Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 02.01.2004, 23:16   #16
Maras2
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Posty: 33
Maras2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zorg
xpres to xpres albo sam film albo z menu !!!

a w wersi platynium mozesz robic co chcesz !!!
a kopie mozna wykonac uzywajac dvddecryptera !!!
maras2 - sprawdz zanim cos napiszesz bo tu ludzie sa dobrze poinformowani i swieta sie skonczyly wiec nikt sie z choinki nie wyrywa LOL

a w ogóle, to ta dyskusja nie ma sensu, bo nie ma się o co kłócić. napisz lepiej, czy używasz tylko DVDXCOPY, czy tez innych programów i jakie masz z nimi doświadczenia. Pozdrawiam
Maras2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.01.2004, 10:29   #17
marcelloz
Lite-On'ator :-)
 
Avatar użytkownika marcelloz
 
Data rejestracji: 06.01.2003
Lokalizacja: Starogard Gdański
Posty: 64
marcelloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maras2
... próbowałaś nagrane tymi programami filmy kilka razy obejrzeć na odtwarzaczu stacjonarnym? I nie kawałkami, ale od początku do końca ...
Po cichu zastanawiam się co to ma za znaczenie raz czy pięć razy oglądnięty film. Skąd moje stacjonarmne DVD ma wiedzieć że film XXXX oglądnąłem już pięc razy a YYYY cztery ??

Ściągnąłem sobie DVD X Copy Platinum 3.2.0.0 i zakupiłem płytkę DVD+RW - poeksperymentuje
__________________
[marcelloz]
marcelloz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 19:44   #18
Maras2
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Posty: 33
Maras2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez marcelloz
Po cichu zastanawiam się co to ma za znaczenie raz czy pięć razy oglądnięty film. Skąd moje stacjonarmne DVD ma wiedzieć że film XXXX oglądnąłem już pięc razy a YYYY cztery ??

Ściągnąłem sobie DVD X Copy Platinum 3.2.0.0 i zakupiłem płytkę DVD+RW - poeksperymentuje
Początkowo miałem takie samo nastawienie jak ty. Zresztą miałem DVDXCOPY i też najpierw myślałem, że jest extra. Niestety, z niewiadomych mi względów płyty wypalone tym programem po kilku odtworzeniach na odtwarzaczu stacjonarnym potrafiły się zacinać lub w ogóle nie startowały. Po za tym pojawiają się problemy po rozgrzaniu płyty w odtwarzaczu, czyli po kilkudziesięciu minutach odtwarzania.
Maras2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 19:46   #19
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
maras2 bo to jest wina nosnika niestety a nie soft.
rada- kupuj lepsze media !!!!
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.01.2004, 21:10   #20
Maras2
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Posty: 33
Maras2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez zorg
maras2 bo to jest wina nosnika niestety a nie soft.
rada- kupuj lepsze media !!!!
Próbowałem na róznych nośnikach. Uwierz, że wypaliłem ponad setkę dvd. Obecnie preferuję verbatim, maxell i tdk; według mnie najlepsze, ale i z nimi bywaja problemy. Osobiście nie polecam akossów. Najchętniej używam do kompresji elby clonedvd, a wypalam nero. Jak dotąd taki zestaw działa bez zarzutu.
Maras2 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 12:03   #21
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Maras2
Początkowo miałem takie samo nastawienie jak ty. Zresztą miałem DVDXCOPY i też najpierw myślałem, że jest extra. Niestety, z niewiadomych mi względów płyty wypalone tym programem po kilku odtworzeniach na odtwarzaczu stacjonarnym potrafiły się zacinać lub w ogóle nie startowały. Po za tym pojawiają się problemy po rozgrzaniu płyty w odtwarzaczu, czyli po kilkudziesięciu minutach odtwarzania.
Sugerujesz, że laser w odtwarzaczu niszczy płytki DVDR słabszej jakości? Wiele się czyta o tym, że najgroźniejszy jest dla nich "ząb czasu", ale kto wie, może i laser się do tego przyczynia. Może lasery w zwykłych odtwarzaczach są zbyt brutalne dla tak przeciez delikatnych płytek DVD+-RW?

Dochodzimy do paradoksu, że zrobienie kopii DVD jest całkiem nieopłacalne, skoro pada ona po paru oglądnięciach lub po kilku miesiącach. Taniej wychodzi ponowne wypożyczenie tego samego filmu za jakiś czas :-)

Piszecie tu o różnych programach do kopiowania DVD. Dlaczego ani wzmianki o DVD2One? Czy ten pionierski programik odszedł już do lamusa?

