Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.02.2004, 20:25   #16
/||\aster
tranceaddict
 
Avatar użytkownika /||\aster
 
Data rejestracji: 12.05.2003
Lokalizacja: Miami, FL
Posty: 139
/||\aster zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do tego biosu, to podobno do ktorys pioneerow (nie jestem pewny czy o pioneer chodzi, ale wiem ze do ktorys nagrywarek napewno to bedzie mozna) to bedzie mozna wgrac bios ktory da ci mozliwosc zapisu DL. informacja pochodzila od producenta.
mi sie wydaje ze raczej napewno bedzie mozna wgrac update, poczekamy zobaczymy.
Moje podejrzenia sa takie:
Nowe sony to oemy Liteon (to chyba napewno to prawda)
Firma sony zostawila kilkatysiecy nagrywarek orginalych swoich tych 500A , albo poprostu produkuje te same, a liteon niech im produkuje DVD+-, i teraz bedzie je sprzedawala jako 700A (po zmianie biosu), a jak ktos bedzie myslal ze wszystkie sie da przerobic nagrywarki i specjalnie kupi sobie 500A zeby przerobic na 700a to sie przejedzie bo to bedzie liteon.
tak mi sie wydaje
/||\aster jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2004, 01:47   #17
Salamander
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 60
Salamander w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez /||\aster
po ile beda plyty dvd dl?
jak bedzie taka cena to za miesiac albo 2 kupuje

jeszcze jedno:
a moze do nagrywarki 500A bedzie mozna wgrac bios z 700, bo troche tanio jak na taka "nowosc" i to jeszcze od sony
Z nieficjalnych zrodel slyszalem, ze plyty DL maja kosztowac od 2,5-6$ za sztuke. Pytanie tylko jak bedzie z ich jakoscia, bo do tej pory zalewdwie pare fabryk robi przyzwoite plyty SL. W tej informacji najbardziej cieszy mnie to, ze potanieja jeszcze bardziej zwykle plyty. Co do samej nagrywarki, to mam powazne obawy o jej jakosc, po tym jak Sony zlecilo Liteonowi produkcje napedow.
aleksander
Salamander jest offline  
Stary 26.02.2004, 06:43   #18
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
prosze nikogo nie wyzywac od zabojadow !! bo sie jeszcze pogniewam
__________________
zorg jest offline  
Stary 26.02.2004, 14:59   #19
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Salamander
Pytanie tylko jak bedzie z ich jakoscia, bo do tej pory zalewdwie pare fabryk robi przyzwoite plyty SL.
Dokładnie,
w przypadku nosników DL obawiałbym się o coś jeszcze, nawet jeśli samo wypalenie takiej płytki pójdzie w końcu bez problemów, to pytanie po jakim czasie stacjonarny odtwarzacz dvd przestanie prawidłowo czytać drugą warstwę? jesli nie odrazu nie bedzie jej czytał ...
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 26.02.2004, 18:03   #20
Salamander
Bywalec
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 60
Salamander w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez RobsYoda
Dokładnie,
w przypadku nosników DL obawiałbym się o coś jeszcze, nawet jeśli samo wypalenie takiej płytki pójdzie w końcu bez problemów, to pytanie po jakim czasie stacjonarny odtwarzacz dvd przestanie prawidłowo czytać drugą warstwę? jesli nie odrazu nie bedzie jej czytał ...
W tym nawale informacji o nowosciach dostrzegam wiele sprzecznosci. Do szumnych zapowiedzi nagrywarek x16 podchodze dosyc sceptycznie, bo jesli nawet jest juz technologia, to nie ma nosnikow, ktore mialyby taka certyfikowana predkosc. Dopiero teraz pojawily sie w Japonii piersze DVD-R x8 na podlozu Taijo Yuden firmowane przez JVC. Wiele osob ma watpliwosci , czy producenci plyt beda sklonni ladowac kase i produkowac plyty DVD+R i DVD-R x16, gdy za progiem stoi format DL. Linie produkcyjne nie sa z gumy i nie da sie produkowac wszystkiego na raz, zachowujac przy tym jakosc i jeszcze inwestowac w nowe rozwiazania. Pozostaje wciaz kwestia ceny plyt, ktora jest w sumie najwaniejsza dla zwyklego uzytkownika. Jesli potwierdzilyby sie pogloski o cenach plyt DL, to tak wielu chetnych na ich zakup ine bedzie, ale to juz tylko moja opinia.
aleksander
Salamander jest offline  
Stary 27.02.2004, 22:27   #21
Goofeusz
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.02.2004
Posty: 9
Goofeusz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To jak myślicie- bede mógł na moim sony 530A wypalać płytki DL po zainstalowaniu biosa do 700?? i coś mi sie wydaje że ten soniacz bedzie kosztował sporo więcej niż 200 Euro. No i ciekawe ile płytki bo tez chyba nie za tanio ;[
Goofeusz jest offline  
Stary 28.02.2004, 16:40   #22
czopochrup
Toshiba... :&gt;
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Posty: 163
czopochrup zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
co to jest dual layer ? bo ja lama jestem i nie wiem
czopochrup jest offline  
Stary 28.02.2004, 16:51   #23
barraqda
przeklina i nabija posty
 
