Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 12.07.2004, 22:15   #46
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez maverthebest
Zaraz zaraz, jak dla mnie to troszeczkę tragizujesz.
Może faktycznie z deko przesadziłem
ale jakoś sceptycznie podchodze do tego wynalazku.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.07.2004, 22:39   #47
maverthebest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 14
maverthebest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Może faktycznie z deko przesadziłem
ale jakoś sceptycznie podchodze do tego wynalazku.
Hehe, ja też nie od razu się do tego przekonałem. Ale spróbuj chociaż raz i zobaczysz czy było się czego bać . Dla mnie ten format jest do filmów, które wymagają kompresji poniżej 70%. 70% - 90% używam normalnej matrycy z CCE, natomiast powyżej 90% z lenistwa i wygody używam InstantCopy8 . Póki co nie mam z tym żadnych problemów...
maverthebest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 08:54   #48
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ludzie kochane !

A co niby daje robienie KDVD ? Jaką to ma mieć przewagę nad zwykłą kompresją do DVD ?

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 09:02   #49
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jabba wytłumaczę Ci to na przykładzie tabliczki czekolady
dvd - to 1 tabliczka normalnej czekolady
twórcy matryc kdvd starają się do tej tabliczki jeszcze dorzucić orzeszki, jakieś nadzienie i inne bakalie, poprostu starają się w tej samej objętościowo tabliczce uzyskać "lepszy" efekt (or something).
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 09:24   #50
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
OK. orzeszki są fajne, ale można sobie na nich połamać zęby i potem mieć dziury w paszczy . Co innego rodzynki.

Ale my fani dobrej jakości skompresowanych dvd, jakie możemy osiągnąć korzyści z KDVD ? Może żadnych ? Zakładając oczywiście,ze nasz player stacjonarny chwyci płytę KDVD...

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 09:37   #51
maverthebest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 14
maverthebest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt

A co niby daje robienie KDVD ? Jaką to ma mieć przewagę nad zwykłą kompresją do DVD ?

Jabba
Nie jestem jakimś specjalistą ani masterem w tych sprawach, ale w/g mnie to wszystko wygląda następująco: każdy kodek (xvid, divx, mpg, mpeg2 itd) różni się trochę od siebie, m.in. matrycą (macierzą, matrixem...jak go zwał tak go zwał). Format DVD (mpeg2) też takową posiada tak samo jak vcd i svcd. Panom, którzy wymyślili KDVD, przyświęcał szlachetny cel: zrobić format kompatybilny z DVD (który pójdzie na odtwarzaczach stacjonarnych), który pozwoli kompresować filmy o jakości bardzo zbliżonej do DVD, ale który na jednej płytce DVD-5 (czyli normalnej jednowarstwowej) zmieści 5-6 godz. filmu w pełnej roździelczości DVD (720x480) lub do 10 godzin filmu (!!!) w obciętej roździelczości (352x480). W tym celu zrobili własną matrycę. Wszystko jest opisane tu (jeżeli znasz angielski) www.kvcd.net
Natomiast matryca oraz wskazówki do kompresji są tu: www.kvcd.org/portal/articles.php?lng=en&pg=20
Aby skompresować film DVD w tym formacie musisz tę matrycę podmienić w swoim kompresorze...

U mnie w praktyce wygląda to tak: jeżeli film wymaga dużej kompresji bo jest długi (gdzieś poniżej 65%) to w/g mnie lepiej film przekompresować do formatu KDVD, gdyż uzyskamy lepszą jakość niż mielibyśmy go kopresować normalnie do DVD.

