Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 26.10.2005, 20:18   #1
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Scenarist - jak zwykle

Zaraz mnie mistrz sklnie za lenistwo, ale słusznie, bo to.... lenistwo.
W którym miejsu mogę zabezpiczyć poszczególne "klipy" tak, aby się nie dało ich ominąć ? ma niedziałać wówczas przysisk Menu lub RootMenu itd.
Sorry za lenistwo, ale naprawdę mam duzo pracy i tylko z doskoku bawię sie filmami.
Pozdrawiam.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.10.2005, 20:57   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Liar
Zaraz mnie mistrz sklnie za lenistwo, ale słusznie, bo to.... lenistwo.
W którym miejsu mogę zabezpiczyć poszczególne "klipy" tak, aby się nie dało ich ominąć ? ma niedziałać wówczas przysisk Menu lub RootMenu itd.
Sorry za lenistwo, ale naprawdę mam duzo pracy i tylko z doskoku bawię sie filmami.
Pozdrawiam.
W Scenario Editorze klikasz w PGC z tym co nie chcesz, żeby było pominięte, w okienku Property Browser szukasz UOP rozwijasz je dwuklikiem i zmieniasz to co trzeba z Permitted na Prohibited...

W pytaniu wyczuwam przekąs
I faktycznie ostatni raz odpowiadam na tak proste pytanie - bywały już trudniejsze

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 20:03   #3
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję 1stwasp za cierpliwość.
Sorry, że na razie nie mam większych problemów.
Ale miałbym prośbę. Czy masz gdzieś rozpisane do czego służą poszczególne "zabezpieczenia" w UOP. Niektóre są oczywiste, ale jest tam tego dość dużo. Pozwolę sobie wypisać listę, więc jeżeli możesz to dopisz 3, 4 wyrazy polskie tytułem tłumaczenia. Myślę, że nie tylko mnie sie to przyda.

- Time_Play, Time_Search
- PTT_Play, PTT_Search
- Title_Play
- Stop
- Time_Search, PTT_Search
- PrevPG_Search, TopPG_Search
- NextPG_Search
- Forward_Scan
- Backward_Search
- Menu_Call (Sub-picture)
- Menu_Call (Audio)
- Menu_Call (Angle)
- Resume
- Button_Select
- Still_Off
- Pause_On
- Audio_Stream_Change
- Sub-picture_Stream_Change
- Angle_Change
- Karakoe_Audio
- Video Presentation

Choć ok. 90% jest dla mnie oczywistych, wypisałem wszystkie, bo na pewno nie tylko ja sie tym zainteresuję.

Pozdrawiam serdecznie.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.10.2005, 22:18   #4
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zabezpieczenia w UOP? Jak widzę, przede wszystkim należy wyjaśnić, co to są UOP

UOP (User OPerations - czynności użytkownika? ) - to zdefiniowany na potrzeby specyfikacji DVD-Video zbiór operacji wykonywanych przez użytkownika poprzez naciśnięcie klawiszy odtwarzacza lub na pilocie odtwarzacza, lub wybór klawisza w menu nawigacyjnym. UOP mogą być włączone lub wyłączone (PUOP - Prohibited UOP) przy authoringu dla poszczególnych tytułów. Dość często UOP są wyłączane na tzw 'warningach' uniemożliwiając przeskoczenie/przewinięcie tytułu, co skutecznie zmusza użytkownika do obejrzenia ich w całości.

Przykładowo pełna definicja niektórych w/w UOP wygląda tak:

Time_Play(nr_tytułu, czas) oraz Time_Search(czas) - obie powodują start odtwarzania od określonego czasu: pierwsza w określonym, druga w bieżącym tytule.

PTT_Play(nr_tytułu, nr_rozdziału), PTT_Search(nr_rozdziału) - odtwarzanie określonego rozdziału dla określonego lub bieżącego tytułu.

Title_Play(nr_tytułu) - odtwarzanie określonego tytułu.

