Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 19.03.2004, 00:33   #1
Qbin2001
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2004
Posty: 4
Qbin2001 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD Maestro + napisy problem (zawansowany)

Witam. Mmam następujący problem:

Zripowałem sobie kupioną za granicą płytkę DVD, gdyż nie miała polskich napisów. Wszytsko mam już zrobione (pliki audio i wideo, przerobione na polski menu oraz napisy angielskie + dorobione polskie)

Wszystko mam już pięknie poukładane w DVD Maestro.

Oryginalna płyta DVD zawiera DWIE sciezki dzwiekowe (normalna i komentarz).
chiałbym dołączyć napisy Angielskie i Polskie do obu sciezek dzwiekowych.

Sa dwa menu sterujace tym procesem:
MENU NAPISY: OSOBNO dla sciezki komentarza (PL lub ang.) i OSOBNO dla sciezki normalnej (PL lub ang.) oraz
MENU DODATKOW: gdzie moge wybrac czy chce zwykla sciezke dzwiekowa, czy komentarz do niej.

Problem w tym że nie moge w Maestro ustawić odpowiednio zaleznosci.
Jesli np. wybiore najpierw napisy Polskie do komentarza a potem przy odtwatrzaniu wybieram normalna sciezke dzwekowa to mam napisy z komentarza. I odwrotnie.

Jesli ustawie dodatkowo ktora sciezke ma odtwarzac (w Stream pre-selection)
to zmienia mi automatycznie sciezke zgodna z napisami (chyba ze wybiore inna w MENU DODATKI, ale wtedy szlag trafia moj wczesniejszy wybor napisow).

Chodzi mi o to by:

w menu napisy moc wskazac ktore napisy (polskie czy angielskie) ma otwarzac prz danej sciezce, ale POD WARUNKIEM ze gdy wybiore komentarz w menu dodatków beda napisy do komentarza w wybranym wczesniej jezyku (polskie lub angielskie), a jak zwykla sciezke dzwiekowa to beda wybrane wczesniej napisy (polskie lub angielskie) do normalnej sciezki dzwiekowej.

Siedze nad tym od 3 dni i nie moge sie dokopac opcji ktora mi pozwoli to zrobic. HELP!
Qbin2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.03.2004, 10:30   #2
Fafer
DVD Maniac
 
Data rejestracji: 02.02.2003
Posty: 211
Fafer zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chciałbyś uzależnić napisy od ścieżki dźwiękowej a ścieżke chcesz zmieniac w trakcie odtwarzania klawiszem na pilocie. Nie jestem pewien ale takie rozwiązanie chyba nie jest możliwe. Możliwe natomiast jest uzależnienie wyboru napisów od scieżki dzwiękowej przy zmianie w menu.
__________________
Fafer
Fafer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2004, 02:01   #3
Qbin2001
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.03.2004
Posty: 4
Qbin2001 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niezupelnie tak to wyglada, ale poradzilem sobie w inny sposob (zrobilem duplikaty menu i teraz nacisniecie wybory napisow kieruje do roznych menu).

Nie chodzilo mi o wybor pilotem w trakcie tylko w menu przed rozpoczeciem filmu

chodzilo o to ze sa 2 sciezki dzwiekowe i do kazdej z nich sa napisy w 2 jezykach (w sumie 4 sciezki napisow)

Dziwek
1 sciezka
2 sciezka

Napisy
1 polskie (do 1 sciezki dzwiekowej)
2 angieslkie (do 1 sciezki dzwiekowej)
3 polskie (do 2 sciezki dzwiekowej)
4 angielskie (do 2 sciezki dzwiekowej)

wybierajac w menu napisy decyduje sie na polskie (czyli albo 1 napisy albo 3 - w zaleznosci od tego ktora sciezke dzwiekowe wybiore POZNIEJ)

ale gdy wejde do menu wyboru dzwieku to mam juz ustawiona ktores napisy
(1 lu 3 wybrane wczesniej) i niezaleznie od tego ktora sciezke wybire beda tamte wybrane - chyba ze...:

....chcialbym to ustawic bezposrednio wzgledem sciezki dzwiekowej w menu dzwieku - ale musze wskazac czy maja byc Polskie czy Angielskie i poprzedni wybor szlag trafia.

Ale teraz od razu skacze mido roznych menu (osobno mam do napisow polskich i osobno mam polskie) dziala mniej-wiecej jak chcialem.


Za to mam drugi problem ale jak zaczne tlumaczyc to sie wszycy pogubia na amen

w kazdym razie dzieki
pozdrawiam
Qbin2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.03.2004, 11:32   #4
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiesz co.. nie wiem czy to się da zrobić przy pomocy DVDMaestro. Wydaje mi się, że do tego będzie potrzebna operacja na rejestrach. Wybierając wersję językową napisów w menu tak na prawdę musisz sobie ustawić jakiś znacznik czy coś co pozwoli Ci zapamiętać co wybrał użytkownik (ale nie wybierać napisów). Sam wybór napisów powinien być realizowany przy wyborze ścieżki audio.
Coś takiego:
menu wyboru napisów:
wybrano napisy angielskie (ustawiamy sobie jakiś rejestr na 1)
wybrano napisy polskie (ustawiamy jakiś rejestr na 2)
menu wyboru audio:
wybrano audio nr 1 i rejestr jest ustawiony na 1 więc dodatkowo wybieramy napisy nr 2
wybrano audio nr 1 i rejstr jest ustawiony na więc dodatkowo wybieramy napisy nr 1
itp itd
Pewnie troche to zagmatwane ale spróbuj to przetrawić na spokojnie a jakby co to pytaj
(idea jest taka, że wybranie konkretnej ścieżki napisów odbywa się tak na prawdę w menu wyborze dźwięku)
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.