Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.03.2004, 17:18   #61
ikar39
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika ikar39
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: poznań
Posty: 156
ikar39 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moze te iso potrzebne jest do chmikowania płytek pewnie zajmuje mało miejsca
ja to robie tak przezucam video ts do nero i gra gitara a wszystko robie shirkiem
ikar39 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.03.2004, 19:09   #62
madmarian
Bywalec
 
Avatar użytkownika madmarian
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 64
madmarian zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie kumam czemu np. robicie kompresje shrinkiem, palicie clonem idt itp.Przecież tym softem można robić wszystko.Shrink lepiej kompresuje a clon lepiej spawa? Czy tak dla czystej zabawy?
madmarian jest offline  
Stary 23.03.2004, 11:35   #63
JackW
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 98
JackW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Szukam polskiej instrukcji obsługi do Nero w wersji 5.5 interesuje mnie głównie nagrywanie w kompilacji DVD-Video. Może ktoś zna jakiś link lub może ma plik z tłumaczeniem
JackW jest offline  
Stary 25.03.2004, 07:27   #64
blackriderofhel
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.03.2004
Posty: 1
blackriderofhel w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
POMOCY!!!
Zrzuciłem za pomocą DVDShrink 3.16 film (ze stajni Disneya z polskim lektorem) [QUOTE]na HDD. Aby zmieścił się na 1 DVD+R
trochę rzeczy za pomocą tego programu powyłączałem (tj. różne wersje językowe
lektorów, a zostawiłem tylko 5-1ch ENG i 2ch PL). Wszystko przebiegło bezproblemowo
i zabrałem się do wypalenia przez Nero 6.3.0.0. Full Pakiet - podałem mu opcję DVD Video i po wypaleniu niby wszystko było O.K. - poszła cała czołówka z reklamami
i tyle... dalej już był tylko płacz i zgrzytanie zębów, bo powinno się pokazać menu
wyboru wersji językowej, ale płyta się wiesza. Próbowałem odpalić film bezpośrednio z HDD i tu niespodzianka - wszystko chodzi jak ta lala - reklamy, menu, extrasy, po angielsku i po polsku. Odpaliłem jeszcze DVDShrinka i właczyłem Re-Authorist i pod nim także wszystko chodzi O.K. Mój palnik to LITE-ON 451S - nowiutki - kupiony tydzień temu w sklepie.
Zwracam się do wszystkich użytkowników forum o pomoc. Chylę czoła przed wiedzą, którą możecie mnie oświecić i z pewnym onieśmieleniem przyznaję się do tego, że nie wiem co robić dalej.
blackriderofhel jest offline  
Stary 31.03.2004, 12:39   #65
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja miałem kiedyś taki problem, ale przy ręcznej edycji filmu. mianowicie zmieniałem nazwy poszczególnych ściezek dźwiękowych i napisów (bo IFOEdit zrobił mi wszystko German) i wplikach IFO, aczkolwiek zapomniałem zmienić tego w VIDEO_TS.IFO. komp jest bardziej tolerancyjny jeśli o takie drobne wpadki chodzi i odpalił film z obrazu właśnie stworzonego, natomiast po przepaleniu LIPA - konsola ani odtwarzacze stacjonarne kumpli nie dały rady. wyjściem z sytuacji było usunięcie VIDEO_TS.* i zbudowanie ich od nowa przy pomocy DVDFaba i jego Other Tools...
__________________
JarasMSR jest offline  
Stary 05.04.2004, 09:50   #66
MarioM1
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika MarioM1
 
Data rejestracji: 04.09.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 9
MarioM1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może jakas instrukcja do Sonica?

Cześć, czy wypala ktoś Sonikiem?
Może ten program by tu umieścić.
pozdrawiam
__________________
MarioM1
MarioM1 jest offline  
Stary 05.04.2004, 13:09   #67
sergio_op
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2004
Posty: 23
sergio_op zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam, mam następujący problem: za pomocą Nero nagrałem na płytę dvd film, wszystkie pliki zostały skopiowane, ale nie została zamknięta sesja płyty (zapis nie powiódł się), czy można w jakiś sposób zamknąć sesję płyty? Na stacjonarnym odtwarzaczu DVD działa wszystko OK, natomiast na PC płyta nie działa. Pozdrawiam
sergio_op jest offline  
Stary 05.04.2004, 15:44   #68
Marcodemon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.04.2004
Posty: 131
Marcodemon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Probowałem wyłuskać jakieś info na temat nagywania zgodnie ze standartem dvd-rom na płytkach dvd+r/rw, jednak zazwyczaj odpowiedz jest że to już było lub poszukaj sobie na google :-)
Dlatego mam pytanie do ludzi, którzy to robią by podzielili sie swoimi uwagami jak to robia i na jakim sprzecie.
Mam BTC z najnowszym formware i obsługuje BookType, mam sofcik, który dzial, mam tez płytke TDK dvd+rw 1-4x lub Esperanza dvd+r 4x, a stacjonarny to Marantz, który widzi czasami nagrywane płytki dvd, widzi dobrze cd r/rw, ale ze ma juz 5 lat ( model DVD890 ) to nie dziwie sie ze jest wybredny na nowe formaty.
Marcodemon jest offline  
Stary 05.04.2004, 19:54   #69
Agaitom
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Posty: 26
Agaitom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A na jakim nośniku paliłeś?
Agaitom jest offline  
Stary 06.04.2004, 06:49   #70
sergio_op
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2004
Posty: 23
sergio_op zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na Esperanza DVD-R, wiem że jakość tych płyt nie najlepsza, ale dotychczas nie miałem problemu z nimi
sergio_op jest offline  
Stary 07.04.2004, 11:38   #71
tytusdezoo
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika tytusdezoo
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Knurów
Posty: 471
tytusdezoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy ktoś z was wie jak ustawić w ifoedit film DVD tak żeby startowało pierwsze MENU. Bo robiłem film CCE i teraz startuje film a menu po naciśnieciu przycisku *menu*. Prosze o odpowiedz.
tytusdezoo jest offline  
Stary 08.04.2004, 01:27   #72
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Roxio EMC_7

