Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.10.2002, 10:31   #1
markus96
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika markus96
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: cieszyn
Posty: 237
markus96 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak długo nagrywa VCD?

Jak długo w programie NERO trwa nagrywanie płytki VCD. Bo na początku piszę "kodowanie wideo" i idzie to bardzo ociężale plik 100MG koduje 2godziny? Czy to jest normalne? Zauważyłem że zrzuca przy tym coś do folderu tymczasowego temp i zaczyna brakowac mi miejsca na twardym. Czy to jest aby poprawne. Czy może powinien od razu wypalać przygotowane pliki? Dzięki
__________________
markus 96
markus96 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.10.2002, 11:14   #2
zbgn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.10.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 4
zbgn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywanie powinno pójść z taką szybkością jak przy każdyn normalnym nagrywaniu na twoim sprzęcie.
Po prostu nie masz przygotowanego odpowiednich plików i Nero przekonwertowuje materiał video do odpowiedniego formatu. Nie wydaje mi się, żeby to była dobra metoda. Zamiast tego lepiej użyć programu TMPGEnc, który jest darmowy i chyba najlepszy do tego celu spośród wszystkich istniejących. Na początku Pojawia się wizard, który prowadzi za rączkę przez całą konfigurację, także nie ma szans żeby się pogubić. Przy pomocy tego programu bez żadnych problemów uzyskasz pliki w odpowiednim formacie (rozdzielczość musi być bodajże 388x244 [niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę], ale z mojego doświadczenia wynika, że jeśli jest w mniejszej Nero nie będzie tego konwertował i nagra się dobrze). Na płytę można to nagrać czymkolwiek co nagrywa VCD - może być Nero albo WinOnCD - oczywiście wybiera się nagrywanie płyty VCD, bo inaczej to nie będzie format VCD.
To na bank da lepsze i szybsze rezultaty (koder mpeg Nero, a w szczególności WinOnCD dają raczej słabą jakość).
Pozdrawiam.
zbgn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.10.2002, 15:26   #3
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Oczywiście zgadzam sie z "ZBGN" .
Filmy do formatu VideCD (po długich eksperymantach dotyczących wydajności kompresji oraz jakości)kompresuję programem "TMPGEnc" .
Stanowczo polecam .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.