![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|
|
|
#1 | ||
|
logged out
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
Oczywiście, że tak! ![]() Widzę, żę już zrobiłeś edytkę A czym niby w czym Next był innowacyjny? ![]() Cytat:
Uważam np. że iPhone4/S jest ładny (projekt Sony), ale już inne produkty od Apple nie za bardzo przypadły mi do gustu. Większość dziedziczy po produktach Brauna ;-) @Kris prawo patentowe w USA jest "inne". Tam można opatentować praktycznie wszystko, problem się pojawia doier ow sądzie
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl Ostatnio zmieniany przez andy : 21.08.2012 o godz. 20:36 |
||
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Թ
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Gdyby nie IBM, Microsoft, Apple, Nokia, Sony etc
to Samsung produkowałby chińskie słomkowe kapelusze i gumiaki (od Nokia). Synergia. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Jukebox Hero
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Zrobiłem edytkę, ponieważ nie mam ochoty się wdawać znowu w trzystronowe dyskusje. NeXT nie był innowacyjny? To pokaż mi może coś bardziej innowacyjnego z tamtych lat. Jobs pozbył się stacji dyskietek już w 1989 roku. Złośliwi dziś by powiedzieli, że pewnie ze względów licencyjnych
![]() Nie odniosłeś się też do LaserWritera, pierwszej drukarki laserowej dostępnej dla kowalskiego, od razu razem z udostępnianiem sieciowym do 16 maszyn z GUI. To właśnie ta zabawka zapoczątkowała boom na DTP. Dodatkowo Jobs który może inżynierem nie był, ale za to był po kursie kaligrafii, zaopatrzył Maca w kroje czcionek z prawdziwego zdarzenia i oprogramowanie - co ugruntowało pozycje Maca w tej dziedzinie na lata. Na PC wtedy był DOS czy nawet CP/M, a Amigi jeszcze nie było. Poskładał więc istniejące rzeczy - komputer, GUI, drukarka laserowa, sieć - w coś czego wcześniej nie było - w kompletny zestaw do DTP. Jego wielką umiejętnością było abstrakcyjne świeże spojrzenie na technologię. Nie podążał śladem konkurencji, ale wyłapywał nowe (a czasem odkopywał stare) dobre rozwiązania, nieraz prototypy, których na rynku wtedy nie było (albo kosztowały fortune), a w których widział potencjał i przyszłość -czyli był wizjonerem. To czego ludzie będą potrzebować, co zmieni sposób w jaki postrzegają technologię, ułatwi im korzystanie z niej i da nowe możliwości. Pokazywał też jak można zrobić coś lepszego z rzeczy już znanych. I wprowadzał te nowe, nie sprawdzone - a więc i ryzykowne - rozwiązania na rynek często jako pierwszy. W estetycznej i łatwej w obsłudze formie. I najczęściej okazywało się że miał rację, co widać wymiernie na wynikach finansowych ![]() Laserwriter, upowszechnienie GUI, NeXT, iMac, iPhone, iPad - tak się Andy właśnie zmienia swiat Nawet jeżeli Jobs nie wymyślił tranzystora ![]() Tablety były w Star Treku, teraz można je mieć za 299zł w biedronce, bo każdy chciał mieć iPada. Wiem że najchętniej flejmowałbyś jeszcze 336 stron, ale ja juz nie mam ochoty. I tak mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie. ![]() PS. iPhone projektem Sony? A któż Ci takich głupot naplótł?
Ostatnio zmieniany przez sobrus : 22.08.2012 o godz. 08:47 |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Forumator
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
![]() |
Szok! Nigdy bym nie przypuszczał, że sprzedawca komputerów (bardzo dobry sprzedawca) może być obiektem tak bezkrytycznego uwielbienia.
O ile mi wiadomo, Steve Jobs- jako wizjoner- przwidział również istnienie koła, nanorobotów oraz zupy pomidorowej z wkładką z karczochów.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+ ------------------------- ...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon" |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Թ
Data rejestracji: 14.02.2003
Posty: 3,066
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
A wiesz jaki ma związek zupa pomidorowa z iPhone?