Avatar użytkownika barraqda
 
Data rejestracji: 22.02.2004
Lokalizacja: 3 pospolita Rzesza socjalistyczna
Posty: 342
barraqda zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
podwojna warstwa czyli 2 x 4,7 gb
barraqda jest offline  
Stary 28.02.2004, 17:09   #24
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez barraqda
podwojna warstwa czyli 2 x 4,7 gb
Mniej więcej
dokładnie 2x wchodzi na dysk dwustronny, natomiast na dwuwarstwowy 8.5GB
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 29.02.2004, 10:31   #25
zasadziu
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: Płock
Posty: 17
zasadziu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Coś mi się wydaje, że za tą cenę to Sony nie zrobiła żadnych dużych modyfikacji w stosunku do modelu DRU-530A. Ciekaw jestem, czy dzięki temu będzie możliwe przez upgrade flasha przejście z dotychczasowymi nagrywarkami do DL. Czytałem różne opinie na ten temat całkowicie sprzeczne. Może ktoś lepiej poinformowany wypowie się na ten temat. Odpowiedzi w miarę możliwości niech będą poparte jakimiś linkami do stron o tym informujących.
__________________
zasadziu
zasadziu jest offline  
Stary 29.02.2004, 12:37   #26
Faruk
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.02.2004
Posty: 41
Faruk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dopóki na rynku nie pojawią się pierwsze "realne" napędy DL, w których będzie można trochę pogrzebać wszystkie opinie na temat możliwości przeróbki są jedynie plotkami (podobne pojawiły się np. na temat możliwości przeróbki LiteON 812S na DL). A to dlatego, że raczej na pewno żadne producent nie wypuści oficjalnie FW do jakiegoś aktualnego napędu ze wsparciem dla DL. DL jest na tyle dużą zmianą, że absolutnie nie opłaca się tego robić - lepiej zarobić na sprzedaży nowych modeli. Teraz trwają wyścigi o jakieś tam x8 na +ach albo x8 na + i -. I już to jest powodem wypuszczania nowych modeli i zarabiania, a przecież chociażby LiteON to dobry przykład, że parę modeli o różnych prędkościach to trak naprawdę ten sam sprzęt tylko z różnymi wersjami FW. Więc jeśli firmy teraz nie ogłaszają, żę można w starszym modelu zrobićaktualizację FW i mieć model nowszy, a zmiana to trochęwiększe prędkości, to tym bardziej nie zrobiątego z DL

Także poczekajmy i zobaczymy co zrobią ludzie od przeróbki FW. ;-)

Ostatnio zmieniany przez Faruk : 29.02.2004 o godz. 12:50
Faruk jest offline  
Stary 03.03.2004, 20:54   #27
shuma02
Forumator
 
