Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2004, 09:30   #1
Wojtek_wm
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Posty: 5
Wojtek_wm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Lite-On 811s. Problem? Prosze o info.

Witam, zakupiłem nagrywarke Lite-On 811s i mam pewne problemy.
W zasadzie jestem jeszcze noobem i prosze bardzije doswiadczonych o informacje.
nagrałem sobie 3 filmy sciagniete w netu i z 2 mam problem.
jeden. ten pierwszy odtwarza się tak jak powinien ale 2 kolejne nie dajś się odtwarzać lub tylko po części, jak chce przewinąć film lub np puścić inny odcinek wyrzuca mnie mówiąc ze nie może odczytać danych czy coś w tym stylu ( tak sie dzieje w powerdvd ).
Sprawdziłem w Power DVD i WinDVD, w obu jest podobnie.
Czym to może być spowodowane? Nościkiem? Jeżeli tak to jakie powinienem kupować? Wogóle jakie nośniki obsługuje ta nagrywarka?

Czy ta nagrywarka jest dobrą nagrywarką czy może powinienem ją sprzedac i zakupić inna, tańszą plus napęd DVD do kompa?

Czy zmiana biosu pomoże? Jak tak to na jaki i jak się to robi? Nurtuje mnie też pytanie czy przy zmianie biosu mogę sobię trwale zniszczyć nagrywarke? Czy są jakieś polskie instrukcje do tego?

A wreszcie, czy błąd może być spowodowany tym, że filmy odtwarzam w nagrywarce? Choć jeden działa a pozostałe nie to może być to wina tego?
Co polecacie z tym zrobić? Proszę o pomoc i informacje.
Wojtek_wm jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.01.2004, 13:40   #2
kadi500
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 57
kadi500 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Musisz wgrać najnowszy firmware i używać nośników firmowych, np. Verbatim, TDK czy nawet Xidex DVD+RW (ale nie DVD+R).
kadi500 jest offline  
Stary 16.01.2004, 13:48   #3
ace2
Bywalec
 
Avatar użytkownika ace2
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 45
ace2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Twoje przeboje dopiera sie zaczna ! zbieraj kase na nosniki ktore wywalisz do kosza. Najlepsze rozwiazanie sprzedas 811 i kupic inny np. Teac, Pioneer ...

Ja tez mam i choc dopracowalem technike wypalania doprowadza mnie ten naped do szalu i nienawige go i dodatkowo nie umie go sprzedac! za duzo ludzi wie ze to badziew.
ace2 jest offline  
Stary 16.01.2004, 13:58   #4
lewart
Bywalec
 
Avatar użytkownika lewart
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Lubartów
Posty: 33
lewart zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam 811S (oryginalnie, bez przeróbek!) i jestem zadowolony. Wgraj ostatni bios.
To obraz ściągnięty z netu może być zwalony.
Nagrywam tylko na płytkach Verbatim Printable x2 oraz TDK - jak na razie z nimi nie mam żadnego problemu i nie eksperymentuję na innych. Kupisz nośnik-badziewie, to dziś oszczędzisz, ale za chwilę stracisz.
lewart jest offline  
Stary 16.01.2004, 14:07   #5
Wojtek_wm
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Posty: 5
Wojtek_wm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez lewart
Nagrywam tylko na płytkach Verbatim Printable x2 oraz TDK - jak na razie z nimi nie mam żadnego problemu i nie eksperymentuję na innych. Kupisz nośnik-badziewie, to dziś oszczędzisz, ale za chwilę stracisz.
Zwalone plyty to orginalna z boxa, Platinum, a jedna Verbatim po prostu pekla mi w rekach bo ja sobie elciutko zgjalem, co z crd robilem nagminnie

Nosnik postaram sie sprzedac i kupic inny, ale tym czasem wydam jescze raz 10 zl i postaram sie kupic nosnik na ktorym jeden z nagranych mi filmow chodzi dobrze. Jak będzie ok, to będzie ok, choć mam andzieje że lite-ona pozbede się jak najszybciej i kupie inny naped.
Zwiodło mnie to że cdr liteona było świetne, z dvd-rw chyba jednak tak nie jest.

