Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 28.10.2006, 12:10   #1
Abcnba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2006
Posty: 3
Abcnba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niewłączające się menu DVD

Witam. Z góry przepraszam jeśli podobny temat się już wcześniej pojawił - szukałem ale nic nie znalazłem.
A więc do rzeczy: Mam film na dvd, w którym jest menu tylko to menu nigdy się automatycznie nie włącza tzn. gdy wkładam płytkę do odtwarzacza, to po kilku reklamach sponsorów i ostrzeżeniach odrazu włącza się film a nie najpierw menu.
Czy i ewentualnie jak można to w bardzo prosty sposób zmienić?
Oczywiście mam ten film w całości na dysku.
Druga sprawa to to, iż w tym samym filmie mam kilka ścieżek dźwiękowych ale w czasie filmu nie mogę ich zmienić. Pomaga dopiero przycisk menu na pilocie a następnie opcje dzwieku. Podobnie jest na komputerze.
Czy da się to zmienić czy tak poprostu już musi być?
Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam.
Abcnba jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.10.2006, 17:23   #2
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wszystkie konieczne zmiany mo***380;na zrobi***263; w PGCEdit, ale nie jest to proste, bo trzeba si***281; troch***281; orientowa***263; w komendach steruj***261;cych odtwarzaniem DVD.

Metoda do***347;***263; prosta, ale nie zawsze dzia***322;aj***261;ca to wstawienie komendy:

Jump to VTSM x, Root Menu

w First play PGC, gdzie x jest numerem VTSM z filmem (poznasz go po czasie trwania).

W PGCEdit mo***380;na zrobi***263; symulacj***281; dzia***322;ania p***322;ytki, opcja Trace mode z menu Trace - obejrzyj jak wykonywane s***261; poszczeg***243;lne komendy i co one robi***261;. Je***347;li mia***322;e***347; co***347; wsp***243;lnego z programowaniem, to szybko za***322;apiesz jak to dzia***322;a.

Je***347;li nie zadzia***322;a, to mo***380;esz wklei***263; tu zawarto***347;***263; First play i b***281;dziemy my***347;le***263; dalej.

Co do d***378;wi***281;ku - albo ustawione s***261; jakie***347; PUOs, albo strumienie d***378;wi***281;ku ustawione s***261; na disabled - mo***380;na to te***380; zmienia***263; w PGCEdit.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2007, 09:36   #3
Abcnba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2006
Posty: 3
Abcnba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzwięk

Witam. Jeśli chodzi o menu to udało mi się zmienić tak by ono włączało się pierwsze.
Teraz pozostaje tylko dźwięk. Mógłbyś to dokładnie opisać, jak zrobić, by w czasie filmu możnabyło zmienić ścieżkę dźwiękową?
Pozdrawiam.

P.S. Mam jeszcze pytanko w sprawie innego menu, a mianowicie kiedy włączam film to menu strasznie śnieży, zacina się i w ogóle do nieczego się nie nadaje, kiedy je włączam to odrazu przechodze do filmu. Czy da się to menu jakoś naprawić?
Abcnba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.02.2007, 15:25   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Abcnba Podgląd Wiadomości
Mógłbyś to dokładnie opisać, jak zrobić, by w czasie filmu możnabyło zmienić ścieżkę dźwiękową?
Naciśnięcie przycisku Audio na pilocie nie działa?
Więcej danych...

Cytat:
Napisany przez Abcnba Podgląd Wiadomości
Mam jeszcze pytanko w sprawie innego menu, a mianowicie kiedy włączam film to menu strasznie śnieży, zacina się i w ogóle do nieczego się nie nadaje, kiedy je włączam to odrazu przechodze do filmu. Czy da się to menu jakoś naprawić?
Nie spotkałem się z czymś takim... I sądząc z opisu to nie da się naprawić. Chyba, że przygotujesz własne fragmenty wideo (ew. plansze statyczne) i podmienisz z istniejącymi. Ale to już chyba szybciej zrobić nowe menu...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.02.2007, 23:21   #5
Abcnba
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.10.2006
Posty: 3
Abcnba w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Naciśnięcie przycisku Audio na pilocie nie działa?
Dokładnie tak. To tak jakby na płycie była 1 ścieżka dźwiękowa (choć wiadomo że jest ich kilka) Przez to ścieszkę musze zmienić wciskając przycisk Menu. Tyle że ja chce ją zmienić w czasie trwania filmu.
Abcnba jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.02.2007, 02:17   #6
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wczytaj film do PGCEdit i:
- sprawd***378; i podaj w jaki spos***243;b wywo***322;ywane jest PGC z filmem;
- zr***243;b zrzut ekranu z PGCEdit i tu wklej;
- otw***243;rz PGC z filmem w PGC Editorze , zr***243;b zrzut i wklej.
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.