Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.02.2004, 09:48   #1
yaree
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2004
Posty: 1
yaree w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Btc 1004

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow ;-).Jestem od niedawna posiadaczem nagrywarki DVD BTC 1004,i mam pytanie,czy ktos probowal zmieniac w niej biosa ktory lezy na tej stronce to jest 0004 lub 0048,jesli tak to prosze o pomoc co w takim razie ta zmiana "daje",czy jest bespieczna i jak bezpiecznie to zrobic.Troszke sie boje o moj "sprzecik" ;-),dlatego prosze o pomoc.
I jeszcze jedno czy plytki ESPERANZY (z praktyki ) sa tak naprawde do d.....,bo juz kilka wyrzucilem , bo sie tna na stacjonarnym.
z gory pozdrawiam wszystkich

Yaree
PS.Prosze takze pisac na priv-a:yaree@o2.pl
yaree jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.02.2004, 21:54   #2
krajos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krajos
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Lokalizacja: W-wa
Posty: 5
krajos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja pierwsze co uczynilem to zapodalem nowy firmware v48 a nawet robilem proby z wgrywaniem biosu od BTC 1008 co mialo dac mozliwosc szybszego ( x8 ) zapisu DVD+R. Co do wgrania firmaware v48 to polecam - wypalarka bedzie "rozpoznawac" wiecej nosnikow - pod warunkiem ze masz nizsza wersje
Z eksperymentu zmiany biosu z 1004 na 1008 na szczescie mozna sie bez problemowo wycofac ale mi on nie dal nic poza zmarnowanymi plytkami i duzo wolniejszym czytaniem wlozonych do napedu DVD-R.
Co do ESPERANZY to nie udalo mi sie nagrac jeszcze ani jednej plytki (prubowalem 3 sztuki) aby nie bylo jakis bledow
krajos jest offline  
Stary 11.03.2004, 11:41   #3
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam biosv49 od wersji chyba 47 niektóre płyty x2,4 wypalane są jako x4 niektóre x1 wypalane jako x 2 itd po zmianie z 48 na 49 zauwazyłem ze zaczęła mi działać płyta esperanza cdrw x24 ultra speed. Wczesniej nie działała.
Pozdrawiam
RadekS jest offline  
Stary 11.03.2004, 21:56   #4
krajos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krajos
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Lokalizacja: W-wa
Posty: 5
krajos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też zauważyłem mniejszą wybredność nagrywarki na płyty z niższej półki po zmianie firmware'u na v49 (regionfree oczywiście ze stronki http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1653 )
krajos jest offline  
Stary 30.03.2004, 17:48   #5
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Krajos a jak udało Ci się wgrać firmware od 1008. Bo u mnie program do wgrywania biosa twierdzi ze firmware jest do 1008 i przycisk upgrade jest nieaktywny.
RadekS jest offline  
Stary 30.03.2004, 21:10   #6
krajos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krajos
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Lokalizacja: W-wa
Posty: 5
krajos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dokładnie pod windowsem nie da się dlatego trzeba go wgrać z pod DOSa programem MTKFLASH co jest opisane na tym forum - http://club.cdfreaks.com/archive/topic/83788.html
Mianowicie trzeba zgrać na dyskietkę systemową (DOS) program MTKFLASH oraz plik bin z obrazem biosu nagrywarki i po wystartowaniu z niej wpisać następującą kwestję w linii komend:
mtkflash 4 w /c 54.bin dla wersji Mtkflash v1.80.1 lub
mtkflash 4 w /c /b 54.bin dla wersji Mtkflash v1.80
W powyższych przykładach parametr 4 określa natórym kanale IDE jest zapięty napęd - czyli 1 - Primary MAster, 2 - Primary Slave, 3 - Secondary Master, 4 - Secondary Slave, co pokazuje że przykładowy napęd jest zapięty jako Secodary Slave. W przykładzie wpisana jest także nazwa pliku z obrazem boisu jako 54.bin ale oczywiście trzeba ją zastąpić nazwą naszego pliku co u mnie wyglądało następująco przy wersji Mtkflash v1.80.1 i napędzie Secondary Master:
mtkflash 3 w /c RPC1V054.BIN
Bios do 1008 zassałem z tego miejsca http://tdb.rpc1.org/firmware/1008IM54.ZIP gdzie z pliku zip potrzebny będzie naturalnie tylko plik RPC1V054.BIN, a program mtkflash można pobrać z tej strony http://dhc014.rpc1.org/howto.htm#Recommended gdzie na jej samym dole są linki do wszystkich wersji tego programu (między innymi v1.80 i v1.80.1)
Wrócić do poprzedniego biosu możemy w analogiczny sposób - wgrywając na dyskietkę obraz bin z biosem 1004 i wykonując pod DOSem opisane wcześniej czynności.
Nie testowałem jeszcze najnowszych wersji biosu do 1008 które pokazały się na stronie http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1727 czyli 0156, 0256 i 0357 co może nidługo uczynię

Pozdrowka i powodzenia,
Krajos.
krajos jest offline  
Stary 31.03.2004, 11:35   #7
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki jak cos mi sie uda zrobić to dam znac, kupiłem płytke x8 verbatim i ciekawe czy tak przerobiona nagrywarka rozpozna ja razy osiem i najwazniejsze czy na niej poprawnie nagra
RadekS jest offline  
Stary 31.03.2004, 12:11   #8
madmarian
Bywalec
 
