IOCTL".w menedżerze urządzeń widzi go jako kingstona - stacje dysków.W zarządzaniu dyskami go nie widać.programy typu Particion magic nic nie daja bo nie widzi na nim partycji.Także próba sformatowania z płyty instalacyjnej po odłączeniu wszystkich innych dysków zakończyła sie fiaskiem - niebieski ekran i komunikat że nie ma dysku na tym dysku.były próby pod xp i pod 98 i nic.Jesli chodzi o sterowniki które sa standardowo w systemie jak robie aktualizuj to wychodzi że możliwie najlepszy jest już zainstalowany.Także program GetDataback nic nie dał.Nie wiem jak można zmienić system plków na takim pendrive z RAW na Fat.Szukałem w google i różne fora.Nie wiem co zrobić by pendrive dzialal tak jak dawniej.może ktoś z Was Ekspertów zna odpowiedź...
__________________
Question: what is love ?
Answer: the same as hate if your not careful...
karaluszek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.12.2005, 09:40   #2
Igloo
PiwoWar
 
Avatar użytkownika Igloo
 
Data rejestracji: 01.12.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 945
Igloo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a w tym kompie z 98 to usb jest na płycie czy wyciągnięte z płyty na śłedzia? może zasilanie było kiepawo podłaczone i sie pendrine spalił. nie spotkała taka "przyjemność" do sledź miał źle kabekli powtykane we wtyczkę i napięcie podało w 2 stronę, ale naszczęście uznano gwarancję i wymienili na nowy
Igloo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2005, 09:17   #3
Blackegg
Szperacz
 
Avatar użytkownika Blackegg
 
Data rejestracji: 26.06.2005
Lokalizacja: Halifax, UK
Posty: 238
Blackegg zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jak jest na gwarancji to szybko do sklepu z nim!!!
__________________
I decide to want you... now i know... I need...
If you have any problems with your computer stay calm and... OVERCLOK until it will burn out!!!
Blackegg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.12.2005, 22:47   #4
karaluszek
mały wredny robal
 
Avatar użytkownika karaluszek
 
Data rejestracji: 16.03.2005
Posty: 3
karaluszek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niby jest na gwarancji (producenta) ale nie mam paragonu bo kupowalem na allegro.a usb jest na plycie.
__________________
Question: what is love ?
Answer: the same as hate if your not careful...
karaluszek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.12.2005, 17:23   #5
siwy417
Staly poszukiwacz
 
Avatar użytkownika siwy417
 
Data rejestracji: 16.03.2002
Lokalizacja: Calgary
Posty: 102
siwy417 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sprobuj z Linuksem - polecam KNOPPIX 4.0
Takze sprobuj edytowac tablice plikow, kiedys bawilem sie Notron Disk Edit
mozesz zamazac pierwsze sektory i wtedy Flash zglupieje i bedzie sam prosil o format
siwy417 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2006, 06:52   #6
woitas
αρχή
 
Avatar użytkownika woitas
 
Data rejestracji: 16.06.2001
Lokalizacja: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Posty: 4,907
woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>woitas wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
mam podobny problem.
podczas kopiowania plików do kompa winda się zawiesiała, więc zobiłem restart i teraz nie mam dostępu do danych na pendrive.
samo uzyskiwanie dostępu do niego trwa ok 2 minuty.

czy to może być wina elektroniki?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
problem z pendrive-format.gif  
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
pozdrawiam

woitas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2006, 08:49   #7
Kasprzak
...niepoprawny marzyciel.
 
Avatar użytkownika Kasprzak
 
Data rejestracji: 25.06.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 4,752
Kasprzak zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
np. gdy Creative albo iPOD sie zawiesi mozna wgrywac firmware, ale to sa odtwarzacze...nie ma do twojego jakiegos firmware`u? Wogole sa do pen`ów?
Bo jak nie to raczej padla elektronika...
__________________
Pozdrawiam!
Kasprzak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.