Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.06.2005, 15:22   #1
neon85
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.06.2005
Lokalizacja: Rumia
Posty: 3
neon85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagrywarka TOSHIBA SD-R5372 i DVD

Witam. Mam problem z nagrywarka TOSHIBA SD-R5372 i Nero v. 6.3.1.6. Podczas nagrywania płytek DVD Nagrywarka przestaje odpowiadać. procent zaawansowania zatrzymuje się na 1% lub 13% i przez godzine naliczania czasu nie zmienia sie. Płytki nie działają. Dysponuje najnowsza wersja biosa do nagrywarki. proszę o pomoc. pozdrawiam
neon85
__________________
Rzeczy zakazane są najbardziej pożądane
neon85 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.06.2005, 17:17   #2
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Na początek - szukaj.
Potem:
Jakie płytki?
dma włączone?
Na jakim chipie płyta główna?
Jak podpięte napędy?
Jaka taśma?
Komputer podkręcony?
Jakie napięcia daje zasilacz?
Jak dawno stawiałeś system ***8211; może jakiś wirusik?

Czegoś zapomniałem?
robert_d jest offline  
Stary 19.02.2006, 02:13   #3
macoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika macoo
 
Data rejestracji: 19.02.2006
Posty: 6
macoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam podobny problem również z tą nagrywarką. Też mi stają % ale przy niektórych płytkach CD-RW. A niektóre płytki DVD nagrwają mi się, ale nagrywają się 3 razy dłużej i na dodatek z błędami i nie można ich odtworzyć.
macoo jest offline  
Stary 19.02.2006, 11:14   #4
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Informacja dla wszystkich, którzy mają problemy z Toshibą SD-R5372B.
Na 90 % padła nagrywarka.
Moja rada pozbądźcie się tego sprzętu i kupcie coś lepszego.
Ja z tym modelem walczyłem pól roku.
Dwa razy wymieniano mi na gwarancji na nową. Objawy były podobne, co u macoo. Przy weryfikacji wychodziły na płytkach bad sektory.
W końcu sprzedałem i mam spokój.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 19.02.2006, 14:16   #5
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...597#post600597




I zgadzam się z madmax2, radze pozbyć się tego napędu, aktualnie znam trzy przypadki padnięcia tej pseudo nagrywarki, ja , mój znajomy oraz kolejny znajomy nie wspominając o osobach z forum.
Nawet nie potrafię wyrazić swojego oburzenia tym napędem i zarazem firmą. W tym momencie Toshiba jest u mnie przegrana na całej długości, dotyczy to wszystkiego co produkują.
picasso jest offline  
Stary 19.02.2006, 16:38   #6
macoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika macoo
 
Data rejestracji: 19.02.2006
Posty: 6
macoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mi nie nagrywa tylko niektórych płyt DVD. Mam takie co nagrywa. I takie moge kupować dalej jak by co. A sporą część płyt CD-RW. Z CD-RW to wiem że nagrywa tylko Verbatima narazie. Inne się wieszają przy jakiś procentach.

Mam chyba jeszcze gwarancje, ale będzie problem. Długo by opowiadać. Ciężko będzie dojechać tam gdzie ją kupiłem.
macoo jest offline  
Stary 19.02.2006, 17:01   #7
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W moim wypadku problem wystepował na markowych płytach nigdy nie nagrywam na byle czym. Jednak na Twoim miejscu był bym uczulony na ten napęd zwłaszcza, że cała masa użytkowników tej nagrywarki po prostu zmuszona została do oddania jej na serwis. A objawy masz praktycznie identyczne do tych co ja miałem na początku. Plus sytuacja z RW gdzie mi dane wyparowały. Możliwe że Verbatim był fatalny ale bardziej przekonuje się do faktów na niekorzyść nagrywarki.

Ciekawi mnie też fakt, że jest tak dużo padów tego napędu, a sprzedawcy czy serwis jak by nigdy nic. Przecież te napędy nie powinny wracać do klienta w ogóle. natomiast powinna być wymiana na prośbe klienta na coś innego, bo wada konstrukcyjna jest ewidentna. Ogólnie wkurzony jestem bo mnie ten złom kosztował 309zł
picasso jest offline  
Stary 19.02.2006, 17:21   #8
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ponoć tylko w Polsce tak padają.
Za granicą nie ma z nimi problemów.
Pewnie do nas idą jakieś odpady, albo drugi sort, jak np. kiedyś LG - te sprzedawane na zachodzie pracowały w UDMA, a te w Polsce tylko w PIO.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 19.02.2006, 20:31   #9
macoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika macoo
 
