Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 16.11.2003, 02:19   #1
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Avi to DVD ???

Witam.
Zna kotoś może jakiś dobry soft, który potrafi zrobić z pliku *.avi choćby takiego skompresowanego Divx`em plik gotowy do wypalenia na płytce DVD, tak żeby można było oglądać go na odtwarzaczu DVD ?
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.11.2003, 02:48   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie ośmieszaj się proszę... Zacznij od przeczytania pierwszego wątku na stronie forum a potem zerknij na temat piątego wątku.
Normalnie ręce mi opadły jak zobaczyłem ten post......
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2003, 03:01   #3
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kupa klusek. Nie pytam o instrukcję, bo ją przeczytałem. I dotyczy ona jednego sposobu z wykorzystaniem dvdmaestro i TMPGEnc. Nie inetresuje mnie ta metoda. Szukam szybkiego i prostego rozwiązania. Wiem, że są takie programy (jak choćby na przykład: ArcSoft ShowBiz). Nie przerabiam kolosów 700 MB ale małe 15 minutowe klipy. Sam się ośmieszasz tym opadaniem rąk.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433

Ostatnio zmieniany przez donvit : 16.11.2003 o godz. 03:14
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.11.2003, 06:43   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TMPGEnc widać bardzo uważnie ją przeczytałeś
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2003, 10:43   #5
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taaaa.... TMPGEnc powiadasz... 15 minutowe klipy powiadasz... no fakt... wygłupiłem się... do 15 minutowych klipów TMPGEnc i DVDMaestro się absolutnie nie nadają.... ręce mi opadły jeszcze niżej i życzliwie życzę szczęścia i powodzenia
(no dobra... z czystego serca i ogólnej życzliwości dla ludzi powiem Ci, że na tym forum jest jeszcze co najmniej jedna metoda konwersji ale nie chce mi się szukać, Tobie się przecież nie chciało... w końcu to tylko 15 minutowe klipy i pewnie i tak będzie dla Ciebie zbyt skomplikowana)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.11.2003, 23:03   #6
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Taaaa.... TMPGEnc powiadasz... 15 minutowe klipy powiadasz... no fakt... wygłupiłem się... do 15 minutowych klipów TMPGEnc i DVDMaestro się absolutnie nie nadają.... ręce mi opadły jeszcze niżej i życzliwie życzę szczęścia i powodzenia
(no dobra... z czystego serca i ogólnej życzliwości dla ludzi powiem Ci, że na tym forum jest jeszcze co najmniej jedna metoda konwersji ale nie chce mi się szukać, Tobie się przecież nie chciało... w końcu to tylko 15 minutowe klipy i pewnie i tak będzie dla Ciebie zbyt skomplikowana)
Aleś mnie chłopie zawstydził. Jestem tak czerwony, że nic nie widzę. Od tej pompatyczności żygać mi się tylko zachciało. Nie wiesz do kogo mówisz, no ale skąd masz wiedzieć skoro tylko klepiesz w te klawisze. "Z czystego serca i ogólnej życzliwości dla ludzi powiem Ci", że sklamał bym gdybym powiedział, że cię poważam. Specjalista (phii). Znalazłem to co chciało bez proszenia się. I dobrze.
Higroskopijny Jerzy.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 00:13   #7
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez donvit
Witam.
Zna kotoś może jakiś dobry soft, który potrafi zrobić z pliku *.avi choćby takiego skompresowanego Divx`em plik gotowy do wypalenia na płytce DVD, tak żeby można było oglądać go na odtwarzaczu DVD ?
Film Machine zamieni Ci plik AVI na format SVCD, który czytają dobre odtwarzacze DVD. Zdaje sie ,ze ten program potrafi także zrobić z divx DVD, ale nie siedze głeboko w temacie AVI->DVD, więc sam sprawdź.