zeby nie pisac a latwo opowiedziec to bedzie najprosciej skorzystac z tego linka !!
ps.dobre polaczenie z netem wskazane :ok:


http://www.roxio.com/en/support/emc/tutorials.jhtml
__________________
zorg jest offline  
Stary 16.04.2004, 22:37   #73
kazp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4
kazp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja mam problem innego typu. Płyta wypalona u qmpla na LG działa bez zarzutu. Następnie przynoszę ją do domu robię obraz DVDDecrypterem i z obrazu palę na takim samym nośniku (EMTEC DVD-R) nagrywarką LiteOnem 451S, prędkość x2, weryfikacja po zapisie. Niby weryfikacja jest ok, ale na odtwarzaczach stacjonarnych (zwłaszcza pioneer 444) sypiął się błędy. Czy problem leży w nagrywarce, nośniku, czy technologii?
kazp jest offline  
Stary 19.04.2004, 18:25   #74
trewqo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2004
Posty: 1
trewqo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kupiłem Liteona 451S niedawno .Używałem DVDdekryptera i CloneDVD ,wypalałem film trzy kolejne razy na tej samej prędkości 2-2,4x i tych samych płytach ESPERANZA ,każdy wyszedł inaczej ,pierwszy był ok ,drugi nieczytał mój stacionarny DVD, a trzecia kopia zacinała się na stacinarnym DVD , ale wszystkie na pececie hulały nie wiem o co chodzi . Liteon 451S ?
trewqo jest offline  
Stary 22.04.2004, 15:17   #75
1507
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.03.2004
Posty: 37
1507 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
palenie

Cytat:
Napisany przez Jabba the Hutt
Hej !

Umieszczam ten post jako samodzielny. Może teraz więcej osób zwróci na niego uwagę. Mam nadzieję ,ze Master Yoda i Thanatos się nie pogniewają.

-----------------------------------------------------------
Update by Robs:
no dobra, przykleimy to na próbę, zobaczymy co z tego wyjdzie, widzę że pojawiają sie pierwsze opisy, warto by może jakieś małe screeny umieszczać ....

-----------------------------------------------------------
Wiemy więc już co nieco o tym jakiego progsa nalezy zastosować do wypalenia płytki DVD-R.

Proponowałbym mądrym głowom, posiadającym już palniki DVD (albo tym co wiedzą wszystko i bez nich) sporządzenie krótkiej instrukcji wypalania płyty z filmami dla poszczególnych programów. Najlepiej ze screenami jeśli ktoś ma taką możliwość. Potem Master Yoda przykleił by taką instrukcję na górze dzialu DVD/VCD i mielibyśmy z głowy pytania : "jak wypalić DVD". Tak jak wiemy już jak posłużyć się DVD2DVDR (dzięki Gelo_5 i Cobra Verde). Wiem, że wiele osób powie "To elementarne drogi Watsonie", cytując Sherlocka Holmesa, niemniej i inspektora Lestrade warto oświecić !

Z tego co czytałem w ostatnim CHIPie, paląc film w NERO, należy :
- wybrać zakładkę DVD-Video
- Na karcie ISO wybrać opcje ISO Level 1 oraz ISO 9660
- wpisać nazwę płyty w zakładce etykieta (to chyba do wyboru)
- Nacisnąć przycisk NOWY
- Przenieść pliki skompresowanego filmu do katalogu VIDEO_TS w tworzonym projekcie
- wypalić płytę

Niestety skanera nie posiadam.

Myślę, że nawet krótkie tekstowe instrukcje dla takich progsów jak DVD Decrypter, Prassi Primo DVD 2.0, Record Now Max, CopyToDVD, ułatwiłyby zielonym właścicielom zakupionych dopiero co palników DVD, pracę nad wypalaniem.

-----------------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jabba
najpro
1507 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.