Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 07.01.2005, 15:07   #1
chali
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 2
chali w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak przekonwertować vob bez straty jakości

witam,
najpierw co potrzbuje zrobic:
mam film na dvd, chce go zgrac na dysk, wyciac pare fragmentow i z powrotem zgrac na dvd.

zatem zgrywam sobie dvd na dysk, mam plik vob, jednak programy typu premiere (do edycji filmu) go nie rozpoznaja, zatem chce go przerobic na cos innego, np. mpg2, bo to jest kodek dvd (tak mi sie zdaje).

moge oczywiscie konwertowac, rekompresowac vob na cos dowolnego, ale nie o to i chodzi, nie chce stracic jakosci, czy da sie to jakos zrobic? przerobic vob na mpg, mpg2, svcd czy co kolwiek?

ps. jaka w ogole rodzielczosc ma film dvd

ps2. przegladalem troche to formum ale nic nie znalazlem, moze jednak byla juz o czyms takim mowa?

pozdrawiam
chali jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.01.2005, 15:21   #2
ideJ
I'd like to be a
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika ideJ
 
Data rejestracji: 10.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 1,181
ideJ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Powiadasz, że szukałeś? Wydaje mi się, że jednak nie.... Widzisz tą listwę u góry strony? Ustawienia FAQ ... Szukaj. Po wpisaniu tam słów "wyciąć dvd" bodajże 6 wątek miał i tytuł adekwatny i nawet jakieś rozwiązanie problemu w środku.
Podstawowa rozdzielczość DVD Video to 720x576 (PAL) lub 720x480 (NTSC). Dopuszczalne są jeszcze (podaję tylko dla PAL) 704x576, 352x576 i 352x288
__________________
Jedi Knight from Tau'ri
Proud Lantians' descendant.
ideJ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.01.2005, 18:16   #3
chali
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 2
chali w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
oj no troche szukalem ale chyba niedoklanie,
w kazdym badz razie nie znalazlem nigdzie ostatecznie satsfakcjonujacej mnie odpowiedzi...

jednak troche podobnych watkow bylo zatem podziele sie tym do czego ja doszedlem:

1. jesli mamy ochote TYLKO wyciac kawalek filmu z plyty DVD, mam tu na mysli dowolny fragment/-ty z filmu to polecam DVDShrink (ja uzylem wersji 3). sam zripuje film na dysk, potem tniemy, usuwamy co chcemy, program sam zrobi nowe .vob'y i .ifo'sy, zrobi gotoey projekt, a nastepnie jesli chcemy to nagra na czysta plyte.

program na pierwszy rzut oka ucina tylko poczatek lub koniec materialu dvd, jednak jak sie pokombinuje i polaczy fragmenty to tym sposobem wycina wspomniane dowolne fragmenty.

2. jesli jednak chcemy edytowac material dvd, czyli np. korekcja kolorow, nakladac filtry lub co kolwiek np. w programie adobe premiere, to doszedlem do tego zeby plik vob rodzielic na czesc video (m2v) i audio (wav) programem vobedit, a te formaty premiere juz rozponaje (format audio ac3 chyba nie). w tej metodzie nie obejdzie sie jednak bez rekompresji, poniewaz z premiera nowy material musi byc przekompresowany raz jeszcze, jednak premiere od wersji Pro juz sam robi nagrywa material na DVD.

nie znalazlem sposobu aby z vob'a zrobic jeden plik mpg(2) czyli m2v+wav.
chali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.01.2005, 01:03   #4
marecky
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.01.2005
Posty: 4
marecky w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najprosciej to zmienić rozszerzenie .vob na .mpg i chyba każdy progs do edycji go rozpozna, pod warunkiem, że nie ma ac3 (takiego programu do edycji dvd ac3 właśnie szukam) bo wtedy trzeba rozdzielać ścieżki i konwertować.
marecky jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.