Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ranking: Ranking dyskusji: głosów 14, średnio 3.86. Tryby wyświetlania
Stary 05.06.2004, 21:09   #301
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
MPEG ENCODER :

- Additional Entries for AVS Scripts :
ResampleAudio(44100) (dla Athlonów)
ConvertToYUY2() - jak masz kodek Huffiego zainstalowany (porada Cobra Verde, poszukaj w tym wątku bliżej początku, pobierz pliczek, zainstaluj)

Cytat z Cobra Verde :

"mam jeszcze jedną cenną wskazówkę dotyczącą kopiowania DVD za pomocą DVD2DVD-R i CCE. warto przy kodowaniu mpeg2 wykorzystać znakomity codec Huffyuv (w załączniku), polecany przez fachowców z Doom9 - jest to specjalna shackowana wersja pod CCE. w celu jego użycia musimy go zainstalować (opis w pliku help.html) i dodać do skryptu AVS jedną linijkę: ConvertToYUY2()
dopisujemy to w okienku które pojawi się w panelu Mpeg Encoder, po zaznaczeniu opcji Expert Mode. co to daje ? codec potrafi znacznie przyśpieszyć prędkość kodowania a ponadto jest "lossless" czyli podobno nie ma gubienia klatek podczas kodowania i lepszą jakość materiału wynikowego. po szczegłóły odsyłam na http://forum.doom9.org/ - proszę się też zapoznać z plikiem pomocy zawartym w zipie, żeby ustawić go odpowiednio" END.

- odznacz Upper Field First
- bitrate - 5-7 passes
- Decoder Plugin : MPEGDecoder.dll (możesz wybrać ten drugi jak ten Ci kaszani coś w filmie, sprawdź sam)

Encoder Options - sprawdź Bitrate Viewerem czy DVD2DVDR dał Ci prawidłowe dane :

PRZYKŁAD z BV !!!
Num. of picture read: 26
Stream type: MPEG-2 MP@ML VBR
Resolution: 720*576
Aspect ratio: 16:9 Generic <--
Framerate: 25.00
Nom. bitrate: 7500000 Bit/Sec
VBV buffer size: 112
Constrained param. flag: No
Chroma format: 4:2:0
DCT precision: 9
Pic. structure: Frame
Field topfirst: Yes
DCT type: Field <--
Quantscale: Nonlinear <--
Scan type: ZigZag <--

Możesz zmienić bitrate w długim filmie na MAX = 7500, AVG zostaw, MIN = 500 albo wyliczyć MIN ze sposobu Fido 2001.

Settings :
zaznacz ptaszki opócz Force Encoding i Ignore CSS (jak robiłeś rip DVD Decrypter) oraz Create Iso Image (wystarczą Ci VOBy i pliki IFO i BUP do wypalenia płyty nawet Nero Express).

W opcji Input/Output możesz zaznaczyć Autostart napisów PL i ściezki ENGLISH (ptaszkami) - po prawej stronie. Po lewej zaznaczasz, ktore napisy (Language) i pliki Audio mają być na Twojej płycie.

Jabba
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 05.06.2004 o godz. 21:14
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.06.2004, 23:28   #302
Peterpl
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Peterpl
 
Data rejestracji: 11.04.2004
Posty: 107
Peterpl zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
oki to ile polecacie zrobić przebiegów dla Szeregowca Rayana tylko niezawiele ale żeby było lepiej niż z IC8 ,bo program mi automatycznie wybiera nast. Bitrate min 2140 average 3285 max 4927 to jakość bedzie dobra ?? aha jeśli w programie niepisze że jest not enought free space to można robić wtedy ?? bo mam wolne dokładnie 11.7 GB a film już jest orginał na dysku. wieć może niestarczyć raczej,aha jeszcze pytanko DVD2DVD-R menu sie nieda zrobić?? a czym można to zrobić wiem że to gdzieś pisało ale znaleść to
__________________
C2D E6600 ***8226; Asus P5N32-E nForce 680i SLI ***8226; EVGA 8800 GTX 768MB ***8226; Corsair Twin2X 2GB DDR2 800MHz CL4 ***8226; Seagate Barracuda 7200.11 500GB ***8226; Pioneer DVR-212BK ***8226; Audigy 2ZS Platinum ***8226; Logitech Z-680 THX ***8226; TT DVB S2-3600 ***8226; Logitech MX518 ***8226; Chieftec Dragon AX-01SL-D-U ***8226; Antec NeoPower 480W

Ostatnio zmieniany przez Peterpl : 05.06.2004 o godz. 23:33
Peterpl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2004, 06:18   #303
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Kurcze,przecież napisałem, że od 5-7 passes (czyli przebiegów) - czytasz czy tylko patrzysz ?

