Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.02.2005, 14:43   #1
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
BenQ 1620 czy Toshiba R5372B

Witam

Czytam już długo i mam takie modele :

te 2 sa w tyle
1. Pionier 109 ( mało informacji skreślam z listy )
2. NEC 3520A , wywaliłem z listy, dużo czytałem o tym ale te 2 poniżej są moim zdaniem lepsze

no i teraz 2 najlepsze dla mnie , na poczatku miałem kupić :
3. Toshiba R5372B
ale zaczałem czytać o BenQ
4. BenQ DW1620

Co do tych 2 to toshiba jest cicha, ma 5x na dl, to są dane :

Toshiba DVD+/-RW SD-R5372B KIT
obsługa płyt dwuwarstowych DVD9 (zapis formatu DVD+R/RW DL z prędkością x5), zapis: 16x DVD+R, 4x DVD+RW, 12x DVD-R, 4x DVD-RW, 48x CD-R, 24x CD-RW; odczyt: 16x DVD, 48x CD; 2x DVD-RAM, bufor 2MB, ATAPI, wersja w pudełku z oprogramowaniem, kablami, czystą płytą DVD+R

Ma 4 na rw , co chyba jest jako minus bo są szybsze.

ps. nie wiem ale gdzieś czytałem że miał być nowy firmware z poprawionym rw zapisem i r- na 16 .... ale nie wiem czy wkońcu już jest

Co do BenQ ma standardowo 2.4 dla dl ale chyba po aktualizacji firmware ma 4x.

Oto parametry :

Max. DVD DL writing speed 2.4x (3240KBps) +R
Max. DVD writing speed 16x (21600KBps) +R
Max. DVD writing speed 16x (21600KBps) -R
Max. DVD Re-writing speed 4x (5400KBps) +RW
Max. DVD Re-writing speed 4x (5400KBps) -RW
Max. CD writing 40x (60000KBps), CLV / CAV (24x)
Max. CD Re-wrinting speed 24x (36000KBps), CLV
Max. DVD reading speed 16x (21600KBps), CAV
Max. CD reading speed 40x (60000KBps), CAV
Access time 120ms (DVD) / 120ms (CD)

Czyli rw ma tak samo , dvd ma wieksze na -R bo ma 16 a toshiba 12.

Ogólnie się słabo na tym znam , wiem że to suche parametry , prosze o różnice opinie co lepsze toshiba czy benq bo kupuje niedługo a naprawde nie wiem.

Ostatnio zmieniany przez coxis : 28.02.2005 o godz. 14:47
coxis jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.02.2005, 15:24   #2
Mu-H
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.02.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 15
Mu-H w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesli koniecznie z tych dwoch to ja bym wybral BenQ, a jesli nie tylko z tych dwoch to jest kilka tysciey postow na forum co innego mozna wybrac i dlaczego... Gdzies czytalem ze Toshiba to jest to samo co Samsung... Nawet tutaj ktos to napisal ale nie wiem na ile to prawda... Jesli to samsung to niech cie reka boska broni przed tym cudenkiem. Z koleji Benq to podobno Phillips wiec jesli robi tak samo dobrze nagrywarki komputerowe jak sprzet RTV to powodzenia zycze w (bardo krotkim) uzytkowaniu...
pzdr

EDIT: Z jakiej racji skresliles NECa i czemu uwazasz ze Toshiba jest od niego lepsza? A predkoscia nagrywania DL sie nie kieruj raczej, bo prawdopodobnie nie nagrasz zbyt wielu tych nosnikow ze wzgledu na ich cene... Zanim stanieja to albo zmienisz nagrywarke albo beda juz BIOSy ktore zwieksza ta predkosc

Ostatnio zmieniany przez Mu-H : 28.02.2005 o godz. 15:28
Mu-H jest offline  
Stary 28.02.2005, 15:31   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez coxis
Witam

Czytam już długo i mam takie modele ....

...
A czemu skasowałeś w tamtym temacie?!?


Tam było bardzo dobre miejsce dla tego posta


A w związku z nowym, ekscytującym tematem


Odpowiedź może być tylko jedna:


Olej te dwie i weź Samsunga!


Jest wart każdej ceny!


__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.02.2005, 15:56   #4
KrEtYn
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika KrEtYn
 
Data rejestracji: 16.01.2005
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 120
KrEtYn zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
BenQ to dobry wybór
A ja na sprzet Philisa nie narzekam. Trzeba tylko nie kupować tego produkowanego w Polsce

BenQ ma 2 lata gwarancji "door to door" (wszystko kurierem na koszt firmy).
Czyta dobrze, a nagrywa jeszcze lepiej
Można w łatwy sposów włącząć booktype (ma swoje programy), oraz testować jakość czystej płyty i dobierać do jakości prędkości nagrywania.
Mam w domu jeszcze liteona 832 i benq jest cichutki. Liteon przy x8 głośniej chodzi niż benek x16.
A benkiem nagrywałem płytę za 99gr eproformance x8 +R prędkością x16 i płyta nagrana bardzo dobrze i film działa na stacjonarce bez cięcia.