Prosił bym o linka do firmwaru najnowszego i instrukcji jak go załadować, a do tego jeśli można odpowiedź na pytanie czy zmiana firmwaru mogę zepsuć nagrwarke na stałe.
Wojtek_wm jest offline  
Stary 16.01.2004, 14:20   #6
kadi500
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 57
kadi500 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja do liteona strasznie się zraziłem jeżeli chodzi o napęd CD-RW.

Teraz, kiedy mam nagrywarkę LDW-811S, nie mam z nią żadnych kłopotów, moich dwóch znajomych również nie ma z nią najmniejszych nawet problemów. Wszystkie płyty się nagrywają OK, są odtwarzane we wszystkich odtwarzaczach stacjonarnych, na których próbowałem je odtwarzać.

Używam najnowszego firmware'u DR8HS0K.

Masz może zły egzemplarz. Wgraj najnowszy firmware z http://www.liteonit.com/ODD/english/...d-firmware.htm , przetestuj i potem napisz na forum co jest.

Wkurzają mnie teksty l.a.m.e.r.ó.w, którzy kupują szajsowate nośniki, nie potrafią wgrać firmware'u a potem użalają się na forum jacy to oni biedni i jak ich liteon oszukał
kadi500 jest offline  
Stary 16.01.2004, 16:05   #7
lewart
Bywalec
 
Avatar użytkownika lewart
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Lubartów
Posty: 33
lewart zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kadi500
Ja do liteona strasznie się zraziłem jeżeli chodzi o napęd CD-RW.

Teraz, kiedy mam nagrywarkę LDW-811S, nie mam z nią żadnych kłopotów, moich dwóch znajomych również nie ma z nią najmniejszych nawet problemów. Wszystkie płyty się nagrywają OK, są odtwarzane we wszystkich odtwarzaczach stacjonarnych, na których próbowałem je odtwarzać.

Używam najnowszego firmware'u DR8HS0K.

Masz może zły egzemplarz. Wgraj najnowszy firmware z http://www.liteonit.com/ODD/english/...d-firmware.htm , przetestuj i potem napisz na forum co jest.

Wkurzają mnie teksty l.a.m.e.r.ó.w, którzy kupują szajsowate nośniki, nie potrafią wgrać firmware'u a potem użalają się na forum jacy to oni biedni i jak ich liteon oszukał
Podpisuję się pod tym postem w 100%
Nagrywarkę mam TDK 48x24x48 i w związku z dobrą pracą LiteON 811S, chcę sprzedać TDK.
Płyty DVD są bardziej "kruche"-delikatne od CD, po co więc je wyginasz?
Tak testujesz płytki po nagraniu?
lewart jest offline  
Stary 16.01.2004, 17:22   #8
kadi500
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 57
kadi500 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lewart
Kupisz nośnik-badziewie, to dziś oszczędzisz, ale za chwilę stracisz.
Dokładnie. Mam również nagrywarkę Pioneer A05 i niestety ona również kopie tańsze nośniki - np. można odczytać tylko 80% plików, reszta idzie w ........

Niewiele zależy od napędu - ale muszę przyznać, że liteon wypuszcza całe partie zwalonych egemplarzy nagrywarek DVD-R/W i CD-RW, i czasami kupno takiej nagrywarki to loteria. Jednak wymieniają na nową bez piskania i wtedy zazwyczaj jest OK.

Gdy jednak trafi się już na początku na dobry egzemplarz, wgra najnowszy firmware, wszystko jest w porządku.

Z innymi nagrywarkami również się to zdarza, ale zdecydowanie rzadziej.

Taka firma. Duży potencjał, ale spartolone wykonanie.
kadi500 jest offline  
Stary 16.01.2004, 17:46   #9
ace2
Bywalec
 
Avatar użytkownika ace2
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 45
ace2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wkurzają mnie teksty l.a.m.e.r.ó.w, którzy kupują szajsowate nośniki, nie potrafią wgrać firmware'u a potem użalają się na forum jacy to oni biedni i jak ich liteon oszukał

nie zgodze sie z toba !!! sprzet do domu produkuje sie tak aby jak to nazwales lamerowi nie sprawial klopotu ! ma wsadzic nosnik uruchomic program i zakonczyc operacje sukcesem a nie ze z 10 plyt wlasciwie nagraja sie 3 lub 4 i to przy obnizonej predkosci nagrywania.