Podpowiem: Los Angeles, 9 VII 1962. |
|
|
|
|
|
#6 | |
|
Jukebox Hero
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
A gdzie ty tu widzisz bezkrytyczne uwielbienie
może zaraz sie dowiem, że jestem fanbojem apple? ![]() Niestety bardziej prawdopodobne jest że trollujesz, bo 95% postów masz w tym temacie i wiadomo o czym. Wszystkie te informacje możesz znaleźć na np. wikipedii. Nic nie poradze, że takie są fakty. Możesz przytoczyć swoje. Wiem wiem niedobre Apple zawsze kradło konkurencji rozwiązania na tyle szybko że tamci jeszcze przez 2 lata nie mieli działającego produktu. A to spryciarze co? Oczywiście ile w tym wszystkim było Jobsa a ile Apple to już inna kwestia. Firma nie jest jednoosobowa. Jednak nieporadność Apple bez Jobsa oraz jego sukcesy z nim daje tylko jeden logiczny wniosek. Apple bez Jobsa nie przedstawiło chyba nic ciekawego, może z wyjątkiem Newtona. Klepać coraz szybsze PowerMaki to każdy by umiał. Teraz znowu są nieporadni i zaczynają klepać coraz szybsze i większe ajfony. Niestety bez nowych pomysłów na długo im to nie starczy. Cytat:
Ostatnio zmieniany przez sobrus : 22.08.2012 o godz. 14:52 |
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Get a Mac!
![]() Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,568
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Reputy dac nie moge niestety :-/. Dodam tylko ze w tym samym dniu w ktorym rozpoczela sie wystawa Warhola, w Nowym Jorku Bob Dylan nagral najwazniejszy chyba obok "Imagine" Lennona protest song w historii - "Blowin' in the Wind"!
|
|
|
|
|
|
#8 |
|
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
A w roku jak ja się urodziłem, to amerykańce pierwszy raz chodzili po Lunie.
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Nikoniarz
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
![]() Nie znam. Ładna chociaż była? |
|
|
|
|
|
|
#10 |
|
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Brzydka, a podobno w Hollywood to kręcili.
|
|
|
|
|
|
#11 | ||||||||||||||||
|
logged out
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Czekam dalej aż mi wskażesz ten jeden produkt od Apple... Cytat:
Cytat:
I tak teraz mamy spawarki i nośniki BD, a za 5-10 lat będziemy mieli napędy holograficzne. Osoby, które pierwsze umieszczą je w domowym komputerze też nazwiesz geniuszami? Dla mnie geniusz to ten, który stworzył technologię do produkcji tych urządzeń. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Poproszę też coś o tej sieci. Jak to Jobs wymyślił? Cytat:
original.jpg original2.jpg original3.jpg original4.jpg original5.jpg original6.jpg Cytat:
Cytat:
iMac - niech będzie mimo, że wskazałem aby podać przykład inny niż pierwszy komputer/all in one komputer. Cytat:
Cytat:
![]() 7655597084_1d4e9bcd0f_z.jpg 7655597956_ee6b888e0e_z.jpg 7655599922_dd9c7e8e2c_z.jpg 7655601820_d646d8dc94_z.jpg ufff
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl |
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
#12 |
|
Jukebox Hero
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Andy, ale co z tego że NeXTStep bazował na FreeBSD? Czy ja w ogołe mówiłem o NeXTStepie? Komputer nie składa się tylko z jądra. Mówie o komputerze NeXT jako całości, który wtedy znacznie wyprzedzał wszystko co było na rynku, ze zwykłymi Macami na czele. Chyba tylko Amiga3000/3000+ miałaby z nim jakieś szanse. Spójrz na architekture tego komputera (MC68040+DSP).
