Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 04.03.2003, 18:50   #1
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z svcd na dvd

Mam problem z transferem svcd na dvd, gdy odtwarzam płyty svcd proporcje obrazu są ok, jednak po authoringu obraz dvd jest rozciągnięty w pionie... Do authoringu używam b's dvd. Co z tym fantem zrobić?
I jeszcze jedno, zna ktoś może sposób na łączenie plików svcd. Virtualdub z dwóch plików 30 minutoch robi mi jeden 40 minutowy (opacja merge z MPEG Tools)
dzięki i pozdrawiam
kuba
grunger jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.03.2003, 10:50   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sprawdź proporcje obrazu (aspect ratio) twojego pilku źródłowego np. w programie Bitrate Viewer a potem zastosuj je przy robieniu DVD. z twojego opisu wynika, że podczas konwersji niefortunnie przeszedłeś z 16/9 na 4/3.
a łączenie plików svcd jest faktycznie kłopotliwe - sam miałem z tym problemy używając Mpeg Tools z TMPEnc (a nie Virtualduba). poradziłem sobie tak, że najpierw pliki rodzieliłem na audio i video (De-multiplex) a potem osobno łączyłem kombinując coś z opcjami - szczegółów nie pamiętam
i jeszcze jedno - z moich doświaczeń wynika, że konwersja svcd-dvd jest mało opłacalna ze wzdględu na dosyć kiepską jakość materiału wynikowego i sporo problemów właśnie z łączeniem, konwersją dźwięku itp. o niebo lepiej wychodzi robienie DVD z plików AVI(divx)...
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 14:20   #3
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki, ale to nie tak jak myślisz. Płyty SVCD miałem nagrane w standardowej dla tego formatu rozdzielczości 480x576 25 fps, które w odtwarzaczu stacjonarnym było poprawnie odtwarzane, podobnie jak w PowerDVD, natomiast WMP 8 odwarza je błędnie (czyli obraz jest za wysoki (lub za wąski), podobnie było po authoringu b's dvd. Ale w końcu udało mi się zrobić poprawny obraz z dvd używając pakietu Unlead. Teraz jest ok. Natomiast nadal zostaje sprawa łączenia (w miarę prostego) plików svcd..
grunger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.03.2003, 14:47   #4
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grunger napisa***322;(a)
Dzięki, ale to nie tak jak myślisz. Płyty SVCD miałem nagrane w standardowej dla tego formatu rozdzielczości 480x576 25 fps, które w odtwarzaczu stacjonarnym było poprawnie odtwarzane, podobnie jak w PowerDVD, natomiast WMP 8 odwarza je błędnie (czyli obraz jest za wysoki (lub za wąski), podobnie było po authoringu b's dvd. Ale w końcu udało mi się zrobić poprawny obraz z dvd używając pakietu Unlead. Teraz jest ok. Natomiast nadal zostaje sprawa łączenia (w miarę prostego) plików svcd..
ja nie pisałem o rodzielczości ale o proporcjach obrazu
jak obraz jest rozciągnięty to oznacza, że są źle dobrane
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.