Chyba także DVD2SVCD przy odpowiednich ustawieniach Ci to zrobi. Ale to trochę potrwa. Te progsy używają CCE.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 01:32   #8
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadza się. Ale znalazłem coś na miarę swoich potrzeb. Coś dla takiego "tłuka i ignoranta" jak ja. Sonic MyDVD, albo nawet Super DVD Creator. Szybkie i proste. Niestety mojejmu rozmówcy nie przyszło do głowy, że takiego przepisu można szukać nie dla siebie ale dla starszej osoby, która nie jest bywalcem takich for jak to i na nic jej opisy dośc skoplikowanych instrukcji konwersji. Tu chodziło o coś naprwdę szybkiego i pewnego, tak żeby można było w kilka minut mieć gotowy materiał na płytce do pokazania rodzinie np. chasającego po ogrodzie wnuczka (dosłownie). Powyższe programy sprawdzają sie w 100%. Za pomocą Sonic MyDVD da się zrobić nawet prowizoryczne menu. Mimio to dzięki Jabba za radę i zrozumienie.
Pozdro.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 14:29   #9
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez donvit
Aleś mnie chłopie zawstydził. Jestem tak czerwony, że nic nie widzę. Od tej pompatyczności żygać mi się tylko zachciało. Nie wiesz do kogo mówisz, no ale skąd masz wiedzieć skoro tylko klepiesz w te klawisze. "Z czystego serca i ogólnej życzliwości dla ludzi powiem Ci", że sklamał bym gdybym powiedział, że cię poważam. Specjalista (phii). Znalazłem to co chciało bez proszenia się. I dobrze.
Higroskopijny Jerzy.
Znaczy się ja się teraz powinienem zaczerwienić? Przepraszam jeśli odebrałeś to jako pompatyczność (w zamierzeniu miałabyć ironia). Ty również nie wiesz do kogo mówisz (w każdym razie nie bardzo Nie zależy mi na Twoim poważaniu. Odpowiedź na Twój post (zwróć uwagę jak jest sformułowane Twoje pytanie) jest w piątym wątku na każdej stronie tego forum. Nie zadałeś sobie trudu poszukania przed wysłaniem postu (zerknąłeś na pierwszy wątek w tym forum?)
Specjalista?? Nie... Amator. Specjalizuję się w czymś zupełnie innym
Znalazłeś? Suuper! Właśnie o to chodziło... żebyś się choć trochę wysilił
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2003, 15:06   #10
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie. Zwróć uwagę na pytanie. Pytałem o najlepszy zdaniem wielu i każdego z osobna program, a nie metodę konwersji. Jest takich programów wiele. Mnie chodziło o zdaniem większości najlepszy. O nawiązanie dyskusji. I skończmy już z tym tematem, bo niedobrze mi znowu się zrobiło.
Pozdro.
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 23:38   #11
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez donvit
Zgadza się. Ale znalazłem coś na miarę swoich potrzeb. Coś dla takiego "tłuka i ignoranta" jak ja. Sonic MyDVD, albo nawet Super DVD Creator. Szybkie i proste. Niestety mojejmu rozmówcy nie przyszło do głowy, że takiego przepisu można szukać nie dla siebie ale dla starszej osoby, która nie jest bywalcem takich for jak to i na nic jej opisy dośc skoplikowanych instrukcji konwersji. Tu chodziło o coś naprwdę szybkiego i pewnego, tak żeby można było w kilka minut mieć gotowy materiał na płytce do pokazania rodzinie np. chasającego po ogrodzie wnuczka (dosłownie). Powyższe programy sprawdzają sie w 100%. Za pomocą Sonic MyDVD da się zrobić nawet prowizoryczne menu. Mimio to dzięki Jabba za radę i zrozumienie.
Pozdro.
Wiesz, tu ludzie grzebią w tak skomplikowanych rzeczach,że także i mnie uszy opadają czasem .... Wiele instrukcji, także zagranicznych, stworzono po wielu próbach i wielu godzinach pracy.
Tu patrzyłeś ?
http://www.donstevenson.net/myguides/myguides.html
Niestety czasem tak proste rzeczy jak polskie napisy powodują znaczen perturbacje w działania programów angielskojęzycznych.

Te progsy które znalazłeś zamieniają Ci avi na SVCD czy avi na DVD ? Bo ich nie znam.

Gdzieś na dvdrhelp był opis programu, który łatwo zamienia avi na SVCD ale u nas zawsze jest problem z napisami a on nie przewidywał wklejania subtitlesów. Nie pamiętam nazwy.. Może AVI2MPEG albo AVI2SVCD...


Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2003, 23:50   #12
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Progsy wymienione przez donvit'a to proste programy do authoringu (MyDVD było dołączone do mojej nagrywarki - zanim z niego skorzystalem padly Windowsy a potem jakoś nie widziałem specjalnego powodu by instalować; podejrzewam, że Sonic DVD Creator jest podobną aplikacją). Z tego co pamietam ze swoich pobieżnych oględzin to MyDVD potrafi zrobić (S)VCD i całkiem niezłe menu.
Ten programik, Jabba, nosi nazwę dvd2svcd i od pewnej wersji potrafił obsługiwać też napisy (chyba w formacie microDVD). Ostatnio [i]trochę[\i] zmutował i potrafi też zrobić dvd-2-dvd (avi 2 dvd potrafił od początku) z tym, że do pomyślnego finału potrzebny jest Scenarist. Z tej zmutowanej wersji nie korzystałem jeszcze, poprzednie (przerabiające tylko do svcd) były naprawdę bardzo dobre. Strona domowa to http://www.dvd2dvd.org
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2003, 01:42   #13
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ideJ
Progsy wymienione przez donvit'a to proste programy do authoringu (MyDVD było dołączone do mojej nagrywarki - zanim z niego skorzystalem padly Windowsy a potem jakoś nie widziałem specjalnego powodu by instalować; podejrzewam, że Sonic DVD Creator jest podobną aplikacją). Z tego co pamietam ze swoich pobieżnych oględzin to MyDVD potrafi zrobić (S)VCD i całkiem niezłe menu.
Ten programik, Jabba, nosi nazwę dvd2svcd i od pewnej wersji potrafił obsługiwać też napisy (chyba w formacie microDVD). Ostatnio [i]trochę[\i] zmutował i potrafi też zrobić dvd-2-dvd (avi 2 dvd potrafił od początku) z tym, że do pomyślnego finału potrzebny jest Scenarist. Z tej zmutowanej wersji nie korzystałem jeszcze, poprzednie (przerabiające tylko do svcd) były naprawdę bardzo dobre. Strona domowa to http://www.dvd2dvd.org
Nie. DVD2SVCD znam od dawna, często robiłem nim SVCD (napisy wklejane). Rzeczywiście czyta teraz napisy w divx. Ale widziałem inne proste programy, służace tylko do zamiany avi na SVCD bez mozliwości wczytania napisów. Programy bez loga smiejącego się jabłuszka .

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2003, 09:30   #14
oorbi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Płock
Posty: 15
oorbi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dołożę swoje 5 groszy
SonicDVD nie jest tylko prostym programikiem i pozwala robić nie tylko prowi9zoryczne menu ale bardzo zaawansowane menu typu motion, dodatkowo pozwala robić podmenu i sporo innych ciekawych efektów.
Podobny jest CYBERLINK PowerProducer, nawet trochę szybszy niż MyDVD
Programy są na tyle uniwersalne że podczas tworzenia płyty DVD potrafią w jednym projekcie łączyć pliki AVI (nieskompresowane) plik DV (te zkamer cyfrowych) i nawet divix'y.
ja używam tych programów tylko do tworzenia płyt z nagraniami z mojej cyfróweczki i do takich zastosowań są po prostu genialne
__________________
OOrbi@poczta.onet.pl
oorbi jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2003, 15:48   #15
donvit
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika donvit
 
Data rejestracji: 24.01.2003
Lokalizacja: Poznań, Wałbrzych
Posty: 119
donvit zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam ponownie. Moim zdaniem SonicMyDVD to bardzo prosty i komunikatywny program do authoringu. Mozna przerobić dowolnie skompresowany materiał na całkiem przyzwoitej jakości DVD (oczywiście wszystko zależy od materiału źródłowego). Jak dobry jest to materiał powinien ocenić każdy z osobna tym bardziej, że jak powiedział mi ideJ, program prawdopodobnie oferuje tylko jednoprzebiegowe dekodowanie. Ja zrobiłem tym parę filmików i jakość jest dla mnie do przyjęcia. Co najważniejsze materiał źródłowy nie był wcale wysokiej jakości, ale co najważniejsze po dekoptresji nie pogorszył się. Poza tym rozdzielczośc telewizorowa znakomicie maskuje wszelkie niedociągnięcia, które na ekranie komputera mogą przeszkadzać. Polecanm ten program każdemu, kto nie chce się zbyt długo grzebać i interesuje go w miarę dobry materiał w krótkim czasie. Program rzeczywiście pozwala w sposób bardzo przystępny skonfigurować menu (nawet dunamiczne) w oparciu o tzw. templates, które doatkowo ściągać ze strony MyDVD i w dość ograniczony sposób modyfikować.
To na tyle.
Pozdrawiam (szczególnie ideJ`a)
__________________
Athlone 3000+XP Barton
ASUS A7N8X-Deluxe
Gainward GeForce FX5900 Ultra2
Sound Blaster Live!
Ram 1000 MB PC 433
donvit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.