Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.09.2003, 12:13   #1
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
IFOEdit i problemy z buforem.

IFOEDIT po 80% multiplexingu daje taki komunikat:
"Internal Error. Additional data required but no free space in input buffer"

Kiedy nacisnę OK pochodzi jeszcze do 82% i pojawia się taki komunikat.
"Internal Error. Input Stream buffer too small. Please inform Derrow."

Próbowałem znaleźć w IFOEDIT jakieś opcje, które mogłyby zwiększyć ten bufor ale takich nie znalazłem.

Nie ma znaczenia czym przygotowałem materiał do multiplexingu. Wychodzi zarówno przy DVD2DVD-R i CCE, jak i przy Vobedicie (zresztą tu zdemuksowałem materiał i nic z nim nie robiąc chciałem go zmuksować z powrotem. Dla jasności dodam, że voby które zdążył utworzyć chodzą bardzo dobrze.

Kopiowany film: Władca Pierścieni wersja poszerzona.

Jak rozwiązać ten problem? Bardzo proszę o odpowiedź.
Zdrapka jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.09.2003, 16:06   #2
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Re: IFOEdit i problemy z buforem.

Cytat:
Zdrapka napisa***322;(a)
IFOEDIT po 80% multiplexingu daje taki komunikat:
"Internal Error. Additional data required but no free space in input buffer"

Kiedy nacisnę OK pochodzi jeszcze do 82% i pojawia się taki komunikat.
"Internal Error. Input Stream buffer too small. Please inform Derrow."

Próbowałem znaleźć w IFOEDIT jakieś opcje, które mogłyby zwiększyć ten bufor ale takich nie znalazłem.

Nie ma znaczenia czym przygotowałem materiał do multiplexingu. Wychodzi zarówno przy DVD2DVD-R i CCE, jak i przy Vobedicie (zresztą tu zdemuksowałem materiał i nic z nim nie robiąc chciałem go zmuksować z powrotem. Dla jasności dodam, że voby które zdążył utworzyć chodzą bardzo dobrze.

Kopiowany film: Władca Pierścieni wersja poszerzona.

Jak rozwiązać ten problem? Bardzo proszę o odpowiedź.
Miałem to samo z LOTREM extended (szkoda,ze nie zajrzaleś w wyszukiwarkę). Niestety nie poradziłem sobie. Próbowałem SoniC Scenaristem NT połączyć audio,video i napisy, także DVD Maestro (ale nie mam sposobu konwersji napisów w formacie SUP na format DVD Maestro a nie chciałem rippować znowu napisów SubRipem z DVD). W końcu użyłem Instant Copy 8 w opcji Only Movie i High Quality. Druga płyta LOTR extended poszła prawidłowo w CCE.

JAbba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 10.09.2003, 16:17   #3
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za odpowiedź.
Oczywiście szukałem w wyszukiwarce ale pod ifoedit.
co do sonica to prawdopodobnie też by się nie udało. Otóż jeszcze raz zrobiłem film pod DVD2DVD-R ale pod sonica (robi wtedy skrypt i nic więceuj Cię nie interesuje) i wywalił mi niezgodności właśnie w napisach (w ifoedicie chodzi mu o dźwięk) oraz brak sterownika dekodera. Tak naprawdę jak się okazało nie musiałem robić filmu jeszcze raz, a wystarczyło tylko przerwać działanie CCE po demuxingu miałem wtedy napisy pod sonica. Jakbyś miał ten dekoder to bym spróbował jeszcze raz połączyć, bo mimo błędów w napisach wywalił się dopiero na tym sterowniku. Bo szkoda Władcy Pierścieni. Tak ślicznie był zrobiony obraz.
Zdrapka jest offline  
Stary 10.09.2003, 16:39   #4
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Zdrapka napisa***322;(a)
Dzięki za odpowiedź.
Oczywiście szukałem w wyszukiwarce ale pod ifoedit.
co do sonica to prawdopodobnie też by się nie udało. Otóż jeszcze raz zrobiłem film pod DVD2DVD-R ale pod sonica (robi wtedy skrypt i nic więceuj Cię nie interesuje) i wywalił mi niezgodności właśnie w napisach (w ifoedicie chodzi mu o dźwięk) oraz brak sterownika dekodera. Tak naprawdę jak się okazało nie musiałem robić filmu jeszcze raz, a wystarczyło tylko przerwać działanie CCE po demuxingu miałem wtedy napisy pod sonica. Jakbyś miał ten dekoder to bym spróbował jeszcze raz połączyć, bo mimo błędów w napisach wywalił się dopiero na tym sterowniku. Bo szkoda Władcy Pierścieni. Tak ślicznie był zrobiony obraz.
Też miałem błędy w napisach. A potem mi się napisy nie wyświetliły wogóle, mimo,ze niby były na płycie DVD-RW jaka sprokurowałem. Audio było, wideo też a napisy niby sa a się nie dają włączyć.