Avatar użytkownika shuma02
 
Data rejestracji: 06.12.2002
Lokalizacja: Miasto Aniolow
Posty: 729
shuma02 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
koledzy...

po co sie tutaj niepotrzebnie klucic o dual layer'y jak na zakrecie i tak sa juz nowsze formaty,

http://story.news.yahoo.com/news?tmp...pcworld/114985

pod tym linkiem sobie morzecie poczytac (po angieslku) o HD-DVD co pozwala na zapisanie 20giga na jednym DVD.
a swoja droga to przeciez nawet sam Sony kombinuje z blue laser, i jesli sie przyjmie to wszystkie nasze nagrywarki przejda w historie.

ja swojego litka DVD+-RW kupilem w ubiegla sobote. od roku juz mialem nagrywarke dvd na oku. wkoncu ceny zeszly na tyle ze sie chapnalem, $100 USD to juz calkiem niezle w porownaniu z $400-500 jak tylko wyszly.
tak czekajac na zawsze cos nowego to mozna nigdy nic nie miec i wciaz czekac na ten nowszy model.

my tez sie chlopaki starzejemy hehe, nowe modele nas niedlugo z klubow pogonia i dopiero bedzie.

shuma02
shuma02 jest offline  
Stary 05.03.2004, 19:34   #28
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
no i czas na philipsa

jeden jest x8
a drugi x 16
__________________

Ostatnio zmieniany przez zorg : 04.03.2010 o godz. 10:54
zorg jest offline  
Stary 10.03.2004, 17:41   #29
Robs
Yoda
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Robs
 
Data rejestracji: 01.06.2003
Lokalizacja: Dagobah
Posty: 2,040
Robs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I coś więcej o w/w Filipie:
Podczas najbliższej wystawy CeBIT, Philips zaprezentuje pierwszą na świecie nagrywarkę o nazwie DVDRW885K, która jest zdolna do zapisu danych o łącznej pojemności 8,5 GB z ośmiokrotna prędkością. Nagrywarka wykorzystuje dwuwarstwowe, jednostronne płyty DVD+R. Taka pojemność nośnika DVD+R oznacza możliwość nagrania czterogodzinnego filmu DVD o najwyżej jakości lub danych mieszczących się na 13 płytach CD-ROM. Ważną zaletą dwustronnej nagrywarki DVD Philipsa jest możliwość nagrania obu warstw płyty bez konieczności jej odwracania w czasie nagrywania. Jednocześnie, Philips wprowadza do sprzedaży dwuwarstwowy nośnik DVD+R o pojemności 8,5 GB. Zaletą tej dwuwarstwowej płyty jest pełna zgodność z istniejącymi, stacjonarnymi odtwarzaczami DVD oraz komputerowymi napędami DVD-ROM.

Aby w pełni wykorzystać możliwości nagrywarki Philipsa DVDRW885K, w zestawie zawarto również program Nero 6, pozwalający na przygotowanie, authoring i wypalenie kompilacji na płytach CD oraz DVD. Zestaw zawierający nagrywarkę, sterowniki, oprogramowanie i czystą płytę DVD+R znajdzie się w sklepach w kwietniu 2004. Sugerowana cena detaliczna w Europie Zachodniej będzie wynosić 169 Euro. W tym samym czasie w sklepach pojawią się również dwuwarstwowe, czyste płyty DVD+R.
źródło: Twoje.PC
__________________
pozdrawiam Robs
Robs jest offline  
Stary 11.03.2004, 09:48   #30
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Janush'ek
Jak stacjonarny sprzet bedzie sobie radzil z nagrywalnymi płytami DL. Bo nawet ze zwyklymi dvd-/+r ma czasem problemy.
No własnie. O komputerowych DVD-ROM-ach nie wspominając, bo one i dziś często miewają problemy zarówno z dvd-/+r, jak i (czasami) z tłoczonymi DVD DL.

latet
latet jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.