Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DVD-Video

DVD-Video Tematy poświęcone kopiowaniu, edycji, konwersji i kompresji z/do formatu DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.01.2005, 01:56   #1
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Vhs-dvd

Mam taki problem Zgrałem obraz z VHS na twardy dysk za pomocą karty telewizyjnej Win fast TV 2000 XP Ale niestety maksymalna jakośc dźwięku to MP3 224, zaś na dole ekranu jest maly pasek ze zrywanym obrazem. Czy dźwięk można ustawić na lepszy i uniknąć zrywania obrazu. A może trzeba to zgrać w jakimśinnym programie? A może ta karta jest do niczego?
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.01.2005, 03:06   #2
MALIK27
Gibon :)
 
Avatar użytkownika MALIK27
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 50
MALIK27 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pana78
Mam taki problem Zgrałem obraz z VHS na twardy dysk za pomocą karty telewizyjnej Win fast TV 2000 XP Ale niestety maksymalna jakośc dźwięku to MP3 224, zaś na dole ekranu jest maly pasek ze zrywanym obrazem. Czy dźwięk można ustawić na lepszy i uniknąć zrywania obrazu. A może trzeba to zgrać w jakimśinnym programie? A może ta karta jest do niczego?
Pokombinuj cos w VirtualDub ma wiele opcji takich jak np zmiany dzwieku np z vawe na mp3 nie ruszajac obrazu wiec jak masz np w mp3 i 224 to spokojnie mozesz zmienic na wyzsze lub nizsze i mam nadzieje ze dzwiek zmieniles na 48000 Hz Ja przechwytuje najpierw w vawe 48000 Hz 16 bitów STEREO 188 kb/s a potem na MP3. Używam do przechwytywania VHS program FLY CAP. Odnosnie tego paska na dole to jest to rzecza normalna ja tez przerabiam z Vhs na DVD i chciaz bys mial nie wiadomo jaka super kobie to zawsze bedzie ten pasek zrywania obrazu.A co ci podpowiedziec ja to poprostu delikatnie obcinam ten pasek na dole programem np VirtualDub lub MPEG Encoder a zreszta poszukaj to na 100 % znajdziesz jakis program.Zycze powodzenia a wiem ze ci sie uda
Pozdrowiena
__________________
Atlon 3000 1024DDR FX5200 Ultimate HD 120GB LITE-ON DVDRW 832S TEAC CD-W552E TEAC DV-516E HITACHI DVD 8x24x TV PIXEL VIEW "PLAY TV PRO" SB 1024 KAMERKA CREATIVE CONVERTX PX-M402U Moja Strona http://www.freewebs.com/przerobkadvd/
MALIK27 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2005, 12:16   #3
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a jakas dokladniejsza instrukcja jak obciac ten pasek ?
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2005, 13:11   #4
MALIK27
Gibon :)
 
Avatar użytkownika MALIK27
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 50
MALIK27 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez pana78
a jakas dokladniejsza instrukcja jak obciac ten pasek ?
Jest taka opcja w MPEG ENCODER albo DVD MPEG Source Creator a VirtualDub tez poprostu zmniejasz dolna czesc o jakies 5 - 10 jednostek (ramke) a jesli cos wiecej chcesz znales to wpisz w wyszukiwarke na gogle Opis do np MPEG ENCODER lub VitrualDub albo przycinanie ramek w MPEG ENCODER lub VirtualDub Pozdrowienia
__________________
Atlon 3000 1024DDR FX5200 Ultimate HD 120GB LITE-ON DVDRW 832S TEAC CD-W552E TEAC DV-516E HITACHI DVD 8x24x TV PIXEL VIEW "PLAY TV PRO" SB 1024 KAMERKA CREATIVE CONVERTX PX-M402U Moja Strona http://www.freewebs.com/przerobkadvd/
MALIK27 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2005, 15:47   #5
pana78
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.12.2004
Posty: 69
pana78 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
s skad pobrac te programy?
pana78 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.01.2005, 16:03   #6
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pana78
Mam taki problem Zgrałem obraz z VHS na twardy dysk za pomocą karty telewizyjnej Win fast TV 2000 XP Ale niestety maksymalna jakośc dźwięku to MP3 224, zaś na dole ekranu jest maly pasek ze zrywanym obrazem. Czy dźwięk można ustawić na lepszy i uniknąć zrywania obrazu. A może trzeba to zgrać w jakimśinnym programie? A może ta karta jest do niczego?
Chyba chodzi Ci o *.mp2 (taki format dźwięku jest w DVD), a nie *.mp3.

Dobra, ale do rzeczy.

Pewnie zgrywałeś WinFast PVR-em, bo tam jak wybierzesz DVD to rzeczywiście jakość mp2 jest max. na 224 kbps. Można to łatwo zmienić : wybierasz Capture Format Profile na DVD i klikasz Capture Profile Settings. Tam przycisk ADD i podajesz nazwę nowej konfiguracji np.: DVD with HQ Audio. Teraz można już wybrać audio aż do 384 kbps.

