![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
![]() |
#1 |
Team Member
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,177
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
andy, moim zdaniem trochę przesadzasz z tym ciągłym jechaniem po Macach, apple i ich polityce. Czy to się komuś podoba, czy nie Apple zrewolucjonizowało rynek. Począwszy od iPodów, przez iPhone, a na iPadach kończąc, a i na tym pewnie się nie skończy. Żaden inny producent nie może się pochwalić takimi wynikami. Marketing? W dużej mierze na pewno, ale przecież o to chodzi w marketingu, żeby umożliwić sprzedaż produktu.
Co do kosztów programowania na produkty apple, to równie dobrze można przyczepić się do tego, że do pisania programów na PC potrzebujesz komputer z windows, najlepiej Visual Studio. Na darmowym Expressie raczej daleko nie zajedziesz, więc trzeba wydać grube tysiące na środowisko. Idąc dalej, napiszesz program na PC i żeby coś zarobić na nim musisz go jakoś sprzedać. Sam musisz zadbać o marketing, dystrybucję itp. Owszem, App Store ma ograniczenia i to spore, ale z drugiej strony pozwala dotrzeć do milionów użytkowników bez większego wysiłku. Spróbuj to samo zrobić samodzielnie. 30% prowizji to tak naprawdę nie jest tak dużo. I ostatnia kwestia z ostatniego posta: Co to znaczy dobry program? Coś, co dla mnie jest mało wartościowym gównem, dla kogoś może być aplikacją, której używa na co dzień. Może czasem warto popatrzeć z trochę szerszej perspektywy? Myślę, że z wymienieniem 100 "przydatnych" programów na PC też mielibyśmy problem i każdy miałby swoją listę. |
![]() |
![]() |
#ads | |
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
![]() |
![]() |
#2 | |
the one
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
Warto byłoby dotrzeć do konkretnych zestawień (przyznam, że nie chce mi się już szukać ![]() Zupełnie inaczej wygląda sprawa z udziałem w tynku tabletów, ale to spowodowane jest tym, że konkurencji jeszcze poważnej nie ma. Zaczyna dopiero wchodzić na rynek, ale przez to za rok udziały w nim mogą wyglądać zupełnie inaczej. Na niekorzyść Apple. Tak więc nie przesadzałbym. Produkty tej marki są popularne. Ale nie są najbardziej popularne.
__________________
neverending path to perfection.. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Głupi Yasio
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Systemy operacyjne
1. Windows XP 59.16% 2. Windows 7 22.47% 3. Windows Vista 15.80% 4. Mac OS X 0.81% 5. Linux 0.67% 1. Apple iPhone 15.46% 2. Apple iPad 12.34% 3. Nokia 5130 XpressMusic 3.49% 4. Nokia E52 2.87% 5. Apple iPod 2.22% Wiec o,81% systemów operacyjnych to Mac OS X - i to stanowi takie zagrożenie ![]() ![]() A co do iPhonow i iPadow to podaje wyniki, za http://www.ranking.pl/
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn. ****************************************** Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji! |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Թ
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
Bez znaczenia jest tu fakt, że tablety istnieją od 20 lat - robił je Dell, HP, głównie na rynek biznesowy. Fujitsu-Siemens miał plan wejścia na rynek masowy z tabletami, gdzieś czytałem że nawet nazwę IPAD zastrzegli. Chwilę przed Apple HTC próbował sprzedawać wielki komórko-tablet, po którym jechano w recenzjach. Podobnie (nie tak samo) było z iphone. To Apple wypromował smartfony na rynek powszechny i nadał trend jak smartfon ma wyglądać. Ostatnio zmieniany przez pali : 13.03.2011 o godz. 00:46 |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | ||
Team Member
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,177
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Otóż to. Nawet, jeśli Apple nie było pierwsze ze swoimi produktami, to potrafiło narobić wokół nich tyle szumu, żeby zainteresować potencjalnych odbiorców. Sorry andrzej, ale tym razem to Ty nie jesteś zbyt obiektywny. Krótki cytat:
Cytat:
