Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Nowy bios do SHOW-1633S BS0R !! (https://forum.cdrinfo.pl/f15/nowy-bios-show-1633s-bs0r-43836/)

najdpa 20.12.2004 21:21

Witam wszystkich, zwłaszcza speców od Litka.
Od pewnego czasu jest nowy bios BS0R, pewnie niektórzy zauważyli, ale jego premiera przeszła jakoś bez echa, brak wyczerpujących i wnikliwych testów, w porównaniu do wcześniejszych biosów, no i dyskusja jakby zeszła trochę na inne tory. Sam niewiele potrafię, bo nagrywarkę posiadam bardzo krótko, i właśnie chciałem się czegoś nauczyć. Między innymi dlaczego w nowym biosie nie mogę włączyć omnipatcherem-1.3.18 funkcji auto-bitsetting, a zależy mi na tej funkcji, bios pobrałem ze strony codeguys-a. W tej chwili mam SOHW-1633S BS0K i jest OK. Ale mogło by być lepiej, czyż nie?

fazixxl 14.12.2004 20:10

dzięki ja też przeszedłem na te co Ty,i jest wszystko OK.

tengu 14.12.2004 18:31

sorrki ale nie mogłem wczoraj odpowiedziec (w shrinku lub CloneDVD - powinienes wywalić np. menu/dodatki/zbędne dialekty mandaryńskie i napisy po staroarabsku na przykład :P w shrinku opcja re-author w Clonie zapomniałem [od kiedy używam DVD decryptera do wypalania DVD Shrink mi wystarczy :) ]

fazixxl 13.12.2004 18:44

dzięki za zainteresowanie!!!

fazixxl 13.12.2004 13:30

tak był 62% ale to też zależy na jakim filmie,te które trwają po 120min i wiecej nie mieszczą mi się później na płycie.Na to wygląda że coś ja źle robie,a jak podnieść ten stopień kompresji.Napisz jak robić żeby było OK.Dzięki

tengu 13.12.2004 13:06

A jaki był stopień kompresji - nie czasem mniejszy od 80%

fazixxl 13.12.2004 11:21

Witam.Mam takie pytanie odnośnie przegrywania filmów dvd(z wypożyczalni) na nagrywarce SQHW - 1633s,programem CLONDVD 3.0 wszystko jest OK ale dopiero teraz zauważyłem przy odtwarzaniu na stacjonarnym dvd że podczas odtwarzania jest widać takie przebłyski ostrości najlepiej widać jak jest zbliżenie twarzy lub na dłużej jest pokazywane dana scena,objawia się to tym np.na zbliżeniu twarzy że widać dokładnie rysy twarzy potem mniej, mniej i znowu dokładnie i tak cały czas .Próbowałem różnych nośników i jest tak samo.Nie powiem oglądać sie da ale coś chyba jest nietak.Proszę o radę może jakieś inne oprogramowanie do przegrywania lub inny bios(aktualnie używam BSOA)ale miałem i BSOK i nadal tak było.

nurekmk 13.12.2004 02:24

Tak czymac!!!
 
Cytat:

Napisany przez siwy_mw
Ja dodam tylko tyle po co zmieniac cos jak pali przyzwoicie ja mam 1213@1633 v. BSOK i narazie nie przewiduje fleszowania, a podniecanie sie tym ze ma sie x16 czy x12 czy nawet x4DL i tak nic nie daje, skoro sie tego nie uzywa :)

Tak czymac!!! :piwo:

VIZZARD 10.12.2004 19:00

Cytat:

Napisany przez icemac
no cos ty, jakosci nie mozna przeciez po-gorszyc :mruga:

Ach, no tak!

Wtedy się zwala na co innego :D

icemac 10.12.2004 13:39

Cytat:

Napisany przez VIZZARD
A czasami i pogorszenie jakości ... :>


no cos ty, jakosci nie mozna przeciez po-gorszyc :mruga:

VIZZARD 10.12.2004 13:36

Cytat:

Napisany przez nimal
+ drobne bledy, poprawa predkosci odczytu czasem
wieksze zmiany sa raczej opisywane

A czasami i pogorszenie jakości ... :>

nimal 10.12.2004 11:46

+ drobne bledy, poprawa predkosci odczytu czasem
wieksze zmiany sa raczej opisywane

boczi 10.12.2004 10:51

I "tylko" obsługa nowych nośników, tak?

imola 10.12.2004 09:45

Cytat:

Napisany przez boczi
Witam. Mam Liteon1633S na BS0K obecnie. Opłaca się robić na BS0R ? Bezpieczne to jest?

To bardzo niebezpieczne, za samą myśl o tym mogą Ci zabrać nagrywarkę (ONI) :mruga: ^_^

A tak napoważnie, samo wgranie nowego biosu nie jest niebezpieczne, ale podczas wgrywania mogą się rózne rzeczy przytrafić np. brak napięcia itp.
Powyłączaj wszystkie programy w tle (antywir, firewall winamp itp), weyjmij wtyczke od netu :mruga: i jazda. Nic nie rób na kompie aż wyświetli się komunikat że wszystko ok. Jak by cos poszło nie tak, jest duża szansa na przywrócenie nagrywarki do życia.
Uprzedzając pytanie, wgranie nowego biosu nie wpływa na gwarancję, chyba że jest to bios modyfikowany lub od innego modelu.
Było już kilka razy o tym na forum.

boczi 09.12.2004 20:08

Witam. Mam Liteon1633S na BS0K obecnie. Opłaca się robić na BS0R ? Bezpieczne to jest?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:48.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.