Powrót   Forum CDRinfo.pl > Urządzenia przenośne > Systemy operacyjne i aplikacje



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 4, średnio 3.00. Tryby wyświetlania
Stary 29.01.2013, 06:40   #6121
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Chodziło mi o to, że ale Apple ma prawo robić tak jak robi
I to nie podlega dyskusji. Jest to zgodne z prawem, więc nie można im tego zabronić.
A dyskutować czy nam się podoba czy nie, albo jak byśmy to zrobili na swojej platformie, to oczywiście możemy.

Co do Androida to dobrze wiesz, że chętnie kupie następną słuchawkę z innym systemem (np Tizen).
Póki co Android jest "najmniejszym" złem, a na pewno najtańszym złem. No i na Linuksie którego znam.
Jednak gdy pojawi się lepsza platforma na pewno się przesiądę.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 29.01.2013 o godz. 07:47
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.01.2013, 07:39   #6122
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
True or false? Najnowsza wersja Najbardziej Zaawansowanego Systemu Operacyjnego

Nie bardzo to rozumiem...
Nie stać mnie na Apple, więc posiłkuję się opiniami "użytkowników":
"Tuż po udostępnieniu w miniony weekend piątej wersji beta systemu iOS 6.1, Apple wydało dziś jego ostateczną wersję. Uaktualnienie zawiera udoskonalenia i poprawki dotyczące m.in. obsługi LTE i iTunes Match.'
No to iOS nie jest jednak idealny
Czy jakiś prowokator chce przez to powiedzie , że iOS ma jakieś wady? Takich należy banować natychmiast i dożywotnio!
NO dobrze, trzeba pogodzić się z tym, że iOS ma jakieś maleńkie, prawie niezauważalne niedoróbki:

"holoq - Wczoraj
Wreszcie iOS 6 jest w pełni funkcjonalny "

Znaczy- co? Do tej pory nie był "w pełni funkcjonalny Przecież to "najbardziej zaawansowany system operacyjny na świecie"?

"shanhaevel - Wczoraj
I tylko tyle? Tak długo nie było żadnego update i tylko 4 zmiany?"

No ale po co te zmiany? I o co pretensja, że tak mało? Przecież iOS jest idealny?
No i tutaj riposta jest natychmiastowa:
"qubuss - Wczoraj
Zmiany pewnie są dużo, tylko nie napisali wszystkiego, jak zawsze."

Zmiany są - i to bardzo duże, tylko - że są tajne! Bo przecież szajsung mógłby je skopiować.

"shanhaevel - Wczoraj
Naprawy problemów wifi, który występuje u dość sporej liczby ludzi, problemów z baterią i kilku innych (np jeden dotyczący mnie problemów z modemem 3G w iPhonie, łapie zasięg ale pokazuje tylko jedną kreskę) Wielokrotnie zgłaszałem to do Apple"

To pisze prawdopodobnie jakiś androidowy hejter, sabotażysta, który chce zaszkodzić najlepszej firmie na świecie.

"sheep. - Wczoraj
U mnie już jest i czekam na upragniony JB.."

A tego to już nie rozumiem - po co komu JailBreak w Najbardziej Zaawansowanym Systemie Operacyjnym na Świecie? Czyżby użytkownik sugerował, że iOS nie jest idealny?

Kolejny przykład androidowego sabotażysty:
"gieza - Wczoraj
Niby miały być poprawki WiFi, a mi nadal nie działa jak mam mniej niż pełny zasięg. Wystarczy, że spadnie zasięg Wifi o jedna kreskę i już nie działa."
Kłamie zwyczajnie.

"ar3kb - Wczoraj
I d...pa! Nie mozna nadal przeglądac biblioteki iTunes w iPhone!"

Jak to - nie można, przecież iTunes to podstawa uzależnienia fanboyów i podstawowy spyware Apple - czyż nie?

Teraz coś ze sfery marzeń:
"patryk2266 - Wczoraj
Oby okazało się to prawdą. bo co prawda żyję bez JB, ale brakuje mi kilka oczywistych funkcji, jak np. przesyłanie plików przez Bluetooth między różnymi telefonami itd."
eeeee, to znaczy, że nie można przesłać dowolnego pliku przez BT Przecież można - między absolutnie dowolnymi, jeśli tylko mają BT! Przecież właśnie po to stworzono tę technologię?