Stop - zatrzymuje odtwarzanie tytułu.

PrevPG_Search, TopPG_Search, NextPG_Search - startuj odtwarzanie od początku poprzedniego/bieżącego/następnego programu.

Forward_Scan(prędkość), Backward_Scan(prędkość) - zwiększa lub zmniejsza prędkość odtwarzania. Druga - powoduje też zmianę kierunku odtwarzania.

Menu_Call(ID) - bezpośredni skok do określonego menu. Dozwolone ID to Root, Title, Audio, Subpicture, Angle i PTT.

Resume - wznawia odtwarzanie.

Button_Select - zmienia przycisk w menu z bieżącego na zdefiniowany w linku nawigacyjnym (Upper, Lower, Right, Left - np. Upper_Button_Select).

Button_Activate - wykonuje komendę przypisaną do danego przycisku.

Button_Select_and_Activate(nr_przycisku) - skok bezpośrednio do określonego przycisku i wykonanie przypisanej mu komendy.

Pause_On, Pause_Off - wstrzymuje odtwarzanie tytułu. Off oczywiście wznawia odtwarzanie wstrzymanego wcześniej tytułu.

Audio_Stream_Change(nr_strumienia) - zmienia na określony numer ścieżkę audio.

Sub-picture_Stream_Change(nr_strumienia) - zmienia na określony numer ścieżkę napisów.

Angle_Change(nr_kąta) - zmienia na określony numer kąt ujęcia kamery.

Karaoke_Audio_Presentation_Mode_Change(tryb) - zmienia dany tryb karaoke na określony.

Video_Presentation_Mode_Change(tryb) - zmienia dany sposób wyświetlania na określony (wide, normal, Pan-scan, letterbox).

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 29.10.2005 o godz. 23:18
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.10.2005, 09:32   #5
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No to chyba nie mam już co odpowiadać
Good work Reetou! Dzięki!

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 18:34   #6
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki. Ale tak naprawdę to teraz mam poważny problem i choć siedzę już wiele godzin to nie wiem o co chodzi.
Wciągnąłem do Scenarista plik Video zgrany z Tunera DVB. Oczywiście wszelkie modyfikacje pliku Video zrobiłem w/g przepisu niezawodnego 1stwasp.
W sumie są to dwa pliki Video.
Jeden ma ok 50 min. (Z tym problemu nie ma).
Drugi jest długi, bo ma 3 godziny z hakiem. I choć bez problemu Scenarist go przyjmuje, to za czorta nie chce zmultipleksiwać.
Dopinam obrazek o errorach Scenarista.
Acha jeszcze jedno. Nie jest to kontynuacja tego tematu, ale problem jest dość wybiórczy, zatem niechciałem zaśmiecać forum nowym tematem.
A oto rysunek:
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Scenarist - jak zwykle-error.jpg  
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 21:08   #7
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
He, he, he...

To mogą być dwie sprawy:
1. Przyuważyłem, że jest to wada, która występuje bardzo rzadko, a dotyczy zachowania MPEG_VCR...
Chodzi o metodę korygowania GOP - jeżeli GOP z jakiś powodów jest zbyt długi i niesie ze sobą duży (bardzo duży) bitrate przez przypadek, a za nim występuje GOP dość krótki, to wynikiem działania korekcji MPEG_VCR jest GOP o prawie dwa razy takim bitrate jak bitrate oryginalny - czyli zazwyczaj ma zbyt duży bitrate do DVD.
Wada ta głównie manifestuje się w miejscach wyciącia reklam (łączenia dwóch fragmentów pliku, wcześniej wyciętego TMPG MPEG Editorem).
Metoda korekcji to niestety ponowne wycięcie reklam i ustawienie w MPEG Editorze quality na poziomie nie większym niż 50 (co odpowiada 5Mb/s) - wtedy na pewno GOP nie przekroczy magicznego btratu DVD - i najlepiej przyciąć o jedną klatkę dalej niż poprzednio.
2. Wada audio - jeżeli nie edytowałeś video - czasami (to bardzo często niestety dzieje się na TVNach) nagle niewiadomo dlaczego zmienia się przez chwilę kilkanaście razy pod rząd paraetryzacja ścieżki audio (joined stereo, dual mono, itp.) - jak trafi na zmianę, która nie jest akceptowana w specyfikacji DVD Video to odrazu w tym miejscu się wysypie właśnie w ten sposób.
Metody korekcji tego jeszcze dobrze nie opanowałem - szedłem drogą delaycut-a i zaszytej tam korekcji audio.
Efekty są takie sobie.
niestety najlepiej to namierzyć i wyciąć - zwykle nie będzie to przerwa dłuższa niż 1s - 2s...

