Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 03.02.2005, 23:20   #1
lukas_1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 4
lukas_1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z obróbką video

Witam.Ja mam caly czas ten sam problem.

Wszyscy ktorzy mi pomogli dotychczas serdeczne dzieki ale to nie koniec historii.

Zrzucony film AVI z kamery wazy 6,27 GB. Po kompresji na MPG wazy 1,20 GB ale !

zgralem go na plyte dvd i otworzylem ja na kinie domowym no i klapa

trzesie mi strasznie filmem. Jak byl podczas nagrywania szybki ruch kamera to w ten sposob odtwarza ze trzesie calym obrazem. Probowalem juz mnostwo programow do dekodowania TMPGENC, Virtual Dub i przynajmniej jeszcze z 5 lub 6 tego typu programow.

nie chcialbym juz propozycji kolejnego programu do kompresji tylko chcialbym sie dowiedziec co zrobic zeby mi wlasnie nie trzeslo obrazem.

Wczesniej mialem problem z przeplotem ale to juz rozpracowalem. Noale widocznie za dobrze by bylo jakby juz bylo wszystko OK.

Bardzo prosze o pomoc.
lukas_1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.02.2005, 23:25   #2
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lukas_1
Witam.Ja mam caly czas ten sam problem.

Wszyscy ktorzy mi pomogli dotychczas serdeczne dzieki ale to nie koniec historii.

Zrzucony film AVI z kamery wazy 6,27 GB. Po kompresji na MPG wazy 1,20 GB ale !

zgralem go na plyte dvd i otworzylem ja na kinie domowym no i klapa

trzesie mi strasznie filmem. Jak byl podczas nagrywania szybki ruch kamera to w ten sposob odtwarza ze trzesie calym obrazem. Probowalem juz mnostwo programow do dekodowania TMPGENC, Virtual Dub i przynajmniej jeszcze z 5 lub 6 tego typu programow.

nie chcialbym juz propozycji kolejnego programu do kompresji tylko chcialbym sie dowiedziec co zrobic zeby mi wlasnie nie trzeslo obrazem.

Wczesniej mialem problem z przeplotem ale to juz rozpracowalem. Noale widocznie za dobrze by bylo jakby juz bylo wszystko OK.

Bardzo prosze o pomoc.
Z tym trzęsieniem to już nic nie zrobisz chyba że następnym razem będziesz korzystał ze statywu, wtedy nic Ci nie będzie skakać
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 04.02.2005 o godz. 00:00
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 23:34   #3
lukas_1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 4
lukas_1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no chyba jednak nie masz do konca racji bo mam plik AVi 6.27 Gb i tam sie nic nie trzesie ale po kompresji mialem problem albo z przeplotem albo z czyms innym. Na kamerze jak ogladam film to wszystko plynnie chodzi - jeszcze przed zrzuceniem na HDD. Film trwa 30 min i wazy 6.27 GB. Skompresowalem go do wielkosci 1.20GB i w tym momencie pojawil mi sie ten problem z drganiem.Moze ma ktos jakies propozycje dotyczace kompresji.Moze go zle skompresowalem i dlatego tak sie dzieje

mam nadzieje ze ktos mi cos doradzi bo bawie sie tym juz od ponad miesiaca
lukas_1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 23:46   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez lukas_1
no chyba jednak nie masz do konca racji bo mam plik AVi 6.27 Gb i tam sie nic nie trzesie ale po kompresji mialem problem albo z przeplotem albo z czyms innym. Na kamerze jak ogladam film to wszystko plynnie chodzi - jeszcze przed zrzuceniem na HDD. Film trwa 30 min i wazy 6.27 GB. Skompresowalem go do wielkosci 1.20GB i w tym momencie pojawil mi sie ten problem z drganiem.Moze ma ktos jakies propozycje dotyczace kompresji.Moze go zle skompresowalem i dlatego tak sie dzieje