Dzieki,

latet
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 12:17   #22
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Piszecie tu o różnych programach do kopiowania DVD. Dlaczego ani wzmianki o DVD2One? Czy ten pionierski programik odszedł już do lamusa?
Wydaje się, że jedyną zaletą DVD2One jest jego szybkość
Program oferuje w najlepszym razie podobną jakość do konkurencyjnych transkoderów CloneDVD, DVDXCopyXpress, a do lepszych nie może się chyba porównywać.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.01.2004, 15:28   #23
elektronik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.10.2003
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 16
elektronik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez latet
Sugerujesz, że laser w odtwarzaczu niszczy płytki DVDR słabszej jakości? Wiele się czyta o tym, że najgroźniejszy jest dla nich "ząb czasu", ale kto wie, może i laser się do tego przyczynia. Może lasery w zwykłych odtwarzaczach są zbyt brutalne dla tak przeciez delikatnych płytek DVD+-RW?

Dochodzimy do paradoksu, że zrobienie kopii DVD jest całkiem nieopłacalne, skoro pada ona po paru oglądnięciach lub po kilku miesiącach. Taniej wychodzi ponowne wypożyczenie tego samego filmu za jakiś czas :-)

Piszecie tu o różnych programach do kopiowania DVD. Dlaczego ani wzmianki o DVD2One? Czy ten pionierski programik odszedł już do lamusa?

Dzieki,

latet

Raczej wątpliwe aby laser stacjonarnym odtwarzaczu nadgryzał płytę DVD.
Zdecydowanie przychylam się do złej jakości nośników DVD, jako na przyczynę tego zjawiska. A co do temperatury w odtwarzaczu, to też nie zauważyłem abym płytę wyciągał ciepłą po obejrzeniu. ( Używam YAMAHY DVD-S530 ).
Nagrałem już kilkadziesiąt płyt DVD, zarówno - jak i +. Te, które nie wytrzymały operacji nagrania nie chodziły od razu. Nie nagrywam na DATEX-ach, a ostatnio też na ESPERANZA-ch. Za to używam VERBATIM-ów. Do tej pory jako softu używałem: DVD-decryptera do zrzutu, DVD2one do kompresji, a NERO 5.5.10.54 do palenia. Teraz odkryłem PINNACLE INSTANT COPY 8 i muszę powiedzieć że rewelka. Czas kompesji filmu to ok 120-180 min., a jakość praktycznie jak oryginał. Jako spawarki używam Pionka A06, przedtem A05. Są THE BEST.
Nagrałem też kilka płytek na Liteonach 401 i 411 bezproblemowo ( do tej pory się czytają ) ale to nie to czgo chciałem.

Pozdro

Elektronik
elektronik jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2004, 15:22   #24
mary67
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 50
mary67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Używam dvdxcopy 1.5.2 i jest po prostu najlepszy.
Jak nagrasz na porządnym nośniku to nie będziesz miał
żadnych problemów w stacjonarnym.
mary67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2004, 20:32   #25
Kris Killer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.02.2002
Posty: 12
Kris Killer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie.Wielka prosba. Obiecuje, ze juz ostatnia.Dzieki Waszym poradom zaopatrzylem sie w kilka programow lepszych niz Clone DVD ktorego do tej pory uzywalem. I nawet udalo mi sie te programy opanowac :-), choc przyznaje, ze z Instant Copy mialem troche problemow.
Pozostaje mi juz tylko ostatnia sprawa. Jak w najprostszy sposob skopiowac z plyty dwuwarstwowej film na dwie plyty DVD-r przy pomocy programu DVDxcopy platinum.
Probuje i probuje a ten cholernik chce mi to nagrywac skompresowane na jedna.
Kris Killer jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2004, 18:05   #26
mary67
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 50
mary67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja jednak uważam, że jest to program rewelacyjny.
Zawsze zależy mi na jak najlepszej kopi szczególnie filmu
DVD. I DVDxCOPY mi to gwarantuje. Używam wersji 1.5.2
i Platinum. Po to wymyślono DVD żeby cieszyć oczy obrazem najlepszej jakości. DVDxCopy podzieli mi film na dwa dyski albo zapyta czy dodatki nagrać na drugim dysku a cały film na pierwszym. Jak chcecie wpakować
7 czy 8GB na dysk 4.7GB to możecie używać shrinka albo
Instant Copy tylko po co? Identyczną jakość filmu uzyskacie na DIVX. A co do ekranu powitalnego firmy 321
Studio po zrobieniu kopii, to można to szybko i łatwo
usunąć przed wypaleniem. Wystarczy Vobrator o Ifoedit.
mary67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2004, 18:08   #27
mary67
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 50
mary67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Aha i jeszcze jedno ja nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem filmów na stacjonarce po nagraniu ich w DVDxCOPY.Mój odtwarzacz to Pioneer DV-737. A nagrywam tylko na DVD+R z wykorzystaniem Book Type
na LITEON 411S.
mary67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.02.2004, 18:17   #28
mary67
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 50
mary67 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak uruchomisz program platinum to wybierasz zakładkę
"advenced" potem wczytuje Ci się film. Następnie zaznaczasz wszystkie puste kwadraciki przy Title set albo tylko te które chcesz nagrać, jeżeli na kwadraciku przy "use compresion" masz krzyżyk to go odznaczasz i masz teraz aktywną opcję u góry splitting. Klikasz na nią i jak Ci wszysko pasi wciskasz next. I to tyle.
mary67 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.