Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   Zmiana warstwy na DVD DL (https://forum.cdrinfo.pl/f13/zmiana-warstwy-dvd-dl-57640/)

Reetou 01.12.2006 23:37

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 711386)
Jaki program palący prawidłowo zinterpretuje znacznik, skoro nero tego nie zrobi?

Hehe, a ja myślałem, że jedziesz wg TEGO poradnika i stąd pytania. Więc zajrzyj...

joujoujou 02.12.2006 00:57

Pytania by***322;y z nim zwi***261;zane, tylko, w mord***281;, znowu nie doczyta***322;em do ko***324;ca... :glupek:

Wybaczysz? :zawstydz:

ed hunter 02.12.2006 09:44

w ImgBurn (w DVDDecrypter te***380;) mo***380;na zaznaczy***263; miejsce przej***347;cia na 2 warstw***281;, tylko trzeba wiedzie***263; jaki sektor wpisa***263;. je***347;li kt***243;re***347; z tych cyferek w PGCEdit to numer sektora (nie znam tego programu ani p***243;***322; pinta) to jeste***347;my w domu :D

Załącznik 35654

czekamy na fachowca

Reetou 02.12.2006 20:38

Podaje :taktak:

Nawet w tym poradniku jest w czerwonej ramce ten numerek wyznaczonego sektora ;)

Ale PGCEdit chyba sam steruje Imgburn, wi***281;c nie trzeba nic wpisywa***263;?

horos 05.12.2006 15:31

Przy zrzucaniu DVDFab'em filmu tworzony jest plik *.ini z ktorego mozna layer brake wpisac do ImgBurn'a.

burcik 15.04.2007 15:31

Zmiana wartswy
 
Słyszałem, ze jest możliwość zmiany miejsca, którym następuje lekka pauza - zmiana warstwy na płycie, mam pytanie jest jest sens zmieniać to miejsca w oryginalnym filmie, firma która zorbiła to DVD, juz chyba zrobiła to najlepiej?

Reetou 15.04.2007 15:45

Chyba zrobi***322;a... A przynajmniej powinna.

KC42 19.05.2007 10:15

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez Reetou (Post 763851)
Chyba zrobiła... A przynajmniej powinna.

Czy PGCedit pokazuje jakoś miejsce zmiany warstwy, bo jest obcja layer break ale są puste kratki, albo czy jest jakiś program co to potrafi chodzi o informację w czasie tego miejsca. może napisze po co, w stacjonarce chcę sprawdzić miejsce zmiany warstwy, bo dostałem kiepskie DL i chcę zobaczyć czy zmieni się warstwa albo czy się zatnie i płyta do kosza a na pałe oglądać to trochę trwa. a jest ich kilka sztuk

czy tak można to zrobić.

KC42 20.05.2007 11:31

Cytat:

Napisany przez KC42 (Post 782160)
Czy PGCedit pokazuje jakoś miejsce zmiany warstwy, bo jest obcja layer break ale są puste kratki, albo czy jest jakiś program co to potrafi chodzi o informację w czasie tego miejsca. może napisze po co, w stacjonarce chcę sprawdzić miejsce zmiany warstwy, bo dostałem kiepskie DL i chcę zobaczyć czy zmieni się warstwa albo czy się zatnie i płyta do kosza a na pałe oglądać to trochę trwa. a jest ich kilka sztuk

czy tak można to zrobić.

chyba mam bardzo super odwarzacz bo w tym miejscu nic się nie zatrzymuje przy zmianie warstwy albo to nie to miejsce :( widzę że na DVD-Video tylko ja pisze sorry że jetem taki głupi ale jestem uparty

otomarek 23.07.2007 14:36

Najlepszy sposób na nagrania DVD_Video DL to instrukcja cytowana przez Reetu, sposób jest bez pudła. Jak by kto chciał to objaśnię po naszemu i laicku :)

Reetou 23.07.2007 15:35

Obja***347;niaj :taktak: ;)

otomarek 24.07.2007 09:58

jak nagrać DVD video DL na podstawie poradnika blutaha z Doom9's forum
 
Opiszę z autopsji jak nagrać materiał z plików po edycji (dodawanie dodatkowej ścieżki audio, dodatkowych napisów, likwidacja części menu itp.)
Potrzebujemy:
1. PGCedit powyżej wersji 7.4
2. ImageBurn - darmowy prog do nagrywania obrazów iso
3. Materiał DVD w folderze VIDEO_TS
4. Nagrywarkę z obsługą co najmniej DL+R
5. Z 10GB luzu na dysku.
6. Power DVD lub inny odtwarzacz programowy