A pozbycie sie stacji dysków w 1989 roku było równie oczywiste jak 2+2=5. Najnowocześniejsze komputery (np Amiga) miały wtedy miały stacje 3,5 cala i to nawet nie HD. NeXT miał napęd magnetooptyczny 256MB (pierwszy na rynku), Ethernet (co wtedy miało ethernet?) i wyświetlacz 1120x832. Gdzie tu innowacja? Stacje dyskietek zaczęto wyrzucać 10-15 lat później. Następnym komputerem bez FDD był dopiero iMac. W 1989r to był krok praktycznie samobójczy, bo dane z innymi komputerami trzeba było wymieniać przez sieć (tylko że inne komputery nie miały też sieci). Nikt nie zabrania innym firmom wprowadzanie równie ciekawych designów jak Apple. Co z tego że iPod przypomina Brauna z lat 70-tych? A czy przypomina jakikolwiek odtwarzacz mp3 który był na rynku w roku 2000+? NIE. Jest od nich zupełnie inny. Nikt inny nie pomyślał że można użyć stare zapomniane radio do zrobienia stylowego odtwarzacza. To właśnie to o czym mówiłem - wynajdywanie ciekawych rozwiązań których nie ma na rynku i wprowadzanie ich. Nie uważam, że należą się za to patenty, ale bardzo dobrze że jest Apple szukało nowych kierunków. I nie będzie to sprawiedliwe, jeżeli wszystkie mp3 będą potem wyglądać jak radio brauna, tylko dlatego że Apple trafiło w 10 i iPod świetnie się sprzedaje. A co do tego Sony, to masz jakieś złe dane. Pogooglaj sobie o prototype Apple Purple (prototyp 624). Apple miało praktycznie ostateczny zarys iPhone, łącznie z wyglądem iOS, gdy Android nie był nawet plemnikiem (bo Eric Schmidt wciąż pracował w Apple ). I na rok przed tym designem Sony - rok 2005.Możesz poszukać też innych prototypów Apple bo jest ich przynajmniej kilkanaście i są bardzo ciekawe , na niektórych widać już odpalonego iOS, choć z uboższą szatą graficzną. A teraz ciekawostka - praprzodek iPhone z roku 1983: http://www.retronaut.co/2012/01/appl...rototype-1983/ btw jeżeli dzis jakaś firma wprowadziłaby samochód o napędzie nuklearnym, to to nie będzie innowacja na rynku? Reaktory i samochody są powszechnie znane, nad autami pracował w latach 50tych ford (Ford Nucleon). Ale mimo to takie auto na masową skalę byłoby dziś czymś przełomowym, co odmieniłoby całkowicie motoryzacje i za 5 lat auta benzynowe/diesel przestałyby istnieć. I jeżeli włożenie reaktora do auta wymagałoby opracowania nowej technologii, to należałby się oczywiście patent na to rozwiązanie. A gazety nazwałyby to skadalem z próbą opatentowania samochodu o napędzie atomowym - a przecież to jest teoretycznie znane od lat. Mniej więcej tak działa Apple i gazety. Ostatnio zmieniany przez sobrus : 23.08.2012 o godz. 08:31 |
|
|
|
|
|
#13 |
|
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Ale w czym te zdjęcia są choć trochę podobne do produktów Apple? bo ja nawet na siłę nie widzę podobieństwa, no chyba, że na zasadzie, że buty są podobne do innych butów.
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
Forumator
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 885
![]() |
Tak sobie myślę, jak uważacie, co by się stało, gdyby Apple obniżyło cenę najtańszego MacBooka do 1999 zł w Polsce? Czy ludzie zaczęliby kupować te Macbooki, porzuciliby Windows?
__________________
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Nie, dopiero by zaczęły wychodzić wady, ludzie zobaczyliby, że to tania chińska masówka, jak jest droga, to twierdzą... tu wpisać wszystkie hasła reklamowe.