Możesz sie zastanawiać nad Nec'iem ale ma on słabą korekcje i nie wszystkie modele są tak bezproblemowe (daty produkcji i takie tam).
Jednak niektóre nośniki wypala lepiej niż BenQ.
Nec, tak jak Pioneer, jednak nie obsługuje testów w Nero CD-DVD Speed.

Z pioneerem 109 też są kłopoty z odczytem nagranych przez niego płyt na innych napędach (innych niż pioneer). Mój sąsiad ma i są z nim problemy.
I nie ma ustawiania pełnego booktype dla wszystkich +.
Toshiba to bardzo problemowa nagrywarka i nie warto ryzykować.

Jak chcesz coś uniwersalnego to bierz benka.


Dużo ludzi chwali sobie także nowe LG GSA-4163B np. BOX kosztuje w Olsztynie 275 zł, ale do LG ja nie mam przekonania.

Ale co kupisz to będziesz miał.
Czytaj forum i sam się na coś zdecyduj.

__________________
Celeron Prescott 2.4@2.6 ASUS P4VT8+ 512 DDR 500mhz TWINMOS cl2 RAD. R9550 Gigabyte 128MB 128Bit 250@400 400@512 2x SEGATE 80GB 7200.2 SAMSUNG 200GB S-ATA CDRW Liteon 24+32@ 52246S BenQ DW 1620@PRO Chiftec 360W Samsung SM 710N

Nie toleruję nietolerancji
Nikt nie jest doskonały....ale mi najmniej brakuje...
KrEtYn jest offline  
Stary 28.02.2005, 16:43   #5
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja ma Toshibę SD-R5372B. Generalnie żadnych problemów, aczkolwiek pierwszy egzemplarz siadł mi przy aktualizacji biosu (na szczęście wymienili na nowy).
Z tego, co się zorientowałem (z testów na CDRinfo, rozmowy z gościem z firmy "Alstor", która serwisuje te napędy i własnych doświadczeń) najlepiej uzywać do niej dobrych, markowych nośników np. Platinum, TDK, czy Verbatim - plusy. Najlepiej pali na Platinum DVD+R x 8. Ja uzyskałem na tym nosniku prędkość nagrywania x 12, a film chodził bez ścinki w stacjonarce LG DT 585 NY - bardzo wybrednej i wymagającej.
Z minusami jest troche gorzej, bo np. Platinum DVD-R x 8 pali tylko x 4, ale bez większych błędów.
Co do zabaezpieczeń na CD nagrywarka potrafi wypalić poprawnie płytę zab. Safe Disc 3.20.022, Laserlock też idzie niezgorzej.
Kłopoty sa przy nagrywaniu DVD+RW Verbatima ( zarówno na biosie TU 31 i TU 53). Alcohol 120 % i Nero nie chcą kasować tych płyt, chociaż je nagrywają. Pomaga tylko Clone CD i GameJack 4 (inna rzecz, że mam coś nie tak z autostartem i system mi siada).
Ogólnie to jestem z tego sprzetu zadowolony i polecam.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"

Ostatnio zmieniany przez madmax2 : 28.02.2005 o godz. 16:45
madmax2 jest offline  
Stary 28.02.2005, 16:48   #6
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
....


Odpowiedź może być tylko jedna:


Olej te dwie i weź Samsunga!


Jest wart każdej ceny!


i to będzie najlepszy wybór
poprostu strzał w dziesiątkę
__________________
namor jest offline  
Stary 28.02.2005, 16:49   #7
loki7777
Guru
 
Avatar użytkownika loki7777
 
Data rejestracji: 05.11.2004
Lokalizacja: Sligo;)
Posty: 6,290
loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>loki7777 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Ja bym nie skreslal Nec'a, jestem po udanym wgraniu noowego firmware, uznawanego za oryginalny i nie ma juz riplocka, region free jest i bitsetting tez jest.Wiec jesli chodzi o mozliwosci techniczne to roznic nie ma.Co do qscan'a to fakt Nec nie ma i raczej nie bedzie mial czegos takiego, ale to nie ze wzgledu ze slabo pali dvd, bo te pali dobrze
loki7777 jest offline  
Stary 28.02.2005, 17:45   #8
DanielP
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika DanielP
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 238
DanielP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez coxis
Co do tych 2 to toshiba jest cicha, ma 5x na dl, to są dane...
Co do BenQ ma standardowo 2.4 dla dl ale chyba po aktualizacji firmware ma 4x.
BenQ tez jest bardzo cichy.
Obecnie kupujac ten naped predkosc DL x 4 masz juz zaaplikowaną firmowo.
Dodano to w firmware 4 wersje wstecz.

