![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
|
|
#2311 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Pare postów wcześniej podawałem skan płytki eXtreme DVD-R x8 kupionej w cake za 9.99zł. Płytka ta miała ID FUJIFILM03 i był to przedruk z jakiejś innej płytki. Oczywiśćie mnie to zaciekwaiło i na jednej z nich, która dość cienko się wypaliła przeprowadziłem eXtremalny eXperyment
- Potraktowałem ją nożem do tapet 8 ) Niżej zdjęcie - na zdjęciu troche gorzej to widać, ale spokojnie można dopatrzeć się pozostałości z innej płytki. Na pewnej stronce na której można sprawdzać ID poszczególnych płyt wpisałem FUJIFILM03 i wyświetliło mi wszystkie płytki jakie mogą mieć to ID. Zaczełem szperać w googlach.... no i znalazłem :cool: przedruk jest z płytki INTENSO. Niestety znalazłem na necie zdjęcie DVD+R x4 a to jest DVD-R x8, ale praktycznie niczym się nie różnią i bez problemu można zobaczyć że na tej potraktowanej nożykiem odznaczają się miejsca gdzie są napisy na orginalnej INTENSO. Podsumując: eXtreme DVD-R = Intenso![]() ps. Żeby nie było jaki to ja jestem zły i niszcze płytki - oto wykres prezentujący odczyt płytki po "oskalpowaniu", prawie jak nowa ps2. Może ktoś na ochotnika sprawdzi z czego przedrukami są DVD+R tej firmy
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
Ostatnio zmieniany przez Raus : 27.11.2005 o godz. 00:31 |
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#2312 |
|
Dobre muchy nie są złe...
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
![]() |
@Raus - jestem pod wrażeniem - wreszcie coś ciekawego w tym temacie, choć niekoniecznie z tematem związane ...
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09), Liteon - i po co przepłacać ... |
|
|
|
|
|
#2313 |
|
Dziadek
Zlotowicz
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,055
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
a moje eXtreme -R są na podkładzie MCC 01RG20
__________________
czechoj APLIKATOR _ REKULTYWATOR
|
|
|
|
|
|
#2314 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Cytat:
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
|
|
|
|
|
|
|
#2315 |
|
Dziadek
Zlotowicz
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,055
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
faktycznie, faktycznie przeoczyłem ten szczegół
__________________
czechoj APLIKATOR _ REKULTYWATOR
|
|
|
|
|
|
#2316 |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
A terz coś z serii "korekcja błędów"
Jakaś badziewna płytka Vobis kupowana na giełdzie przez mojego kolesia. Oto scandisk tej płytki przeprowadzony na LG 4163 (na BenQ się nie da - zawsze wszytstko jest zielone) Płytka odczytywana na BenQ 1640: Płytka odczytywana na Philips DVDR16LightScribe Płytka odczytywana na LG 4163 hmm na LG nawet nie ruszył test, a obraz bez problemu dało się zrobić DVD Decrypterem
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
|
|
|
|
|
|
#2317 |
|
Dziadek
Zlotowicz
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,055
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Raus jeśli możesz zrób kopie płyty np. za pomocą burstcopy na wszystkich napędach.
__________________
czechoj APLIKATOR _ REKULTYWATOR
|
|
|
|
|
|
#2318 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Cytat:
ps. Mam to zrobić na tej dobitej płytce czy na normalnej??