"baslejndimon - Wczoraj
... i te nowe trzy supertapety !!! Szał !!!

A wredni hejterzy twierdzili, że tylko dwie.
Swoją drogą nie bardzo rozumiem, po co w aktualizacji systemu nowe tapety. Przecież każdy może sobie wziąć dowolny obrazek i jednym kliknięciem zrobić z niego tapetę (gdzieś tak od 15 lat) - prawda?

"303 - Wczoraj
Imo warto zrobic full restore i wgrac ostatni backup - telefon odzyskuje troche miejsca bo cache rożnych aplikacji znika, a tez przez przeladowanie ich jakby odrobine zwawszy jest. Ale tylko odrobine."

A nie prościej wyczyścić cache? Przecież to jedno kliknięcie?

"SiWyTM - Dzisiaj
Ciekawe czemu nie napisali w liście ficzerów ze sa nowe przyciski odtwarzacza na lock screenie."

Matko boska - jak oni mogli bez tego żyć

"Wojtasio - Dzisiaj
Jest poprawa! Czujnik oświetlenia w iPadzie 4 nareszcie działa."

YES! YES! YES!

I już na koniec - absolutny hicior:
"Gab - Dzisiaj
A mi się nie chce aktualizować. Przecież nic się nie zmieniło.
Zamieszczone przez chiefer
Słyszę to po każdej aktualizacji OS X i iOS, później wszystko wraca do normy
Chodzi o to, że przy aktualizacji urządzenie się restartuje. Po restarcie wszystko działa lepiej.
".
I wszystko jasne - żeby działało lepiej, trzeba wcześniej zrobić restart. Ale wcześniej trzeba ściągnąć ponad 1 giga danych aktualizacyjnych. Potem restart i wszystko wraca do normy, czyli tak - jak było w poprzedniej wersji.
Znaczy - nie można po prostu zrobić restartu bez ściągania tego molocha? Boskie!
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2013, 07:49   #6123
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Przycisków odtwarzania na Lock Screenie w Androidzie tez nie ma fabrycznie.
Choć na szczęście są programy które to mają, no ale ciężko je nazwać częścią systemu.

WP7 Twojego Ulubionego Producenta też nie pozwala na przesyłanie plików przez BT. Ani po WIFI. Tylko przez SkyDrive.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2013, 08:36   #6124
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Przycisków odtwarzania na Lock Screenie w Androidzie tez nie ma fabrycznie.
Choć na szczęście są programy które to mają, no ale ciężko je nazwać częścią systemu.

WP7 Twojego Ulubionego Producenta też nie pozwala na przesyłanie plików przez BT. Ani po WIFI. Tylko przez SkyDrive.
Widzisz, Twój problem polega na niemożności zrozumienia, że ja NIE MAM ulubionego producenta. Używam tego, co mi w danym momencie pasuje, co jest dla mnie najwygodniejsze i najtańsze. O ile się nie mylę, WP7 to już jest muzeum. Chyba żadna firma nie instaluje już tego na nowych telefonach.
Każdy z moich stareńkich domowych telefonów pozwala na przesyłanie dowolnych plików przez BT.
Wcale nie wykluczam tego, że jak kiedyś Apple zacznie produkować telefony do dzwonienia, to sobie kupie ajfona.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2013, 08:42   #6125
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Nie masz ulubionego? A myślałem ze pracujesz dla M$.

WP7 nie jest muzeum i Nokia przynajmniej twierdziła że dalej bedzie produkować słuchawki na tym. Poza tym dalej stare są w sprzedaży, więc do muzeum to jeszcze troche.
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2013, 17:46   #6126
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Nie masz ulubionego? A myślałem ze pracujesz dla M$.

