Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2003, 19:57   #16
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wcale nie - jestem osobą lubiącą eksperymenty ale znam się trochę na techologii zapisu video i poprostu nie bardzo wierzę, że dokonałeś światowej rewolucji dokunując klasycznego zapisu DVD na CD
jasne że można zapisać obraz o wysokich parametrach na płycie CD ale chociażby ze względu na jej pojemność jest to mało użyteczne. ciekawe ile płyt by liczył film 120 min, w formacie mpeg2 o wysokim bitrate i w pełnej rozdzielczości poza tym napisałeś że twoje video na rozdzielczość 704x576 a to nie jest normalna rozdzielczość DVD, które ma 720x576 (PAL) albo 720x480 (NTSC).
znam Ulead DVD MovieFactory - próbowałem go używać do edycji materiału z kamery miniDV i szybko zrezygnowałem bo jest to dosyć głupawe narzędzie, proste i subtelne jak cep a jakość edycji i kodowania mpeg2 jest kiepska. pewnie ze względu na jego amatorski charakter udaje się na nim robić takie wynalazki jak "DVD na CD".
ciekaw jestem jeszcze dwóch technicznych szczegółów: ile minut materiału udało ci się zapisać na tym CD i jakie pliki (wielkość, rozszerzenie) się na nim znajdują.
pozdrawiam
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2003, 20:45   #17
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Radzę trochę poczytac o formatach :
cDVD
miniDVD

Te formaty wykorzystywane są dla różnych celów - np.:
- teledyski
- reklamy firm itp.
Z względu na niską cenę nośników CDR ,jak i na zatwierdzony standard - nie jest to wcale "bez sensu" czy "niemożliwe" .
Po prostu jest .
A jeśli chodzi o jakość - wszystko zależy od naszych inwencji twórczych oraz źródła - nic nie stoi na przeszkodzie aby na płycie miniDVD zgrać materiał w pełnym palu i w orginalnym bitrate (np. teledysk z DVD).
Wiadomym jest iz kazdy komputer poradzi sobie z taką płytą ,spis odtwarzaczy stacjonarnych zdolnych do odtwarzania takich płyt znajduje się na stronie ;
http://www.kandela.pai.net.pl/av_DVD.htm

Oczywiście lista ta napewno nie jest listą pełną .
jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 21:03   #18
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jasne, że istnieje ubogie "pseudo-DVD"
ale mylisz się, pisząc: Z względu na niską cenę nośników CDR ,jak i na zatwierdzony standard - nie jest to wcale "bez sensu" czy "niemożliwe" - jak wynika z tej strony http://www.dvdrhelp.com/minidvd.htm nie jest to żaden STANDARD (This is no STANDARD as VCD,SVCD or DVD.) a poza tym miniDVD i cDVD to to samo i raczej "wynalazek" jak CDR-y w kształcie wizytówek
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 21:25   #19
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli chodzi o cdvd to jest to standard - poczytaj dobrze
I chociaż według strony ,która podałeś być może minidvd standardem nie jest to sam fakt podania listy kompatybilnych odtwarzaczy względem tego formatu chyba o czymś świadczy ?.
Także klika programów typu authoring ma na uwadze ten format .
To czy przypomina i ma kształt wizytówki nikogo raczej nie obchodzi .

Padło pytanie na które staram sie odpowiedzieć .
Dziwne iż Twoja osoba zawsze szuka "dzuiry w całym" .
Szczerze zaskakuje mnie Twój płytki tok myslenia :
Najpierw nie wierzysz ,póznije się pytasz jak to ma wyglądać ,na koniec stwierdzasz : "jasne, że istnieje ubogie "pseudo-DVD" ? .

