Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 24.02.2008, 21:01   #1
macabne
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.02.2008
Posty: 2
macabne w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD napisy

Witam..
Na początku chciałbym przeprosić jeżeli ten post pojawił się wczesnije lecz niemogłem go znaleźć. Mam problem z wstawianiemnapisów. Polega on na tym ze niemam bladego pojecia jak to robić mam duzo filmów w Audio Eng verison co mi nieprzeszkadza lecz niema w nich wstawionych napisów polskich co przeszkadza moiej kobiecie bo niezna angielskiego w takim stopniu który pozwala jej rozumieć film i chciałbym w jakis sposub dodac napisy do takiego filmu i wypalic go z gotowymi napisami spowrotem w dvd-video i ogladnąć na mojim DVD na 32 calowym telewizorze
macabne jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.02.2008, 21:09   #2
sacd
Gość
 
Posty: n/a
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/subtitles/
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2008, 21:12   #3
macabne
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.02.2008
Posty: 2
macabne w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmmm duzo to nietłumaczy ... moze jakis jaśniejszy opis ?
macabne jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.02.2008, 21:40   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja***347;niejszy? Prosz***281;...

Kliknij na to, co napisa***322; sacd...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2008, 12:43   #5
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Korzystając z tego wątku chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.
Oczywiście opisy 1swasp były dla mnie fundamentem, na którym budowałem swoje doświadczenia. Doszedłem jednak do prostszych rozwiązań i dużo mniej pracochłonnych, a nade wszystko jedynie przy pomocy darmowych programów. Zastrzegam jednak, że jest to kompromis między jakością, pracochłonnością, no i kosztem (programy komercyjne).
Nie mam doświadczenia z programami komercyjnymi, trudno zatem porównać mi jakość napisów, niemniej ja nie odczuwam dyskomfortu oglądając je na ekranie TV. Do rzeczy.

1. Kopiuję oryginał na HDD (DVDFab Decrypter), a następnie (DVD Shrink) rekompresuję do 4.7 GB wyrzucając wszystko co niepotrzebne. Pozostawiam jednak zawsze ostateczny strumień (lub strumienie) audio i dwie (!!!) wersje napisów (dla bezpieczeństwa).Dodatkowo odznaczam w Edit -> Preferences -> Output Files opcję Split VOB ... aby otrzymać tylko jeden VOB (ok. 4 GB)
Jeżeli mamy zamiar nagrywać na DL rekompresja jest zbędna, niemniej dla potrzeb synchronizacji i tak potrzebujemy jeden vob lub plik *.mpg zawierający strumienie audio i video.

2. Demuksuję film. (VobEdit)

3. Rippuję oryginalne napisy (SubRip) i zapisuję do formatu *.srt.

4. Tłumaczę oryginalne napisy (Subtitle Workshop 2.51) wykorzystując opcję Edycja -> Tłumaczenie napisów -> Tryb tłumaczenia.
Jest to najbardziej pracochłonna część operacji. Staram się, aby moje napisy były w tych samych czasach co napisy oryginalne (znaczne ułatwienie).

5. Nie zamykając Subtitle Workshop zaczytuję tego wielkiego vob'a lub mpg (Film -> Otwórz), sprawdzam i koryguję synchronizację własnych napisów (Film -> Pokaz -> Tłumaczenie) i ich czas trwania.
Jeżeli jest wszystko dobrze, zapisuję przetłumaczone napisy do *.srt.

Ta część nie różni się zasadniczo do wszystkich podobnych opisów.
Różnica tkwi w tworzeniu napisów *.sup.

6. Konwersję *.srt do *.sup przeprowadzam SubtitleCreator v.2.2. Program ten ma jeszcze błędy (szczególnie w temacie odtwarzania DVD - potrafi się zawiesić), ale do celów napisów jest wystarczający. Twórcy programu starają się w miarę szybko je poprawiać, dając dość często nowe wersje. Program ten jednak wymaga zainstalowania .NET framework'a.
Na naszym forum są tylko trzy wątki tyczące tego programu, a szkoda, bo moim zdaniem wart jest uwagi. To jedyny ze znanych mi programów w pełni akceptujących tagi. Można dla dowolnego napisu ustawić kursywę, pogrubienie, wyrównywanie (do lewej, do prawej, wyśrodkowanie) etc., a nawet (co może jest już jest zbytkiem) wielkość fontu.

