Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.05.2006, 22:03   #1
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lightbulb Adobe Premiere 2.0

Rozpoczynam ten temat z nadzieją, że rozwinie sie tu dyskusja na temat tego programu. Od niedawna jestem posiadaczem tej wersji programu (Adobe premiere 2.0) i mam problem mianowicie:
Podczas exportu projektu do dvd (do folderu) nie potrafie określić jego wielkości
a zależy mi aby mieściło sie na płyte DVD 4.7G przy najlepszej jakości.
Czy jest jakiś karkulator?

Czy udało się komuś zainstalować w premiera (Inscriber Title Monitor)
jeżeli tak to w jaki sposób i jaką wersje?
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.05.2006, 23:21   #2
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szkoda ***380;e brak zainteresowania moim temetem szkoda
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2006, 00:40   #3
WARDEN
Bywalec
 
Avatar użytkownika WARDEN
 
Data rejestracji: 16.03.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
WARDEN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
...

zapewne nie brak zainteresowania a wiedzy - nie wszyscy siedza na drogim premiere .............. pomysl zanim napiszesz ...
__________________
-=> SERDECZNIE POZDRAWIAM - WARDEN <=-
WARDEN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.05.2006, 06:16   #4
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co to jest za wersja 2.0 ?
Osobiscie uzywam Adobe Premiere 6.5, kiedys uzywalem 4.0, jakis czas uzywalem 7.0, ale z niej zrezygnowalem, mam tez wersje PRO ale jakos sie nie moge zdecydowac by sie za nia zabrac...
Ale 2.0? Nie mam pojecia co to za wersja...

W ustawieniach encodera w AP 6.5 mozesz ustawic bitrate minimalny, maksymalny i sredni i balansujac tymi parametrami uzyskasz rozna wielkosc pliku i rozna jakosc.
Jednak jakosc wynikowego pliku uzyskanego tym encoderem mnie przynajmniej nie zadowala, pozostawia wiele do zyczenia i nigdy go nie uzywam. O kalkulatorze w adobie nie slyszalem, ale moze czegos nie wiem.

By uzyskac dobra jakosc i miec kontrole nad wielkoscia pliku robie zupelnie co innego. Byc moze jak powiem co to znajda sie tacy co mnie wysmieja, ale ja i tak bede tak robic bo zalezy mi zawsze na najwiekszej jakosci i taka uzyskuje.
Dotyczy to oczywiscie filmow ktore sam montuje w AP.
Mianowicie po zmontowaniu calego filmu zapisuje film do AVI nieskompresowanego. Powstaje w ten sposob gigantyczny plik - 1 godzina filmu to ok. 100GB. Nastepnie dopiero ten plik podstawiam pod TMPEG Encoder ustawiajac odp. parametry kompresji. W przedostatnim oknie encodera wyswietlana jest przewidywana wielkosc pliku. Nigdy ona nie jest zgodna z wielkoscia uzyskana ale jest bardzo zblizona.

Mozna tez do kompresji uzyc Cinema Craft Encoder.

Jestem pewien ze nikt tak nie robi i robic nie bedzie heh. Ale co tam...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.07.2006, 19:43   #5
Dziadeczek
ale bez sklerozy
 
Avatar użytkownika Dziadeczek
 
Data rejestracji: 27.12.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 54
Dziadeczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tompol

By uzyskac dobra jakosc i miec kontrole nad wielkoscia pliku robie zupelnie co innego. Byc moze jak powiem co to znajda sie tacy co mnie wysmieja, ale ja i tak bede tak robic bo zalezy mi zawsze na najwiekszej jakosci i taka uzyskuje.
Dotyczy to oczywiscie filmow ktore sam montuje w AP.
Mianowicie po zmontowaniu calego filmu zapisuje film do AVI nieskompresowanego. Powstaje w ten sposob gigantyczny plik - 1 godzina filmu to ok. 100GB. Nastepnie dopiero ten plik podstawiam pod TMPEG Encoder ustawiajac odp. parametry kompresji. W przedostatnim oknie encodera wyswietlana jest przewidywana wielkosc pliku. Nigdy ona nie jest zgodna z wielkoscia uzyskana ale jest bardzo zblizona.

Mozna tez do kompresji uzyc Cinema Craft Encoder.

Jestem pewien ze nikt tak nie robi i robic nie bedzie heh. Ale co tam...
Witaj - no to się mylisz!!! w identyczny sposób ja postępuję ze swoim materiałem z tym , że zgrany film z kamery i zapisany jako .avi obrabiam tz. wycinanki, napisy i inne, potem znowu to do avi i dalej tak jak opisałeś. Tej metody nauczono mnie tu na tym forum a więc zapewniam, że ani Ty ani ja - odkrywcami nie jesteśmy. Pozdrawiam.
__________________
dziadek Andrzej
Dziadeczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 16:19   #6
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Dziadeczek
Witaj - no to się mylisz!!! w identyczny sposób ja postępuję ze swoim materiałem z tym , że zgrany film z kamery i zapisany jako .avi obrabiam tz. wycinanki, napisy i inne, potem znowu to do avi i dalej tak jak opisałeś. Tej metody nauczono mnie tu na tym forum a więc zapewniam, że ani Ty ani ja - odkrywcami nie jesteśmy. Pozdrawiam.
A moze tak dokladniej napiszesz czym dla ciebie jest AVI? DV/AVi, AVI DivX, AVI Xvid, AVI cinepack, AVI nieskompresowane? Bo z tego co napisales nie wiele mozna zrozumiec...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 15:51   #7
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@tompol Nikt nie ma zamiaru ci***281; wy***347;miewa***263;, dlaczego nie przerabiasz filmu do DV/AVI ?
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:11   #8
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez PIOTR34
@tompol Nikt nie ma zamiaru cię wyśmiewać, dlaczego nie przerabiasz filmu do DV/AVI ?
Nie uzywalem nowszych wersji AP, jak napisalem obecnie pracuje na 6.5.
Rzeczywiscie, mozna wygenerowac zmontowany filmu do DV/AVI. Jest to niby logiczne jesli montuje sie film z plikow DV/AVI zrzuconych z kamery cyfrowej.
Ale sprobuj zrobic prosty test w tej wersji AP. Wstaw na poczatku np. czarna plansze z napisem bialymi literami, np.:

Janek Kowalski
Presents


a nastepnie wygeneruj AVI bez kompresji i DV/AVI. Na calym zmontowanym filmie nie dostrzezesz roznicy, ale na tym przykladzie z napisem roznica jest wyrazna - litery sa w poziomie rozmyte. Nie bedzie to specjalnie przeszkadzac na TV ale na kompie jest to wyraznie zauwazalne.
Byc moze w nowszych wersjach AP jest lepiej, nie wiem, ale w 6,5 jest tak jak jest. Dlatego tez wole generowac AVI nieskompresowany i taki plik finalny traktowac MPEG Encoderem lub CCE.
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 16:45   #9
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@tompol nie korzystam z AP wybieram raczej prostsze rozwi***261;zanie (pinnacl) nie koduje w nim materia***322;u, robi to Canopus Procoder wiem ***380;e jest wiele rzeczy kt***243;rych nie zrobi***281; w Pinnacal'u, ale nie s***261; one niezb***281;dne przynajmniej dla mnie Ka***380;dy z nas ma swoj***261; metod***281; i swoje ulubione programy, nie zamierza***322;em ci***281; namawia***263;, spyta***322;em z ciekawo***347;ci
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 26.05.2006 o godz. 16:49
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.05.2006, 17:00   #10
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
[QUOTE=PIOTR34...spytałem z ciekawości [/QUOTE]

spoko

Po prostu chodzi o to ze jakakolwiek kompresja to obnizenie jakosci
Wygenerowanie gotowego filmu do DV/AVI to jedna kompresja a potem kompresja do DVD, czyli ten sam material jest kompresowany 2 razy...
A jak wygenerujesz wpierw material do AVI bez kompresji a potem go potraktujesz TMPEG Encoderem to masz tylko jedna kompresje Wiec jakosc musi byc lepsza a o to chyba chodzi
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 22:46   #11
darekbranka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2005
Posty: 17
darekbranka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy kto***347; umie tam przerobi***263; projekt w premiere 2.0 aby miesci***322; sie na p***322;yte DVD nie mog***281; znale***347; tam ***380;adnego klakulatora a zalezy mi na jako***347;ci wi***281;c chc***281; ustawi***263; maksymalny bitrate
darekbranka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2006, 16:28   #12
ksviper
samotność
 
Avatar użytkownika ksviper
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Lokalizacja: Klimontów
Posty: 2,940
ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>ksviper po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez darekbranka
Czy ktoś umie tam przerobić projekt w premiere 2.0 aby miescił sie na płyte DVD nie mogę znaleś tam żadnego klakulatora a zalezy mi na jakości więc chcę ustawić maksymalny bitrate
Spróbuj w ten sposób ustawić aby min. bitrate video był ok. 3500, max:8500, avg ok. 4500-5000. Audio ustawiałem na 256 MP3. Mówię o kodeku MainConcept. Gdy bawiłem się z AP 6.5 ustawiałem coś w tych granicach. Ale to wszystko zależy od tego co chcesz wrzucić na płytkę w trakcie authoringu. Można także wyrzucić materiał po obróbce do AVI(DV) a następnie dowolnym kodekiem (polecam CCE).
__________________
ksviper jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2006, 10:32   #13
kubanczyk7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2006
Posty: 16
kubanczyk7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez darekbranka
Czy ktoś umie tam przerobić projekt w premiere 2.0 aby miescił sie na płyte DVD nie mogę znaleś tam żadnego klakulatora a zalezy mi na jakości więc chcę ustawić maksymalny bitrate
to uzyj osobnego kalkulatora polecam osobiscie VideoCalc 1.1 wylicza dość trafnie nawet często minimalnie ponizej tego co było tak zeby weszlo na dvd bez problemu.
kubanczyk7 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.07.2006, 04:58   #14
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Dziadeczek jest tylko ma***322;a r***243;***380;nica DV/AVI jest formatem z kompresj***261; (1h = 13GB), a @tompol zapisuje do pliku AVI nieskompresowanego (1h = ok 100GB)
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2006, 10:58   #15
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
@tompol
a moze zamiast nieskompresowanego materialu lepiej zrobic bezstratna kompresje (np. huffyuv - jest bardzo szybki)?. Zamiast 100GB byloby ze 40GB.
roznicy w jakosci nie bedzie ale dysk twardy troche odetchnie.
Co do kodekow DV to troche sie zawiodlem (przynajmniej do tego ktorego uzywalem - cedocida). Myslalem ze oferuja one lepsza jakosc.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.07.2006 o godz. 11:04
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.