Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2003, 19:27   #1
virge
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 2
virge w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
'Ucięte" VCD po nagraniu na płyte..

Pisałem kiedyś o tym na grupe dyskusyjną cdrinfo.vdc , ale jakoś nikt mi nie poradził... A sprawa dosyć dziwna, i dla mnie nie zrozumiała... Otóż często mi się zdarza, iż dobrze ( chyba ) przygotowany materiał .vdc po przegraniu na płytę CD, tak, aby można było obejrzeć w stacjonarnym DVD, jest po prostu ucięty... No i na pewno nie jest to materiał za długi... Dzisiaj przygotowałem np. bajke dla dzieciaków - dwa pliki mpeg - na dwie płytki - po nie całe 40 minut ( to chyba nawet nie całę 400MB! ). Nagrywam ( Lite-On 52x32x52 ), z prędkością x16 ( ale i przy x8 to się zdarza ) programikiem Nero - sam w sobie pokazuje, że materiał zawiera 40 min. czyli dobrze, a nawet z zapasem; wypala O.K., zgłasza, że nagrywanie powiodło się - wyjeżdża płytka - bomba... Zamykam napęd, sprawdzam, jak to wszystko wyszło, a tu zonk - jest fajnie, ale brakuje 4 minut!!! Zamiast 40mon. jest 36min.!! No i o co tu chodzi?! Pomocy, bo ja już nie mam pomysłów! A - no i co ciekawe - tak się nie dzieje zawsze... Nie ma reguły - jak wyjdzie... Raz dobrze, raz źle... Co by mogło pomóc w rozważaniach? Hm.. nagrywarka Lite-On LTR53327S, OS Windows XP + sp1, 512 DDR, programik do palenia - dołaczony do nagrywarki Nero, 5.5.9.17 ( ale i na nowszym to samo było ). Może mój błąd polega na tym, że nie chcąc się za durzo bawić, używam opcji Nero ekspres ( ale jakoś nie widze związku szczerze mówiąc ).
Pomożecie?!

Jacek
virge jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.11.2003, 21:57   #2
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Faktycznie sprawa nadaje się do 'Strefy 11'
Trudno cokolwiek doradzić, ale ja zamieniłbym Nero na coś innego, np. VCDEasy.
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.11.2003, 22:25   #3
virge
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.11.2003
Posty: 2
virge w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No... i właśnie - ja to też postrzegam jako "Archiwum X" Dobra - sprawdze jak to będzie szło za pomocą tego softu - VCDEasy... Kurza stopa... naprawdę nie lubię czegoś nie rozumieć. A tego po prostu nie rozumiem. Coś mi mówi, że to jest coś banalnie prostego - ale jakoś nie mogę na to wpaść, no...
W każdym razie dzięki - popróbuje.

Jacek
virge jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.