Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 27.09.2003, 17:41   #16
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Brutalny Stefan napisa***322;(a)
Z moich pobieznych obserwacji nie zauwazylem roznicy w jakosci dysku robionego CloneDVD i DVD2one - roznice sa na pewno, ale dla mojego amatorskiego oka niedostrzegalne
Coś dla porównania
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.09.2003, 18:00   #17
Brutalny Stefan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.09.2003
Lokalizacja: USA
Posty: 17
Brutalny Stefan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
RobsYoda napisa***322;
Coś dla porównania
Znakomity test!
Dzieki. :cool:
Brutalny Stefan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2003, 19:16   #18
Megaboski
Bywalec
 
Avatar użytkownika Megaboski
 
Data rejestracji: 13.09.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 36
Megaboski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
oczywiście, że można w tym celu należy przejrzeć forum bo temat był poruszany...

Cobra badz mily i daj jakas wskazówke gdzie tego szukac na forum bo od kilku godzin czytam czytam czytam i nic.


z góry wielkie dzieki.
Megaboski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2003, 19:21   #19
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Megaboski napisa***322;(a)
Cobra badz tak miły i daj wskazówke gdzie szukac na forum bo od kilku godzin czytam czytam i nic.

Z góry wielkie dzieki
Jak chodzi o wrzuty napisów PL do DVD, to trzeba się posłużyć instrukcją Cobry przyklejoną u góry -> DIVX to DVD. Ta sama instrukcja funkcjonuje na forum divx.pl, razem z innymi opisami.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 27.09.2003, 19:25   #20
Megaboski
Bywalec
 
Avatar użytkownika Megaboski
 
Data rejestracji: 13.09.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 36
Megaboski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki Jabba juz lece
Megaboski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 10:07   #21
Megaboski
Bywalec
 
Avatar użytkownika Megaboski
 
Data rejestracji: 13.09.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 36
Megaboski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jabba zgrałem cały dysk DVD na twardziela łacznie z menu, dodatkami i wszystkimi ściezkami i napisami. Potem zajałem sie vobami z filmem. Rozłozyłem je na czynniki pierwsze VOBedit, i teraz nie jestem pewien co zrobić. Mysle że w Ifo Edith powinienem wybrac opcje Authoring wszytac strumień video, audio który mnie interesuje i wrzucić równiez napisy które przerobiłem na format*.sup. Jak mi zrobi voby to mam zmienic nazwe vobów na taka jaka jest w orginale, zmienic menu w Info edit czyli zlikfidowac to czego sie pozbyłem w vobie, zapisać i to wszystko przepalić.

Myslśisz że to zagada wszystko ??
Megaboski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 11:08   #22
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Megaboski napisa***322;(a)
Jabba zgrałem cały dysk DVD na twardziela łacznie z menu, dodatkami i wszystkimi ściezkami i napisami. Potem zajałem sie vobami z filmem. Rozłozyłem je na czynniki pierwsze VOBedit, i teraz nie jestem pewien co zrobić. Mysle że w Ifo Edith powinienem wybrac opcje Authoring wszytac strumień video, audio który mnie interesuje i wrzucić równiez napisy które przerobiłem na format*.sup. Jak mi zrobi voby to mam zmienic nazwe vobów na taka jaka jest w orginale, zmienic menu w Info edit czyli zlikfidowac to czego sie pozbyłem w vobie, zapisać i to wszystko przepalić.

Myslśisz że to zagada wszystko ??
Spytaj Cobry - on jest specem od "mieszania" w stukturze DVD . Albo fido2001,Palacza....

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.09.2003, 19:21   #23
Megaboski
Bywalec
 
Avatar użytkownika Megaboski
 
Data rejestracji: 13.09.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 36
Megaboski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A powie mi ktos jaki programem przerobić te cholerne napisy z w *.txt na *.sup Bo znowu utknąłem.


Cobra (spesu od mieszania w strukturze DVD) POMÓŻ.

Tylko mi nie mów że jest to na forum BŁAGAM
Megaboski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2003, 06:56   #24
Brutalny Stefan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.09.2003
Lokalizacja: USA
Posty: 17
Brutalny Stefan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie,

Otoz przetestowalem InstantCopy 8 i jestem rozczarowany. Probowalem skopiowac film "The Mask" z Jimem Carrey. Najpierw w opcjach programu wybralem aby sie nagrywal tylko film, a audio tylko po polsku i/lub angielsku i napisy tylko polskie i/albo angielskie - wnioskujac, ze bedzie sie nagrywac i jedno i drugie, lub tylko to z moich opcji co jest dostepne z danego oryginalu. (P.s.: I tu byl wlasnie moj blad! Czytaj moj post ponizej.)

