Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.12.2002, 23:13   #1
Sochan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.12.2002
Posty: 5
Sochan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question avi>>VCD cosik skacze.....

Słuchajcie doszedlem juz do niezlej wprawy w zgrywaniu filmikow i wszystko w sumie juz wiem ale mam pytanko

1. Dlaczego jak z AVI zrobie SVCD (mpeg) to obraz co 3-4 sekundy staje na ułamek sekundy myslalem ze to wina sprzetu (athlon 1600xp, 256 ddr ram, Gforce4ti4200) ale na dvd tak samo jest jak na plytke zgram. Uzywam VirtualDuba i TMPGnc 2.59

2. Powiedzcie jak podzielic napisy z filmu na 2 czesci bo na 2 to ja avika podziele ale co z napisami

3. jak jakiegokolwiek avika do VirtualDuba wsadze to mi pisze ze dzwiek nie pasuje i ze bedzie opuznienie i jak chce to naprawic to musze zgrac sciezke dzwiekowa i polaczyc z filmikiem. Jest na to jakas rada ?

Czekam na pomoc moje omnibusy !!!
Sochan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.12.2002, 21:54   #2
suchy503
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika suchy503
 
Data rejestracji: 07.05.2002
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 145
suchy503 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odnośnie twoich problemów kidyś kolego mi odpowiedział tak ( mam taki sam sprzet jak ty):
ad1
może to byc przyczyna albo uszkodzonych klatek avika albo przeciążenia procka
ad2
poco ci dzielic avika na 2 jak mozesz podzielic gotowy mpeg na 2
ad3
spróbuj nandubem
Otwieramy opcje "Audio/Interleaving":
Funkcja "Source Displacement" pozwala na przesuwanie dźwięku w przód i tył względem obrazu. Jej wartość określa ustawienie dźwięku względem obrazu. Jeśli dźwięk wyprzedza obraz, to jako "Source Displacement" podajemy dodatnią wartość przesunięcia w milisekundach (1 s = 1000 ms) - przesuwamy dźwięk do przodu. Natomiast jeśli dźwięk się spóźnia - podajemy wartość ujemną (przesunięcie dźwięku do tyłu):
Funkcja "Interleaving" jest jednym z najważniejszych parametrów wpływających na płynność odtwarzania filmu i synchronizację dźwięku i obrazu. Podana wartość określa w jakich odstępach "porcjowany" jest dźwięk - jeśli wartość ta jest źle dobrana w filmie (np. zbyt duża) - to pojawi się efekt "skakania" filmu, ponieważ dekompresor audio będzie zbyt długo oczekiwał kolejnej porcji dźwięku. Optymalne wartości wyznaczone doświadczalnie to 250 ms dla MP3, i 50 ms dla AC3 (Dolby Digital). Wartości te powinny zapewnić optymalne odtwarzanie filmu AVI.
__________________
Krzysiek
suchy503 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.02.2006, 16:26   #3
Brax
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.02.2006
Posty: 1
Brax w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wspomozcie mnie mam problem z dzwiekiem mam Virtualdub i nie moge otworzyc pliku avi co robic bo mam dzwiek przesuniety o pol minuty
Brax jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.