Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Edycja oryginalnego menu DVD by macnow (https://forum.cdrinfo.pl/f13/edycja-oryginalnego-menu-dvd-macnow-33927/)

Wiadro 22.05.2004 11:12

Brawo... dobra profesjonalna robota, którą już niedługo wykorzystam :D Stokrotne dzięki.

Heruur 27.05.2004 20:36

Mam pytanie odnośnie 8 punktu edycji menu.
Po wczytanie do IfoEdit'a pliku VTS_01_0.IFO i odpowiedniej obróbce mamy otrzymać pliki z rodziny VTS_01_0.* i VIDEO_TS. Jednak u mnie są generowane tylko VTS'y - dlaczego?
I jeszcze jedno pytańko: Czy jest możliwe spakowanie filmu na 4.3Gb z jednoczesną edycją menu? Jeżeli tak to prosiłbym bym o algorytm.
Dzięki

macnow 27.05.2004 20:43

Jesli chodzi o punkt drugi to jasne ze jest mozliwosc edycji menu i kompresji na 4.3GB :) Najpierw sobie edytujesz menu a potem calosc kompresujesz lub odwrotnie :D

ideJ 28.05.2004 10:38

Herur:
Jeśli korygowałeś tylko VTS_01 to tylko VTS_01 zostanie wygenerowany. Wszystko jest w porządku (IfoEdit operuje tylko na tym IFO, które jest wczytane -- wyjątkiem jest Get VTS Sectors i DVD Play).

Saleme 17.06.2004 10:15

czesc mam pytanko : powiedzcie co to moze byc , dochodze do punktu gdzie sprawdzam menuedit jak wyglada moje nowe menu a tu nic tylko czarny obrazek jest ?co to moze byc wie ktos moze?

przemo_one 16.07.2004 14:16

sorry ze wygrzebuje ten topic ale szukam czegos na forum


przeczytalem troszke i az tak bardzo na menu mi nie zalezy

ja jak pale dvd to poprostu wyrzucam menu biore jedno audio i napisy polskie koniec

M@X 16.07.2004 20:14

To trzeba bylo zostac przy VHS ;-D

skip18 03.11.2004 08:12

a więc tym razem to ja odgrzebię stary temat, ale mam podobny problem jak Saleme:
Cytat:

"powiedzcie co to moze byc , dochodze do punktu gdzie sprawdzam menuedit jak wyglada moje nowe menu a tu nic tylko czarny obrazek jest ?co to moze byc wie ktos moze?"
po przerobieniu na m2v, coś się chyba psuje, alebo to vobedit, ale kiedy daje replace w munuedicie, to nie ma obrazka.. próbowałem dalej, ale nie pomogło, po skończeniu wszystkiego jak jest opisane, zamiast menu na dvd był czarny obraz.. :-( proszę o pomoc, bo szystko działa, poza tym, że nie da się podmienić tego obrazka.. (próbowałem bmp i jpg i nic) z góry wielkie dzięx za (szybką ;-) ) odpowiedź :-D

ideJ 03.11.2004 09:39

Nawet jeśli menu jest statyczne to jest ono zawarte w jakiejś komórce (cell) i tą komórkę możesz zastąpić inną komórką. Taką komórkę możesz sobie przygotować np przy pomocy DVDMaestro czy DVD Lab'a (hard-core'owcy mogą zrobić w Scenarist'e ^_^)

skip18 03.11.2004 22:11

a więc mam ten programik 'DVD Lab', ale nie potrafię zrobić w nim tej komórki.. czy mógłbyś zrobic opis podobny jak ten z TMPGEnc ?? dopiero zaczynam zabawę z DVD, a bardzo potrzebuję edytowac to menu, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc :-)

ideJ 05.11.2004 14:14

Musisz po prostu zrobić jakieś menu (jakiekolwiek byle zawierało to co potrzebujesz). Wygenerować VOB'y. Potem przy podmianie wskazujesz jako źródłowy wygenerowany VOB, wybierasz właściwy Cell-ID (który to jest można sprawdzić na podglądzie) i już.
Poeksperymentuj chwilę i złapiesz o co chodzi ;)

Liar 09.11.2004 09:31

Udało mi się zmodyfikować dzięki tutorialowi Macnow'a menu. Usunąłem możliwości wyboru niektórych napisów i ścieżek dźwiękowych, ale jak do nowego Menu dopasować sam film tzn. usunąć z niego niepotrzebne ścieżki, napisy i żeby to wszystko działało z przerobionym Menu.
Dziękuje za ewentualną podpowiedź.

ideJ 09.11.2004 16:26

Coś zabrałeś się do tego nie od tej strony... Na ogół najpierw się usuwa zbędne rzeczy a potem dopasowywuje do tego menu (usuwanie i rekompresję można zrobić np przy pomoc DVD ReBuilder'a, Big 3, DVD Shrinka itp itd)

Liar 09.11.2004 20:12

Usunąć pod Shrinkiem niepotrzebne rzeczy potrafię. Ale jak dodać do tego potem oryginalne menu to już niestety nie. Robs opisywał sposób, ale coś mi to nie działa.

Adams32 16.11.2004 17:46

Tym razem ja trochę odświeżę ten temat. :)

Przewodnik ten jak i kilka innych w sieci jest dobry do statycznego menu kiedy chcemy usunąć przyciski. Ja mam natomiast problem, z którym nie mogę sobie poradzić od kilku dni. Otóż potrzebuję dostawić przycisk. W związku z tym muszę dodać napis w planszy i dorobić grafikę w subtitles tego menu (Highlight button). Wszystko idzie dobrze na komputerze; we wszystkich softwarowych odtwarzaczach działa, że aż miło. Problem pojawia się dopiero na stacjonarnych odtwarzaczach. Przerobione menu gubi przyciski (wlaśnie te Highlight Buttons) - jakby ich tam w ogóle nie było.
Może ktoś już przebnął przez ten problem?
Celowo nie piszę jak to robiłem, żeby niczego nie sugerować. :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.