Zakładam, że dvd na dysku chodzi bez zająknięcia (Sprawdzamy w PowerDVD i w PGCedit w opcji trace - znak nakazu jazdy i na dole"RUN");
Otwieramy folder DVD w PGCedit
Wchodzimy we właściwości opcje>input/output> i zaznaczamy ptaszki przy poz. 1,3,4,5,6
Wchodzimy tam ponownie i klikamy Burn/create iso setup - w drugim białym oknie podajemy ścieżkę do imageburn.exe; podajemy literę dyskową nagrywarki i naciskamy "save" albo "use". Demon nie je nam potrzebny.
Tera bedzie sztuka :)
Naciskamy w górnym meniu File>burn/create iso i widać wsio jak na dłoni (uwaga w nadfolderze w którym jest VIDEO_TS nie umieszczać innych rzeczy, chyba że taki Wasz cel - bo też wejdą do obrazu iso) klikamy tu tylko "ok" i pgc sam wylicza punkt zmiany warstwy (layer break) proponując miejsce (legenda w tym oknie objaśnia co zacz) komórkę można se podejrzeć (preview cell) i sprawdzić z poprzednią cellą czy w razie przestoju nie wpłynie to na ciągłość akcji.
ZAZNACZAMY ptaszkiem "seamless layer break" i komunikat zapłonie na różowo. Teraz START i czekamy na iso.
Iso wypalamy w imageburn (w dvd decrypterze też chyba się da ale nie próbowałem bo po co?) ważne żeby zaznaczyć w setupie ptaka przy "automatic calculate layer break" - jest tam chyba domyślnie. Jeżeli w oknie info nasz nośnik jest prawidłowo rozpoznany jako DL to palimy!
Tak nagrane DL+R Filipsa za 7zeta chodzą jak oryginały na odtwarzaczu Panasonic z 2001 roku który czytał dotąd tylko drogie DVD-R jednowarstwowe nie rozpoznając pojedynczych DVD+R (no disc).
TO MOIM ZDANIEM NAJLEPSZY PROG DO ZMIANY WARSTWY, LEPSZY NIŻ GEAR MASTERING pro za 400$ + znajomość matematyki. Sukcesem tym musiałem się koniecznie podzielić, wybaczcie chaos i brak ilustracji ale nie umiem ich tu zamieścić. W razie wątpliwości chętnie wyjaśnię. Nagrywarka LG HL 20 lub coś takiego.

KC42 24.07.2007 10:32

Cytat:

Napisany przez otomarek (Post 812314)
Opiszę z autopsji jak nagrać materiał z plików po edycji (dodawanie dodatkowej ścieżki audio, dodatkowych napisów, likwidacja części menu itp.)
Potrzebujemy:
1. PGCedit powyżej wersji 7.4
2. ImageBurn - darmowy prog do nagrywania obrazów iso
3. Materiał DVD w folderze VIDEO_TS
4. Nagrywarkę z obsługą co najmniej DL+R
5. Z 10GB luzu na dysku.
6. Power DVD lub inny odtwarzacz programowy

Zakładam, że dvd na dysku chodzi bez zająknięcia (Sprawdzamy w PowerDVD i w PGCedit w opcji trace - znak nakazu jazdy i na dole"RUN");
Otwieramy folder DVD w PGCedit
Wchodzimy we właściwości opcje>input/output> i zaznaczamy ptaszki przy poz. 1,3,4,5,6
Wchodzimy tam ponownie i klikamy Burn/create iso setup - w drugim białym oknie podajemy ścieżkę do imageburn.exe; podajemy literę dyskową nagrywarki i naciskamy "save" albo "use". Demon nie je nam potrzebny.
Tera bedzie sztuka :)
Naciskamy w górnym meniu File>burn/create iso i widać wsio jak na dłoni (uwaga w nadfolderze w którym jest VIDEO_TS nie umieszczać innych rzeczy, chyba że taki Wasz cel - bo też wejdą do obrazu iso) klikamy tu tylko "ok" i pgc sam wylicza punkt zmiany warstwy (layer break) proponując miejsce (legenda w tym oknie objaśnia co zacz) komórkę można se podejrzeć (preview cell) i sprawdzić z poprzednią cellą czy w razie przestoju nie wpłynie to na ciągłość akcji.
ZAZNACZAMY ptaszkiem "seamless layer break" i komunikat zapłonie na różowo. Teraz START i czekamy na iso.
Iso wypalamy w imageburn (w dvd decrypterze też chyba się da ale nie próbowałem bo po co?) ważne żeby zaznaczyć w setupie ptaka przy "automatic calculate layer break" - jest tam chyba domyślnie. Jeżeli w oknie info nasz nośnik jest prawidłowo rozpoznany jako DL to palimy!
Tak nagrane DL+R Filipsa za 7zeta chodzą jak oryginały na odtwarzaczu Panasonic z 2001 roku który czytał dotąd tylko drogie DVD-R jednowarstwowe nie rozpoznając pojedynczych DVD+R (no disc).
TO MOIM ZDANIEM NAJLEPSZY PROG DO ZMIANY WARSTWY, LEPSZY NIŻ GEAR MASTERING pro za 400$ + znajomość matematyki. Sukcesem tym musiałem się koniecznie podzielić, wybaczcie chaos i brak ilustracji ale nie umiem ich tu zamieścić. W razie wątpliwości chętnie wyjaśnię. Nagrywarka LG HL 20 lub coś takiego.

Dzięki za poradnik. :) przy okazji palenia DL wypróbuje

Reetou 24.07.2007 12:56

:spoko:

W Faq masz spos***243;b wstawiania zdj***281;***263; do posta... Jakby***347; dopracowa***322; ten poradnik, to mogliby***347;my go wstawi***263; do Faq w***322;a***347;nie :)

jacol 30.07.2007 10:19

Witam wszystkich serdecznie.

Opisany wyżej poradnik działa bez pudła :)
Niestety, u mnie po zmianie platformy sprzętowej PGCedit przestał działać :'(
Poprzednio miałem płytę głóną na czipsecie Intel 955 i procek P4 3,2MHz
i wszystko śmigało jak ta lala. Musiałem tylko pamiętać, żeby zmienić booktype
płyty na DVD-ROM, bo inaczej mój player (Yamada 6600) nie widzial płyty.
Obecnie mam płytę na Intel 945PE i procek Core 2 Duo E6600 (2,4 MHz)
Problem wyskoczył już w trakcie zaznaczania opcji "When saving, leave at least 32K of space between IFO and BUP?". Program się wiesza na amen.
Po różnych próbach program ruszył w trybie zgodności z Win 98/ME, ale
w momencie akceptacji zrobienia obrazu ISO program wychodzi do "windy".
Pobrałem najnowszą wersję PGCedit (8.4), ale nic to nie dało.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem lub zna jego rozwiązanie?

pozdrawiam

jacol


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.