Może odczysć trochę dysk,żeby było więcej miejsca.

Bitrate dobierz sobie tak jak pisałem
- możesz dobrać MAX=7500 MIN=500 i AVG takie jakie jest
- albo sposobem Fido2001 policzyć MIN przy MAX=7500 i AVG z programu. Poszukaj w tym wątku sposobu fido.

Zresztą zobacz :
MAX/AVG=wsp
MIN=AVG/wsp

(Thanx Fido2001 and Robs Yoda)


Po co Ci to menu ?? Na tak długi film należy wykorzystać każdy kawałek płyty.

Jabba
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 06.06.2004 o godz. 06:27
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2004, 14:10   #304
MariuszT
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 3
MariuszT w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
Czytam i ślędzę posty w tym wątku od samego jego początku i uważam go za jeden z ciekawszych na forum. Niemniej jest parę rzeczy, których trochę nie rozumiem.

Po pierwsze dlaczego od pewnego czasu wszyscy zalecają odznaczenie opcji Force Encoding, nawet Ci którzy twierdzą, że stosują się do instrukcji by Gelo_5 chociaż sam jej autor napisał wyraźnie: "Należy teraz przejść do zakładki SETTINGS (pkt.1) i zaznaczyć ptaszkami pola EXPERT-MODE (pkt.2) oraz FORCE ENCODING (pkt.3) załączając stosowny zrzut ekranu. A tak wogóle jaki ta opcja ma wpływ na pracę programu i co powoduje.

Po drugie czemu wszyscy uparcie bronią się przed używaniem opcji Tweak Credits z zakładki ustawień Encodera. Moim zdaniem to bardzo przydatna funkcja, której z powodzeniem używam ograniczając max bitrate dla napisów końcowych (z reguły na poziomie 500-800). Zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę długie filmy, i to że w niektórych z nich napisy końcowe ciągną się w nieskończoność, zabierając cenne megabajty.

I ostatnia kwestia jaka mnie nurtuje to ustawienia Min i Max bitrate. Zwłaszcza chodzi o wartosć Min. Wydaje mi się, co zresztą potwierdziłem na podstawie własnych doświadczeń, że ustawienie jej na poziomie 1000 jest zdecydowanie za niskie powodując czesto (szczególnie w wypadku filmów o czasie trwania powyżej 120 min) znaczne pogorszenie jakości niektórych scen. Bardzo ładnie to widać gdy obraz jest statyczny, utrzymany w szarym odcieniu kolorystycznym i pojawia się obłok dymu, mgły itp. Efekt przypomina spartaczonego divixa.
Sam osobiście stosuję się do zasady:

Min = Avg / 1,7 - 1,8
Max = Avg * 1,7 - 1,8

pamiętając iż dvd2dvd-r stosuje zawsze przelicznik 1,5.
MariuszT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2004, 15:31   #305
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Opcja Tweak Credits działa tylko przy CCE od 2.66. Przy 2.50 nie ma jej aktywnej. Kto działa na wyższych wersjach , może sobie ustawiać, czemu nie.

Ustawienie MIN Bitrate = 500 polecał mi Cobra Verde. Tylko on może wyjasnić dlaczego to wystarczy. Co do przeliczania wartości MIN i MAX. 7500 zaleca mrbass. Z większymi wartościami eksperymentuje Olav_Basoski )2.67). Co do MIN - przy długich filmach, MIN bitrate wyliczone przez program DVD2DVDR też wychodzi czasem poniżej 1000.
Możesz powiedzieć, skąd wziąłeś swój przelicznik ? Jak na niego wpadłeś ? Czy przećwiczyłeś go już w jakiś filmach ? I skąd to "-1,8" ? Przy okazji - jak przeliczyłem sobie przy AVG=3000 to MAX wychodzi mi koło 5000. To nie lepiej wstawić 7500 jak radzi mrbass i fido ?

