Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Problem z Tche Filmmachine-HELP PLEASE! (https://forum.cdrinfo.pl/f13/problem-tche-filmmachine-help-please-41834/)

sycz 28.10.2004 16:44

Problem z Tche Filmmachine-HELP PLEASE!
 
Witajcie mam pewien problem z programem tche filmmachine a chodzi mianowicie ze podzczas konwersji filmu avi na dvd wyskakuje mi ze za malo jest miejsca na dysku a mam specjalnie zostawione 16 gb na ten cel???w koncu ile trzeba miec pozostawionego mijsca na dysku przyjmujac ze chcemy aby film wszedl na plytke 4.7 gb?czy ilosc przebiegow CCE ma wplyw na to??z gory serdeczne dzieki!!!! :peace: :peace: :peace: :peace: ;)

Czołgista 28.10.2004 18:19

Cytat:

Napisany przez sycz
Witajcie mam pewien problem z programem tche filmmachine a chodzi mianowicie ze podzczas konwersji filmu avi na dvd wyskakuje mi ze za malo jest miejsca na dysku a mam specjalnie zostawione 16 gb na ten cel???w koncu ile trzeba miec pozostawionego mijsca na dysku przyjmujac ze chcemy aby film wszedl na plytke 4.7 gb?czy ilosc przebiegow CCE ma wplyw na to??z gory serdeczne dzieki!!!! :peace: :peace: :peace: :peace: ;)

Nieznam tego programu , ale z opisu problemu myśle że zmiana systemu plików z fat32 na NTSF może pomóc.

maj3 28.10.2004 20:43

po pierwsze jakie avi
bo jak dv.avi to nic dziwnego
1 h=13GB

sycz 28.10.2004 21:00

zwyczajny film avi 700mb .

maj3 28.10.2004 21:37

co to jest normalne avi ?dvx.avi , mpg.avi, dv.avi etc.
inaczej ile trwa ten film

sycz 28.10.2004 22:22

zwyczajny divx avi o dlugosci 90min.

Czołgista 28.10.2004 23:15

No ładnie !
Kolego sycz , jak niewiesz jak zadawać pytania to najpierw przeczytaj
TUTAJ
Próbowałem pomóc , ale niestety nie napisałeś jaki system plików masz na HDD.

maj3 28.10.2004 23:42

Cytat:

Napisany przez sycz
zwyczajny divx avi o dlugosci 90min.

no to 90 min naj jakości nie wejdzie na płytkę dvd 4,7
trzeba zejśc z jakości
daj bitrate w granica 6000-7500 kb/s powinno się zmiescić
albo jak nie masz opcji dokładnego okreslania wielkości bitrate dla jakości
to daj srednią jakość robienia
a wtedy nawet mając system FAT-32(co ogranicza wielkość 1 pliku do 4GB) co sugeruje pancerny powinno być ok

ocobiega 29.10.2004 09:23

Na fat 32 nie będzie ok bo wtedy utnie nam fragment filmu ten powyżej 4 GB (sprawdzone).
Problem braku miejsca jest dość prosty. Film Machine tworzy sporo plików tymczasowych więc nawet 16 GB może w niektórych przypadkach być za mało.
Policzmy:
Ekstrakcja audio i enkodowanie tego audio do dolby digital to od ~300 MB do nawet 1 GB (w zależności jakie to audio , czy stereo czy ac3 5.1)
Kodowanie wideo (ilość przebiegów cce nie ma znaczenia) to ok 4 GB
Teraz FilmMachine muxuje wideo z audio co zabiera nam kolejne 4,38 GB (zakładam że wyliczył bitrate tak by wykorzystać całą pojemność płyty)
No i wreszcie authoring płyty (na tym etapie dopiero powstają voby) na który potrzebujemy kolejne 4,38 GB

To co wyliczyłem do tej pory daje nam już około 15 GB a jeżeli nasz film jest w NTSC to jeżeli dobrze pamiętam dochodzi jeszcze jeden etap konwersji nazywający się pulldown który zamienia nam już przekodowanie wideo z 23,976 fps na 29,756 fps wymagane przez standard dvd-video. Na ten etap konwersji potrzebujemy kolejne ok. ~4 GB.
Podsumowując najlepiej mieć na ten cel nie mniej niż 20 GB wolnego miejsca.