WP7 nie jest muzeum i Nokia przynajmniej twierdziła że dalej bedzie produkować słuchawki na tym. Poza tym dalej stare są w sprzedaży, więc do muzeum to jeszcze troche.
Mam ten luksus, ze nie [pracuję dla żadnej firmy z tej branży,
Na co dzień używam Windowsa 7 i 8 bo tak mi pasuje. Jak ktoś zrobi coś dla mnie wygodniejszego to na pewno zmienię i będzie mi to spędzać snu z powiek.
Jeśli już przywołujemy Nokię, to ta firma odbija się właśnie od dna swoją serią Lumia, która nie chodzi na WP7, ale na WP8, a to jest już zupełnie inna historia.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2013, 20:32   #6127
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Zależy która lumia
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.01.2013, 13:53   #6128
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Zależy która lumia
Na pewno:
Nokia Lumia 920
Nokia Lumia 820
Nokia Lumia 620

innych - szczerze mówiąc - nie chciało mi się szukać. Na pewno WP7 nie będzie już rozwijany, MS skupia się na WP8 z przyczyn ogólnie chyba wiadomych.
Na temat samych WP7 oraz WP8 w ogóle nie mam zamiaru się wypowiadać, ponieważ do tej pory nie miałem okazji używać i jakoś nie czuję potrzeby.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.02.2013, 22:34   #6129
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
OWN3D
-file.jpg


---

Jest już nowy JB na iUrządzenia. Dziwne, że tylu chętnych skoro podobno iOS to system idealny
No ale żeby mnie ktoś nie posądził o bycie wrednym to przejdę do rzeczy. Na niebezpieczniku pojawił się ciekawy wpis odnośnie sposobu w jaki udało się ominąć zabezpieczenia iOSa - tutaj całość, poniżej skrót:
Cytat:
Czy exploity z evasi0n można wykorzystać do niecnych celów?

Oczywiście. Ale w przeciwieństwie do poprzedniego jailbreaka (jailbreakme.com), tym razem exploit nie jest typu drive-by download, co oznacza, że aby go wykorzystać nie wystarczy po prostu wejść na stronę internetową a ***8220;magia zrobi się sama***8221;.

Ten minus to wbrew pozorom dość duży plus ;-) Exploita nie będzie się bowiem dało tak łatwo wykorzystać do ***8220;niewidzialnego zdobycia roota***8221; na telefonach i tabletach tych użytkowników, których komuś uda się nakłonić do odwiedzenia jakiejś strony internetowej. Potencjalni atakujący (którzy na pewno niebawem będą chcieli wykorzystać exploity użyte do jailbreaka w niecnym celu) muszą najpierw dostać się na komputer ofiary ***8212; do przeprowadzenia ataku wymagane jest bowiem podpięcie urządzenia po USB. Złodziej też nic nie wskóra, bo musi znać kod blokady ekranu (albo dokonać ataku na wcześniej sparowanym z urządzeniem komputerze).
Jak działa evasi0n?

Jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim omija, nie exploituje. Omija zabezpieczenia, jakie Apple wbudowało w iOS-a: tj. ASLR, sandbox i podpisywanie kodu. Niskopoziomowe szczegóły tych operacji świetnie opisał Thomas Braden.
evasi0n iOS 6.x Jailbreak - official website of the evad3rs

evasi0n iOS 6.x Jailbreak ***8211; oficjalna strona teamu evad3rs

W skrócie: /var/db/timezone umożliwiającej dostęp do socketu lanuchd (działającego na prawach roota), przy pomocy którego wgrywa fałszywą, bo bez żadnego kodu, bibliotekę MobileFileIntegrity, która nadpisuje MISValidateSignature tak, aby zawsze zwracane było 0 ***8212; to umożliwia uruchamianie niepodpisanego kodu.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 05.02.2013 o godz. 22:55
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2013, 15:11   #6130
chris996
AdvancedNet.pl - hosting
 
Avatar użytkownika chris996
 
Data rejestracji: 11.04.2005
Posty: 915
chris996 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
iPad z pamięcią 128 GB od dziś w sprzedaży
__________________
chris996 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.02.2013, 17:59   #6131
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez chris996 Podgląd Wiadomości
W uniesieniu zapomniałeś podać ceny.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.02.2013, 14:34   #6132
Yossi
Forumator
 