Tez mialem sobie kupic Toshibe, ale jak poczytalem sobie jej test oraz opinie uzytkownikow to zwatpilem. Sam zobacz jaką korekcją błędów dysponuje "Toćchyba" :

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/toshi...ja/strona4.php

Nie jest moze tak tragiczna jak NEC, ale zdecydowanie nalezy do gorszych napedow. Bardzo mozliwe ze to po prostu Samsung.
DanielP jest offline  
Stary 28.02.2005, 17:51   #9
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Samsung i tylko Samsung! jedyna i niepowtarzalna! pełne bezpieczeństwo wypalonych płyt DVD - nie dadzą się odtworzyć na niczym innym! niezastąpiona! jedyna! Toshiba druga.
ed hunter jest offline  
Stary 28.02.2005, 19:51   #10
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedzi .... teraz to już naprawde nie wiem co mam kupic.
Kupiłbym TDK, ale jest za drogi

Właśnie NEC-a to skreśliłem bo się naczytałem ze są problemy i wogule, też nie jest chyba taki cichy jak toshiba i ma słabą korekcje błędów.

Tak jak pisałem wcześniej w gre wchodzą te 4 nagrywarki : pioner,toshiba,nec i benq.

Nadal nie wiem 51% dla toshiby , 49% dla benq.

Za toshiba przemawia firmware nowy, to ze to toshiba, to że ma 5 dl, to że jest cicha , zabezpieczenia tez ma ok a na minus ze na tanich płytach nie nagrywa raczej dobrze i że są (mogą być) jakies problemy z nią.

Nie wiem coraz bardziej się przekonuje do benq, tylko się zastanawiam jakie są jego wady oprócz tego że to jakiś benq i że napewno nie jest taka cicha jak toshiba. Wyczytałem że nie ma benq kopiowania SafeDisk 2.9 czy to prawda i w jakim stopniu to ogranicza kopiowanie (np.filmów).

Ostatnio zmieniany przez coxis : 28.02.2005 o godz. 20:29
coxis jest offline  
Stary 28.02.2005, 20:52   #11
KrEtYn
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika KrEtYn
 
Data rejestracji: 16.01.2005
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 120
KrEtYn zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W filmach nie ma SafeDisk tylko jest w grach. A BenQ naprawde działa bezproblemowo i stabilnie.
Wypala nawet takie płyty których nie ma wpisanych w bazie nośników

Podobno ostatnia partia toshiby sie pogorszyła.
A Pioneer podobno ma w przyszłości budować napędy na podstawie BenQ. Także tak źle chyba nie jest.
Ale co kupisz to będziesz miał.
__________________
Celeron Prescott 2.4@2.6 ASUS P4VT8+ 512 DDR 500mhz TWINMOS cl2 RAD. R9550 Gigabyte 128MB 128Bit 250@400 400@512 2x SEGATE 80GB 7200.2 SAMSUNG 200GB S-ATA CDRW Liteon 24+32@ 52246S BenQ DW 1620@PRO Chiftec 360W Samsung SM 710N

Nie toleruję nietolerancji
Nikt nie jest doskonały....ale mi najmniej brakuje...
KrEtYn jest offline  
Stary 28.02.2005, 21:07   #12
coxis
Bywalec
 
Avatar użytkownika coxis
 
Data rejestracji: 28.02.2005
Lokalizacja: Wawa
Posty: 46
coxis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Spoko im więcej czytam tym bardziej sie przekonuje do BenQ.
Tak naprawde to jakie ma wady ta nagrywarka ?
Ja narazie znalazłem taką wade że długo kopiuje dane z nośnika dvd na dysk.
A do toshiby im więcej czytam to na plus ma ta 5 i to że jest cicha ale oprócz tego to raczej się wady ujawniają.
coxis jest offline  
Stary 28.02.2005, 21:37   #13
Mu-H
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.02.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 15
Mu-H w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez madmax2
Ja mam Toshibę SD-R5372B. Generalnie żadnych problemów, aczkolwiek pierwszy egzemplarz siadł mi przy aktualizacji biosu biosie... [itd]
Rzeczywiscie zadnych problemow nie miales z ta nagrywarka... bezawaryjna, idelana praca