Ostatnio zmieniany przez maverthebest : 13.07.2004 o godz. 09:44
maverthebest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 10:13   #52
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobra, to ja jeszcze dorzuce templates dla cce2.66 i cce2.67,
jak znajde czas to bede musiał na próbę coś zapuścić i porównać
Dołączone pliki
File Type: zip kdvd_templates4cce.zip (2.0 KB, 145 oglądane)
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 11:09   #53
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Robs
Dobra, to ja jeszcze dorzuce templates dla cce2.66 i cce2.67,
jak znajde czas to bede musiał na próbę coś zapuścić i porównać
Robs po dodaniu tych templates pojawiaja mi sie dwie dodatkowe opcje w CCE i rozumiem ze jesli mam zamiar robic KDVD to wybieram jedna z nich a na poczatku uruchamiam dvd2dvd-r i ustawiam wszystko tak jak do normalnej kompresji.
Dołączone obrazki
-1.jpg 
Wajchiusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 11:46   #54
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dokładnie, (choć jeszcze się w to nie bawiłem) maverthebest zna szczegóły.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 12:23   #55
maverthebest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 14
maverthebest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Wajchiusz
Robs po dodaniu tych templates pojawiaja mi sie dwie dodatkowe opcje w CCE i rozumiem ze jesli mam zamiar robic KDVD to wybieram jedna z nich a na poczatku uruchamiam dvd2dvd-r i ustawiam wszystko tak jak do normalnej kompresji.
Prawdę mówiąc to ja wykonywałem kopie używając DVD-rebuilder. Nie używałem tych wpisów tylko podmieniałem matryce "na chama" w CCE Ale tym sposobem, o którym piszecie, pewnie otrzymasz identyczny efekt... powodzenia

P.S. Nic więcej prócz matrycy zmieniać nie musisz. Resztę ustawiasz tak jak do normalnej kompresji.
maverthebest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 14:54   #56
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez maverthebest
Prawdę mówiąc to ja wykonywałem kopie używając DVD-rebuilder. Nie używałem tych wpisów tylko podmieniałem matryce "na chama" w CCE Ale tym sposobem, o którym piszecie, pewnie otrzymasz identyczny efekt... powodzenia

P.S. Nic więcej prócz matrycy zmieniać nie musisz. Resztę ustawiasz tak jak do normalnej kompresji.
maverthebest moglbys splodzic mala instrukcje jak przy pomocy DVD-rebuildera zrobic KDVD
Wajchiusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.07.2004, 23:08   #57
maverthebest
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.01.2004
Posty: 14
maverthebest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Wajchiusz
maverthebest moglbys splodzic mala instrukcje jak przy pomocy DVD-rebuildera zrobic KDVD
Ok na prośbę wrzucam tu moje wypociny. Jeszcze raz zaznaczam, że nie jestem expertem
i nie opiszę tu dokładnie wszystkich opcji DVD-RB (DVD rebuilder). Jak ktoś będzie
miał jakieś wąty to niech pisze..
Program ten potrafi wykonać kopię filmu DVD wraz ze wszystkimi dodatkami oraz z menu.
Posiada przy tym wiele przydatnych opcji.

Dobra do rekompresji będą potrzebne:
- AviSynth 2.5.4 http://prdownloads.sourceforge.net/a...4.exe?download
- Cinema Craft Encoder (CCE - produkt komercyjny) http://www.cinemacraft.com/eng/home.html
- DVD Decrypter http://www.dvddecrypter.com/
- DVD Rebuilder http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&threadid=75452
- plik MPEG2Dec3dg.dll, który znajduje się w pakiecie pod adresem http://www.doom9.org/Soft21/Decoders/decodefix110.zip
- EclCCE http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&threadid=46664
- kdvd templates http://forum.cdrinfo.pl/attachment.p...achmentid=9151 (dzięki ROBS )
Na wszelki wypadek
- Filtr Decomb http://www.doom9.org/Soft21/Filters/decomb521.zip

I. Instalacja programów:

1. Instalujemy Avisynth.
2. Idziemy do folderu gdzie zainstalowaliśmy Avisynth i do folderu plugins
przenosimy pliki MPEG2DEC3dg.dll oraz decomb.dll
3. Instalujemy CCE oraz wpisy rejestrowe KDVD Templates dla posiadanej
wersji CCE
4. Rozpakowujemy EclCCE do jakiegoś folderu na naszym dysku. Następnie uruchamiamy
go i podajemy ścieżkę do naszego CCE. Gdy ukarze się okienko programu z menu
Template wybieramy "KDVD 720/480". Jeżeli zaznaczymy Standard to otrzymamy film
skompresowany do zwykłego formatu DVD a nie KDVD.
5. Instalujemy Dvd Decryptera oraz Dvd Rebuildera

II. Kompresja

!!!UWAGA!!! Do kompresji wymagane jest sporo miejsca na dysku. W zależności od
ilości przebiegów oraz wielkości materiału do skompresowania wielkość
ta może wynieść od 12 - 20 GB.

