Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.11.2005, 11:17   #1
PaTus
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Posty: 46
PaTus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
2 pytania

1. Po usunięciu zawartości video_ts.vob całkowicie, czyli vobid oraz cellid, plik ten jest pusty, wszystkie wcześniejsze zapisy video funkcjonują jako dummy + komendy. Gdy film po takim zabiegu wprowadzę do vob blankera, choćby dokonać usunięcia częsci komórek menu, program nadpisuje strukturę dvd-video bez pliku video_ts.vob. Czy taki stan rzeczy jest dobry i nie spowoduje kłopotu z późniejszą nawigacją zawartości dvd w stacjonarnym czy komputerowym napędzie? Oczywiście uwzględniam, że wcześniej wprowadziłem zmiany w komendach etc.

2.Druga sprawa dotyczy scieżek napisów. Gdy uruchomię ifoedita ścieżka napisów wygląda w następujący sposób np "Bulgarian (2-bit rle) (ID: 0x20, 0x21)". Przy takim zapisie DIF4U demuksuje jedną ściężkę napisów jako dwie oddzielne, po czym w podobny sposób scenarist je składa. Czyli jeżeli scieżek pierwotnie jest 10, po jest ich aż 20. Jak zrobić by ścieżka napisów miała taki sam stan jak pierwotnie?

z góry dziękuje za instrukcje
pozdrawiam
PaTus jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.11.2005, 11:42   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ad 1 - najlepiej to sprawdzić... odtworzyć zmienioną strukturę w Power DVD i w jakimś sprzętowym playerze DVD Video z płyty RW...

Ad 2 - to są te same napisy tylko jedne 4:3, drugie 16:9.
Scenarist powinien je poskładać prawidłowo, zakładając, że jest zrobiona prawidłowa parametryzacja ścieżek napisów w projekcie Scenarista.
Więcej:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/subtitles/

a osobliwie:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/subtitles/strona6.php

A gdyby to nie pomogło z jakiegoś względu to można to poprawić ręcznie:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/stsfree/strona6.php

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.11.2005, 13:35   #3
PaTus
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Posty: 46
PaTus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
krótko dzięki za pomoc,

po pierwszej odpowiedzi rozumiem że jest to zależne od tego czy odtwarzacz uruchomi film bez błędów czy też nie. Spotykałem filmy które video_ts.vob miały całkowicie pusty a mimo tego sam plik bez zawartości stanowił strukturę dvd-video czyli był obecny, choć i zdażały się i takie które były tego pozbawione.

co do drugiej odpowiedzi, zadam w tym miejscu jeszcze jedno pytanie z innej strony; czy istnieje możliwość poprawienia tego przed importem, może korekta skryptu. Pytam o to gdyż w moim przypadku napisy sporo ważą. Obawiam się że po korekcie napisy finalne podwoją swoją wagę przez co cała struktura filmu moze przekroczyć wartośc 4482mb?

pozdrawiam
PaTus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.11.2005, 17:03   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ad 1: sam widzisz, że jest z tym różnie, gydż nie ma dwóch tak samo zrobionych płyt DVD - chyba że są to płyty z tym samym tytułem :-). Dlatego zaproponowałem, żebyś każdorazowo sam sprawdził czy działa...

Ad 2:
Nie przekroczy - to nie jest tylko parametryzacja napisów w IFO - to są faktycznie 2 osobne strumienie napisów, a to co widzisz to tylko ich logiczna parametryzacja. Czyli jeżeli masz 10 ścieżek napisów sparametryzowanych tak jak napisałeś, to oznacza, że w strukturze jest 20 ścieżek napisów...
Przeczytaj proszę arty z linków, które Ci podałem...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.12.2005, 09:41   #5
PaTus
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.11.2004
Posty: 46
PaTus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zapoznałem sie z Twoimi artykułami, powiedziałbym Mocno rozjaśniły mi w głowie. Co do tematu napisów, który poruszyłem we wstępie,.. otóż same napisy jednak podwajają swoją wagę i nie mam na to wpływu, niestety nie da sie osiągnać identycznych wielkości napisów jak w oryginalnej kopii. Zaś sprawę parametryzacji napisów, w tym miejscu wg mnie najlepiej zrobić z poziomu scenarista, ograniczając liczbę scieżek napisów do ilości faktycznej jak w rzeczywistości powinno to wyglądać, następnie przyporządkować odpowiednie cześci napisów sobie. Z poziomu ifoedita wychodzi niezły bałagan jezeli napisów jest więcej niż jeden W i L, między innymi napisy tracą swoją liczbe porządkową.

Skorzystam z wątku i zadam dwa kolejne pytania,...
1. Czy istnieje szansa na usunięcie dodatkowych vts'ów, w tym sensie dodatkowych, że film wraz z menu znajduje się w vts_01, zaś od vts_02 do 08 umieszczone są reklamy i inne rzeczy które nie maja swojego przycisku w menu?
2.Po usunięciu zawartości video_ts.vob, w dvdshrinku to puste miejsce objawia sie jako "Unreferenced material", co to znaczy ale dla struktury dvd-video?

serdecznie pozdrawiam
PaTus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.