Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.10.2002, 00:36   #1
cramer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2002
Posty: 4
cramer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dvd recorder

jest już po pólnocy a ja sobie czytam co nowego u was w serwisie. słucham black sabbath - Fairy Wear Boots
oczywiście w formacie w formacie mp3 ;)
od 2 lat (chyba) odwiedzam waszą stronę i muszę stwierdzić, że serwis jest prowadzony b.pro (bez pochlebstw)
i dlatego właśnie chciałbyn żybyście mi doradzili jaką kupić nagrywarkę dvd do komputera. niechcę zewnętrznej,
bo raz że cena (choć panasonic spadł do 4tys. model z którym pracowałem) a dwa to brak możliwości ingerencji
w wygląd menu czyli tzw authoring. jeśli coś będziecie wiedzieć jeszcze na temat takich programów tylko, że klasy
hollywood to będe bardzo wdzięczny. wiem o sonic producer i panasonicy, który niedawno coś tej klasy wypuścił na rynek ale czy są inne jeszcze tego typu?

cramer
cramer jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.10.2002, 22:23   #2
cramer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2002
Posty: 4
cramer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
sam w końcu znalazłem odpowiedź ale tylko na jedno pytanie. jeśli chodzi o authoring to najlepszy jest sonic producer oraz fusion - jeszcze w wersji na pc z dodatkowym packiem oraz reeldvd z konwersją ac3 no i obsługą rw- i rw+. a co do reszty to nic niewiem. może w końcu ktoś mi doradzi, hę
cramer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2002, 23:00   #3
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam .
Co do wyboru modelu nagrywarki DVD wolałbym się nie wypowiadać - to w końcu poważny zakup i powinien być poparty zaletami ,które spełnią nasze oczekiwania .
Osobiście posiadam nagrywarkę DVD+RW ,która w moim przypadku sprawdziła się znakomicie .

Co do authoringu ,to polecam następujące programy :
- DVD Maestro :bardzo dobry program ale bardzo ciężki w obsłudze .
- MyDVD firmy Sonic
- DVD Wise
W moim przypadku (konwersja plików MPEG2 z karty DVB) trudno obejść się bez TmpegEnc - jest bardzo skuteczny i szybki w "de-multilexingu" .
Nieodzownym narzędziem jest też "IfoEdit" ,który w ciągu kilku sekund potrafi stworzyć poprzez "miniauthoring" z vob-a pliki gotowe do zapisu w formacie DVD-Video ,oczywiście jeśli komuś zalezy na expresowym stworzeniu płyty DVD .
Do zapisu filmu (DVD-Video) używam programu Nero ,który jeszcze mnie nie zawiódł .
Pozdrawiam .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2002, 10:24   #4
uris
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika uris
 
Data rejestracji: 01.10.2002
Lokalizacja: centrum
Posty: 17
uris w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD -R

czy obecne nagrywarki potrafia nagrywac AC3 ?
uris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2002, 22:58   #5
cramer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2002
Posty: 4
cramer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jesli chodzi o konwersje to uzywam cinemacraft encoder - pod wzgledem jakosci to cudo. program, który potrzebuje do authoringu powinien miec animowane tlo (bez zrywania lub zacinania sie jak to jest w przypadku ulead workshop), dowolny highlight przy klawiszach i napisach i co najwazniejsze zgodnosc z wszystkimi odtwarzaczami dvd na rynku stacjonarnymi jak i komputerowymi czyli tzw klasa hollywood (pomijam wiele innych szczegolow).
taki kombajn mnie osobiscie wystarczy i wiem, ze prawdopodobmie reeldvd i sonic producer maja cos takiego ale czy programy ktore wymieniles tez te opcje posiadaja? najwazniejsza jest zgodnosc z innymi playerami (nie moge wsadzic na plyte znaczka dvd video z tm-emka kiedy dvd nie bedzie odtwarzane).
cramer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2002, 23:51   #6
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mamy w tym dziale jakby dwa podobne tematy .
Nie chciałby się powtarzać ,jednak co nieco dorzucę :
- nigdy nie wypowiadałem się odnośnie rekompresji formatów MPEG2 czy też jak kto woli "vob" .
1. "TMPEGEnc" w mojej pracy służy tylko i wyłacznie do "de-multiplexingu" (czyt. odzielenie video od audio ,które jest niestety potrzebne w przypadku "authoringu" płyty DVD Video przy zachowaniu 100% synchronizacji w plikach MPEG2 nagrywanych za posrednictwem karty DVB (stream)) .
Trzeba pamiętać iż każda kompresja ,czy tez rekompresja jest zabiegiem "stratym" i nieco ujmuje wartości orginalnemu plikowi MPEG2 czy też "vob" .Dlatego tez rekompresja np. pliku "DivX" do formatu MPEG2 jest małym nieporozumieniem ,dlatego tez unikam takich zabiegów .
2. Programu do "authoringu" są skonstruowane w ten sposób iz nie da się na nich stworzyć rzeczy ,które nie beda kompatybilne z danym odtwarzaczem zewnętrznym (chociaz dla chcącego nie ma nic trudnego )
3 .Największy wpływ na kompatybilność ma tutaj nośnik na którym nagrywamy oraz zachowanie struktury płyty DVD Video (doskanałym narzędziem sprawdzającym spójnośc plików na płycie DVD-Video jest tutaj "Nero" - jeśli cos jest nie tak i brakuje niektórych plików (ifo ,bup) program ten po prostu odmówi zapisu w tym formacie) .