Avatar użytkownika Yossi
 
Data rejestracji: 02.03.2012
Posty: 907
Yossi niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W niedługim czasie. po ogłoszeniu prze Nieomylnego Proroka ery Post-PC, po opublikowaniu systemu Windows 8, weszliśmy w erę Post-Apple.
__________________
Sprzęt: ZX Spectrum+
-------------------------
...i przyprowadził Pan użytkownika do Apple Store i rzekł mu: "wybierz sobie telefon"
Yossi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2013, 08:05   #6133
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Bo internet nie ma przyszłości, teraz większość pryszczy sądzi, że internet, to Lubię to!
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.02.2013, 23:03   #6134
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2013, 19:06   #6135
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
POniżej kolejne przykłady jak Apple ładnie kradło pomysły innych i pokazywało je jako swoje

Polecam odpalić od 4 minuty - gesty wielodotykowe




Więcej tutaj -> http://arstechnica.com/tech-policy/2...as-the-iphone/

oraz tutaj -> http://internet.gadzetomania.pl/2013...my-na-co-dzien


Poniżej co ciekawsze smaczki:

Cytat:
System okienkowy, GUI i wideokonferencje

Choć graficzny interfejs użytkownika został spopularyzowany przez Apple***8217;a, to nie firma z Cupertino go wynalazła. Wbrew pozorom nie była to również firma Xerox, choć w jej laboratorium Xerox PARC powstało wiele innowacyjnych wynalazków, w tym rewelacyjny komputer Xerox Alto (więcej na temat wynalazków Xeroksa znajdziecie w artykule ***8222;Zanim zapanował pecet [cz. 1.]. Cuda z laboratorium Xerox PARC***8221;).
To, co cywilne firmy wdrażały jako wielką innowację w latach 70., wojsko ***8211; za sprawą DARPA ***8211; miało znacznie wcześniej. Dzięki finansowaniu ze strony ARPA (poprzednik DARPA), NASA i US. Air Force zespół badaczy z Augmentation Research Center w Stanford Research Institute stworzył w latach 60. NLS (oN-Line System).
Na tej stronce są prezentacje. Bardzo polecam zobaczyć! Rok 1968 i takie cuda mieli
http://sloan.stanford.edu/mousesite/1968Demo.html

Czyli osoby pracujące w Xerox po prostu wykorzystały pomysły, które powstały w ARPA


Fajnie to tutaj podsumował autor:
Cytat:
Jakby tego było mało, NLS umożliwiał przeprowadzenie wideokonferencji, a dwa lata później opracowano dla niego moduł oparty na hipertekście, pozwalający na pracę grupową nad jednym dokumentem. Warto jednak zauważyć, że choć wszystkie te możliwości zaprezentowano jeszcze w latach 60., to ***8211; pomijając koszt sprzęty komputerowego ***8211; obsługa systemu była bardzo trudna dla niemającego wiedzy technicznej użytkownika.
Idąc dalej w las:

Cytat:
Siri

System rozpoznawania głosu, stosowany obecnie w telefonach Apple***8217;a, również ma wojskową przeszłość. Apple kupił Siri dopiero w 2010 roku, a firma została założona w roku 2007. Skąd zatem powiązania z DARPA?


W 2003 roku DARPA rozpoczęła projekt o nazwie CALO (Cognitive Assistand that Learns and Organizes). Jego elementem był moduł PAL (Personalized Assistant that Learns), którego zadaniem było wspieranie żołnierzy na polu walki i komunikowanie się z nimi za pomocą głosu.
Moduł ewoluował i ostatecznie został zastąpiony innym, o nazwie BOLT (Broad Operational Language Translation) i znacznie większych możliwościach. Nie tylko potrafi on wyodrębniać kluczowe informacje i polecenia wydawane w języku naturalnym, ale umożliwia również tłumaczenie w czasie rzeczywistym, zapewniając komunikację w nieznanym żołnierzowi języku.
Technologia CALO, jako przestarzała z puntu widzenia DARPA, została następnie udostępniona na rynku cywilnym i wykorzystana m.in. przez Siri.

To tyle jeżeli chodzi o inwencje Jobsa i jego ekipy.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
świadkowie jabłkowy, apple, apple fanboy, apple religion, fanatyzm, i-diot, ipad, pc-fanboys, sekta steve'a jobs'a


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.