Sprawa paska.
Jest to normalka, jeśli będziesz oglądał film na telewizorze to się nim nie przejmuj, gdyż nie będzie go widać, obraz wyświetlany na TV jest tak naprawdę obcinany ze wszystkich stron, w stosunku do tego co widzisz na kompie. Są naturalnie metody aby go nie było

Jeśli film jest już skompresowany do dvd (mpeg2) to sprawa nie jest zbyt ciekawa. Nie obędzie się bez rekompresji, czyli ostatecznie stracie na jakości nie mówiąc o czasie. Można to naturalnie zrobić choćby programem TMPEGEnc. Trzeba wczytać film i ustawić wszystkie parametry dla dvd, patrz opis http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvtodvd/strona3.php (dotyczy to kompresji DV do mpeg2 ale dla materiału analogowego właściwie jest to samo, tylko w MPEG Setting można ustawić Field order na Top field first (field A) jeśli obraz jest z przeplotem lub w ogóle wyłączyć Interlace bo WinFast PVR już go wyrzuca przy zgrywaniu). Następnie również w MPEG Setting na zakładce Advanced trzeba ustawić klikając 2-razy Clip Frame i w polu bottom wpisać 10 lub mniej (jeśli pasek nie jest już widoczny). Niestety jak już wspominałem, metoda ta polega na rekompresji materiału dlatego czasem prościej i szybciej jest zgrać materiał jeszcze raz ale innymi metodami, o których poniżej.

WinFast PVR
Stosowanie tego programu ma swoich zwolenników i przeciwników. Ja osobiście go nie używam ale nie twierdzę, że jest do niczego. Proponuję abyś nie zgrywał z vhs-a do mpeg2 (używając kompresji w locie) ale użył mało stratnego kodeka MJPEG lub nawet DV, który zrobi Ci plik *.avi, a potem go skompresował do mpeg2 programem TMPEGEnc usuwając przy okazji nieszczęsny pasek metodą opisaną powyżej. Kodek ten jest do ściągnięcia tutaj : http://www.morgan-multimedia.com/download/m3jpegv3.exe jest on niestety płatny. Po instalacji pojawi Ci się w trayu czerwona kulka (można tam ustawić wszystkie parametry). Teraz robisz tak : Capture Setting ***8211; Capture Profile Setting ***8211; ADD (wpisujesz nazwę np.: Morgan) i z listy Video Codec ***8211; Morgan Multimedia M-JPEG V3. Klikasz Configuration I w polu Forced Quality ustawiasz 90. Rozdzielczość 720x567 PAL. Audio PCM 48 kHz, 16 bit, Stereo. Tak zrzucony materiał można kompresować w TMPEGEnc, CCE, MainConcept MPEG Encoder czy czymkolwiek innym. Jakość jest lepsza niż przy kompresji w locie.

Usuwanie paska już przy zgrywaniu z vhs-a.
Tym razem musisz się zaopatrzyć w coś innego niż oryginalny soft Leadtek-a, gdyż on nie pozwala na używanie filtrów.
Można użyć darmowego i bardzo dobrego programu VirtualVCR, który to jest przy okazji w specjalnej wersji dla Twojej karty TV. Strona, na której się on znajduje to : http://wave.prohosting.com/avarakin/VirtualVCR.html. Bezpośredni link to : http://wave.prohosting.com/avarakin/...VirtualVCR.exe .

Oto najważniejsze ustawienia VirtualVCR-a :
Zakładka Audio :
Resolution ***8211; 16
Frequency ***8211; 48KHz
Channels ***8211; Stereo
Zakładka Video :
Frame Size ***8211; 720x576
Colour Format - YUY2
Frame Rate ***8211; 25 f/sec
Use Compression ***8211; polecam np.: MJPEG (Morgan MJPEG
Compressor), DV (np.: MainConcept DV) czy bezstratny Huffyuv (jednak bardzo duży plik wynikowy).
Zakładka Filters (tutaj właśnie wybierasz filtr, którym obetniesz film) :
Z listy dajesz Video Crop Filter i klikasz ADD, pojawi się w górnym oknie, zaznaczasz go i klikasz przycisk properities, w Crop Settings w najniższym polu wpisujesz 10 i ok (patrz obrazek). Od tej pory materiał zgrany na kompa będzie miał już obcięty wkurzający pasek. Tą metodą można dodać również inne filtry np.: usuwający interlace itp.

Można jeszcze ustawić tak :

Zakładka View :
Use Smart Tree Filter of Preview ***8211; zaznaczone
Show Capture Stats on Stop ***8211; zaznaczone
Reszta odznaczona


To tyle.
Pozdrowionka
Edit : a tak w ogóle to masz kartę Winfast TV 2000 XP w wersji Expert czy Deluxe ?, bo ten VirtualVCR dotyczy wersji Deluxe. Na Expercie działa zwykła wersja ale u mnie tylko przy zgrywaniu ze źródeł innych niż tuner (czyli Composite i SVideo), jak dam na tuner to następuje zwiecha.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Vhs-dvd-virtualvcr-ustawienia.jpg  
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 30.01.2005 o godz. 10:03
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.