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
|
|
|
|
|
|
|
#2319 |
|
Dziadek
Zlotowicz
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,055
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
dokładnie tak, zrób to dla tej dobitej płyty, której scandisc pokazałeś wcześniej, interesuje mnie czy i jak szybko zrobią to poszczególne napędy
__________________
czechoj APLIKATOR _ REKULTYWATOR
|
|
|
|
|
|
#2320 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Cytat:
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
|
|
|
|
|
|
|
#2321 | |
|
Wymiatacz
Data rejestracji: 15.12.2003
Lokalizacja: Nowogard
Posty: 574
![]() |
Cytat:
BenQ 1640 ![]() Philips DVDR16LS ![]() Lg 4163 ![]() Zauważcie że Philips ma prędkość odczytu x8, czyli dwa razy mniejszą od BenQ, a mimo to poradził sobie szybciej
__________________
![]() Kocham wszystkie!!! BenQ 1640 + LG GSA 4163B + Pioneer 215L + Lite-On LH-20A1H + Optiarc AD-7261S + Lite-On iHAP122 + LG H20L(zaginiona w piwnicy )
Ostatnio zmieniany przez Raus : 28.11.2005 o godz. 16:38 |
|
|
|
|
|
|
#2322 |
|
Dziadek
Zlotowicz
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,055
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
kwestia korekcji błędów, ale benkopodobne poradziły sobie z ta płytą
__________________
czechoj APLIKATOR _ REKULTYWATOR
|
|
|
|
|
|
#2323 |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 24.11.2005
Posty: 8
![]() |
Witam!
Jetstem tu nowy a wlasnie kupilem sobie ta cudowna spawarke BenQ 1640 i sie zastanawiam czy to normalne ze tacka przy wysowaniu a dokladnie w koncowej fazie przesowa sie minimalnie w prawo tak jakby z jednej storny sie bardziej wysowala. Inne napedy jakie posiadlaem wysuwaly sie normalnie do przodu a nie jak ta do przodu i na koncu troche w prawo. Mam jescze jedno pytanie a raczej prozbe. Czy moglby ktos mi napisac w streszczeniu albo nakierowac jak sprawdzic nagrywarke czy posiada takie parametry i funkcje jak powinna czyli poprostu czy jest w pelni sprawna bo che miec cos za co zaplacilem nawte jesli nie bede jej wykorzystywal w pelni to i tak chce wiedziec ![]() A to juz ostatnie pytanie Gdzie mozna sciagnac program Qsuite do tej nagrywarki bo na plycie ktora dostalem z nagywara jest tylko nero?Z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi
Ostatnio zmieniany przez misiek-puchatek : 28.11.2005 o godz. 21:00 |
|
|
|
|
|
#2324 |
|
Guru
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
![]() ![]() |
Tacka wysuwa się prosto i nie zakręca.
![]() Napęd można sprawdzić nagrywając różne nośniki ze zmienną szybkością. QSuite: http://support.benq.com/front/BenqMa...otId=undefined
|
|
|
|
|
|
#2325 | |
|
Nowy na forum
Data rejestracji: 24.11.2005
Posty: 8
![]() |
Cytat:
Dzileki za link co do testow to juz sie zajme a co do tacki to nie napislaem ze zakreca chidzlo o to ze sie przesowa minimalnie w lewo tak przeskakuje jakies 0,2 mm okolo. Jak juz psialem inne sie wysowaja normalonie napedy a ten tak do przodu a na koncu w prawo tak jakby byl o jeden zabek wiecej po jednej stronie w tym wpadku po lewej(bo chyba na takiej zasadzie sie wysowaja tacki) i pytam czy to jest norlamen w tym napedzie |
|
|
|
|
![]() |
|
|
Podobne dyskusje
|
||||
| Dyskusja | Autor | Forum | Odpow. | Ostatni Post |
| [Muzeum] BENQ DVD DD EW164B 2006r. | seku | Napędy optyczne DVD | 16 | 23.05.2019 02:51 |
| BenQ DW 1640 Refurbished \wymiana OPU Philipsa | czary2mary | Napędy optyczne DVD | 2 | 28.01.2018 23:02 |
| BenQ DW 1640 nie nagrywa plyt - popsuty czy nie ??? | twinxx | Napędy optyczne DVD | 16 | 26.03.2006 02:12 |
| Przeróbka BenQ 1640 na EW164B | Zetoxa | Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych | 1 | 22.01.2006 18:55 |
| BENQ DW 1640 (SławekJ pomóż mi !!!) | dragan19 | Napędy optyczne DVD | 14 | 01.08.2005 19:44 |