Ostatnio wypalilem jakies 70 plyt prawidlowo ale przy predkosciach nie przekraczajacych x2. Nagrywanie nawet tdk czy verbatima x4 konczylo sie 75% zwrotami z powodu zasiec, pixeli itp.

Dalej bede twierdzic ze to slaby sprzet co tylko potwierdzaja posty na 100 skarg na sprzet jake 90 od LiteOnow. To tak jak z autami moj kolega jest zachwycony swoim idealnym autem ktore spala mu 11 litrow paliwa i psuje sie caly czas , zlego slowa na poloneza nie da powiedziec.

Dlaczego nie ma wielu postow od posiadaczy teaca, pioneera, plextora itp. ?? a dlatego ze sami zawodowcy go maja ? nie bo to dopracowany sprzet i dziala tak jak ma dzialac. jedyna zaleta LiteOn jest cena i to ze w mediach testy sa sponsorowane i wychwalaja ten sprzet a jak ***** przeczyta w 10 miejscach jaki to super sprzet to sie laduje a potem mamy na forum co mamy - placz i rozpacz wiekszosci.
ace2 jest offline  
Stary 16.01.2004, 19:19   #10
Sasza
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Sasza
 
Data rejestracji: 30.12.2003
Lokalizacja: KIELCE
Posty: 18
Sasza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A wiesz jaki jest stosunek wielkości sprzedaży TDK do LiteOn. Jak 1:30. Wiem bo sam sprzedaję jedne i drugie.
Sasza jest offline  
Stary 16.01.2004, 20:32   #11
ace2
Bywalec
 
Avatar użytkownika ace2
 
Data rejestracji: 12.12.2003
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 45
ace2 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Sasza
A wiesz jaki jest stosunek wielkości sprzedaży TDK do LiteOn. Jak 1:30. Wiem bo sam sprzedaję jedne i drugie.
oczywiscie masz racje ale zobacz moje zdanie powyzej - tdk pewnie nie kupuje recenzji w chipe , computer world czy innych stronach internetowych nawet na cdrinfo liteon jest bogiem !!! i co myslisz ze to za darmo w tym kraju zlodzieji i lapówkarzy !!!!!!! takie strony maja w dupie klientow zrobionych w bamuko byle webmaster + rtedakcja miala kase na imprezki !!!!
ace2 jest offline  
Stary 16.01.2004, 20:38   #12
kadi500
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.10.2003
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 57
kadi500 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ace2
nie zgodze sie z toba !!! sprzet do domu produkuje sie tak aby jak to nazwales lamerowi nie sprawial klopotu !
Tu oczywiście się z Tobą zgodzę.

Jednak w dzisiejszych czasach nawet mojego pioneerka musiałem przeflashować na firmware niefirmowe 1.33, bo nie chciał pewnych płyt czytać... To po prostu staje się elementem użytkowania sprzętu - nawet do drukarek HP należy wgrać najnowszy firmware, bo nie działają one poprawnie z niektórymi print-serverami

A co do ilości postów dotyczących liteona - widocznie tyle ludków tego liteona posiada i może to świadczyć o jego popularności, nie zaś o awaryjności...

Pozdrówka!
kadi500 jest offline  
Stary 16.01.2004, 21:50   #13
lewart
Bywalec
 
Avatar użytkownika lewart
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Lokalizacja: Lubartów
Posty: 33
lewart zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakoś mi LiteON nic nie płaci i jestem zadowolony
lewart jest offline  
Stary 23.01.2004, 09:36   #14
monwis
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.09.2003
Posty: 11
monwis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Możę ma ktoś oryginalny eeprom do 811s
mam 411s przerobiony na 811s i jak narazie ok.
- nie polecam tanich płyt DVD za 5zł. Szkoda kasy na takie nośniki (z kija) bo 50% z nich poleci do kosza... Natomiast - TDK DVD+R(x4) rewelacja nagrasz x8 (jakieś 8min.), jak i Verbatim DVD-R(x2)i DVD-RW(x2) , EMTEC DVD+R(x2) te nośniki sprawdziłem. Jeżeli ma ktoś 811S i zamieścił by swój eeprom to dzięki i może pierwszy bios.
monwis jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.