mam nadzieje ze ktos mi cos doradzi bo bawie sie tym juz od ponad miesiaca
propozycja jedna inny program. a dziwne rzeczy sie dzieją, ja na przykład mam coś takiego, że jak zmontuje film na Windows Movie Maker 2 to po przekonwertowaniu go na mpeg-2 powstają trzaski w miejscu wycinanych scen przed. dziwne? nie program denny ale jaki szybki! do zrobienia czegoś
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.02.2005, 23:57   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lukas_1
no chyba jednak nie masz do konca racji bo mam plik AVi 6.27 Gb i tam sie nic nie trzesie ale po kompresji mialem problem albo z przeplotem albo z czyms innym. Na kamerze jak ogladam film to wszystko plynnie chodzi - jeszcze przed zrzuceniem na HDD. Film trwa 30 min i wazy 6.27 GB. Skompresowalem go do wielkosci 1.20GB i w tym momencie pojawil mi sie ten problem z drganiem.Moze ma ktos jakies propozycje dotyczace kompresji.Moze go zle skompresowalem i dlatego tak sie dzieje

mam nadzieje ze ktos mi cos doradzi bo bawie sie tym juz od ponad miesiaca
No nie możesz mieć do mnie pretensji bo nie napisałeś w pierwszym poście że po zgraniu Ci się nie trzęsie tylko po kompresji sorki ale jasnowidzem nie jestem, następnym razem pisz dokładniej tym bardziej nie jesteś jedyny który pisze tu posty.
Rozumiem że zgrałeś filmik z kamerki do kompa w formacie DV/AVI to najlepszym rozwiązaniem będzie Pinnacle Studio 9, a potem przerobienie na mpeg2 w tym samym programie lub np: dobrym rozwiązaniem jest Canopus Procoder 2
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 04.02.2005 o godz. 00:01
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 00:01   #6
lukas_1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 4
lukas_1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wybacz ale nie mam do nikogo pretensji a tym bardziiej do ludzi ktorzy chca mi pomoc

jesli chodzi o zgranie to wlasnie to jest format DV/AVi i zrobilem to na pinnacle studio 9.3
lukas_1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 00:04   #7
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I do Mpeg2 przerabiałeś w tym samym programie? napisz jakich parametrów użyłeś do przerobienia na mpeg2 (chodzi mi o bitrate) i o jakość dzwięku.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 00:10   #8
lukas_1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.02.2005
Posty: 4
lukas_1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jest mi bardzo przykro ale tego to juz nie pamietam. bawilem sie tyloma programami ze juz praktycznie wszystkiego probowalem.

Najgorsze jest to ze moj film trwa 30 min a mam takie z nim problemy. Jak ktos zna jakies linki ktore mnie poprowadza za reke to bede bardzo wdzieczny.

i zeby efekt koncowy byl taki jakosc filmu zeby byla tak jak na kamerze (wiem ze to jest niemozliwe) ale zeby byla porownywalna
lukas_1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.02.2005, 00:15   #9
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lukas_1
jest mi bardzo przykro ale tego to juz nie pamietam. bawilem sie tyloma programami ze juz praktycznie wszystkiego probowalem.

Najgorsze jest to ze moj film trwa 30 min a mam takie z nim problemy. Jak ktos zna jakies linki ktore mnie poprowadza za reke to bede bardzo wdzieczny.

i zeby efekt koncowy byl taki jakosc filmu zeby byla tak jak na kamerze (wiem ze to jest niemozliwe) ale zeby byla porownywalna
Wszystko jest możliwe tu masz linka: http://forum.dystrybucja.ksk.com.pl/ do forum na temat Pinnacla 9 tam napewno znajdziesz rozwiązanie ja Ci już nie pomogę bo wyjeżdzam na parę dni. Życzę powodzenia.

Edit:
A i jeszcze jedna sprawa jakiego masz kompa? Procek, ram, dysk. Warto mieć system plików NTFS. Ok spadam już trzeba się wyspać.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik


Ostatnio zmieniany przez PIOTR34 : 04.02.2005 o godz. 00:26
PIOTR34 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.