Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.02.2004, 22:20   #1
coval69
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika coval69
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2
coval69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation LITEON powrót LDW 851S@451S

Mam pytanie czy można wrócić do wcześniejszej wersji nagrywarki chodzi mi o powrót z LDW 851s do LDW 451s
Chciałbym dokonać zmiany dlatego że po wgraniu najnowszego firmware'u
tj:GS0C do napędu po zfleszowaniu miga cały czas dioda na pomarańczowo system widzi napęd ale nic nie można na nim odczytać i zapisać no i opza tym chciałbym móc kożystaś z Book_Type !!
Prosze o Pomoc !!
coval69 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.02.2004, 07:52   #2
dapro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: Augustów
Posty: 22
dapro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez coval69
Mam pytanie czy można wrócić do wcześniejszej wersji nagrywarki chodzi mi o powrót z LDW 851s do LDW 451s
Chciałbym dokonać zmiany dlatego że po wgraniu najnowszego firmware'u
tj:GS0C do napędu po zfleszowaniu miga cały czas dioda na pomarańczowo system widzi napęd ale nic nie można na nim odczytać i zapisać no i opza tym chciałbym móc kożystaś z Book_Type !!
Prosze o Pomoc !!
Po prostu wgraj bios od 451S (np. GSB7) tak, jak to zrobiłeś wgrywając GS0C. Dla mnie też migała dioda po wgraniu tego biosu, więc wróciłem do GS0A (z tym biosem od 851 nie mam żadnego problemu, a pracuję na nim od miesiąca.

Pozdrawiam
__________________
dapro
--------
AMD Athlon xp 2500+@3200+, ABIT NF7, 512 MB DDR, Lite-On 451S@812S (S0HW)
dapro jest offline  
Stary 20.02.2004, 14:38   #3
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dapro
Po prostu wgraj bios od 451S (np. GSB7) tak, jak to zrobiłeś wgrywając GS0C. Dla mnie też migała dioda po wgraniu tego biosu, więc wróciłem do GS0A (z tym biosem od 851 nie mam żadnego problemu, a pracuję na nim od miesiąca.

Pozdrawiam
aby wgrać nowy gios ze strony Lite-On przed wgraniem trzeba go z patchować tu masz link do wątku w którym było to poruszane
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...30&postcount=2
__________________
namor jest offline  
Stary 20.02.2004, 22:26   #4
p3p3
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2002
Posty: 26
p3p3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
u mnie jest jakiś dziwny problem:
nagrywarka ma fabryczny GS06 i daje się tylko flashować gsb6.exe.

orginalny gs0c.exe nie widzi napędów

musiałem nagrywarę podkręcić na 851 przy pomocy GS08-*****.exe ale ma firmware gs08.

patchowanie firmwaru GS0C.exe progsem ldw851fp-exe.exe nic nie daje - programik znów nie widzi napędu

Gsb7.exe nawt spatchowany nie widzi napędów

co jest?
p3p3 jest offline  
Stary 21.02.2004, 10:25   #5
dapro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Lokalizacja: Augustów
Posty: 22
dapro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez namor
aby wgrać nowy gios ze strony Lite-On przed wgraniem trzeba go z patchować tu masz link do wątku w którym było to poruszane
http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...30&postcount=2
Dzięki za info. Czytałem (z wrodzoną ciekawością czytam wszystko w temacie biosów na bieżąco, choć nie zawsze włączam się do dyskusji. Kłopot był w tym, że patchowanie nic nie dawało - ldw851fp nic nie pomagał. Dopiero, gdy wgrałem pilk od Kowanskiego wszystko się unormowało (chwała mu za to.

Pozdrawiam.
__________________
dapro
--------
AMD Athlon xp 2500+@3200+, ABIT NF7, 512 MB DDR, Lite-On 451S@812S (S0HW)
dapro jest offline  
Stary 23.02.2004, 08:18   #6
van_zant
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 22
van_zant w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez coval69
Mam pytanie czy można wrócić do wcześniejszej wersji nagrywarki chodzi mi o powrót z LDW 851s do LDW 451s
Chciałbym dokonać zmiany dlatego że po wgraniu najnowszego firmware'u
tj:GS0C do napędu po zfleszowaniu miga cały czas dioda na pomarańczowo system widzi napęd ale nic nie można na nim odczytać i zapisać no i opza tym chciałbym móc kożystaś z Book_Type !!
Prosze o Pomoc !!
Jak masz juz 851, to musisz sobie zassac program do flashowania nagrywarek LiteOn i bios w wersji ".bin". Flashem z 451 tego nie zrobisz, bo nie wspolprzcuje z nagrywarka 851, ktora teraz zobaczy. Niestety nie mam tutaj tych plikow, ale poczytaj forum i sie dowiesz skad je wziac, a jak nie, to daj mi znac na priva - wysle Ci je z domu.

Pozdr - Marek.

PS. Podczas sflashowaniu tym programem (LtrFlash) mozesz juz potem uzyc programu z 451 (plik .exe z biosem np. GSB6 ) i sflashowac jeszcze raz. Juz bedzie dzialalo. Pisze to po to, ze przy flashowaniu programem LtrFlash (dla liteonów ogólnie) dioda w napedzie miga na pomaranczowo, natomiast flashowanie programem do 451 powoduje miganie tej diody na zielono. Nie wiem czy to jest sensowne flashowac drugi raz innym programem czy nie, ale ja tak robie, bo program do 451 np. restartuje mi peceta nie pytajac o nic, a LtrFlash nie robi tego automatycznie, wiec napewno oba softy zachowuja sie inaczej, lecz prawdopodobnie efekt jest dokladnie ten sam.
__________________
van_zant
van_zant jest offline  
Stary 23.02.2004, 08:25   #7
van_zant
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 22
van_zant w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez p3p3
u mnie jest jakiś dziwny problem:
nagrywarka ma fabryczny GS06 i daje się tylko flashować gsb6.exe.

orginalny gs0c.exe nie widzi napędów

musiałem nagrywarę podkręcić na 851 przy pomocy GS08-*****.exe ale ma firmware gs08.

patchowanie firmwaru GS0C.exe progsem ldw851fp-exe.exe nic nie daje - programik znów nie widzi napędu

Gsb7.exe nawt spatchowany nie widzi napędów

co jest?
No bo kurde bele GS0C to plik do flashowania napedow 851, a Ty masz GSB6, tzn masz napęd 451. Do GS0C przechodzisz przez cracka z GSB8 (wtedy robi Ci sie 851) i dalej wgrywasz już GS0C.
Pozdr
__________________
van_zant
van_zant jest offline  
Stary 23.02.2004, 11:08   #8
p3p3
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.06.2002
Posty: 26
p3p3 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
van_zant

sorka źle to napisałem - najważniejsze że nie chciało flashować się na gsb7, a chciało na 451@851.
trochę mętnie to opisałem

znalazłem rozwiązanie - odinstalowanie aspi i wg wszystkim znanej recepty
p3p3 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.