Jeżeli komuś nie zależy na tagach, polecam txt2sub czy podobny txt2VobSub, obydwa przyjmują wbrew swej nazwie pliki *.srt i *.sub. Pozwalają jednak tylko na dwie linie napisów.

Wielką zaletą tych wszystkich programów jest pokazanie na ekranie gotowych napisów, co znacznie ułatwia ustalenie wielkości czcionki, ich położenie na ekranie czy odległości między liniami. "Krzyczą" też na zbyt długie linie.
Konwersja jest bardzo szybka, co pozwala poeksperymentować.
Ja stosuję czcionkę Arial w rozmiarze 18 lub 20.

7. Pozostaje już tylko Authoring - ja to robię IfoEdit, zmieniam kolor napisów ..... i koniec.

Na punkty 6 i 7, nawet przy bawieniu się w drobne korekty, wystarczy godzina.

Pozostaje jeszcze wyjaśnienie, dlaczego pozostawiam (patrz p.1) dwie wersje napisów (w sumie zupełnie zbędnych). Chodzi o zarezerwowanie miejsca dla naszych napisów. Pozostawiając tylko jedne zdarzało się, że nasze nowe napisy były większe od oryginalnych i nie mieściły się już na DVD.
Można również pracować na oryginalnym strumieniu video, a rekompresję przeprowadzić na końcu lub całość nagrać na DL.
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2008, 15:10   #6
vinklerkx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2008
Posty: 7
vinklerkx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez LUCAN
7. .......zmieniam kolor napis***243;w .....
A mo***380;na wiedzie***263; jak?
Do tego w***322;asnie miejsca robi***281; wszystko identycznie, ale po authoringu w IfoEdit napisy mam "rozmyto-zielonkawe"
vinklerkx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2008, 15:15   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
By***322;o opisane na forum... Szukajka...PGCEdit...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2008, 15:36   #8
LUCAN
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 103
LUCAN zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez vinklerkx Podgląd Wiadomości
A można wiedzieć jak? ...
Ja to robię w IfoEdit przekopiowując paletę kolorów z oryginalnego DVD, ale jest wiele innych sposobów.

Zastosuj się do rady Reetou
LUCAN jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.02.2008, 16:49   #9
vinklerkx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.02.2008
Posty: 7
vinklerkx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prawd***281; m***243;wi***261;c pr***243;bowa***322;em w DVDSubEdit, co prawda kolor do***322;o***380;onych czyli polskich napis***243;w uzyskuj***281; jak nale***380;y ale kolory napis***243;w oryginalnych ju***380; nie.
W ifoedit r***243;wnie***380; pr***243;bowa***322;em kopiuj***261;c z oryginalengo pliku IFO ale podczas kopiowania do tego wykreowanego otrzymuj***281; r***243;***380;ne komunikaty o b***322;***281;dach, kt***243;rych nie potrafi***281; w***322;a***347;ciwie zinterpretowa***263;
PGCEdit, no c***243;***380; mo***380;e to jest rozwi***261;zanie, cho***263; ilo***347;***263; programik***243;w niebezpiecznie si***281; mno***380;y. :-)
vinklerkx jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Rozmyte napisy DVD kaBAD DVD-Video 6 02.05.2010 10:32
Przerabianie divx/xvid na DVD PAL (+ polskie napisy) - Poradnik CobraVerde DVD-Video 952 04.10.2009 19:15
DVD w stacjonarce i napisy na TVw dziwnym miejscu l@mer Napędy optyczne DVD 0 02.12.2004 13:05
napisy DVD Crook DVD-Video 3 23.03.2004 18:51
Napisy / DVD / power DVD 4 / POMOCY :( Black_Dev DVD-Video 1 17.11.2003 06:23


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.