Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 22.12.2002, 18:56   #1
TMPGEnc User
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 8
TMPGEnc User w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question TMPG a wielkość pliku mpeg

Witam.
Prosze o podpowiedź, w którym miejscu robię błąd.
Dokonuje konwersji divx-vcd przy pomocy TMPGEnc.
Zawsze myślałem, że film (divx)o czasie 71 minut bez problemu po konwersji na vcd zmieści mi się na płytę CDR-650MB(74min). Niestety otrzymany vcd nie mieści się nawet na 700MB(80min). Jak to możliwe?

Podam trochę danych dla tej zagadki:

divx: czas 71minut, rozdziałka 640x480, robiony przez divx3.11, audio 128kbps

Film ładuję do TMPG, następnie ładuję standardowy profil dla vcd, czyli VideoCD(PAL).mcf, klikam Start,
otrzymuję ładny plik w formacie vcd, wszystkie parametry standardowe zachowane, ale jego wielkość to... 718MB.

Jak to możliwe?
Przecież powinien wyjść poniżej 650MB, nieprawdaż?

Nie wiem co jeszcze mogę napisać, jeśli coś przeoczyłem to pytajcie.
Profil vcd.mcf jest standardowym profilem na "wyposażeniu" TMPG po zainstalowaniu.

Proszę o radę.
pozdrawiam.
TMPGEnc User jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.12.2002, 20:38   #2
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Zawsze myślałem, że film (divx)o czasie 71 minut bez problemu po konwersji na vcd zmieści mi się na płytę CDR-650MB(74min). Niestety otrzymany vcd nie mieści się nawet na 700MB(80min). Jak to możliwe?"

Cała tajemnica DivX-a opiera sie właśnie na efektywności kompresji .
Format VCD niestety nie grzeszy dużą kompresją i tutaj należy szukać odpowiedzi na Twoje pytanie .

Trzeba pamiętac iż DivX to nie tylko kompresja obrazu - to także dźwięk skompresowany do formatu MP3 .Format MP3 jest także mniejszy objętościowo od formatu "Audio LayerII" - stosowanego przy kompresji VCD .Jeśli do tego jeszcze dodamy bitrate (MP3 w DivX to z reguły 128kbit/s ,MPG LayerII - to 224kbit/s ) to mamy kolejne potwierdzenie marnej wydajności kompresji VCD .

Tak więc ,porownując DivX z formatem VCD trzeba zdać sobie sprawę iż ten pierwszy zawsze będzie objętościowo mniejszy ,no chyba że "zabawimy się" w ręczne ustawienia w "TMPGEnc" dotyczące formatu VCD .Niestety skutki mogą być opłakane ,jakość materiału będzie kiepska .

Zauważ ,iż prawie wszystkie pozycje komercyjne VCD wydawane są na dwóch płytach VCD - to chyba o czymś świadczy ? .
Osobiście zgrywając na format VCD materiał kodowany w Divx ,rozbijam go prawie zawsze na dwie płyty VCD .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2002, 20:53   #3
TMPGEnc User
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 8
TMPGEnc User w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może zacznę od podziekowania za szybką odpowiedz.
Niestety nie satysfakcjonuje mnie ona, nie rozwiązuje zagadki, żeby nie powiedzieć jest obok tematu.
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Zauważ ,iż prawie wszystkie pozycje komercyjne VCD wydawane są na dwóch płytach VCD - to chyba o czymś świadczy ? .
Osobiście zgrywając na format VCD materiał kodowany w Divx ,rozbijam go prawie zawsze na dwie płyty VCD .jaro [/B]
Januszu zauważ, że wszystkie komercyjne VCD o czasie do 74 minut wydawane są na 1CD, co zresztą jest logiczne, przy bitrate video stałym 1150kbps i audio 224 bez problemu film o takim czasie mieści się na 1CD.
Druga kwestia, pisałeś coś o porównywaniu divx do vcd. Nic takiego nie czynię, nie ma co porównywać dwóch filmów o różnych bitrate.
Ale wyraźnie piszę, że przy stałym 1150kbps dla video, film o czasie 71 minut, powinien bez problemu wejść na 1CD, prawda?

Ostatnio zmieniany przez TMPGEnc User : 22.12.2002 o godz. 20:59
TMPGEnc User jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2002, 21:24   #4
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jeśli plik ma 718MB to bez problemu wejdzie na płyte VCD .Tak na serio ,to nie wiem w czym problem ? .
Otwórz "Nero" ,wybierz format płyty VCD ,przekopiuj plik 718MB w miejsce płyty ,a zobaczysz iż straci on nieco na wadze i być może wejdzie nawet na płytę CDR 650MB - na CDR 700MB wejdzie napewno .jaro
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2002, 22:59   #5
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Jeśli plik ma 718MB to bez problemu wejdzie na płyte VCD .Tak na serio ,to nie wiem w czym problem ? .
Otwórz "Nero" ,wybierz format płyty VCD ,przekopiuj plik 718MB w miejsce płyty ,a zobaczysz iż straci on nieco na wadze i być może wejdzie nawet na płytę CDR 650MB - na CDR 700MB wejdzie napewno .jaro
Zgadzam sie z Jaro.
I tak jak on nie wiem w czym problem.
Wiec tylko powtorze: nie patrz na wielkosc pliku.
Widac, ze nawet nie probowales go nagrac tylko sie przeraziles jego wielkoscia.
On spokojnie powinien ci sie nagrac.
Bo w vcd istotny jest czas pliku a nie jego wielkosc.
Co prawda sa tam tez jakies ograniczenia wielkosci plikow(jakie to dokladnie nie pamietam) ale w tym wypadku powinien sie nagrac bez problemu.
Do dziela
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.12.2002, 23:36   #6
TMPGEnc User
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.12.2002
Posty: 8
TMPGEnc User w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki dla jaro i Werona.
Problem tkwił w Nero, coś mu się pokiełbasiło i nie chciał tego nagrać, krzyczał że za dużo.
Ponowna instalacja Nero pomogła. Zmieściło się na 650Mb
TMPGEnc User jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.12.2002, 20:21   #7
DJ_LukBoj
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DJ_LukBoj
 
Data rejestracji: 02.09.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 119
DJ_LukBoj zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z rozmiarem VCD jest tak:
Zapisywany on jest w TRYBIE 2 (Mode 2) i na taką płytke można zmieścić dokładnie 807 MB co jest równoważne 80 minutom filmu !!!
__________________
Drop the bass
DJ_LukBoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.