O jaki sterownik dekodera Ci chodzi, bo to było już jakiś czas temu (jak robiłem) i nie kojarzę...

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 10.09.2003, 16:43   #5
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nawiązując do tego o czym pisze Jabba i co ci napisalem na PW:
chyba nie uporasz się z tym problemem - po prostu wynika on z obraniczeń IfoEdit...
ja bym to zrobił tak: skoro masz już przygotowane audio i video po obróbce CCE to zripuj napisy z DVD, przerób je na format *son i złóż wszystko do kupy za pomocą DVDMaestro. on sobie spokojnie poradzi takim skomplikowanym projektem. wskzówki znajdziesz na forum i w poradniku Divx->DVD (konwersja napisów i authoring).
poza tym jest chyba program do konwersji napisów *sup na inne bardziej strawne formaty, co pozwoli użyć DVDMaestro. niestety nie pamiętam nazwy - gdzieś na Doom9 było...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline  
Stary 10.09.2003, 16:57   #6
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
CobraVerde napisa***322;(a)
poza tym jest chyba program do konwersji napisów *sup na inne bardziej strawne formaty, co pozwoli użyć DVDMaestro. niestety nie pamiętam nazwy - gdzieś na Doom9 było...
Chyba nie ma progsa do zamiany SUP na format DVD Maestro... albo inny , który mozna zamienić na SON. W Maestro faktycznie ładnie wychodzi Audio i Video, tylko te napisy są problemem (trzeba mieć plik w formacie Maestro).

Jakbyś Zdrapka zrippował napisy z DVD LOTR part 1 extended za pomoca subrippera czy jakos inaczej, to podeslij mi je proszę.

Pozdrawiam

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 11.09.2003, 00:07   #7
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Jabba the Hutt napisa***322;(a)
Chyba nie ma progsa do zamiany SUP na format DVD Maestro... albo inny , który mozna zamienić na SON. W Maestro faktycznie ładnie wychodzi Audio i Video, tylko te napisy są problemem (trzeba mieć plik w formacie Maestro).

Jakbyś Zdrapka zrippował napisy z DVD LOTR part 1 extended za pomoca subrippera czy jakos inaczej, to podeslij mi je proszę.

Pozdrawiam

Jabba
Kiedyś robiłem divixy i robiłem napisy. Subrip pozwala je nawet rippować do formatu .son.
Ale od razu mówię - jest to czasochłonne i żmudne. I nie mam tu na myśli sam proces rippowania - przy Twoim aktywnym udziale (musisz klikać na klawiaturze że ten obraz to ta literka) zajmuje to ok. 15 minut, ale poprawianie napisów już zrobionych. Tzn. o ile w fomacie txt nie jest ważne czy L małe wygląda jak l czy jak I, o tyle tu tak.
Inne błędy częste to łączenie wyrazów, ż mylone z ź, opuszczenie literek itp. To zajmuje kilka godzin. Ale nawet nie o czas tu chodzi.
Po prostu człowiek jest omylny, namęczy się zrobi napisy wszystko złoży do kupy, wypali i podczas oglądania okaże się że w kilku miejscach jednak przeoczył błędy.

Władcę Pierścieni będę robił jednak Pinnacle 8.0 z opcją High i Movie Only. Różnicy aż tak wielkiej nie zobaczę, a i tak będzie o niebo lepiej niż dvd2onem. Ale jakby się tak złożyło że będę musiał się tym bawić to oczywiście podeślę.

A, zastanawia mnie ten jednak błąd Ifoedita, gdyż dvd robiłem z filmu obrobionego wstępnie DVDFabem. Jeśli to jakieś ograniczenie programu tzn, że są filmy których nie zrobi się metodą z dvd2dvd-r i foeditem.
Zdrapka jest offline  
Stary 11.09.2003, 00:15   #8
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No i zapomniałem o rzeczy najważniejszej.
Nie wiadomo jakby było z synchronizacją, gdyż rippowany napis do pliku tekstowego ma określany czas wyświetlania (również rippowany do formatu graficznego jakim jest .son). Czy on odpowiadałby dokładnie z synchronizacją z filmem - tego nie wiem, skoro dźwięk potrafi się rozjechać to napisy również - kiedyś przy divixach tak mi się zdarzyło.
Zdrapka jest offline  
Stary 11.09.2003, 06:42   #9
wolfdog
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika wolfdog
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: Valhalla
Posty: 393
wolfdog zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeśli chodzi o dlugie filmy to ostatnio czesto mi sie zdarzalo ze po skonczeniu zabawy z cce dzwiek pod koniec filmu wyprzedzal znacznie film (jeden przypadek) oraz napisy wyprzedzaly znacznie film (5 przypadkow) lekarstwem na to bylo uzycie instant copy z opcja high (wszystkie filmy ze stanow i jakby nie bylo juz troche temu wyprodukowane: "Komu bije dzwon", "Kleopatra", "Parszywa 13")