Jabba

P.S. Expert Mode jak najbardziej. Force Encoding... widac ostatnio panuje moda na wyłączanie go . Skądś to sie wzięło ale nie pamiętam skąd.
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 06.06.2004 o godz. 15:37
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2004, 17:08   #306
MariuszT
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 3
MariuszT w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Opcja Tweak Credits działa tylko przy CCE od 2.66. Przy 2.50 nie ma jej aktywnej. Kto działa na wyższych wersjach , może sobie ustawiać, czemu nie.
Fakt. JA akurat używam 2.67

Cytat:
Ustawienie MIN Bitrate = 500 polecał mi Cobra Verde. Tylko on może wyjasnić dlaczego to wystarczy.
I właśnie o to chodzi, że nie wystarczy. Bardzo dobrym przykładem jest sam początek filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny". Spróbuj tam ustawić MIN na poziomie poniżej 1000 i obejrzyj efekt na telewizorze o przekątnej ekranu 29'' i więcej. Brrr..

Cytat:
MIN bitrate wyliczone przez program DVD2DVDR też wychodzi czasem poniżej 1000.
Prawdę mówiąc nie miałem jeszcze takiego przypadku.

Cytat:
Możesz powiedzieć, skąd wziąłeś swój przelicznik ? Jak na niego wpadłeś ? Czy przećwiczyłeś go już w jakiś filmach ? I skąd to "-1,8" ? Przy okazji - jak przeliczyłem sobie przy AVG=3000 to MAX wychodzi mi koło 5000. To nie lepiej wstawić 7500 jak radzi mrbass i fido ?
Przelicznik z jakiego korzystam wynika z efektów doświadczeń, jak już zresztą wcześniej wspomniałem, na różnych filmach. Z reguły ich czas trwania powyżej 130 min.-1,8 to oczywiście mój błąd miało być1,7 do 1,8. A dlaczego, ponieważ przy takim MIN bitrate jest na poziomie, który nadal pozostawia dobry efekt. I oczywiście lepiej wstawić MAX 7500 tylko wtedy MIN musi być odpowiednio pomniejszone i znów jesteśmy w punkcie wyjścia.
MariuszT jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 06.06.2004, 22:46   #307
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
mrbass to doradzał :

"Variable Bitrate 3 passes or 4 passes is the max you should chose. Beyond that you won't notice a difference. 2 pass VBR is still excellent and gives much better results than Instant Copy. Set bitrate min to 1000 and max. to 7500. "

Czyli wogóle bez przeliczania

fido zaś mówił :
"Ja szukam sobie mnoznika metoda prob i bledow i zgaduje przez ile pomnozyc, aby otrzymac wynik jak najbardziej zblizony do 7500.
Z moich szperan po doom9 oraz zasiegnieciu informacji u mrbassa wychodzi na to, ze z doswiadczenia wielu ludzi oraz specyfikacji formatu MPEG2, gorna wartosc 7500 jest w zupelnosci wystarczajaca dla nawet najbardiej zlozonych scen oraz tak zwanego HighMotion. Z ocen subiektywych wynika, ze nie zauwazano najmiejszej nawet roznicy, zwiekszajac bitrate....."


Jabba
__________________

SITH LORD

Ostatnio zmieniany przez Jabba the Hutt : 06.06.2004 o godz. 22:53
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2004, 10:24   #308
ewasik
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.11.2003
Lokalizacja: Mazowsze
Posty: 45
ewasik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
DVD2DVDR nie zgrywa menu. To program. ktorego podstawą działania jest opcja ONLY MOVIE. Czyli sam film, wybrane ścieżki audio, wybrane napisy.

Jabba
Więc jak przelaczac w stacjonarnym odtwarzaczu jezyk albo napisy jesli zostawilam 2 sciezki audio?Jesli chce audio inne niz domyslne?Dzis po raz pierwszy uzylam tego programu, wspomne ze trwalo to 5 godz. a ja nie spie od 3 nad ranem.
ewasik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2004, 11:24   #309
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ewasik
Więc jak przelaczac w stacjonarnym odtwarzaczu jezyk albo napisy jesli zostawilam 2 sciezki audio?Jesli chce audio inne niz domyslne?Dzis po raz pierwszy uzylam tego programu, wspomne ze trwalo to 5 godz. a ja nie spie od 3 nad ranem.
Na sen polecam ziółka, na przykład Melissal.

W stacjonarnym odtwarzaczu bardzo łatwo przełączyć napisy i ściezki audio. W moim Pioneerze 444 wystarczy ,ze jak ruszy film , wcisnę klawisz Audio i widze na TV jaka ścieżka audio jest w tej chwili a naciskając go po raz drugi, zmieniam na inną. Podobnie z napisami (klawisz subtitles). Poza tym można w menu odtwarzacza ustawić domyślne napisy (PL) i domyślne audio (ENG).
Program DVD2DVDR umożliwia ustawienie przed pracą w sekcji Input/Output domyślnych napisów i domyślnej ścieżki audio (wystarczy "zaptaszkować").
Niemożliwe aby Twój odtwarzacz nie miał opcji wyboru ścieżki audio i napisów (jesli nie ma, to jest denny). Niemniej na ustawione w DVD2DVDR domyślne napisy i audio reagować powinien.

