Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.05.2003, 06:14   #1
Danutek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.05.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3
Danutek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy w Polsce wybrano nagrywarki DVD minus?

Witam
Ostatnio zauważyłem, że w sklepach sprzedawane są tylko nagrywarki DVD "minus". Podobno oba systemy są równoważne, więc się trochę zdziwiłem, gdy usłyszałem od sprzedawców, że system minusowy jest bardziej w Polsce popularny i klienci tylko tego chcą. Czy to nie jest przypadkiem tak, że na świecie przechodzi się na system plusowy i nasi handlowcy otrzymują po atrakcyjnych cenach wycofywany sprzęt i upychają go u nas? Bo jak inaczej wytłumaczyć niemożność kupienia żadnego modelu plusowego podczas, gdy w Internecie jest pełno zagranicznych stron z ofertami takich nagrywarek, o których polscy sprzedawcy nic nie wiedzą? Przykładowo czy ktoś z kolegów wie coś na temat nagrywarki NEC ND-1300 lub 1100, czy jest to dobry sprzęt, czy czegoś nie obsługuje poprawnie i gdzie go kupić?
Pozdrowienia
Danutek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.05.2003, 08:39   #2
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jest trochę racji w tym co mwówisz
a nagrywarkę Nec'a i inne w dobrych cenach możesz kupić np. tu http://www.arcomp.com.pl/index.php?p...f76346369b5b80
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 10.05.2003, 00:08   #3
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Prawda jest taka że 95% odtwarzaczy stacjonarnych widzi tylko "-" czyli DVD-R, więc jest to format bardziej wspierany i dlatego nagrywarki "-" są częściej sprzedawane. Nie słyszałem jakoby "+" wypierał "-". Raczej jest na odwrót.
MagSP jest offline  
Stary 10.05.2003, 02:24   #4
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
a co za roznica

wazne zeby dobrze palila
__________________
zorg jest offline  
Stary 11.05.2003, 01:44   #5
KlausM
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2003
Posty: 12
KlausM w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja za to nie słyszałem, żeby format "-" wypierał "+". Raczej na zagranicznych forach pisze się, że "+" ma lepszy marketig (wystarczy nawet spojrzeć na ich stronę www.dvdplusrw.org żeby przekonać się, że podają bardzo uzyteczne informacje np. kompatybilność odtwarzaczy z formatem "+", których o formacie "-" dosyć trudno się szuka)

"-" rzeczywiście jest może bardziej kompatybilny, ale jedynie z bardzo starymi odtwarzaczami (a te z racji ceny kupowali najzamożniejsi, których teraz stać na wymianę na nowe). http://www.cdfreaks.com/article/110/2

Poza tym nie zapomnijcie, że stacjonarne nagrywarki w większości używają formatu DVD+RW i to może być znaczący rynek wkrótce (ceny dosyć szybko spadają, pamiętacie pierwszego Philipsa w PL za 6999 PLN, a dzisiaj stoi na przecenie w MediaMarkt, bo nowsze są już o połowę tańsze).

Według mnie w Polsce popularność formatu wynika z cen nośników. Jeżeli DVD-R kosztuje 6 zł, a DVD+R prawie 15zł, to łatwo sobie można odpowiedzieć, który format w PL będzie popularniejszy. Co nie przesądza tym, który format jest "lepszy". "+" jest młodzym formatem i przez to nowocześniejszym (np. DVD+R i DVD+RW płytki nagrywa z minimalna prędkością 2,4x - to jest jednak zaleta, ma być zaimplementowana technologia Mt. Rainier - co możecie przeczytać w news'ie z 6.05.03 na stronie głównej). "-" też zły nie jest i może DVD Forum "unowocześni" ten format.

Rozwiązaniem są nagrywarki multiformatowe i nagrywanie DVD-R i DVD+RW, tych pierwszych ze względu na cenę, tych drugich ze względu na wygodę i szybkość. I na dokładkę czasami dobrze też jest mieć mozliwość nagrywania DVD-RAM, choć to duża wygoda, to jest problem z dostępnością nośników.

Ostatnio zmieniany przez KlausM : 11.05.2003 o godz. 01:59
KlausM jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.