Pomogę: "The iMac to Go." (1999) used to market the introduction of the iBooks. "The plot thins" (1999) used to market "thinner" PowerBook G3 models code-named "Lombard", introduced May 1999. "Less is more" (2003) used to market the introduction of the PowerBook G4s. "Sends other UNIX boxes to /dev/null" (2003) used to advertise Mac OS X-equipped PowerBooks. "Higher Resolution. Better Mileage" (2005) used to describe the higher resolution and better battery life on the new PowerBooks (October 2005). "Meet the family. Now complete." (2006) used to market the new MacBook family. "Everything2" (2006) used to advertise the MacBook with Intel Core 2 Duo. "Same lovable MacBook. New lovable speed." (2007) used to advertise the MacBook with faster Intel Core 2 Duo processors than the previous model. "Vroom with a View" (2007) used to advertise the MacBook Pro with new 1920x1200 displays. "State-of-the-art meets state-of-the-art. MacBook Pro now shipping with Leopard" used to advertise the MacBook Pro with Mac OS X Leopard. "Same lovable MacBook. New amazing OS. MacBook now shipping with Leopard" (2007) used to advertise the MacBook with Mac OS X Leopard. "There's something in the air" (2008) To promote the release of the MacBook Air. "MacBook Air. The world's thinnest notebook." (2008) used to promote the MacBook Air. "Thinnovation" (2008) used to market the original MacBook Air, as well as the late 2008 revision. "Book smart" (2008) used to market the new MacBook released in February 2008. "Nimble, meet quick." (2008) used to market the new MacBook Pro released in February 2008. "Rapid transit" (2008) used to market the new MacBook and MacBook Pro. "Meet the next generation of notebooks." (2008) used to market the new Aluminum MacBook and Macbook Pro. "Redesigned. Reengineered, Re-everythinged." (2008) used to market the new aluminum MacBook. "The new MacBook Air. Better graphics. More storage. Yet still the worldâs thinnest notebook." (2009) Used to promote the new MacBook Air with NVIDIA GeForce 9400M integrated graphics. "Thin as always. Faster than ever." (2009) used on apple.com to promote the new Macbook Air introduced during the WWDC 2009. "An even quicker study." (2009) used on apple.com to promote the new white polycarbonate MacBook with better specifications and a bigger hard drive. "The new MacBook Pro family." (2009) used on apple.com to promote the new 13- 15- and 17-inch MacBook Pros. "The notebook you love. In a whole new edition" (2009) used on apple.com to promote the new Unibody polycarbonate MacBook in late 2009. "The fastest, most powerful MacBook Pro ever. Times three." (2010) used on apple.com to promote the new 13- 15- and 17-inch MacBook Pros. "The notebook for everyone. Now with more speed, power, and battery life." (2010) used to promote the updated MacBook in 2010. "The notebook for everyone. Just $999." (2010) used to promote the updated MacBook in 2010. "The next generation of MacBooks." (2010) used to promote the new 11 inch and 13 inch MacBook Air. "State-of-the-art processors. All-new graphics. Breakthrough high-speed I/O. Three very big leaps forward." (2011) used to promote the new MacBook Pro. "The new, faster MacBook Air. Everyone should have a notebook this advanced. And now everyone can." (2011) used to promote mid-2011 MacBook Air. "It's a whole new vision for the notebook." (2012) used to promote the new MacBook Pro with Retina display. "Now it's even faster than it looks." (2012) used to promote the mid-2012 MacBook Air. Power Mac and Mac Pro "Two Brains are better than one" (2000) used to market the introduction of the dual processor PowerMac G4s "Rips through digital video faster than Pentiums can say "uncle"." PowerMac Dual G4 1.42Ghz "The world's fastest computer" (2003) used to market the introduction of the PowerMac G5s, somewhat controversial as many in the PC world disputed the benchmarks. "Engineered for the Creative Class" (2004) used to market the PowerMac G5. "The 64-bit professional dream machine" (2005) used to market the PowerMac G5. "Power Mac G5. The power of four." (2006) used to market the PowerMac G5. "Room to grow. Introducing Mac Pro" (2006) used to promote the new Mac Pro. "Life Made Easier" (2006) used to promote the new Mac Pro. "64-bit Quad Xeon. Introducing Mac Pro"(2008) used to promote the new Mac Pro. "The new Mac Pro. Tower of 8-core power." (2008) used to promote the new 8-core Mac Pro. "Start your engines. All eight of them"(2008) used to market the 8-core Mac Pro. "Expand at will." (2008) used to market the 8-core Mac Pro. "Beauty outside. Beast inside." (2009) used to market the new Mac Pro with Intel Xeon âNehalemâ processor. "Mac. To the power of 12." (2010) used to market the 12-core Mac Pro. |
|
|
|
![]() |
| Tagi |
| świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a |
|
|