Gdyby coś było niejasne to pisz - te arty wymagają już pewnego odświeżenia, ale chyba nigdy się już nie odświeżą, tak jak i nie powstaną nowe

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 21:36   #8
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
O kurczę !!!
Cholera tego nie przewidziałem.
Pierwszy materiał ciąłem tylko po klatkach kluczowych i potem wystarczył ProjectX i Mpeg-Vcr, więc to poszło gładko i jak pisałem Scenarist to łyknął bez problemu. Natomiast drugi w wielu miejscach ciąłem z dokładnością do ramki, czasem były to bardzo krótkie odcinki, a po nich długie lub odwrotnie.
Quality przy zgrywaniu nie ruszałem w ogóle zostawiając na 90. A na cholerę mi 90 ? Przecież 50 faktycznie wystarczy, a nawet 40. To zdanie to do siebie napisałem. Sam materiał nie dochodzi nawet do 4 kb/s. Audio raczej wykluczam, ponieważ wyedytowałem je pod Sound Forgem i po poprawie poziomów zakodowałem ponownie. Czeka mnie zatem jeszcze raz obróbka materiału Video, a co zatym idzie Audio też. Reasumując powinienem quality ustawić na maksymalnie 50. Czy przy tej wartości nadal muszę się obawiać zbyt kombinacji krótkich i długich odcinków GOP ? A może bezpieczniej ustawić 40 ?
Anyway mam dość zabiorę się za to jutro.

Pozdrawiam serdecznie.

P.s. Nie żeby sie podlizywać, ale masz potężną wiedzę na ten temat.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.10.2005, 23:33   #9
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,589
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez 1stwasp
[...] te arty wymagają już pewnego odświeżenia, ale chyba nigdy się już nie odświeżą, tak jak i nie powstaną nowe
Wow... A czemu?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2005, 13:23   #10
Liar
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.10.2004
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 139
Liar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam pnownie.
Zmiana quality na 40 całkowicie rozwiązała problem.
Jeszcze raz zacząłem od początku i po przycięciu, a potem przepuszczeniu przez programy - Scenarist to zaakceptował.
Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczyniają się do zgłębiania wiedzy, a w szególności dla............wiadomo.
Pozdrawiam.
P.s.
Reetou słusznie zauważył, że Twoje zdanie 1stwasp zabrzmiało co najmniej złowieszczo.
Liar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.11.2005, 20:15   #11
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki Dzięki ale proszę mnie nie przeceniać - mam również świadomość pewnych braków...

Tak - z moich obserwacji wynika, że MPEG_VCR podwaja prędkość bitową w pewnych specyficznych przypadkach - czyli około 5Mb/s jest wartością bezpieczną. Poza tym przekazy DVB rzadko kiedy przekraczają tę granicę średniego bitrate - rzekłbym że prawie nigdy...

A w tym innym temacie to jakoś to tak z rozpędu napisałem, choć może być tak jak napisałem - to się zapewne okaże za czas jakiś, może na razie przestanę uprzedzać fakty, napewno nie jest to dyskusja na forum...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.