Niedawno robilem drużyne pierscienia wersja extend w dvd2dvdr cce266 i 8 przebiegow wyszlo znakomicie zadnych problemow z ifoeditem
wolfdog jest offline  
Stary 11.09.2003, 11:34   #10
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
wolfdog napisa***322;(a)
Jeśli chodzi o dlugie filmy to ostatnio czesto mi sie zdarzalo ze po skonczeniu zabawy z cce dzwiek pod koniec filmu wyprzedzal znacznie film (jeden przypadek) oraz napisy wyprzedzaly znacznie film (5 przypadkow) lekarstwem na to bylo uzycie instant copy z opcja high (wszystkie filmy ze stanow i jakby nie bylo juz troche temu wyprodukowane: "Komu bije dzwon", "Kleopatra", "Parszywa 13")

Niedawno robilem drużyne pierscienia wersja extend w dvd2dvdr cce266 i 8 przebiegow wyszlo znakomicie zadnych problemow z ifoeditem
Mam w takim razie pytanie. Ile ścieżek audio robiłeś i ile napisów.
Bo ja robiłem na wersji CCE 2.50 i 2 ścieżki dźwiękowe i 4 napisy (2 angielskie i 2 polskie. Jest to o tyle ważne, że jeśli miałeś mniej to nie będę robił (choć te 8 przebiegów może zrobi różnicę ?), a jeśli tyle samo to spróbuję zmienić wersję. W każdym razie na pewno tu nie chodzi o obraz a tylko dźwięk. Aha i jaką wersją DVD2DVD-R robiłeś i czy wogóle tym programem robiłeś czy innym.
Zdrapka jest offline  
Stary 11.09.2003, 14:52   #11
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Ja już chyba oleję sprawę (na razie). Zrobiłem ponownie IC8 Only Movie, High Quality (Audio : ENG, SUB : PL,ENG) - obie częsci (druga własnie się kończy mielić). Trochę to trwało. Chyba nie będę się już brał za CCE 2.67. Teraz trzeba czekać na wersję 4-5 płytową extended Two Towers. Tą zrobię ponownie w CCE a jak nie wyjdzie 2.50 to spróbuję 2.67. Chyba,ze do tej pory Fido przetestuje Canopus Procoder...

Niektórzy chcą lektora PL dla dzieci Ale słuchając tego w LOTR, brzmi mi to tragicznie... Nie wiem dlaczego, ale jakoś tak. Wolę ENG Audio i PL subtitles. Mimo ,ze trzeba czytać i uważać na obraz.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 11.09.2003, 18:05   #12
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A jakim Ci wyszedł rozmiar, bo mnie Instan Copy robi z upiorem maniaka tylkona 4 Giga. A szkoda tych 370 MB - ta wielkość ma już znaczenie dla jakości.
Zdrapka jest offline  
Stary 11.09.2003, 18:44   #13
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeden według Total Commandera to 3,9 a drugi 4,5 (takze według Decryptera).

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 12.09.2003, 06:06   #14
wolfdog
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika wolfdog
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: Valhalla
Posty: 393
wolfdog zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zdrapka:
Robiłem jedna wersje jezykowa angielska (ze wzgledu na jakosc) i napisy eng i pl efekty bardzo dobre aczkolwiek mialem watpliwosci czy sie dzwiek znowu nie rozjedzie w stosunku do filmu
Robilem to dvd2dvdr wersji niestety nie pamietam (pisze z pracy)

Pozdr
wolfdog jest offline  
Stary 12.09.2003, 11:23   #15
Zdrapka
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.06.2003
Posty: 26
Zdrapka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A czy ktoś muksował Ifoeditem film z dwiema ścieżkami dźwiękowymi - mam tu czywiście na myśli film przerobiony DVD2DVD-R i CCE?

Bo mam podejrzenia, że Ifoedit wywala się właśnie wtedy, bez względu na film.

Swoją drogą napisałem do autora programu dwa dni temu i nic. Ale poczekamy zobaczymy.
Zdrapka jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.