Cytat:
Napisany przez madmax2
Ogólnie to jestem z tego sprzetu zadowolony i polecam.
Po tym co napisles to chocbys niewiem jak ja polecal to bym sie jednak nie skusił chyba Wydales chyba majatek na plyty zeby sprawdzic czy moze ten sprzet laskawie zacznie je nagrywac... za ta kase bys juz mial jakiegos Plextora pewno... Moim zdaniem miales same problemy i nie calkiem rozumiem jak mozesz byc zadowolony?! Ja bym sie juz zalamal!!
pzdr
Mu-H jest offline  
Stary 28.02.2005, 22:06   #14
DanielP
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika DanielP
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Posty: 238
DanielP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez coxis
Ja narazie znalazłem taką wade że długo kopiuje dane z nośnika dvd na dysk. do toshiby im więcej czytam to na plus ma ta 5 i to że jest cicha ale oprócz tego to raczej się wady ujawniają.
Z kopiowaniem na dysk to jakas totalna bzdura ! Gdzie Ty kolego takie informacje uzyskujesz ? Chyba na jakims bazarze

Z cala roznica miedzy DL x4, a DL x5 to zaledwie kilkanascie sekund.
Nawet nie zauwazysz roznicy A plyt DL i tak nie bedziesz kupowal przez najblizsze 2 lata, bo sa po prostu makabrycznie drogie (za jedna plyte DL kupisz 25 zwyklych !). Za 2 lata zmienisz nagrywarke na taka, co DL nagrywa x16.

Poza tym co Ci tak z ta "cichocscia" Toshiby uzerzylo ? ;-)
To nie jest jedyny naped ktory jest cichy. Ja swojego BenQ wogole nie slysze - zupelnie jakbym napedu w komputerze nie mial. Jedyne naprawde glosne napedy to sa Liteony - pewnie takiego slyszales i dlatego sie boisz.

Nagrywarek Toshiba nie ma za wielu uzytkownikow, wiec jesli bedziesz mial jakies problemy, to nie bedzie sie nawet kogo poradzic. Ale oczywiscie kupuj... i przygotuj sie na zakup najdrozszych plytek na rynku, bo tylko takie Toshiba lubi nagrywac
DanielP jest offline  
Stary 28.02.2005, 22:09   #15
KrEtYn
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika KrEtYn
 
Data rejestracji: 16.01.2005
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 120
KrEtYn zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmmm...wady.
Ripowanie filmów tylko x8 i dokładnie nie wiadomo jak jest z tymi zabezpieczeniami gier.
Konkurencja za wade także może podać dobre wypalanie tanich płyt .

Jako nagrywarka do filmów jest super bo nagrywa z niskim Jitter i ma wysoką kompatybilność z stacjonarkami. A błędy przy nagrywanu też są niskie!!
Ja mam i nie żałuje! Mam jeszcze liteona 832 i mam porównanie z nim.
Benek wygrywa.
Benek pokazuje pazury dopiero przy wyższych prędkościach i kopie konkurencje
Na liteonie nagrywam x4 bo filmy tną, nawet na dobrze nagranej płycie. A benek wypalił x16 i nie cieło.
Kuzyn ma Liteona 1673 i nie nagrywa szybciej niż x8 bo płyty kiepsko sie nagrywają.

Nie napalaj się na DL x5 bo to jest cenowe harakiri (>25zł za płyte dl).
Kup coś co dobrze pali i czyta. Nec też jest dobry, ale gorzej z czytaniem.
Poszukaj pioneera 108.

A teraz w Media Code Speed Edit można zmieniać strategie nagrywania płyt w biosie benka. Czyli mamy możliwośći prawie takie jak Liteon.
Oczywiście jak sie lubimy bawić.

Ja też sie zastanawiałem co kupić i poczytałem forum i kupiłem BenQ (260zł). W gre wchodził jeszcze Pioneer 108 (360zł) i nec 3500 (320zł). Toshiba odpadła (a kosztowała 310zł) bo podobno lasery szybko się kończą.

Kupiłem, pale, testuje i się cieszę. I narzekać nie mam na co.
Jakbym był ze stadionu to bym się zastanawiał nad safediscami a ja poprostu kupiłem dobry, uniwersalny palnik DVD.
__________________
Celeron Prescott 2.4@2.6 ASUS P4VT8+ 512 DDR 500mhz TWINMOS cl2 RAD. R9550 Gigabyte 128MB 128Bit 250@400 400@512 2x SEGATE 80GB 7200.2 SAMSUNG 200GB S-ATA CDRW Liteon 24+32@ 52246S BenQ DW 1620@PRO Chiftec 360W Samsung SM 710N

Nie toleruję nietolerancji
Nikt nie jest doskonały....ale mi najmniej brakuje...
KrEtYn jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.