4. To czy dany program do "authoringu" posiad to ,czy też posiada co innego jest oczywiście sprawą zaawansowania danego softu i jego mozliwości .
Wkałdając do napędu DVD płytę ,posiadającą menu ,które ścina z nóg nie możemy podchodzić do tego iż "zrobie sobie takie same menu" .
Z plotek słyszałem iż całe menu w filmie "Matrix" zostało wykonane wlasnie na programie "Maestro" .Jednak trzeba pamiętać iż 90% płyt ,a w zasadzie ich menu (authoring) tworzy się na komputerach typu "MAC" ,a z reguły wersje softów na "PC" są zawsze nieco uboższe .

5.Wykonałem kilka własnych płyt DVD-Video ,używając do tego kilku programów :
"DVDJunior" ,"DVD Wise" ,"Maestro" ,płyty nagrywałem zawsze na "NeroBurningRom" ,testowałem je na ok 8 odtwarzaczach stacjonarnych od "Sony" do "LG" nigdy nie spotkałen się z jakimkolwiek zacinaniem płyty ,tnięciem fillmu ,czy innymi anomaliami .
Być może twój problem leży własnie w rekompresji ,niestety zmaina bitrate ,rozdzielczości ,format oraz kompresja audio - z tym mogą miec problemy odtwarzacze przenośne .W stacjonarnych odtwarzaczach niestety trzeba trzymać się twardych reguł - nasz "PC" oczywiście sobie poradzi w takim przyadku ,jednak zewnętrzny odtwarzacz zacznie właśnie reagowac w sposób jaki opisałeś .
Pozdrawiam .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.11.2002, 21:05   #7
cramer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.09.2002
Posty: 4
cramer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem został rozwiązany:
nagrywałem na zwykłej nagrywarce (nie dvd) i na zwykłej płycie ale w formacie dvd, całość złożona była poprwnie i w dodatku przy pomocy najprostrzego programu dvdit, więc wszystko musiało się zgadzać. problem polegał na tym, że płyta wypalona pod tymże programem została nagrana przy max predkości czyli x40 a jak wiemy stacjonarne odtwarzacze nie mogą sobie z tym dobrze radzić gdyż ich prędkość odczytu jest mniejsza. dlatego na komputerach moja płyta była odczytywana poprawnie. muszę następnym razem wygenerować kompilację plików dvd do jakiegoś katalogu a później tak jak ty nagrać to pod nero.
trochę zająłem ci czasu przyjacielu i niepotrzebnie ale dzięki za support.
cramer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2002, 06:56   #8
awkontr
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.11.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 10
awkontr w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: DVD -R

Cytat:
uris napisa***322;(a)
czy obecne nagrywarki potrafia nagrywac AC3 ?
Mam prosbe do uczonych kolegow,prosze o rozwiniecie w/w tematu.
Jesli mozna to takze - instrukcja co do sposobu nagrywania AC3
Pozdr.
__________________
Antoni
awkontr jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.11.2002, 14:37   #9
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
czy obecne nagrywarki potrafia nagrywac AC3 ?
Kolejny raz pojawia się ww. pytanie, więc spróbuję zabrać głos...

Ponieważ, nie sprecyzowano pytania o jakie nagrywarki chodzi (cdrw, dvd-/+R/RW) wspomnę o obydwu typach?

Z samego założenia standartu DVD wynika supportowanie dżwięku w formacie AC3, więc normalnym jest nagrywanie tego formatu za pomocą nagrywarek dvd-/+R/RW.
Gdzieś na Grupie dyskusyjnej Google był podany opis jak manulnie przygotować DVD-Audio...

Trudniejsza sprawa dotyczy nagrywania na CDR/RW.
Dźwięk AC3 możemy odpowiednio spreparować (zachowując separację kanałów) i nagrać go za pomocą normalnej nagrywarki.
Opis jak to zrobić można znaleźć w CHIP-ie nr 4/2002. Krótki opis wspomnianej metody jest również pod adresami:
Google 1 , Google 2 .

Opis alternatywnych metod:
AC3 to AC3/DTS CD
AC3-SoftEncode/DSEnc - pkt 1-3 ...

Teraz odbiegnę trochę od tematu, ale zakładam, że wiekszość osób intereresuje generalnie dźwięk 5.1 niż konkretnie tylko AC3. Wspomnę więc o możliwości uzyskania tego dźwięku w formacie svcd, co stanowi ciekawą alternatywę dla DVD i miniDVD, gdy nieposiadamy nagrywarki dvd-/+R/RW.
Nie bedę się tu dużo rozpisywał, podam dla zainteresowanych linki:
link 1 , link 2, Multichannel Audio SVCD, AC3 - ReMPEG - mpeg 5.1 , Hypercube Transcoder.

Pozdrawiam
zargo
zargo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.