Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2006, 22:03   #1
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Adobe Premiere 2.0

Rozpoczynam ten temat z nadzieją, że rozwinie sie tu dyskusja na temat tego programu. Od niedawna jestem posiadaczem tej wersji programu (Adobe premiere 2.0) i mam problem mianowicie:
Podczas exportu projektu do dvd (do folderu) nie potrafie określić jego wielkości
a zależy mi aby mieściło sie na płyte DVD 4.7G przy najlepszej jakości.
Czy jest jakiś karkulator?

Czy udało się komuś zainstalować w premiera (Inscriber Title Monitor)
jeżeli tak to w jaki sposób i jaką wersje?
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.05.2006, 23:21   #2
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szkoda ***380;e brak zainteresowania moim temetem szkoda
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2006, 00:40   #3
WARDEN
Bywalec
 
Avatar użytkownika WARDEN
 
Data rejestracji: 16.03.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
WARDEN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
...

zapewne nie brak zainteresowania a wiedzy - nie wszyscy siedza na drogim premiere .............. pomysl zanim napiszesz ...
__________________
-=> SERDECZNIE POZDRAWIAM - WARDEN <=-
WARDEN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2006, 06:16   #4
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co to jest za wersja 2.0 ?
Osobiscie uzywam Adobe Premiere 6.5, kiedys uzywalem 4.0, jakis czas uzywalem 7.0, ale z niej zrezygnowalem, mam tez wersje PRO ale jakos sie nie moge zdecydowac by sie za nia zabrac...
Ale 2.0? Nie mam pojecia co to za wersja...

W ustawieniach encodera w AP 6.5 mozesz ustawic bitrate minimalny, maksymalny i sredni i balansujac tymi parametrami uzyskasz rozna wielkosc pliku i rozna jakosc.
Jednak jakosc wynikowego pliku uzyskanego tym encoderem mnie przynajmniej nie zadowala, pozostawia wiele do zyczenia i nigdy go nie uzywam. O kalkulatorze w adobie nie slyszalem, ale moze czegos nie wiem.

By uzyskac dobra jakosc i miec kontrole nad wielkoscia pliku robie zupelnie co innego. Byc moze jak powiem co to znajda sie tacy co mnie wysmieja, ale ja i tak bede tak robic bo zalezy mi zawsze na najwiekszej jakosci i taka uzyskuje.
Dotyczy to oczywiscie filmow ktore sam montuje w AP.
Mianowicie po zmontowaniu calego filmu zapisuje film do AVI nieskompresowanego. Powstaje w ten sposob gigantyczny plik - 1 godzina filmu to ok. 100GB. Nastepnie dopiero ten plik podstawiam pod TMPEG Encoder ustawiajac odp. parametry kompresji. W przedostatnim oknie encodera wyswietlana jest przewidywana wielkosc pliku. Nigdy ona nie jest zgodna z wielkoscia uzyskana ale jest bardzo zblizona.

Mozna tez do kompresji uzyc Cinema Craft Encoder.

Jestem pewien ze nikt tak nie robi i robic nie bedzie heh. Ale co tam...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 15:51   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@tompol Nikt nie ma zamiaru ci***281; wy***347;miewa***263;, dlaczego nie przerabiasz filmu do DV/AVI ?
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:11   #6
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
@tompol Nikt nie ma zamiaru cię wyśmiewać, dlaczego nie przerabiasz filmu do DV/AVI ?
Nie uzywalem nowszych wersji AP, jak napisalem obecnie pracuje na 6.5.
Rzeczywiscie, mozna wygenerowac zmontowany filmu do DV/AVI. Jest to niby logiczne jesli montuje sie film z plikow DV/AVI zrzuconych z kamery cyfrowej.
Ale sprobuj zrobic prosty test w tej wersji AP. Wstaw na poczatku np. czarna plansze z napisem bialymi literami, np.:

Janek Kowalski
Presents


a nastepnie wygeneruj AVI bez kompresji i DV/AVI. Na calym zmontowanym filmie nie dostrzezesz roznicy, ale na tym przykladzie z napisem roznica jest wyrazna - litery sa w poziomie rozmyte. Nie bedzie to specjalnie przeszkadzac na TV ale na kompie jest to wyraznie zauwazalne.
Byc moze w nowszych wersjach AP jest lepiej, nie wiem, ale w 6,5 jest tak jak jest. Dlatego tez wole generowac AVI nieskompresowany i taki plik finalny traktowac MPEG Encoderem lub CCE.
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:45   #7
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@tompol nie korzystam z AP wybieram raczej prostsze rozwi***261;zanie (pinnacl) nie koduje w nim materia***322;u, robi to Canopus Procoder wiem ***380;e jest wiele rzeczy kt***243;rych nie zrobi***281; w Pinnacal'u, ale nie s***261; one niezb***281;dne przynajmniej dla mnie Ka***380;dy z nas ma swoj***261; metod***281; i swoje ulubione programy, nie zamierza***322;em ci***281; namawia***263;, spyta***322;em z ciekawo***347;ci
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 26.05.2006 o godz. 16:49
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 17:00   #8
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=PIOTR34...spytałem z ciekawości [/QUOTE]

spoko

Po prostu chodzi o to ze jakakolwiek kompresja to obnizenie jakosci
Wygenerowanie gotowego filmu do DV/AVI to jedna kompresja a potem kompresja do DVD, czyli ten sam material jest kompresowany 2 razy...
A jak wygenerujesz wpierw material do AVI bez kompresji a potem go potraktujesz TMPEG Encoderem to masz tylko jedna kompresje Wiec jakosc musi byc lepsza a o to chyba chodzi
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 22:46   #9
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy kto***347; umie tam przerobi***263; projekt w premiere 2.0 aby miesci***322; sie na p***322;yte DVD nie mog***281; znale***347; tam ***380;adnego klakulatora a zalezy mi na jako***347;ci wi***281;c chc***281; ustawi***263; maksymalny bitrate
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 19:43   #10
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tompol

