Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   DVD2DVD-R Instrukcja (https://forum.cdrinfo.pl/f13/dvd2dvd-r-instrukcja-20630/)

fido2001 04.05.2003 10:56

CoraVerde, jak pisalem zrobilem drugi film i faktycznie, napisy zielone !! po zabiegu jaki radziles, zrobily sie "normalne", wychodzi wiec na to ze jednak lepiej kopiowac te kolorki z oryginalnego IFO. A co do GET VTS SECTORS, ta ja po prostu chcialbym wiedziec co to znaczy, co to sa te VTS sectors i co daje to co robie...

Na razie dziekuje za rady, bo uchroniles mnie od tego, co Ciebie spotkalo.....

Pozdrawiam.

CobraVerde 04.05.2003 11:26

Cytat:

fido2001 napisa***322;(a)
A co do GET VTS SECTORS, ta ja po prostu chcialbym wiedziec co to znaczy, co to sa te VTS sectors i co daje to co robie...

jest to korekta zapisów w pliku vts_xx_xx.ifo odpowiedzialnym za film. w oryginale na DVD jest np 10 plików vob (film, dodatki itp) nazwanych Vts_01_0.vob, vts_01_01.vob itd,... Vts_02_0.vob, Vts_02_1.vob itd...
podczas kopiowania DVD2DVD-R zostawiamy sam film co upraszcza strukturę płyty i nawigację (nie ma Menu i dodatków) - to właśnie trzeba skorygować i zapisać w plikach konfiguracyjnych "nowego" DVD poprzez operację GET VTS SECTORS

Gelo_5 04.05.2003 13:56

Ilość załączników: 1
Kontynuując.
Możemy teraz zamknąć program DVD2DVD-R oraz okno Ifoedita, ale możemy spodziewać się niespodzianek typu "Zielone Napisy", więc nie zamykajmy IfoEdita i postąpmy tak jak słusznie radzi CobraVerde.Zakończenie zgrywania filmu ukaże się nam taki oknem IfoEdita:

Gelo_5 04.05.2003 14:23

Ilość załączników: 1
Należy nacisnąć OPEN i odnaleźć na dysku/ w katalogu utworzonym przez DVD2DVD-R, najczęściej będzie to nazwafilmu_data_godzina/ plik ORIGINAL.IFO (pkt.1) następnie zaznaczyć VTS_PGC_1 (pkt.2) i z zakładki SUBTITLE COLOR wybrać Copy Color from this PGC (pkt.3).

Następnie z katalogu VTS_01_0.IFO (pkt.4) wybrać również VTS_PGCITI>VTS_PGC_1 (pkt.5) i tym razem poleceniem PASTE /wklej/ z zakładki SUBTITLE COLOR (pkt.6) przekopiować.

Gelo_5 04.05.2003 16:00

Ilość załączników: 1
Teraz należy zapisać wprowadzone zmiany.
7.Klikamy aby zapisać
8.plik na jaki zapisujemy

Gelo_5 04.05.2003 16:22

Ilość załączników: 1
No i "słynne" GET VTS SECTORS /jak zwykle nikt by tego lepiej nie wytłumaczył niż CobraVerde -podziękowania i oczywiście nikt nie byłby tak dociekliwy jak Fido 2001-podziękowania/
Otwieramy plik VTS_01.0.IFO
Nasiskamy Get VTS Sectors
Program zada nam pytanie jak niżej /w uwadze jest,że program automatycznie zapisze "przerobione" pliki/
Nasiskamy TAK lub OK i cieszymy się małe dzieci,że udało się nagrać film!!!
Postępujemy jak opisałem wyżej /zgrywamy np. NERO/

W dalszej części przedstawię /jeśli zajdzie taka potrzeba i będzie zainteresownie/ screeny ustawień dla zakładki MPEG Decoder itd.
Myślę,że ten krótki opis pomoże w wyborze programu oraz sposobie zgrywania.

Gelo_5 04.05.2003 19:04

No i jeszcze wtrące,że mając wypaloną płytę przydałaby się okładka.Najlepsze jakościowo /jestem poligrafem/ znajdują się pod adresem http://www.dvdcoverart.com/dvdcoverart/ chociaż należy się tam zarejestrować/mailem dostaniemy potwierdzenie/, warto! Limit okładek do pobrania to 10sztuk , ale jeśli sami umieścimy okładkę /upload/ zyskujemy dostęp do następnych. Druga interesująca strona to http://www.cdcovers.cc/covers.php tam też można "złapać" dobrą jakościowo okładkę.

fido2001 05.05.2003 10:01

Witam.

