Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.04.2004, 15:59   #1
bravo00
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.04.2003
Posty: 23
bravo00 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs up LiteOn + plytki

Witam czy posiadacze nagrywarek LiteOn moga sie wypowiedziec na temat nagrywalnych plytek DVD +/- R(W). Tzn marka, cena i jak sie nagrywa jakie ewentualne problemy. Wiem ze jest podobny watek zaczety ale chcialem stworzyc temat dla posiadaczy liteon'ow
Pozdrawiam
bravo00 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.04.2004, 17:46   #2
jelon111
Bywalec
 
Avatar użytkownika jelon111
 
Data rejestracji: 01.01.2004
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 54
jelon111 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja pale na liteon 451s na plytkach tylko i wylacznie verbatim dvd+r. program do wypalania clone dvd 1.3.11.2. Wypalam z predkoscia razy 1. Zadnych problemow przy odtwarzaniu. Pozdrowienia.
jelon111 jest offline  
Stary 18.04.2004, 18:36   #3
DNBass
Bywalec
 
Avatar użytkownika DNBass
 
Data rejestracji: 09.03.2004
Posty: 42
DNBass w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Talking

liteon 851s .. jak narazie wypalałem na philipsach dvd+r ,dvdr+rw itp ...co do reszty jeszcze nie miałem okazji wyskrobac cos na innych płytkach (wypalałem z maxsymalnymi predkosciami )
i jak naraznie nie mam problemów a nagrywam tym co jelon napisał + nero 6.3.xx
__________________
Drum ' n ' Bass

Electronic helper on the elektroda
specyfikacja : audio ,akustyka


początkujacy na cdrinfo.pl
DNBass jest offline  
Stary 18.04.2004, 18:45   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Platinum DVD+R 4x:
Ritek dziala wszystkim niezle, a Ricoh u niektorych nagrywa sie kiepsko a u niektorych genialnie i to z predkoscia 8x. Zalezy od egzamplarza palarki. Cena - ok 5 zl. slim

Esperanza Second Edition DVD-R 4x - Bardzo dobre plytki, bardzo dobra cena. Na wszystkich egzamplarzach podobnie. Cena - ok 3.70 przy kupnie w cake'u.

Memorex DVD+R 4x - mimo ze produkuje to CMC, to plytka jest dobra - nie powinno byc problemow. Cena - ok 4.5 zl. przy kupnie w cake'u.

Z DVD+RW to najlepiej Platinum 4x za ok 7 zl.
pawelblu jest offline  
Stary 18.04.2004, 19:00   #5
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MSONIC DVD-R x4 - wypalałem z 4-krotną prędkością, wszystko gra, kupowałem w sklepie muzycznym a tam wszystkie płytki droższe są - ta akurat 6,50

ESPERANZA DVD-R x4 - przy wypalaniu z 4-krotną wszystko OK, próbowałem jakiś czas temu z 2-krotną wystąpił błąd przy zapisywaniu LeadOut (pojedynczy przypadek i nie zwracam na niego uwagi) teraz tylko i wyłącznie na nich palę, po 3,70 w cienkich opakowaniach w komputerowych sklepach, a w wypożyczalni DVD/VHS po 5 zł.

---------
i jeszcze coś w palniku mam biosik GSB6

Ostatnio zmieniany przez Mirek-1977 : 18.04.2004 o godz. 19:05
Mirek-1977 jest offline  
Stary 18.04.2004, 19:44   #6
TERSI
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika TERSI
 
Data rejestracji: 12.04.2004
Posty: 18
TERSI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam 812s esperanza DVD-R *4 narazie nagrałem tyko 3 (wczoraj zacząłem)cena 3zł.jest dobrze
TERSI jest offline  
Stary 19.04.2004, 07:27   #7
sergio_op
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2004
Posty: 23
sergio_op zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja mam 451s@851s, nagrywam na Esperanza DVD-R x4 (AN31-podobno najgorsze) i Verbatim DVD-R x4 Pastel (od TY) na Philipsie DVD 640 Esperanze nagrane 1x, czytane są bez problemu natomiast Verbatimy z problemami (przycinanie obrazu), może to wina odtwarzacza, na PC nie mam problemów z odczytem. Unikam nagrywania filmów w Nero: Esperanza - problem z lead out, na Verbatimie wywaliło zapis po ok 360 MB, wygląda na to, że może to być wina sterowników IDE nVidii (chipset nForce 2). Wywaliłem je, a na oryginalnych jeszcze nie testowałem.
sergio_op jest offline  
Stary 19.04.2004, 08:07   #8
Hermann
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.03.2004
Posty: 13
Hermann w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panowie, o czym wy tu dyskutujecie?

Po co takie stwierdzenia w rodzaju: jest dobrze, chyba dobrze, może dobrze, ale się obraz przycina?

Przecież jest progam KProbe do oceny tego jak wyszło z nagraniem płytki DVD czy CD, stworzony specjalnie do oceny nagrywarek (Liteona właśnie) i do oceny mediów.
Wiadomo przecież, że rezultat końcowy jest wynikiem sumarycznym i składa się na niego zarówno jakość nagrywarki jak i jakośc płytki, jak również szereg innych "drobniejszych" czynników, takich jak bios nagrywarki rodzaj i jakość kabla
połaczeniowego itp.

Wyniki wychodzą w bardzo szerokim spektrum a dopiero przyjrzenie się wydrukom z KProbe (czy innego sensownego testu) może dać jakiś w miarę obiektywny
i konkretny obraz.

Bardzo proszę, zamieszczjcie wyniki z KProbe, najlepiej w formacie .png (bo krótki) i będziemy wszyscy zaraz dokładnie widzieli co jest.

W każdym szanującym się forum tak robią.

Inaczej nasze rozmowy będą przypominały rozmowy małego Kazia z małym Jasiem na podwórku, na temat nowej zabawki.
Hermann jest offline  
Stary 19.04.2004, 11:04   #9
TERSI
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika TERSI
 
Data rejestracji: 12.04.2004
Posty: 18
TERSI w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zrobiłem właśnie test platinum*8 +R ale niewiem jak go odczytać "z czym to się je"
TERSI jest offline  
Stary 19.04.2004, 18:53   #10
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TDK DVD+R -> ANI JEDNEGO kłopotu z tymi płytkami, prawie wszystkie palone x4 na 401@411. a Verbatim już mi jeden padł.
__________________
JarasMSR jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.