Ps. Czas trwania filmu czy to 90 min czy 130 min nie ma przy tym większego znaczenia.

frog 05.02.2005 13:26

Koledzy mam podobny problem co kolega sycz :( Nie wiem czemu. Mam wolnego 27GB ? A chce zamienic avi Zrobmy sobie wnuka ok 733MB na dvd i film machine po czasie kodowania wywala blad ze nie moze zapisac bo malo miejsc a patrze na dysk i zajal narazie tylko 4GB z tych 27 dostepnych.. w LOGU z TFM mam napisane tak :
++ WARN: Target data rate lower than computed requirement!
++ WARN: N.b. a 20% or so discrepancy in variable bit-rate
++ WARN: streams is common and harmless provided no time-outs will occur
...
W film machine jeszcze mam wlaczona opcje delete temporary files zeby zaoszczedzac miejsce no ale nic z tego dalej mu malo !. Czy to moze byc spowodowan ze mam FAT32 a nie NTFSA ? Jesli mam zamieniac na NTFS to musze wszystkie partycje np tam gdzie jest zainstalowany FILM MACHINE czy starczy tylko ta gdzie beda zapisywane pliki z film machine tam gdzie sie podaje katalog sciezke do plikow ?

qfir 05.02.2005 13:47

Cytat:

Napisany przez frog
Koledzy mam podobny problem co kolega sycz :( Nie wiem czemu. Mam wolnego 27GB ? A chce zamienic avi Zrobmy sobie wnuka ok 733MB na dvd i film machine po czasie kodowania wywala blad ze nie moze zapisac bo malo miejsc a patrze na dysk i zajal narazie tylko 4GB z tych 27 dostepnych.. w LOGU z TFM mam napisane tak :
++ WARN: Target data rate lower than computed requirement!
++ WARN: N.b. a 20% or so discrepancy in variable bit-rate
++ WARN: streams is common and harmless provided no time-outs will occur
...
W film machine jeszcze mam wlaczona opcje delete temporary files zeby zaoszczedzac miejsce no ale nic z tego dalej mu malo !. Czy to moze byc spowodowan ze mam FAT32 a nie NTFSA ? Jesli mam zamieniac na NTFS to musze wszystkie partycje np tam gdzie jest zainstalowany FILM MACHINE czy starczy tylko ta gdzie beda zapisywane pliki z film machine tam gdzie sie podaje katalog sciezke do plikow ?

to jest spowodowane wlasnie tym ze masz FAT32 a nie NTFS. Wystarczy ze zmienisz tylka to partycje na ktora bedzie zapisywany film.

Traper2000 05.02.2005 18:34

Cześć...!!!
Zaznacz w TFM w opcjach/other "delete temporary files to save disk space" i będzie OK. (normalnie program tworzy *.m2v, kilka razy plik *.mpg i voby po 4.3GB co razem daje nawet 20GB.
Pozdr...

frog 05.02.2005 21:44

traper no mialem to zaznaczone. dobra zrobilem partycje na ntfs i narazie idzie wiec chybva to bylo to. zobaczymy efekt koncowy ;)

Traper2000 06.02.2005 06:29

Cytat:

Napisany przez frog
traper no mialem to zaznaczone. dobra zrobilem partycje na ntfs i narazie idzie wiec chybva to bylo to. zobaczymy efekt koncowy ;)

Cześć.
Ja mam WinXP, dysk 80GB podzielony 20/60 i wszystko na fat32 więc trochę się zdziwiłem, że system plików ma w tym przypadku jakieś znaczenie. Ostatnio coś robiłem na pliku 26GB i żadnego problemu nie było.

Zibi1970 07.02.2005 14:47

a mnie filmmachine dziala nawet jak mam niewiele ponad 10 GB.
ktos tam wczesniej wymienial ile jaka operacja zajmuje GB. ze dzwiek tyle, ze przegranie tyle, authoruing tyle. troche to bzdura. z moich doswiadczen wynika ze nie program zgrywa osobno dzwiek i film co zajmuje okolo 5 GB a potem juz produkuje voby czyli kolejne 5 GB. nie ma zadnych posrednich obliczen o wadze kilku GB i nie ma znaczenia czy przerabia z ntsc czy inne *******y. moj system to xp z sp1. partycje fat 32.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.