Jak dla mnie firma, która sprzedaje 100 mln czegokolwiek znaczy coś na rynku. Nawet, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to słowa Jobbsa i podzielimy to przez 2, to i tak jest to imponujący wynik. Jakiś czas temu wycena giełdowa Apple (szacuje się na 200mld USD) przekroczyła wartość Microsoftu, więc come on, nie pisz, że Apple mało znaczy na rynku, bo to jest zupełna bzdura. Myślę, że bez problemu mógłbyś wskazać osoby z Twojego towarzystwa, które mają chociażby IPhone'a. Czy to nie świadczy o popularności? A pamiętajmy, że Polska to tak naprawdę malutki ryneczek. W stanach apple jest znacznie bardziej popularne, więc można sobie wyobrazić, jak to tam wygląda. I tak dla jasności, nie mam nic z Apple ![]() Jeszcze wracając do argumentu andy'ego, o ilości aplikacji. Na softpedii można znaleźć ponad 100k programów na PC. Jest to jeden z większych serwisów plikowych, więc można go uznać za pewne odniesienie do app store. Jak myślisz, ile wartościowych programów tam znajdziesz? Jednak czy ktoś narzeka, że jest ich aż tyle na PC? Wydaje mi się, że im więcej, tym lepiej, bo każdy może znaleźć coś dla siebie. Na swoim przykładzie powiem, że przy kupnie nowego tel. jednym z argumentów była ilość aplikacji na androida. A wahałem się, czy nie wziąć czegoś samsunga na bada. Tylko co mi po smartfonie, na który jest kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset aplikacji (szczerze powiedziawszy nie orientuję się, ile jest obecnie). Ilość aplikacji na iOS/Androida bierze się z: 1) stosunkowo niewielkiej ilości wiedzy, jaki trzeba posiadać, żeby zacząć w tym pisać, 2) łatwości dystrybucji tych aplikacji. Do tej pory, jeżeli ktoś chciałby napisać załóżmy prostą gierkę, to po jej stworzeniu pewnie rozdałby ją kilku znajomym, wrzucił linka gdzieś na fora i na tym by się skończył jej żywot. Wchodząc w App Store, czy Android Market ma możliwość zaprezentowania swoich wypocin setkom milionów użytkowników tych urządzeń. Stąd też każdego dnia pojawia się ponad tysiąc nowych aplikacji na androida. Kwestia jakości tych aplikacji to już odrębny temat, jednak nie można ignorować tej ilości. Ktoś może napisać, że apple nie jest pionierem, jeżeli chodzi o ten sposób dystrybucji. Jak najbardziej się zgodzę, jednak to w App Store, a nie poprzednich jest kilka setek tysięcy aplikacji, dzięki temu, że apple to spopularyzowało. EDIT: Jeszcze znalazłem informację na temat sprzedaży iPada: Cytat:
No jeżeli ponad 70% to nie jest najpopularniejsze urządzenie, to już nie wiem, co mam pisać ![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
MiniDisc
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,803
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
W tej dyskusji, uważam, niebagatelną rolę odgrywa cena urządzeń Appla.
Najtańszy iPad kosztuje 499$, średnia płaca w USA to 3000$, a w Polsce 675$ (2000zł netto). Widzicie różnicę? Nie da się ukryć, jak na nasze realia - drożyzna, abstrahując od tego co w zamian otrzymujemy. I teraz, gdyby ten iPad kosztował 350zł (proporcjonalnie do zarobków USA vs PL), to nawet @andy piał by z zachwytu, jaki to zajefajny sprzęt, a tak pozostaje mu tylko wylewać gorycz w postaci co raz to bardziej jałowych argumentów. ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |||||||||||||
the one
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
Np.: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Wolałbym platformę, na której jest aplikacji 1000, a nawet 100, ale wszystkie są wartościowe. A nie setki tysięcy robionego tylko dla zysku chłamu.. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
![]() Na koniec - nie chcę wywoływać wojny (dyskusję jak najbardziej tak, choć też nie zamierzałem). Po prostu zwróciłem uwagę na pewne fakty, które giną w codziennych porcjach informacji, jak to miliardy iwszystkiego sprzedają się w całej falaktyce. Apple jest dużą i cholernie dynamicznie rozwijającą się firmą i tak pewnie nadal będzie. Ja tylko uważam, że nie zawsze idzie za tym jakość i użyteczność jej produktów, a na rynku są firmy równie duże, równie popularne, a pod niektórymi względami lepsze. Ale jeśli ktoś świadomie uważa, że Apple jest dla niego lepsze.. to tylko jego sprawa. Ja nie czuję potrzeby, żeby udowadniać mu, że jest inaczej (bo i tego nie wiem, każdy ma swoje potrzeby). To wszystko.
__________________
neverending path to perfection.. Ostatnio zmieniany przez andrzejj9 : 13.03.2011 o godz. 12:17 |
|||||||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
Tagi |
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a |
|
|