1. Wkładamy płytę do zripowania do napędu. Uruchamiamy DVD Decryptera, z menu MODE
wybieramy FILE. Z listy Source wybieramy nasz cd. W polu destination wybieramy miejsce
gdzie ma zostać zripowany film. Zaznaczamy wszystkie pliki po prawej stronie i klikamy
na ten wielki przycisk po środku
2. Teraz zajmiemy się konfiguracją DVD Rebuildera. Uruchamiamy program i Z menu
Options wybieramy Setup. Normalnie musimy tu podać ścieżkę do naszych kompresorów.
Ale my w polu odpowiadającemu naszej wersji CCE podajemy ścieżkę do !! EclCCE.exe !!
Pola enkoderów, których nie używamy zostawiamy puste. Czyli przykładowo: ja używam
CCE 2.67 SP, więc w polu Patch to CCE SP (New) wpisuje ścieżkę do EclCCE. Reszta zostaje
pusta. W "Patch MPEG2DEC3DG podajemy ścieżkę do tegoż pliku, który wcześniej
umieściliśmy w folderze Plugins w Avisynth. Zaznaczamy dodatkowo Add to AVS File.
To samo tyczy się Path to DECOMB.DLL. Zaznaczając Run Encoder(s) Minimized sprawimy,
że CCE będzie podczas kompresji minimalizowany. Raczej zaznaczamy to pole
Lista Audio to remove pozwala na wywalenie zaznaczonych ścieżek dźwiękowych.
Natomiast Subpictures to remove tyczy się wywalania napisów. Te dwie ostatnie listy
są wygodne jeżeli zawsze z filmu wywalamy wszystkie ścieżki dźwiękowe i napisy
oprócz niezaznaczonych. Ja tam mam wszystkie odznaczone ... Remove DTS odznaczamy.
Na koniec klikamy Save a potem Done

Ok teraz Rozwińmy menu Mode. Zaznaczamy CCE Mode (gdyż tego kompresora użyjemy).
Jeżeli zaznaczymy Verbose Status Window to podczas kompresji będziemy otrzymywać
Informacje o postępie kompresji w okienku poniżej. Echo status to log file pozwoli
zapisać info o kompresji do pliku. Standardowo zaznaczamy One Click Mode. Zaznaczając
Shutdown at one-click kompresion sprawimy, że po kompresji komp zostanie wyłączony
(przydatne).
Zaznaczamy Dynamically Assign Cell Bitrates. Kolejne 2 opcje są dosyć ważne.
Steal Space from Extras zabiera bitrate z dodatków i przekazuje go na rzecz filmu głównego.
Half-D1 and Half Space for Extras sprawi że dodatki zostaną skopresowane w obinżonej
o połowie roździelczości i bitrate. Ja tych 2 opcji nie używam, ale ktoś się może zdecyduje...
Zaznaczamy również Suppress Warning Prompts co zaoszczędzi nam wyskakujących okienek.

Z menu Options wybieramy AVS options i zaznaczamy ConvertToYUY2() oraz AudioDub(BlankClip())
Z menu Options wybieramy CCE options i zaznaczamy wersję CCE którą posiadamy. Tu łatwo
się pomylić. Gdy używasz CCE 2.67 SP zaznacz CCE SP 2.66+ a nie CCE Basic 2.67+.
wchodzimy również w Advanced (Expert) Settings.
VBR_bias - okolice 15 będą odpowiednią wartością.
W VBR_passes wybieramy ilość przebiegów. Generalnie im więcej tym lepsza jakość,
dłuższy czas kompresji i więcej miejsca na dysku zajmie kompresja. W praktyce 3-4
w zupełności wystarcza. Przy małym stopniu kompresji nawet 2 będzie odpowiednie...
Quality_prec - niższe wartości spowodują że obraz będzie bardziej szczegółowy ale mogą
pojawić się bloki. Wyższa wartość spowoduje, że obraz będzie bardziej "gładszy" ale mogą
się pojawić artefakty na brzegach. Wartości od 16 - 24 zdają się być najlepsze...
Klikamy Done