Jest jeszcze jedna drobna ( diabelska ) niejasnosc i oczywiscie pytanie do kolegow Gelo i Cobra. Przy multiplexowaniu w IfoEDIT, gdy podaje sie sciezki audio pojawia sie problem. W pliku informacyjnym w katalogu roboczym, jest napisane ze np. sciezka ma opuznienie -80ms. w tym samym katalogu roboczym, zauwazylem ze sciezka "checked" jest o kilka kb mniejsza od "oryginalnej"( przy sprawdzaniu sciezki audio, nie wykryl zadnych bledow ). Chodzi mi o to, czy jest to mozliwe zeby DVD2DVD-R juz podczas ripowania - odcinal sobie te 80ms ?? I najwazniejsze, czy podajac w ifoEdit sciezke audio ( zawsze podaje "checked" ) wpisac po lewej stronie "-80" ?? A jesli tak, to jak to zrobic, bo IfoEdit nie przyjmuje znaku "-" ??

:)

Pozdrawiam.

CobraVerde 05.05.2003 10:35

prawde mówiąc nigdy takich problemów nie miałem - sprawdź może na forum Doom9 albo wgraj audio i video do DVDMaestro i sprawdź synchronizację zanin połączysz wszystko i wypalisz

Gelo_5 05.05.2003 21:45

A dlaczego chcesz wpisać "-"80? opóźnienie samo w sobie jest już minusem.Podając wartość "+" np.30 powodujesz,że opóźnie jest już "-"50.Czyż nie tak? A czy zauważyłeś,że brak jest synchro? Jak będziesz miał tak jak TVN "gębą jeszcze nie rusza a głos już leci" to wtedy baw się opóźnieniami.Pozdrawiam

CobraVerde 07.05.2003 10:39

Ilość załączników: 1
mam jeszcze jedną cenną wskazówkę dotyczącą kopiowania DVD za pomocą DVD2DVD-R i CCE. warto przy kodowaniu mpeg2 wykorzystać znakomity codec Huffyuv (w załączniku), polecany przez fachowców z Doom9 - jest to specjalna shackowana wersja pod CCE. w celu jego użycia musimy go zainstalować (opis w pliku help.html) i dodać do skryptu AVS jedną linijkę: ConvertToYUY2()
dopisujemy to w okienku które pojawi się w panelu Mpeg Encoder, po zaznaczeniu opcji Expert Mode. co to daje ? codec potrafi znacznie przyśpieszyć prędkość kodowania a ponadto jest "lossless" czyli podobno nie ma gubienia klatek podczas kodowania i lepszą jakość materiału wynikowego. po szczegłóły odsyłam na http://forum.doom9.org/ - proszę się też zapoznać z plikiem pomocy zawartym w zipie, żeby ustawić go odpowiednio
relacje na temat użycia codeca na Doom9 są bardzo optymistyczne a niektóre wręcz entuzjastyczne więc warto się z nim zapoznać.
ja dopiero go "oswajam" i chętnie usłyszę inne relacje z użycia i efektów.
pozdrawiam :)

pawlach 09.05.2003 17:23

hejka
Wielki dzieki za ta instrukcje, w pełni z niej skorzystałem i podjalem proby kopiowania filmu.
Posiadam komputer Pentium 4 1.7GHz i zrobilem dwie proby jedna z
MGEG2DEC2.DLL (PRZERABIAL TO 11-12 GODZIN) i MPEGDecoder.Dll (jakies 7-8 godzin) i w obu przypadkach nie zauwazylem roznicy.
Ale mam dwa problemy:
1. Po pzrerobieniu na ekranie mialem niestety niebieski prostakat z napisem "CINEMA CRAFT ENCODER" ale podejrzewam ze to byla chyba wina wersji Trialowej tego programu obecnie mam Cinema Craft Endoder SP ver. 2.50.01.00 i mam nadzieje ze teraz powinno byc chyba wszystko OK
2. Uzywam DVD2DVD-R 1.4.8 i po przerobieniu program zachowuje sie tak jak opisywaliscie Ifoedit trzeba ustawic recznie robie tak jak mowicie program przerabia to jakies 20-25 minut i niestety mam tak jak mowicie zielone napisy. Sorry ale powodzi tych wszystkich informacji pogubilem sie co jeszcze mam zrobic aby opinac ten problem?
pozdrawiam
Paweł

Gelo_5 09.05.2003 17:57

w IfoEdit:
1.Open
2.znajdź plik /w katalogu utworzonym przez DVD2DVD-R/ original.IFO
3.plik VTS_PGCITI>VTS_PGC_1
4.Zakładka Subtitle Color>Copy color from this PGC
5.znowu OPEN i znajdż plik VTS_01.0.IFO > VTS_PGC_1
6.Zakładka Subtitle Color> Paste color
7.SAVE
8.AMEN

Gelo_5 09.05.2003 17:59

drugi screen od dołu pkt.7 i 8

fido2001 12.05.2003 20:48

CobraVerde, jezeli juz zdazyles sie pobawic re-kompresja z uzyciem Huffyuv, to prosze, podziel sie doswiadczeniem oraz informacja na temat wynikow, po za tym chcialbym znac Twoje zdanie na temat uzycia MPEGDecoder.dll zamiast Mpeg2Dec2.dll - chodzi mi o roznice w jakosci, a dokladniej, czy szybkosc MPEGDecodera, nie jest czasem kosztem jakosci ???


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.