Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki (https://forum.cdrinfo.pl/f126/)
-   -   PlexUtilities (https://forum.cdrinfo.pl/f126/plexutilities-94462/)

zenonz 09.03.2017 14:02

Mostki SATA na USB
 
Ilość załączników: 2
To pewnie nikogo nie zainteresuje, ale właśnie się przekonałem, że z niektórymi mostkami USB też mogą być niespodzianki. Posiadam Uniteka Y-1035 (USB3.0, OTG) na chipsecie ASM1051E i niestety PlexUtilities nie wykrywa napędu poprawnie. Co ciekawe, program się instaluje, ale błąd wywala przy próbie uruchomienia. Napęd poza tym pracuje prawidłowo, płyty palą się aż miło ;) Być może funkcja OTG tutaj mąci, próbowałem jakoś to deaktywować, ale nic to nie daje. Testowałem na 3 różnych komputerach, porty USB2.0 i USB3.0, Windows 7 64bit i Vista 32bit - rezultat zawsze taki sam. Sam mostek jest dość skomplikowany w środku:
Załącznik 87848

Rozebrałem starą kieszeń HDD USB2.0 od Lacie, bo ma fajny zasilacz 12V/2A+5V/2A, ale na tym mostku napęd jest wykrywany w systemie, ale nie chce działać - blokuje system (mostek działa prawidłowo z HDD). Chipset to JMICRON JM20339.

Trzecie podejście nastąpiło wczoraj - pożyczyłem od kolegi kieszeń Natec Rhino USB3.0 - na pokładzie chipset ASM1153, a sam mostek jest o wiele prostszy:
Załącznik 87849
I tutaj niespodzianka, PlexUtilities wykrywa napęd bezproblemowo, tak więc jak ktoś ma takie coś w nadmiarze, to może wykorzystać do ODD. Konstrukcja mostka pasuje dość dobrze do napędu i całość "trzyma się kupy".
Na pocieszenie pozostaje mi tylko to, że dysk SSD na moim Uniteku osiąga transfer 192 MB/s, a na Natec'u marne 149 MB/s :)
Oba mostki (Unitek Y-1035 i Natec Rhino) zasilane są z zasilacza 12V/2A.

czary2mary 09.03.2017 14:50

Dzięki za info \ może kiedyś uda nam się zebrać gdzie i jak działają Plextor z tym softem :)

zenonz 21.03.2017 20:42

Mostki SATA na USB to zło :)
 
Ilość załączników: 3
Myślę, że to nie jest właściwy wątek, ale że lepszego nie widzę (inne wątki o mostkach USB dotyczą konkretnych napędów) to dodam tutaj nowe odkrycie w sprawie mojego Uniteka Y-1035.

Dziś chciałem wypalić płytę CD Audio i z racji tego, że kompilacja przekroczyła 80 minut, chciałem sprawdzić overburning na płycie w Nero CD-DVD Speed. Próba uruchomienia testu kończyła się zamrożeniem programu i blokadą napędu. Stwierdziłem, że może chodzi o overburning i przystąpiłem do tworzenia kompilacji w Power2Go. Wszystko przebiegało pomyślnie do czasu wypalania, gdzie po rozpędzeniu do zapisu napęd zamierał bezczynnie, po niecałych 2 minutach robił spin-down płyty i nic. Czas wypalania postępował, zapisu brak. Próba użycia ImgBurn owocowała wystąpieniem następującego błędu:
Załącznik 89329
Zmiana prędkości, wyłączenie OPC, zmiana nośnika nic nie zmieniały, więc podpiąłem napęd do innego kompa z ImgBurn i tam dla odmiany błędy były następujące:
Załącznik 89327Załącznik 89328
Jako że błędy były inne na różnych systemach i wciąż mam pod ręką kieszeń Natec Rhino opisaną wcześniej przepiąłem napęd i cuda - płyty się wypalają bez problemu, overburning się testuje na obu systemach :sciana:

Co ciekawe, na mostku Uniteka działa odczyt CD (ze skanowaniem błędów) oraz zapis/odczyt DVD jak i BD :D

Także po tym odkryciu jestem już w stanie uwierzyć we wszelkie cuda... Może trzeba poszukać czegoś oryginalnego zamiast wątpliwych mostków (Optiarc'a wpiąłem w kieszeń po padniętym LG GSA-5163D i śmiga bez problemów, niestety to IDE).

OT - z mostkiem z kieszeni Natec miałem dla odmiany problem po podpięciu dysku SSD Intel 520 do jednego kompa (podłączał i odłączał dysk non-stop, winda chciała formatować woluminy...), w dwóch innych dysk działał prawidłowo... Więc nie ma chyba mostka gwarantującej 100% kompatybilności...

seku 26.03.2017 11:26

ten drugi błąd to zbyt duży buffer mam tak samo jak ustawie 512mb i więcej a mam 16gb ram

zmniejsz na 256mb i będzie OK

zenonz 28.03.2017 23:29

Cytat:

Napisany przez seku (Post 1381119)
ten drugi błąd to zbyt duży buffer mam tak samo jak ustawie 512mb i więcej a mam 16gb ram

zmniejsz na 256mb i będzie OK

Dzięki za podpowiedź, sprawdziłem i rzeczywiście po zmniejszeniu bufora błąd zniknął... za to pojawił się znany z drugiego kompa błąd o "semaforze" :) Także ewidentnie przez mostek nie przechodzi coś związane z wypalaniem CD-Audio. Ale nagrywarek CD/DVD mam pod dostatkiem, więc i temat raczej oleję :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.