Z żalem stwierdzam iż każde przypadkowe spotkanie z Tobą na forum kończy się taki sam nudny sposób .
jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 21:32   #20
Marwaldor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.04.2003
Posty: 17
Marwaldor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jezeli to format 704xcos tam jest nienormalny to pretensje do producenta Uleada-ja po prostu wybralem ten format do experymentów...w Ulead dvd movie factory ma jeszcze ciekawsza funkje-a mianowicie przy tworzeniu plyty dvd mozna mu zapodac coby nie konwertowal plików mpeg i tu jest ciekawostka!!!!a mianowicie zapodajac mu pliki skonwerowane do vcd ten program ich nie ruszy a wiec na plyte cdr wejdzie ok 60 min filmu....ale pozostaje wtedy mozliwosc tworzenia interaktywnego menu jak przy dvd!!! czyli reasumujac mamy plyte w formacie vcd z menu od dvd!!!co do plkików po wypaleniu na cdr to sa:AUDIO_TS (pusty),ULEADDMF a w nim pliki uleada - chyba nie charakterystyczne dla dvd oraz:VIDEO_TS w nim:VIDEO_TS.BUP , VIDEO_TS.IFO ,VIDEO_TS.VOB ,VTS_01_0.BUP ,VTS_01_0.IFO ,VTS_01_1.VOB moich obliczen wyglada ze na cdr wejdzie ok 10-15 min materiału przy max bitracie(ale na max bitracie odtwarzacz wyraznie nie nadąza z wizja...to mi wyszlo w drodze experymentów...)Pozdrawiam..Koledze niedowiarkowi proponuje zdobyc odtwarzacz Panasonica rv 32 - moze wtedy uwierzy....
Marwaldor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.05.2003, 21:40   #21
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"ale na max bitracie odtwarzacz wyraznie nie nadąza z wizja...to mi wyszlo w drodze experymentów..."

Otóz to .
Cały sęk leży w szybkościach transmisji strumienia video .
Stacjonarne odtwarzacze "kręcą" płytę CD z prędkością x2 ,a w naszym wypadku poiwinny szybciej .
Lista odtwarzaczy kompatybilnych ,która podałem wyżej właśnie bierze pod uwagę napędy stacjonarne ,które radzą sobie z tym problemem .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 00:25   #22
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Jeśli chodzi o cdvd to jest to standard - poczytaj dobrze
I chociaż według strony ,która podałeś być może minidvd standardem nie jest to sam fakt podania listy kompatybilnych odtwarzaczy względem tego formatu chyba o czymś świadczy ?.
Także klika programów typu authoring ma na uwadze ten format .
To czy przypomina i ma kształt wizytówki nikogo raczej nie obchodzi .

Padło pytanie na które staram sie odpowiedzieć .
Dziwne iż Twoja osoba zawsze szuka "dzuiry w całym" .
Szczerze zaskakuje mnie Twój płytki tok myslenia :
Najpierw nie wierzysz ,póznije się pytasz jak to ma wyglądać ,na koniec stwierdzasz : "jasne, że istnieje ubogie "pseudo-DVD" ? .