Avatar użytkownika madmarian
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 64
madmarian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odnośnie ESPERANZA to zależy z jakiej są fabryki jeśli z AN-31 to zdażają się fuksy a jeśli z Gigastore Corp. to są to dobre nośniki w swoim przedziale cenowym.Jak je rozróżnić wizualnie opisałem dzisiaj w temacie nośniki.Sprzętowo to wiadomo, np.DVD Identifier-em.
madmarian jest offline  
Stary 01.04.2004, 07:42   #9
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wgrałem ten soft 0357 od btc1008 do 1004. I o dziwo nagrywarka zachowuje się dobrze. Tz. nagrałem najpierw płytę dvd+rw x2,4 tą co była oryginalnie z nagrywarką z predkościa x4 bo z taką prędkością się ona nagrywa i na firmwarze od 1004 i 1008 i okazało sie ze nagrała się poprawnie. Oczyt tej płyty w nero cd/dvd-speed zaczynał się od predkości x2,5 a skończył na x6. Czas odczytu 3,8 GB wyniósł 11 min. To chyba nie tak źle. Następnie nagrałem płytę dvd+r verbatim x8, oczywiście z prędkością x8. Nagrała sie również poprawnie. Film sprawdziłem w stacjonarnym dvd i wszystko ok.
Ciekawe czy te napędy różnią się między sobą sprzętowo czy moze tylko programowo?
Nie wiem jeszcze jak sie nagrywarka będzie zachowywała na podlejszych nośnikach.
Na razie wygląda to zachęcajaco. Krajos nie wiem dlaczego u Ciebie były problemy, czy może te nagrywarki z róznych rzutów róznia się od siebie, a moze tylko wystarczy zmienić na ten nowszy soft. Jak zrobisz to u siebie daj znac co z tego wyszło.
pozdrawiam
radek

Nagrałem dvd-r x4 mediastore za 3zł 90gr i nagrała sie ok. Mam nadzieję że nie będę miał kłopotów z nagrywarka x4 przerobioną na x8
pozdr

Ostatnio zmieniany przez RadekS : 01.04.2004 o godz. 22:01
RadekS jest offline  
Stary 02.04.2004, 15:49   #10
krajos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika krajos
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Lokalizacja: W-wa
Posty: 5
krajos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też wgrałem ten nowszy sofcik 0357 i wszystko super chula, czyli wcześniejsze wersje (wtedy najnowsza 054) musiały mieć coś nie tak.
Nagrałem film na TDK -RW, -R i na +RW wszystko super się odtwarza w stacjonarnym DVD Panasonic gdzie wcześniej nie chaciał mi czytać innych płyt jak DVD+RW i to tylko firmówki. Muszę zakupić płytkę x8 i sprawdzić ale i tak widzę ogromną różnicę ponieważ przy biosie v054 z trudem otwierał mi się windowsowy explorer, nie mówiąc o czytaniu płyt - ok. 5 minut czytał zanim wyrzucił komunikat o błędzie (gdzie przed zmianą biosu czytał bez problemu tą samą płytę) i raz na parę prób udawało się zobaczyć zawartość płytki gdzie i tak wyskakiwał po chwili error. Teraz wszystko normalnie działa
Jak potestuję płytki x8 z niższej półki to od razu podzielę się wrażeniami.

Pozdrowka,
Krajos.
krajos jest offline  
Stary 05.04.2004, 07:50   #11
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Krajos czy nie zauważyłeś u Siebie ze płyty +r są nagrywane na tym sofcie troche wolniej. Tzn chodzi mi o to ze podczas nagrywania dvd wideo nero pokazuje czas do końca nagrywania i na płycie ritek x2,4 czas dochodzi do zera, zegar stoi na zero a nagrywanie trwa jeszcze ok 1 minuty. To samo na +r x8. nagrywarka nagrywała jeszcze przez ok 2 minuty. Moze wczesniej tez tak było tylko sie nie przygladałem.
Sprawdź u Siebie.
pozdr
RadekS jest offline  
Stary 06.04.2004, 14:13   #12
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Krajos jeśli robiłes jakies próby to proszę odpowiedz. Moze ktos inny bawił sie w zmianę btc 1004 na 1008 to proszę o recenzje.
RadekS jest offline  
Stary 07.04.2004, 12:53   #13
matusz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.12.2003
Posty: 2
matusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam wszystkich.
RadekS u mnie na nie zmienionym biosie podczas nagrywania dvd wideo w nero na płycie dostarczonej firmowo ridata DVD+RW x2,4 czas nagrywania dochodzi do zera, a proces trwa jeszcze jakieś 10 minut.
Pozdrowienia.

Ostatnio zmieniany przez matusz : 07.04.2004 o godz. 12:59
matusz jest offline  
Stary 14.04.2004, 07:29   #14
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To cos dziwnego. Moze masz źle ustawiony udma, albo źle zainstalowane sterowniki od chipsetu płyty głównej.
RadekS jest offline  
Stary 19.04.2004, 07:45   #15
RadekS
Bywalec
 
Avatar użytkownika RadekS
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Posty: 53
RadekS w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kupiłem ostatnio dwa verbatimy x8 i obie zniszczyłem. Wcześniej jednego nagrałem bez problemu. Nie wiem dlaczego tak sie stało ale chyba nie do końca da się przerobic nagrywarkę 1004 na 1008. Małe prawdopodobieństwo aby płyty były wadliwe. Moze nowsza wersja firmwaru bedzie lepiej działała z ta nagrywarką. Zastanawia mnie tylko dlaczego pierwsza płyta nagrywana oczywiscie z predkościa x8 nagrała sie poprawnie pozdr
RadekS jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.