By uzyskac dobra jakosc i miec kontrole nad wielkoscia pliku robie zupelnie co innego. Byc moze jak powiem co to znajda sie tacy co mnie wysmieja, ale ja i tak bede tak robic bo zalezy mi zawsze na najwiekszej jakosci i taka uzyskuje.
Dotyczy to oczywiscie filmow ktore sam montuje w AP.
Mianowicie po zmontowaniu calego filmu zapisuje film do AVI nieskompresowanego. Powstaje w ten sposob gigantyczny plik - 1 godzina filmu to ok. 100GB. Nastepnie dopiero ten plik podstawiam pod TMPEG Encoder ustawiajac odp. parametry kompresji. W przedostatnim oknie encodera wyswietlana jest przewidywana wielkosc pliku. Nigdy ona nie jest zgodna z wielkoscia uzyskana ale jest bardzo zblizona.

Mozna tez do kompresji uzyc Cinema Craft Encoder.

Jestem pewien ze nikt tak nie robi i robic nie bedzie heh. Ale co tam...
Witaj - no to się mylisz!!! w identyczny sposób ja postępuję ze swoim materiałem z tym , że zgrany film z kamery i zapisany jako .avi obrabiam tz. wycinanki, napisy i inne, potem znowu to do avi i dalej tak jak opisałeś. Tej metody nauczono mnie tu na tym forum a więc zapewniam, że ani Ty ani ja - odkrywcami nie jesteśmy. Pozdrawiam.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 04:58   #11
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Dziadeczek jest tylko ma***322;a r***243;***380;nica DV/AVI jest formatem z kompresj***261; (1h = 13GB), a @tompol zapisuje do pliku AVI nieskompresowanego (1h = ok 100GB)
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 16:19   #12
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dziadeczek
Witaj - no to się mylisz!!! w identyczny sposób ja postępuję ze swoim materiałem z tym , że zgrany film z kamery i zapisany jako .avi obrabiam tz. wycinanki, napisy i inne, potem znowu to do avi i dalej tak jak opisałeś. Tej metody nauczono mnie tu na tym forum a więc zapewniam, że ani Ty ani ja - odkrywcami nie jesteśmy. Pozdrawiam.
A moze tak dokladniej napiszesz czym dla ciebie jest AVI? DV/AVi, AVI DivX, AVI Xvid, AVI cinepack, AVI nieskompresowane? Bo z tego co napisales nie wiele mozna zrozumiec...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 22:10   #13
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tompol
A moze tak dokladniej napiszesz czym dla ciebie jest AVI? DV/AVi, AVI DivX, AVI Xvid, AVI cinepack, AVI nieskompresowane? Bo z tego co napisales nie wiele mozna zrozumiec...
Chylę czoła przed Twoją wiedzą i przepraszam, że może czymś Cię dotknąłem. Tak to jest jak dyletant (czyli ja) wtrąca swoje trzy grosze. Ściskam Ci dłoń serdecznie i nie chowaj urazy - pewno za czas jakiś coś mi podpowiesz a ja z powodzeniem to wykonam.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2006, 15:24   #14
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dziadeczek
Chylę czoła przed Twoją wiedzą i przepraszam, że może czymś Cię dotknąłem. Tak to jest jak dyletant (czyli ja) wtrąca swoje trzy grosze. Ściskam Ci dłoń serdecznie i nie chowaj urazy - pewno za czas jakiś coś mi podpowiesz a ja z powodzeniem to wykonam.
Nie uwazam Cie za dyletanta skoro cos robisz i ci wychodzi... i nie czuje urazy... po prostu nie wiele zrozumialem z tego co napisales...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2006, 16:28   #15
ksviper
samotność
 
Avatar użytkownika ksviper
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Klimontów
Posty: 2,940
ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez darekbranka
Czy ktoś umie tam przerobić projekt w premiere 2.0 aby miescił sie na płyte DVD nie mogę znaleś tam żadnego klakulatora a zalezy mi na jakości więc chcę ustawić maksymalny bitrate
Spróbuj w ten sposób ustawić aby min. bitrate video był ok. 3500, max:8500, avg ok. 4500-5000. Audio ustawiałem na 256 MP3. Mówię o kodeku MainConcept. Gdy bawiłem się z AP 6.5 ustawiałem coś w tych granicach. Ale to wszystko zależy od tego co chcesz wrzucić na płytkę w trakcie authoringu. Można także wyrzucić materiał po obróbce do AVI(DV) a następnie dowolnym kodekiem (polecam CCE).
__________________
ksviper jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.