Z żalem stwierdzam iż każde przypadkowe spotkanie z Tobą na forum kończy się taki sam nudny sposób .
jaro
napisałem: jasne że można zapisać obraz o wysokich parametrach na płycie CD ale chociażby ze względu na jej pojemność jest to mało użyteczne. i tylko się zastanawiałem jak to zostało zrobione i jak to wyszło. na początku pomyślałem że kolega Marwaldor coś pokręcił ale jak wyjaśnił to już się tylko wnikałem jaki jest sens robienia płytek w takim formacie.
ja również z żalem stwierdzam, że każde przypadkowe spotkanie z Tobą na forum kończy się taki sam nudny sposób. i nawet potrafię wytłumaczyć dlaczego: odkąd pamiętam to zazwyczaj włączasz się do dyskusji przy okazji takich drobnych sporów o pierdoły i wtedy zaczynasz sypać definicjami i innymi ogólnikami przybierając niepotrzebnie protekcjonalny ton. jakoś Cię nie kiepsko widać kiedy rozmawiamy na tematy praktyczne i staramy się sobie pomagać. ale jak tylko zacznie się jakaś banalna sprzeczka zjawia się Wielki Inkwizytor Jaro i zaczyna smęcić. wiem, że jesteś łebskim facetem więc postaraj się czasem wnieść coś konstruktywnego do coraz lepiej rozwijającej się się tu tematyki VCD\DVD, zamiast wtrącać się jedynie kiedy chodzi o banały. i wtedy nasze spotkania przestaną być przypadkowe i nudne ^_^
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 07.05.2003 o godz. 00:55
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 00:39   #23
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Marwaldor napisa***322;(a)
czyli reasumujac mamy plyte w formacie vcd z menu od dvd!!!co do plkików po wypaleniu na cdr to sa:AUDIO_TS (pusty),ULEADDMF a w nim pliki uleada - chyba nie charakterystyczne dla dvd oraz:VIDEO_TS w nim:VIDEO_TS.BUP , VIDEO_TS.IFO ,VIDEO_TS.VOB ,VTS_01_0.BUP ,VTS_01_0.IFO ,VTS_01_1.VOB moich obliczen wyglada ze na cdr wejdzie ok 10-15 min materiału przy max bitracie(ale na max bitracie odtwarzacz wyraznie nie nadąza z wizja...to mi wyszlo w drodze experymentów...)Pozdrawiam..Koledze niedowiarkowi proponuje zdobyc odtwarzacz Panasonica rv 32 - moze wtedy uwierzy....
jasne że Ci wierzę tylko chciałem bliżej dowiedzieć co tak naprawdę wypaliłeś
w Ulead DVD Workshop którego używam też są jakieś egzotyczne ustawienia i można nagrywać np. DVD w dziwnych rodzielczościach ale jak chciałem na początku mojej kariery wypalić film w formacie SVCD na płycie DVD to program zdecydowanie odmówił wykonania takiej operacji i zarządał płyty CD
pozdrawiam
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 21:10   #24
Marwaldor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.04.2003
Posty: 17
Marwaldor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok panowie koniec kłótni wszystko z grubsza wyjasnione....Na koniec powiem ze zabawe w tworzenie plyt w formacie vcd i svcd uzywam tylko do zgrywania bajek z formatu divx-wiec materiał zródlowy tez nie jest pierwszej jakosci...a moj młody oglada bajki z wypiekami na twarzy i jest mu obojestne w jakiej rozdzielczosci jest obraz i z jakim bitratem Kolejne fajne zastosowanie to slideshow czyli zdjecia z cyfrzaka i to mnie tez bardzo cieszy a zwlaszcza jezeli jest ladne menu (wielopoziomowe )z ladnym podkladem muzycznym itp....na nagrywarke dvd niestety mnie nie stac-dlatego tym bardziej cieszy ze mozna oszukujac standarty stworzyc cos na wzór dvd przynajmniej pod wzgledem menu....A wy starzy wyjadacze moze na koniec szepnelibyscie jak dodac napisy z formatu txt (ssa?)do vcd lub svcd??Pozdrawiam...
Marwaldor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.05.2003, 22:01   #25
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tu jest to opisane: http://www.dvdinfo.host.sk/index.php?id=vcd
sprawdzona metoda i daje dobre efekty
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.05.2003, 08:04   #26
iceman.wawa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.04.2003
Posty: 13
iceman.wawa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
15-20 min to faktycznie trochę mało... Np. z kamery rzadko filmiki z pojedynczych zdazrzeń rzadko są dłuższe. Ja w każdym bądź razie tak sobie zacznę chyba zgrywać materiał, dopóki nie dorobię się DVDRW. Do tej pory robiłem na VCD/SVCD.
iceman.wawa jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.06.2003, 17:21   #27
Patrixs
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Patrixs
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 1,702
Patrixs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poleca Easy CD & DVD Creator, ale niestety program nie posiada overburna i można nagrywać tylko do 650 MB.
Patrixs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.