Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 04.12.2008, 10:00   #1
rafal2009
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2008
Posty: 4
rafal2009 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziwny problem - PIoneer dvr 112D a WinXP

Witam wszystkich serdecznie

Mam dziwny problem pdo WIndows XP z nagrywarką Pioneer dvr 112D

żeby posżło szybciej wypunktuję na czym on polega i co zrobiłęm próbują go usunąć:

Objawy:
- nagrywarka w "Mo komputer" jest widoczna jeśli nie ma w niej żadnej płyty
- mogę odtwarzać dowolne płyty ( DL, dvd itp )
- mogę nagrywać płyty CD
- NIE MOGĘ nagrywać ŻADNYCH płyt DVD ( ani DL ani żadnej innej )
- po włożeniu do napędu płyty DVD w "Mój komputer" napęd zmienia się z dvd na cd i tak widzi go Windows.
- płyta dvd jest wtedy widziana jako 0 bajtów wolnych i 0 bajtów zajętych
- Żaden program do nagrywania nie jest w stanie nagrac płyty dvd - wyrzuca mi komunikat, że płyta jest niezapisywalna.
- nagrywarka jest na 100% sprawna bo sprawdziłem podłączają jeszcze inny model ( starszą Toshiba ) i również ten sam problem występuje.
- nagrywarka jest kompatybilna z systemem Widnows XP

Moje próby:
- sprawdziłem różne rodzaje płyt - od najtańszych do najdroższych ( od Hawk do Verbatim itp ) - bez róznicy
- ściągnąłem wszystkie możliwe akualizacje dla WIndows XP - nadal nie widzi
- ściągnąłem najnowsze ASPI oraz Firmware do napędu
- odinstalowałem z dysku wszystkie programy mogące mieszać w jakikolwiek sposób ( np wszystkie do nagrywania, wirtualnych dyskó itp itd )


Moja konfiguracja
- napęd i dysk ATA podpięty mam na jednej taśmie ( taśma sprawdzona ) do jedynego kontrolera IDE na płycie ( płyta ASUS M2n32SLI DELUXE)
- Dysk jako Master, Napęd jako Slave podpięte zgodnie z opisem na płycie głównej do odpowiednich kolorów wtyczek na taśmie. Zworki też ustawione na Cable Select bo tasma wymusza.

Na tą chwilę wyczerpałem już wszytskie znane mi metody:
Podejrzenia:
- coś nie gra z kontrolerem IDE? Należy pokombinować ze sterownikami IDE?
- konieczny będzie zakup nagrywarki SATA? Po prostu nie da się podpiąć tych sprzętów na jedej taśmie, żeby działały prawidłowo?

Zaznaczam, że jestem laikiem w tych tematach więc jeśli macie jakieś porady typu zainstaluj sterowniki IDE to będę wdzięczny za rozwinięcie tematu żebym wiedział co mam zrobić.

Ok to chyba tyle - będę wdzięczny za pomoc bo zanim kupię nagrywarkę SATA wolałbym mieć pewność, że to np nie jakiś głupi błąd XP.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Rafał
rafal2009 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.12.2008, 10:22   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dysk z napędem na jednej taśmie, to zły pomysł. Pozbyć się dysku i podłączyć nagrywarkę na master i zworkę też na master, a nie cable select. Jeśli to dysk z systemem, to też zworki - dysk master, napęd slave. Zamiast zmieniać kultową nagrywarkę na jakąś SATA , lepiej kupić porządny dysk SATA.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2008, 10:36   #3
rafal2009
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2008
Posty: 4
rafal2009 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wczoraj odinstalowałem sterowniki nforce z płyty głównej i zainstalowałem najnowsze z września i nadal nic.

Wychodzi na to, że rzeczywiście nie da się tego trzymać na jednej taśmie. Dysku na razie nie zmienię bo mi się nie chce wszystkiego przeinstalowywać na nowo itp - zamiast tego kupię dzisiaj przejściówkę IDE-SATA i podłączę mój dysk IDE do płyty przez SATA, a napęd zostawię na taśmie i zobaczymy.

A jak zrobię na zworkach dysk master i napęd slave zamiast cable select to mi się wiesz i nie odpala system.bo na taśmie ASUSA mam kolory wtyczek IDE dla master i dla slave już narzucone.
rafal2009 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2008, 10:52   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zobaczymy, czy system ruszy na tej przejściówce... Miejmy nadzieję
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2008, 10:57   #5
rafal2009
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2008
Posty: 4
rafal2009 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdyby nie miał ruszyć to jaki byłby sens takiej przejściówki
No ale nie zapeszam bo nie wiem - nigdy nie miałem. Jakaś super droga nie jest - 28 zł. Zawsze to taniej niż nowy dysk czy napęd SATA.

W razie czego mogę napęd przez tą przejściówkę puścić ,a dysk zostawić na taśmie.
rafal2009 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2008, 15:35   #6
panTOMas
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika panTOMas
 
Data rejestracji: 30.08.2003
Posty: 130
panTOMas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Prawdopodobną przyczyną kłopotów mogą być sterowniki nForce. Usuń w menadżerze urządzeń i zrestartuj kompa. Pozwól, żeby windows zainstalował domyślne stery IDE. Powinno pomóc.

Dziwny problem - PIoneer dvr 112D a WinXP-ide.png
panTOMas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.12.2008, 15:38   #7
rafal2009
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.12.2008
Posty: 4
rafal2009 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
OK dzięki za pomoc - spróbuję.

Czyli odinstalować cały ten ATA storage controller ? Ze wszystkimi elementami składowymi?
rafal2009 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Dziwny problem z DVDFabDecrypter + CloneDVD2 Robroy2 DVD-Video 2 03.11.2006 21:05
dziwny problem z nokia 3510i Docent Off topic 13 30.08.2006 11:47
Dziwny problem z pioneer A07 dodo. Napędy optyczne DVD 0 30.03.2005 23:38
Pioneer 108 i dziwny problem;/ (DLUGIE i WAZNE) Seksownis Napędy optyczne DVD 4 04.12.2004 18:20
Pioneer DVR-5100, a WinXP professional jackurb Napędy optyczne DVD 2 02.04.2004 09:53


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.