Uff konfigurację mamy za sobą. Na szczęście trzeba to zrobić tylko raz .
Teraz zajmiemy się rzeczami bardziej przyjemnymi. W polu Source Path podajemy ścieżkę do
folderu Video_TS, który zripowaliśmy wcześniej na dysk.
W polu Working Path wpisujemy ścieżkę do folderu gdzie będą generowane pliki tymczasowe
dla Dvd rebuildera oraz zostanie utworzony finalny obraz z filmem.

Video Title Sets oraz Audio Streams to keep służy do zaznaczania ścieżek audio, które chcemy
zatrzymać.

Na koniec klikamy Transcode i czekamy jakieś 6 - 10 godz na wyniki
Jak już wspomniałem finalny produkt kompresji otrzymamy w folderze, który podaliśmy
w polu working path, gdy konfigurowaliśmy DVD-RB, w postaci 2 folderów: AUDIO_TS oraz
VIDEO_TS. Resztę można skasować.
Jak nagrać film na płytę?? tutaj pozwolę sobie zareklamować stronę Robsa
http://www.nrg.to/robs

No i to by było na tyle, mam nadzieję że niczego nie poprzekręcałem... powodzenia

Ostatnio zmieniany przez Robs : 14.07.2004 o godz. 07:47
maverthebest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 11:21   #58
Adams32
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 90
Adams32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Bardzo dobrze to opisałeś, ale może wtrącę swoje trzy grosze.
Ja bym jednak namawiał w DVD RB do ustawienia trybu trzech przycisków. Dlaczego? ano dla większej kontroli kompresowanego materiału (a o to nam przecież chodzi). Kiedy skończy się pierwszy etap, czyli Prepare, DVD-RB utworzy plik konfiguracyjny dla CCE. Nazywa się chyba Rebuild.inf (piszę z pamięci). Do edycji tych ustawień przyda się nam RB-Opt. Możemy w nim pozmieniać prawie wszystko co chcemy np. bitrate albo stopień kompresji dla Vob-ID a nawet dla każdego Cell osobno! Co daje możliwość ustawień dla każdego VOBa z osobna nie muszę mówić, natomiast zmiana Cell przyda się kiedy chcemy zmienić bitrate czy stopień kompresji dla chaptera zawierającego tylko kredyty. Ale to nie wszystko, możemy też dla każdego Voba zadać inną matrycę. Wraz z RB-Opt dostajemy kilka matryc (wraz z opisem do czego są dedykowane). Jeśli więc format KDVD to m.in. zmiana matrycy to mamy naprawdę potęźne narzędzie.
Kiedy już pozmieniamy ustawienia dla kompresji możemy kontynuować pracę w DVD-RB.

Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że podane informacje Wam się przydadzą.

Przy okazji, przekodowałem dodatki matrycami dla bardzo niskiego bitratu i muszę powiedzieć, że matryca BACH1 by DDogg jest rewelacyjna. Przy bitrate 1000 po prostu rewelacja!
Ale żeby nie było za dobrze to Power DVD nawet nie zamierza pracować z tym DVD a CinePlayer zacina się. WinDVD i Nvidia nDVD nie mają problemu. Podejrzewam, że format KDVD jest problemem dla wielu odtwarzaczy stacjonarnych
Adams32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 11:41   #59
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wlasnie zabralem sie za KDVD robie nim HP2:Komnata Tajemnic dzisiaj wieczorem albo jutro zaprezentuje screeny.
Wajchiusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2004, 11:47   #60
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jestem ciekaw, czy przypadkiem dvd2dvdr nie wymusi na CCE powrotu do Standartu (mimo iż ustawimy templates dla KDVD). Może nie... Trza by spróbować tego KDVD, choćby dla rozrywki i testu ale wolałbym pod dvd2dvdr zamiast Rebuildera (za dużo mieszania).

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.