Moj oryginal "Maski" jest amerykanski i ma trzy wersje jezykowe: ang., fran. i hiszp. Po wypaleniu DVD okazalo sie, ze gadaja po francusku a napisy mam francuskie i hiszpanskie (o carrrramba!!!), a angielskiego ani ani. Sprawdzilem czy mi sie gdzies ustawienia w InstatnCopy nie pomieszaly - ale nic nie bylo zmienione.

Jeszcze jeden problem z InstantCopy to jest to ze uzywa on swoich unikalnych plikow ktorych nie mozna odtworzyc w WinDVD lub PowerDVD do sprawdzenia przed nagraniem dysku. Zainstalowalem wiec wirtualny naped Pinnacle aby w ten sposob sprawdzac co sie dzieje zanim zrobie kopie.

Film "Maska" jest krotszy niz 120 min. wiec wielkiego przetwazania nie bylo. Zrobilem zaraz druga kopie przy uzyciu DVD2one i roznicy w jakosci obrazu nie dostrzegam, a z napisami i wersja jezykowa nie mialem tym razem zadnych klopotow. Nie bardzo chce mi sie dalej experymentowac z InstatnCopy, nie mam zbyt wiele dyskow (i czasu) do marnowania. Przy okazji wzrosl moj szacunek do uzytkownikow InstantCopy - bo: "ja tak nie potrafie".

Ostatnio zmieniany przez Brutalny Stefan : 01.10.2003 o godz. 16:48
Brutalny Stefan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2003, 09:08   #25
Megaboski
Bywalec
 
Avatar użytkownika Megaboski
 
Data rejestracji: 13.09.2003
Lokalizacja: Radom
Posty: 36
Megaboski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
HURAAA !!!
Mam juz program do przerabiania napisów na *.sup SRT2SUP a4.03 podaje link jakby ktos chciał skorzystac. Na stronie znajduje sie dośc dobra instrukcja jak po wlaniu napisów do filmu uniknąć zielonego koloru www.shipleys.eclipse.co.uk
Mnie to nawet wychodzi.
Ale cały czas mam problem.
Moja zonka zżyczyła sobie żeby jej wlac polskie napisy do orginalnego filmu. Przerobic sam filmik to nie problem. Ale cały czas nie wiem jak to zrobic żeby zagrało z resztą vobów.
Sposób który opisywałem kilka postów wyżej jest do bani.

A ja to musze zrobic bo juz mi żona truje że nie poto nagrywarke kupowałem żeby ona nie mogła z tego korzystać HEHEHE

POMÓŻCIE.

Cobra bardzo na Ciebie licze.
Megaboski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2003, 09:12   #26
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
IC8

Trzeba dokładnie poczytać instrukcję Yody do IC8 oraz instrukcje na :
- http://www.deano.dsl.pipex.com/backup/ics.htm
- http://www.mrbass.org/instantcopy/

W kwesti subtitlesów : w settingsach jest chyba tak (jestem w pracy, mówię z pamięci),że program dodaje te napisy, które ma odznaczone (brak "ptaszka"). Ale sprawdzic to można przed rozpoczęciem kodowania, kiedy mamy juz okno z suwakiem kompresji. Można sprawdzić Video (stopień kompresji, opcje kodowania (High Quality czy High Speed), Audio (jakie audio), Subtitles (jakie napisy - a tu już trzeba sprawdzić czy są zaznaczone ptaszkiem - taki haczyk !).

Co do czasu, to Twój problem, co do ilości dysków to jest przecież format wielokrotnego zapisu DVD-RW i zawsze można film w odtwarzaczu sprawdzić. PDI też można obejrzeć na HDD tylko trzeba im jakoś rozszerzenia zmienić (jest gdzieś w instrukcjach i na forum).

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2003, 16:45   #27
Brutalny Stefan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.09.2003
Lokalizacja: USA
Posty: 17
Brutalny Stefan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: IC8

Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;:
...w settingsach jest chyba tak (jestem w pracy, mówię z pamięci),że program dodaje te napisy, które ma odznaczone (brak "ptaszka")...

...Audio (jakie audio), Subtitles (jakie napisy - a tu już trzeba sprawdzić czy są zaznaczone ptaszkiem - taki haczyk !)...
Dzieki Jabba!
Teraz dopiero dokladnie przeczytalem w opcjach jezykowych Remove the following languages if present on the disc: co oczywiscie oznacza ze zaznaczenie ptaszkiem spowoduje USUNIECIE a nie dodanie odfajkowanych jezykow. W mojej sytuacji powinienem byl zaznaczyc wszystkie a zostawic 'bezptaszkowo' tylko to co mnie interesuje, czyli angielski i polski.

Tak tez teraz wlasnie zrobilem i wszystko jest super!
Dzieki jeszcze raz
Brutalny Stefan jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.