Data rejestracji: 19.02.2006
Posty: 6
macoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
wysłalem maila z moim problemem na adres który był podany na karcie gwarancyjnej. Pierwszy mail doszedł a gdy potem wysyłałem coś jeszcze dodatkowego to przyszło mi coś takiego:
Wiadomość z serwera pocztowego o2.pl

Z przykrością informujemy, że nie powiodło się dostarczenie wiadomości pod adres serwis@ardata.pl

odpowiedź serwera docelowego:
connect to ns1.alstor.com.pl[83.238.108.140]: Connection timed out


To oznacza że zablokowali wiadmości przychodzące z mojego adresu? Wiwem jedno Toshiba jest u mie stracona. Pogadam z rodzicami może przejade się do Media Markt, bo tam to szajstwo kupiłem i tam coś zdziałają.


A oddawał ktoś ta nagrywarke na gwarancji. Jeżeli tak to co serwis robił naprawiał to czy oddawał kase lub nową nagrywarke.
__________________

Ostatnio zmieniany przez macoo : 19.02.2006 o godz. 20:45
macoo jest offline  
Stary 19.02.2006, 21:17   #10
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Toshiba ma dwa lata gwarancji.
Dopilnuj tylko, żeby wymienili Ci na inną markę, albo w ostateczności na nowszą 5472B. Jest z nią mniej kłopotów.
A co do 5372B dwa razy dali mi nową na gwarancji.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 19.02.2006, 21:46   #11
macoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika macoo
 
Data rejestracji: 19.02.2006
Posty: 6
macoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co do tej wiadmości mail to 1 maila też dostałem taki zwrot, więc nie może to być zablokowanie. Ale nie o tym temat.

Ja na karcie gwarancyjnej mam napisane że dla dyplikatorów CD i DVD mam 12 miesięczną gwarancje. I udziela jej firma Alstor. Nagrywarke kupiłem w czerwcu ubiegłego roku. Czyli musze się troche śpieszć. Mało nagrywałem. A za 1 razem myslałem ze to jakiś przypadek. A potem większa ilośc płyt się tak waliła. I teraz mam problem.
__________________
macoo jest offline  
Stary 20.02.2006, 12:14   #12
picasso
Bywalec
 
Data rejestracji: 15.06.2003
Posty: 76
picasso zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dla mnie duplikator a nagrywarka to dwa różne urządzenia. Więc toshiba ma 2 lata gwarancji a nie 12 miesięcy. Do Alstora pisałem email w kwestii potwierdzenia usterki nagrywarki, którą wcześniej w mairę dokładnie opisałem, otrzymałem list w miłym i uprzejmym tonie potwierdzający moje obawy co do uszkodzenia napędu. Więc spokojnie, oddaj na gwarancję ewentualnie postaraj się wymienić na coś innego z tym jednak będzie trudniej.

Aktualnie czekam na powrót napędu z serwisu i oby to był inny model nagrywarki bo będę na nią spoglądał ze wstrętem, a na pewno problemy z nią się nie skończą. Nie ma nic gorszego niż świadomość, że się ma w komputerze trupa z odzysku, który w każdej chwili jest skłonny paść.
picasso jest offline  
Stary 20.02.2006, 14:39   #13
macoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika macoo
 
Data rejestracji: 19.02.2006
Posty: 6
macoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mój błąd. Niezauważyłem, że 24 miesiące są na dyski 3,5 cala i dyski optyczne. Zauważyłem tylko to pierwsze.

A mówiąc o tak jak to nazwałeś trupach z odzysku to mi się w wakacje płyta główna spaliła. BYło to spowodowane uderzeniam pioruna w antene od internetu. Mie w tedy nawet w domu nie było. Wraca z wakacji i komp nie działa. Oddałem płyte bo miałem jescze na gwarancji, szczęśliwy że dostane nową. Bo już czekałem tydzień. A tu dostaje starą z wymienionymi częściami które są niezbędne do prawidłowego działania. Od razu kupiłem sobie karte sieciową aby nie mieć już takiego problemu.
A ile czekałes na odpowiedz?
__________________
macoo jest offline  
Stary 20.02.2006, 14:49   #14
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kolega @picasso ma rację. Mnie też zdarzyło sie rozmawiać z pracownikami "Alstora", a w szczególności z gościem od naprawy napędów optycznych.
Naprawdę znał się na rzeczy i był w porządku.
Na telefon też udzielają porad.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 20.02.2006, 16:15   #15
macoo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika macoo
 
Data rejestracji: 19.02.2006
Posty: 6
macoo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja używałem adresu serwis@ardata.pl. A może powienem użyć do alstora to będzie serwis@alstor.com.pl Wyśle jeszcze raz.
__________________
macoo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.