Jabba

P.S. to może czasem potrwać dłużej niż 5 godzin....jak dasz 7 passes a komp nie jest za szybki...
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2004, 12:42   #310
ewasik
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.11.2003
Lokalizacja: Mazowsze
Posty: 45
ewasik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Na sen polecam ziółka, na przykład Melissal.

W stacjonarnym odtwarzaczu bardzo łatwo przełączyć napisy i ściezki audio. W moim Pioneerze 444 wystarczy ,ze jak ruszy film , wcisnę klawisz Audio i widze na TV jaka ścieżka audio jest w tej chwili a naciskając go po raz drugi, zmieniam na inną. Podobnie z napisami (klawisz subtitles). Poza tym można w menu odtwarzacza ustawić domyślne napisy (PL) i domyślne audio (ENG).
Program DVD2DVDR umożliwia ustawienie przed pracą w sekcji Input/Output domyślnych napisów i domyślnej ścieżki audio (wystarczy "zaptaszkować").
Niemożliwe aby Twój odtwarzacz nie miał opcji wyboru ścieżki audio i napisów (jesli nie ma, to jest denny). Niemniej na ustawione w DVD2DVDR domyślne napisy i audio reagować powinien.

Jabba

P.S. to może czasem potrwać dłużej niż 5 godzin....jak dasz 7 passes a komp nie jest za szybki...

Prawde mówiąc to nie mam stacjonarnego ale czasami ogladam na soniaczku znajomego, przy okazji będę musiała sprawdzić jego pilot jaki ma dostęp do audio czy napisów.
Od niedawna mam nowy monitor 19" i niektórych filmow zrobionych DVDShrinkiem nie da się oglądać( na telewizorze nie było tego widać, a i poprzedni stary monitor niewiele pokazywal) Ale ten monitor wyostrza wszystkie błędy i niedoróbki. Więc teraz zobaczę jak z jakością w programie dvd2r.
ewasik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2004, 14:07   #311
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Telewizory przez swoją konstrukcję , dają dobry obrazek z SVCD i DVDR, ktory nie zawsze jest dobry na monitorach komputerowych.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.06.2004, 22:57   #312
jaglas
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.06.2004
Lokalizacja: Sucha Rzeczka
Posty: 1
jaglas w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
synchro audio-video

Po przeczytaniu tych wszystkich postów udało mi sie połączyć 2 dvd tańczacego z wilkami i po kompresji 4 godz. filmu do jednego dvdr obraz jest całkiem niezły. Mam problem z synchronizacją dźwięku pod koniec flilmu. Jak njprościej zwalczyć problem? Coś tu było na ten temat, ale nazbyt enigmatycznie...Pozdrufka
jaglas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2004, 06:30   #313
Kris
Nikoniarz
 
Avatar użytkownika Kris
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Lokalizacja: Ostra łąka
Posty: 5,167
Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Kris ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Ja ostatnio ustawiłem na Powrocie Króla eksperymentalnie bitrate:
MIN = 1
MAX = 7500, passes: 5
Wynik był znakomity jak na 3 godzinny film. Na wielu scenach nie wiedziałem różnicy na 32 calach.

(Oczywiście najlepiej jest na 2 x DVD-R, ale ta jednopłytkowa wersja jest bardzo akceptowalna i różnice są znikome).

Pozdrawiam
Kris jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.06.2004, 19:22   #314
wwojtek26
knoblauch
 
Avatar użytkownika wwojtek26
 
Data rejestracji: 26.05.2004
Lokalizacja: zg
Posty: 89
wwojtek26 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no dobra,a jeżeli film przerobię tmpgncczy będzie różnica w jakości?pomijając sprawe bitrate oczywiście i tego, że czeka mnie jeszcze authoring.poprostu znam ten program i tak mi jest najłatwiej.pytanie czy ma to wpływ na rezultat końcowy?
wwojtek26 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.06.2004, 11:09   #315
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Musiałbyś przeprowadzić porównanie... Jesli ten program Cię zadowala to rób nim. Jesli nie, wypróbuj CCE.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.